Vývoj embryí – IVF – Třetí den po oplození - snažení 4 roky

honziksima
2. kvě 2023

Zdravím,
chci se zeptat, je tu někdo s informacemi (ptali jste se svého lékaře, či embryoložky) a uměli mi říct. Prišli mi výsledky rýhování. Myslela jsem, že musí být vždy párny počet, ale máme i nepárny počet buněk. Značí to něco zlé? Manžel mě celkem polekal, nemělo by být jen párny počet?

(D3) Třetí den po oplození
2.5.2023

Počet vyhovujících embryí
12 a to následovně
1x11, 3x9, 4x8, 3x7, 1x6

Počet nevyhovujících embryí
0

Celkový počet embryí
12

Všude jsem jen dohledala, informace, že třetí den by měli být aspoň 6-8 buněčná embrya.
OPU bylo v sobotu 29.4.2023 (16 oocytů – z toho 12 v pořádku i oplodněny), oplodněné. Spermie Fresh ; Oocyty Fresh ; Oplození ICSI, Prodloužená kultivace, MACS.

OPU - 29.4.2023 ve 8:20
Odber Spermatu - 29.4.2023 ve 8:30 - MACS
takže z toho tipuji, že k oplodnení došlo asi až kolem oběda?
Správu o oplodnění a následnom vývine dostávame vždy v 11:00 hod

Snažili jsme se o miminko 4 roky. Posledné 2 jsem měla v merku i ovulaci (na základě bazální teploty). Byla jsem zdravá. V tomto roku za sebou nepodarené 2x IUI. Manžel má horší spermiogram – špatná morfologii – jen 0,5 % je OK, ale doktorka řekla, že se to kompenzuje nadpriemerným počtem. Cyklus pred IVF mi našli cystu, kterou vyléčili nasazením hormonální antikoncepce. Brala jsem ji 3 týdny. Po její vysazení (5 dní) jsme začali s protokolem IVF 18.4. Stimulace přinesla 16 oocytů z toho úspěšně 12 oplodněných.
Předpokládané datum ET:
04.05.2023 10:30

Budu ráda za všechny postrehy, zkušenosti, cokoli, co si přečtu a nebudu na to tolik myslet. ❤

kocila
2. kvě 2023

@honziksima v klidu,normalni vyvoj.Ctvrty den se vyvoj lame a zacina se prosazovat hlavne geneticka informace ze spermie a vyvoj se zrychluje,takze zitra bys mela mit idelani vyvoj uz morula,coz se ani bunky nepocitaji…Dulezity je stav v patem dnu a pak se vybiraji ty nejlepsi pro vklad a mrazeni (naslapnuto mas dobre,ale fakt je dulezity az posledni den kultivace)..
Jen doatz na oplodneni,ano oplodnuje se v poledne a posuzuje se kolem 7-8 rano,aspon kam jsem chodila..
Jsou to nervy, ale ted uz se ovlivnit nic neda a jen doufat 🍀

honziksima
autor
4. kvě 2023

Tak dnes byl transfer 🙂
z těch 12 přežili krásných 10 a jednu gombičku už mám v sebe 🙂
3 z toho byly expandované blastocysty a jdou hned k mražení .
Ostatné blastocysty se nechají do zítra aby byli taky expandované a šup do mrazáku.
Snad je využiju až za rok a půl ❤

kocila
4. kvě 2023

@honziksima krasna urada a hodne moznosti na transfer👍

jeniferoliver
8. kvě 2023

@honziksima Ahojky můžu se zeptat já jsem byla 5.kvetna na transferu jak se cítíš ???

honziksima
autor
9. kvě 2023

@jeniferoliver Príznaky nejak nepociťuji žádné. Bolest prsou a v podbříšku mám z estrogemu a progesteronu. Jinak nic. Overtille, který jsem měla před OPU mi vyprchal už včera a dnes snehobílý test. Tak snad se dušik objeví co nejrychleji.

jeniferoliver
9. kvě 2023

@honziksima potom napiš jak jsi na tom já chci zkusit zítra test ale bojím se je to hodně brzo. Tak držím ti palce ať se podaří.

honziksima
autor
9. kvě 2023

@jeniferoliver no ja testovala dříve práve ať vím kdy vyprší ovetrille který jsem měla před OPU. ešte tretí den po tranferu jsem měla ducha , včera už nic. A transfer si měla 3denní nebo s prodlouženou kultivací?

jeniferoliver
9. kvě 2023

@honziksima s prodlužovánou kultivaci. Tak skusime no jsem nervózní je to už 3x nevidareny

honziksima
autor
10. kvě 2023

@jeniferoliver Dnes ráno se mi tam objevilo něco mezi ryskou a dušíkem. fotkou se ešte nedalo zachytit, ale manžel to tam prý vidí něco taky. Tak budu testovat dále a snad pozítří tam bude vidět něco co už by se dalo zachytit i fotkou. Požívám 10tkové testy od Dr. Max

kreatura
10. kvě 2023

@honziksima ☘️ Držím všechny palečky co mám! ☘️

honziksima
autor
10. kvě 2023

@kreatura Děkujeme

jeniferoliver
11. kvě 2023

@honziksima přeji moc moc já budu zítra testovat

honziksima
autor
12. kvě 2023
jeniferoliver
12. kvě 2023

@honziksima super přeji ti to ať sílí

honziksima
autor
14. kvě 2023

Ahojte, tak já na den matek nabrala odvahu a zkusila digitální test 🙂+ přidávám porovnání obden testu 8DPT a 10 DPT desítkový

jeniferoliver
14. kvě 2023

@honziksima jeeej to mám radost gratuluji ať sílí ať se mimčo drží. 💝💝 Dneska jsem taky testla, a zítra koupit Digi test 💝💓💝💓💝💓💓💝🤍🤍🤍

honziksima
autor
17. kvě 2023

Ahojte,
pridávam dnešní update s testami.

jeniferoliver
Autor odpověď smazal
Zobraz
jeniferoliver
Autor odpověď smazal
Zobraz
jeniferoliver
17. kvě 2023

@honziksima dnes taky 12 den

Gratuluji ti máš krásnou čárku moc přeji ať se miminko drží

honziksima
autor
17. kvě 2023

@jeniferoliver
ty máš taky krásny testík sílící 🙂

Ja byla predevčírem a dnes i na krvi
v pondělí jsem měla hCG 129 a dnes, středa už 411 hCG
takže ztrojnásobení .. tak snad bude vše OK

jeniferoliver
17. kvě 2023

@honziksima jeeeee krásný ,, mě to čeká v pátek. ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

honziksima
autor
18. kvě 2023

Ahojky 🙂

mě právě volali z CARu a gratulovali. O 12 dní jdu na UTZ, to budu 6tt+3 tak se možná poštěstí a bude srdíčko

Sumarizace HCG:

pondělí 11 DPT - 16 DPO -**hCG 129**

středa 13 DPT - 18 DPO - **hCG 411**

čtvrtek 14 DPT - 19 DPO - **hCG 776,3**

Gombička asi na začátku přispala a teď se to snaží dohnat 🙂

jeniferoliver
18. kvě 2023

@honziksima Jujky gratulace velká mě to čeká zítra. Jeeeeeeeee to je dobra zpráva ❤️❤️❤️❤️❤️♥️❤️♥️❤️💚❤️💚💚❤️💚❤️💚❤️💋❤️💋💚❤️♥️💓♥️💜💗🤎💗💗💜💙💜💙💜🤎🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

honziksima
autor
18. kvě 2023

@jeniferoliver určite budeš mít taky dobrou zprávu 🙂

honziksima
autor
31. kvě 2023

Souhrn po IVF ET - 5denní kultivace
Ahojte,
déle jsem se neozvala, no bo stress... ale včera mě z CARu propustili a už přecházím pod mého gynekologa a vše vyzerá v pořádku.

Rozepíšu tady průběh pro té, které jsou stresuľe jak já, ať se nebojí.
DPO - dny po ovulaci - u embryotransferu den oplození vajíčka
DPT - dny po embryotransferu 5 denní blastocysty

Začalo to IVF a fresh embryotransferom po 5denní kultivace.
U odběru jsem měla dve injekce Overtille a z ní jsem měla poslední pozitivní test 9 DPO - 4 DPT (uvádí se 10 až 12 dní kým to vyprší z těla a nebude falešně pozitivní test.

11 DPO - 6 DPT První pozitivní test (mikro duch :D )
testy pomalu sílili, 10 DPT - 15 DPO digi Clearblue vyšel 1-2 týden pozitivní

Chodila jsem i jako samoplátce na krev abych měla vše pod kontrolou.

11 DPT - 16 DPO -**hCG 129**

13 DPT - 18 DPO - **hCG 411**

14 DPT - 19 DPO - **hCG 776,3**

20 DPT - 25 DPO -**hCG 4 991**

22 DPT - 27 DPO - **hCG 5 740**

ten 20 DPT jsem po ranním orgasmu zašpinila ale čistou ružovou krev tak jsem se polekala a vydupala si kontrolu v CARu. Nejdřív mi vzali jen krev, ale já chtěla i UTZ a tak jsem to nejak obkecala a 21 DPT mě vzali. Vidět byl jen gestační váček se žloutkovým váčkem bez embryonálního pólu. Byla jsem 5tt +5. takže jsem se lekla že není vidět ani náznak embryonálního pólu. Proto jsem šla znovu na krev obden 22 DPO, a to mě už dorazilo, jelikož se to obden zvedlo jen o 15 %, takže už jsem byla smířená s mrtvým těhotenstvím (což je těhotenství kde je jen gestační vaček se žloutkovým ale embryo se nevyvine, zamlklé těhotenství je pak když se vyvine jen gestační váček prázdny) :(

Včera 26 DPT - 31 DPO jsem byla na Ultrazvuku. Neměli tam v Caru dobrý ultrazvuk. Kolik bije srdíčko neví ale bije. Taky obraz nic moc, ešte se emrbyjko schovávalo celkem mezi žloutkovým váčkem a stěnou gestačního váčku, ale vyjelo jí, že veľkostne odpovídám 6tt+3 co přesně vychází i podle tabulek.

Takže nezoufat!! hCG je opravdu u každé ženy jiná. Já budu asi tá, která bude mít max hodnoty jen několik desítek tisíc.. jiné mají několik sta tisíc.
hCG porovnávaní růstu se oplatí tak do hodnoty asi 3 000 mIU/ml (někde uvádějí IU/I je to to samé). Tady je i kalkulačka jestli máte obden hodnoty. "Kalkulačka růstu hCG":https://www.babymed.com/tools/hcg-calculator . Doporučuje se porovnávat hodnoty ze stejné laborky.

**Jak se hodnota hCG zvyšuje**
hCG Rychlost zdvojení hodnoty
pod 1 200 IU/I mezi 30 až 72 hodin
1 200 - 6 000 IU/I mezi 72 až 96 hodin
nad 6 000 IU/I 96 hodín a více

Pak prípadne co jsem se ešte naučila z nových studií.

Gestační váček na UTZ
V případě, jestli jste měli ultrazvuk, kde byl jen gestační váček tak do 7 až 13 dní by se měl objevit nejpozději embryonální pól. V případě gestačního váčku a žloutkového váčku by se měl embryonální pól objevit nejpozději do 7 až 10 dní od tohto ultrazvuku.
Srdeční aktivita se musí projet u Embryonálního pólu nejpozději do jeho velkosti 7 mm.
čerpala jsem odsud ale toto doporučuji vyšilovat jako já, protože já su příklad, že to není potřeba. "Znaky neprosperujícího těhotenství":

https://www.youtube.com/watch?v=raIclmdJOPo

Dost mi pomohlo toto video (stačí si dát titulky preklad do češtiny) "Ultrazvuky těhotenství":

https://www.youtube.com/watch?v=kWHAzsYec6o

Všem držím palce a věřme, že je vše, jak má být. Příroda je stvořena neuvěřitelně a jak naše tělo, tak i to vajíčko a spermia ví. A ono se to povede! ve správny čas

vbg88
10. lis 2023

Nezbyl někomu prosím puregon?