• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Běh - jak s ním začít? Je vážně tak špatný na klouby?

1. června 2014 
Ahoj holki. Mám dotaz ohledně běhání. Jak sním začít ? Je to vázne tak špatne na klouby ? Je to na hubnutí dobře ? Nebo je lepší rychla chůze. Děkuji za kazdou odpověď.
31. kvě 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessi13 Ahoj, muj laicky nazor je, ze beh je jeden z nejlepsich a neprirozenejsich pohybu :slight_smile: , ja sama ho praktikuju, ac ho z duse nesnasim :sweat_smile: , ale ty nohy za to stoji a celkove se s nim dobre hubne.
Jako zacatecnik bych zacala s rychlou chuzi, nebo indianskym behem - bezim, az nemuzu, jdu a furt dokola.....
Kdyz se to pri zacatku hned prepali s vidinou rychlyho zhubnuti, tak se clovek zrusi a vykasle se na to.
Doporucuju kvalitni obuv :wink: , leccos se doctete tady http://rungo.idnes.cz/ :slight_smile: rungo.idnes.cz/heavy-runner-aneb-pribeh-tezke-bezkyne-dyj-/ctenari-sobe.aspx?c=A140512_115924_ctenari-sobe_jid
31. kvě 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@camelinka a mužů se zeptat jakou obuv bys doporučila ?
31. kvě 2014 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessi13 No to zalezi na kazdym, na tvaru nohy, to nejde univerzalne rict, me staci obyc adidasky, ale klidne bych se sla poradit nekam do obchodu... :wink:
31. kvě 2014 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
běh je nejlepší antidepresivum... potvrdí každý, kdo běhá. Při délce do 150km měsíčně (což asi nepřekročíš) to nijak kloubům nevadí, nezatěžuje.
Osobně jsem hoooodně spokojená s Adidas energy boost.
Akorát s hubnutím neporadím, já nehubnu z žádného sportu :slight_smile:
31. kvě 2014 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
taky uvažuju o běhání po druhém porodu, ale bojím se právě těch kloubů, které nejsou fit ani bez běhání, hlavně tedy kyčle.
31. kvě 2014 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea neni nutny zacinat z nuly hned behem :wink: , ono ze zacatku se treba pri rychle chuzi hubne daleko lip :wink:
31. kvě 2014 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka když mě přijde ta rychlá chůze hrozně divná :sweat_smile: teda taková ta, jak se hodně kroutí právě těmi boky, to by se mým kyčlím asi líbilo méně jak ty dopady při běhu :grinning:
31. kvě 2014 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea nene kdepak, rychlochuze jako disciplina je trochu slozitejsi matros :grinning: :wink: , myslela sem klasickou rychlou chuzi, jako kdyz letite na autobus :wink: , jste zadychana, ale nebezite :wink: . Pak prejit na indiana a pak az na beh :slight_smile: . Treba pri obycejnym Nordic walkingu kamaradka zhubla vic jak 20kg :wink:.
A ad klouby, ja ani nepotrebuju merak vzdalenosti, po dvou kilacich me chytnou kolena, po ctyrech kycle tak, ze okusuju asfalt :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Pomaha Colafit, ale taky uz to nezachrani vsechno :sweat_smile: :grinning:
31. kvě 2014 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka díky za tipy. no dřív jak na podzim po šestinedělí se k tomu asi nedostanu, ale ta rychlochůze by šla praktikovat i s kočárem a starším na odrážedle, tak to pak asi zkusíme :grinning:
31. kvě 2014 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea no jasny, s kocarkem to pujde skvele :wink: . Drzim palce :wink:
31. kvě 2014 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka díky. budu to potřebovat. jsem od přírody lenora :sweat_smile: ale druhým dítětem končím, tak už se sebou musím pak něco dělat :grinning:
31. kvě 2014 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blahova_andrea to ja taky byvala :grinning: . Ale po holce sem musela zacit neco delat, bylo to desny :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, chce to najit si neco, co vas chytne a vypestujete si zdravou zavislost :grinning: :wink:. U me to byla nejdriv Jill, pak kdyz uz me to prudilo, tak sem cuchla k rugby a kvuli tomu sem musela zacit behat, ac beh nesnasim uplne maximalne (ikdyz ten pocit "po" je k nezaplaceni :grinning: ).
Tak drzim palce, at si neco taky najdete, no a samo hodne stesti s druhym porodem :wink:
31. kvě 2014 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A meris si u toho tepovku ? Já mám sice po 1 dítěti, ale kvůli tři směnném provozu v praci jsem přibrala 20kg. Teď mám opět provoz jen jednosměrný a tak musím začít něco dělat. Musím a chci. A hrozne se mi běh jako sport hrozne líbí. Navíc jsme si teď pořídili 6ti měsíční stěně Cane corso a ta potřebuje taky hodně vybití. a tak bych alespoň spojila příjemné s užitečným. Jenže musím nějak začít neboť vyjdou schody do 2patra a umíral po kyslíku :slight_smile:)) už mám nastudovánou i zdravou stravu a styl a rada bCh na čerpala co nejvíce informaci ohledně běhání a hurá do toho.
31. kvě 2014 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka no mě asi nechytne nic. pro mě je těžké se sama dokopat a s dětmi na krku. já bych se donutila spíš tak s kamarádkou, mít to i jako únik od rodiny a relax. ale to mám smůlu. teda rugby je asi dost netradiční u nás...ještě pro ženu :wink: a díky.
31. kvě 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessi13 to jsi dobrá, že se dokopeš i ke stravě a zdravému životnímu stylu jako celku. já se potřebuju dokopat k nějakému tomu pohybu, protože jídlo si prostě říct nedokážu :sweat_smile:
31. kvě 2014 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessi13 se štěnětem cane corso aspoň do jeho roka věku určitě neběhej. Je to velké plemeno, mohla bys mu odrovnat klouby...
31. kvě 2014 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea tak zacit se stejne naladenou kamoskou je idealni :wink:, nebo jsou ruzny skupiny, kde se hecuje :wink: . No a neni nic lepsiho, nez se navliknout do trikotu, dite nechat chlapovi a zmizet aspon na pul hodku :wink:, nastesti my dva to mame stejny, v behani se stridame, ja vybehnu prvni a kdyz se vratim, tak jde manzel :grinning: .
A rugby mi ucarovalo, super parta holek, clovek si pokeca o jinych vecech, nez sou deti, super relax :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. kvě 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka virtuální skupina mi nepomůže. já potřebuju ten hec v reálu :sweat_smile: ale bohužel tu nemám nikoho, natož stejně naladěnýho :frowning2: uvidíme, jak budeme fungovat s dvěma dětmi, jestli bude reálné je nechat chlapovi a zdrhnout :grinning:
31. kvě 2014 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zmrz_lina nebojte, nejsem blba :( o tomto plemenu mám hodně přečtení. Úmyslně bych ji neublížila. Než já začnu poradně běhat to bude mít už po roce :slight_smile:)
31. kvě 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea aha, no tak snad najdete nejakyho sparing partnera :wink: . A i se dvema kouskama to pujde :wink:
31. kvě 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@camelinka no tady nenajdu. žiju tu třetím rokem a nikoho tu neznám :sweat_smile: takže se budu muset dokopat nějak sama a venčit tak i děti :grinning:
1. čer 2014 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek