Běhání s obezitou. Je vhodné začít?

aneta3222
19. pro 2021

Ahoj, myslíte, že je vhodné začít běhat s moji vahou? Dekuji za odpovědi.

pexi
19. pro 2021

@aneta3222 pokud můžu doporučit tak jestli máte možnost, zkusila bych kurz plavání pro dospělé. Byla jsem na něm a chystám se pokračovat (měla jsem pauzu kvůli těhotenství), je to super. Jednak se člověk naučí plavat správně a pro mě bylo i dost motivující, že mám kurz zaplacený a diky tomu jsem si vždy vyhradila čas. Plavání je myslím si vhodné pro jakoukoliv váhovou kategorii. S běháním bohužel neporadím.

aneta3222
autor
19. pro 2021

@malinkaelinka hodinu asi ne svižně

martiniquest
19. pro 2021

@bucifalek Zalezi, kolik chces investovat. Jestli jen par stovek, vystacis si s nejakym naramkem typu MiBand. Pokud chce neco lepsiho, pak urcite Garmin.

martiniquest
19. pro 2021

Plavani podle me pro obezniho cloveka vhodne neni. Reknete mi, ktera obezni zena se bude dobrovolne xkrat tydne producirovat v plavkach? Soudim dle sebe. I ja byvala obezni (101/171 bylo me maximum) a ani dnes bych plavat nesla (72 kg), protoze se necitim ukazovat se v plavkach. Chuze je naprosto idealni. Nepotrebujes zadny pitomy certifikat, platit vstup, muzes jit kdykoli chces....

jeyre
20. pro 2021

@martiniquest Takže vhodnost toho sportu se odvíjí od toho, jak u toho paní vypadá? 😲 Já se teda dobrovolně hlásím, že i s nadváhou/obezitou chodím úplně klidně plavat a je mi úplně jedno, co na to ostatní. Dělám to pro sebe nebo si užívám čas v bazénu s dětmi, takže je mi u toho i v plavkách skvěle.

martiniquest
20. pro 2021

@jeyre Tak to jsi asi jedna z mala. Ja se za svou obezitu hodne stydela (stejne jako vetsina zen). A muj komfort u pohybu, resp. budovani navyku, povazuji za velmi dulezity.

treasurka
20. pro 2021

@aneta15 Jaký máš náramek, prosím?

aneta3222
autor
20. pro 2021

@treasurka Fitness náramek Niceboy X-fit Plus (xfit-plus) černý

aneta3222
autor
20. pro 2021

Je vhodný ?

aneta15
20. pro 2021

@treasurka já mám hodinky Garmin vivoactive myslím 3, mám je už 2 roky

pexi
20. pro 2021

@martiniquest já na to mám jiný názor. Řekla bych, že je to i o prioritách. Já plavu ráda, i když mám do pěkné postavy daleko. Ale je pro mě prioritou si příjemně zasportovat a ne někoho oslnit 🤷‍♀️ ale chápu, že každý to má jinak.

martiniquest
20. pro 2021

@pexi Nejde o oslnovani, ale stud sama za sebe. Proto jsem zvolila jiny pohyb. A ano, bylo to i proto, ze mi plavani moc blizke neni. Miluju chuzi a uz i beh.

jeyre
20. pro 2021

@martiniquest Tak jasně, že na ty svoje kila navíc nejsem hrdá, ale nechci se nechat omezovat v aktivitě tím, jak vypadám. A v bazénu jsem stejně skoro pořád pod vodou a tu cestu do sprch už okolí holt musí nějak přežít 😁

kristina037
11. únor 2022

@aneta3222 začni prvně s chůzi do lesa třeba delší procházky ☺️