Reprofit Olomouc. Chodíte tam taky?

emanek
5. kvě 2008

haloooo není tu někdo se mnou, kdo chodí do Reprofitu v Olomouci? k dr. Machačovi. Nemám si s kým pokecat. 🙂

zuzka72
16. pro 2010

Nevím, kdo má na starosti tabulku, ale v jiných diskuzích máme uvedeno i tt, datum, císař-normál a váhy a míry.... 😉 co to doplnit?

aneta1199
17. pro 2010

Anet píchli včera v 7:50 hod. spinální blok a v 7:58 hod. byl Štěpánek venku. Když primář vytahoval hlavičku, tak říkal, že je naštěstí porod císařem, že měl pupeční šňůru dvakrát omotanou kolem krku a snad kvůli tomu ani nesestupoval dolů.
V 8:15 už byla i jizva zašitá.
Přes den musela ležet (po spinálu kvůli bolení hlavy) a co šest hodin dostávala injekce na bolest. Celkově kromě toho, že byla slabá, tak den probíhal dobře. Jen dvakrát dostala jakousi injekci na stahování dělohy, a tak půl hodiny po ní hodně bolel podbřišek. Na noc jí nedovolili Štěpánka mít na pokoji, ale já myslím, že to bylo asi dobře, aspoň trochu se vyspala. Pokud bude všechno v pořádku, tak by měla jít v úterý z porodnice.

Docela ale selhala všechna měření, jak její gynekolog, tak doktor v porodnici předpovídali, že Štěpánek bude větší. Jinak císař doporučil primář hlavně proto, že Anet má přes třicet, je prvorodička, Štěpánek měl být docela velký 🙂 , ale hlavně dvě předchozí neúspěšné IVF.
Prostě nechtěl riskovat, říkal, že plánovaný císař je pro dítě i maminku šetrnější a bezpečnější než běžný porod (v tomto věku).

Jej – moc ti drží palečky, už to bude co nevidět …..a budeš mít svůj uzlíček štěstí v náručí.

Anet vás všechny moc pozdravuje a děkuje za gratulace.
Má v porodnici noťas a připojení, takže si myslím, že se brzo ozve.

pecicka
17. pro 2010

@aneta1199 velká gratulace, hodně zdravíčka a štěstíčka, to budou krásné vánoce🙂

abig
17. pro 2010

@aneta1199 Přidávám se ke gratulaci. Ať se vám daří a Štěpánek dělá jen samou radost !!!

aneta1199
17. pro 2010

Moc děkuju všem a přidávám fotku Štěpánka

aneta1199
17. pro 2010

Já jsem teď asi 30 hodin po porodu a vše probíhalo fakt dobře. Dneska už rovně stojím i chodím a bolesti fakt téměř nejsou (zatím teda dostávám ještě co 6 hodin injekci). Dokonce dneska kojím, Štěpánek se hlásí co 3 hodiny o svůj příděl.

Strašně moc držím palce, ať se to povede každé z vás !!!!

jitulik24
17. pro 2010

@aneta1199 ahoj, ten se vám tedy povedl je krásný. Jsem ráda, že vše probíhá v pořádku🙂.

ladus77
17. pro 2010

@aneta1199 nadhernej uzlicek, jeste jednou gratulace nejvetsi!

ladus77
17. pro 2010

Jinak kontrola dopadla dnes dobre, cipek se zlepsil, vsechno je uzavrene a tak jak ma byt. Predtim jsem mela 41mm, ted se to zvedlo na 48mm. Za standard se pocita 50mm, aspon tak mi to rikal, meril to ultrazvukem.
Takze vychazky mam povolene, ale nemam zase nic prehanet, zadne myti oken atd. A ze pry mi povalovani svedci, takze v tom mam pokracovat 🙂
On je asi fakt hodne opratrny, ale lepsi nez kdyby nebyl. Na druhou stranu me minule dost vydesil... ale aspon jsem se zklidnila a prestala litat. Manza se v domacich pracech osvedcil 🙂 a postylka nam pro jistotu taky zustane, ale uz jsme si zvykli.
Hezky vikend vsem!

jitulik24
17. pro 2010

@ladus77 Tak to je super!!! Kéž bych i já měla takovou informaci 27.12 kdy jdu do porady. Docela mě překvapuje, že ten čípek může dorůst, tak to mám ještě větší motivaci ležet. Jak se jinak máš? Manžel předevčírem přinesl stromeček, tak už aby bylo 23.12 večer a mohli jsme ho ozdobit. Já dnes ležení dost flákala, dělala jsem poslední dva druhy cukroví, ale už mám hotovo, tak hurá ležet.

daisy14
17. pro 2010

@aneta1199 Teda Štěpánek se povedl, moc hezoučký! 🙂 A je fajn, že porod proběhl v pořádku a všechno ostatní taky včetně kojení, to je super!

@ladus77 dobrá zpráva, snad budu mít příští týden taky tak dobré zprávy. 😉

@jitulik24 Já dneska ležení taky flákala, musela jsem do města na nějaké nákupky, byla pěkná kosa, brrr. Dala jsem si na náměstí horkou čokoládu a doma pak odpadla 🙂

jitulik24
17. pro 2010

@daisy14 Tedy horkou čokoládu a třeba se šlehačkou tak to bych si dala říct. Dáši, kontroly nám musí dopadnout dobře. I když o vánocích toho moc nenaležím, samé návštěvy.

zuzka72
17. pro 2010

@aneta1199 gratuluji nádhernej kluk a super jsi to zvládla... 😉

ladus77
17. pro 2010

@daisy14
@jitulik24 holky dekuju, urcite vam to taky dobre dopadne, budu drzet pesti!
A ano, prodlouzit se pry muze, prave ten klid a lezeni s nohama nahoru tomu pomaha, ze mimco tak netlaci dolu a na ten cipek.
Jinak jsem teda strasne rada, na Vanoce kdybych ani nemohla na obed k nasim a podniknout nejakou tu navstevu, to by me mrzelo. I kdyz zase pro mimco, co bysme neudelaly 🙂
Tak dobrou a hezky vikend.

ladus77
17. pro 2010

Na nejakou tu horkou cokoladku taky urcite zajdeme, vzdyt ja ani skoro letos nebyla na namesti u stromecku! To musime honem napravit 🙂

teddyna
18. pro 2010

ahojte holky.gratulace ke Štěpánkovi!!!!!! taky jsem chtěla tohle jméno(po Machačovi samozřejmě),ale mojí rychlostí porodu jsem už v bolestech odkejvla manželovi první jméno,co vymyslel🙂. škoda,že jsme rozházený po celé republice - chtělo by to nějaký srazík!

britka
18. pro 2010

@teddyna ahojki jak jde život?Já dnes cestovala do FM a můžu říct cesty děs a to jsem chtěla večer do Havířova mám smůlu uvidím zítra jak bude.A co Vojtík dobrý?když jedu tak koukám zda jsi doma nebo ne podle aut 😀

teddyna
18. pro 2010

@britka ješ do HA škodulí?tak to si ber rovnou sněhový řetězy a něco na nervy do kapsy!byla jsem v Kaufu,co je u OBi a bruslila jsem tam jak střelená a to jsem nebyla sama.parkoviště hrůza,kruháč v HA hrůza a to už vůbec nemluvím o cestě k Tescu a ke Kaufu.Vojtula gut - však se zítra večer stav - budem doma!

britka
18. pro 2010

@teddyna já byla dnes ve FM a jela jsem krokem.Jezdím Filckou a ta je lehká jak hrom zlatá škodovka ta v zimě na cestě sedí a znám ji co udělá.Já nic nestíhám v práci frmol a doma to ani nemluvím. ☹

zuzka72
19. pro 2010

@teddyna co dělá dítě v 1roce-už něco povídá? jako nemyslým žvatlání, ale něco, jako účelovyho, že ví co a na koho říká...Ať vím co a kdy mě čeká 😉

teddyna
19. pro 2010

@zuzka72 no,tak říká - blablabla... nicméně cíleně ti ukáže,kde mám knoflík,náušnici,pusinku a dělá "rádi" - čili mě obejme na povel. jinak s tou řečí je to nic moc. i když mi přijde,že se s ním domluvím mnohdy víc jak s manželem 😀 .takže to tě čeká 😀

sukubka
19. pro 2010

Ahoj holky,tak jsme od včerejška s porodnice doma!Teda jsem moc ráda,císař se dal zvlácnout,měla jsem jen částečné umrtvení tak jsem malého hnedka viděla a to člověk na vše špatné zapomene a je jen to krásné!

Přes den jen spí a jí,nic jiného až jsem s toho nervozní,ale v noci hodně často pláče,trpí mi na prdy ale zaráží mě že jen v noci?Přes den opravdu nepláče!
Tak vám holky přeji aby v roce 2011 měla každá z vás bobka u sebe,je to krásný 🙂

aneta1199
19. pro 2010

@sukubka
Já klepu na všechno dřevo v okolí - ale mě zatím spí ve dne i v noci. Zezačátku min 4 hodiny, teď se to už trochu zkracuje a chce častěji kojit.
Já měla jít z porodnice zítra, ale včera se mi nad jizvou udělal hematom, prostě takové červené teplé jelito, asi jak dolů jizvou neteče krev nebo co. Tak je možná zítřek odložený - uvidíme.
Sukub bojuj a sem tam mi napiš interní poštou jak a co zvládáte.

zuzka72
19. pro 2010

@teddyna😀 😀
@sukubka TAK VIDÍŠ-ZVLÁDLA JSI I SMS JSI ZAPOMĚLA NAPSAT 😀

teddyna
19. pro 2010

@sukubka to je normál,že ti pláče hlavně v noci.nemusí to být prdíky,ale prostě řve,že řve - my to měli taky tak.od 1.měsíce jsem začla dávat probiotické kapky a druhý den bylo po řevu a bolest bříška ani nevím,že nějakou kdy měl.takže právě dělám reklamu na probio kapky-super věěcc!!!!!a na řvaní po nocích u nás zabral šátek - šátkovala jsem asi půl roku,pak jsem pořídila manducu a v té nosíme do teď,když někam jdem,kde to je s kočíkem náročnější.
aneta1199:nebooj,jelito splaskne.kvůli jelitu tě tam držet nebudou,páč mají určitě boje o postele jako v každé nemocnici,když jim X procent doktorů podepsalo výpovědi "děkujeme odcházíme" 😀

sukubka
20. pro 2010

holky když nemám nárok na mateřskou a budu doma 4roky koluk budu brát peněz?vím že je to od roku 2011 zase jinak ale pro mě platí ještě co je letos?

daisy14
20. pro 2010

@sukubka Ahoj, vítám Tě doma i s malým bobkem!
našla jsem tento odkaz, zkus mrknout http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2010...

zuzka72
21. pro 2010

@teddyna 10ti měsíční prohlídka...už nepřibíráme, jelikož se hejbeme 😀
Petr 10,65kg/79,5cm 😉
Lukáš 8,85kg/76cm 😉
Rozdíl skoro 2kg.... 😀

zuzka72
21. pro 2010

U Lukajdy se ji sekla váha, takže jistotu nemám a vzhledem k tomu, že před měsícem měl o kilo víc, tak té váze nepřikládám žádnou váhu...

asmeena
21. pro 2010

@sukubka vítej doma, je to super, že budete na vánoce doma. Jste si naježili ten nejkrásnější dáreček. A jak jde kojení?