Cvičení po CS. Máte podobnou zkušenost, že cítíte pořád jizvu?

veronika8808
2. říj 2020

Ahoj.
Jsem 10 měsíců po CS.Zustalo mi 18kg tak jsem se,jak to šlo,pustila do cvičení,změnila jídelníček.
Ale pořád mám problém cvičit na břicho protože u toho pořád cítím jizvu. Měla jste to některá taky tak?

danvitka
2. říj 2020

Jako první bych si lehla na zem mírně nadzvedla hlavu jako že se chceš kouknout na špičky a zkus jestli máš rozestoupené svaly - diastázu. Pokud ano okamžitě přestaň cvičit hlavně planky, neběhej, sedy lehy. A začni cvičit pouze speciální cviky. Hodně hodně hodně mi na tohle pomohl mamacore (zdravamaminka). Mají sedm dní lekce zdarma tak to zkus. Od té doby co cvičím tak mám břicho jako přistávací dráhu úplně se mi jakoby srovnalo. Ale chce to poctivě cvičit a rozhodně vydržet. A hlavně poslouchat co říkají, soustředit se na každý sval, nádech.

veronika8808
autor
2. říj 2020

@danvitka no jo,ale jak mám přes to velké špekaté břicho poznat že mám diastazu?Jakože se břicho nehne?

danvitka
2. říj 2020

@veronika8808 bude v něm díra 😁 zkus si lehnout pokrcit nohy, uvolnit se a zvedni mírně hlavu, bradu k hrudi. A teď když se pichnes třeba dvěma prsty v oblasti pupku (můžeš postupovat výš a výš, já to mám až k žaludku) a je tam dira, tak mas diastazu. Nevim jestli jsem to vysvětlila dobře. Ten rozestup ucitis fakt zřetelně. Nebo to jde poznat i když si stoupneš a mírně se zaklonit dozadu tak na břichu by ti vyjel zřetelný kopeček který tam nemá být 👍

danvitka
2. říj 2020

@veronika8808 projdi si nějaká videa a obrázky na internetu 👍 jinak samozřejmě strava dělá hodně 🤔 což se třeba mě jako člověku který strašně rád žere těžko vysvětluje 😁 já jídlem hasím veškerá bebinka 😁😁

veronika8808
autor
2. říj 2020

@danvitka Tak dle návodu diastazu mam.A právě jak takhle ležím a zvednu hlavu tak cítím tu jizvu.Ja musím dietu držet,v červnu se mam vdávat tak ať se vejdu do šatů 🤣 Držím ji týden a mám dvě kila dole 😃

mamikry
2. říj 2020

@veronika8808 objednejte se k fyzioterapeutovi, at na tu diastazu mrkne a rekne Vam, co a jak cvicit. Ja zacala s jogou cca po roce a pul a svaly me bolely fest ze zacatku, jak byly slabe.

lolam10
2. říj 2020

Najdete si na facebooku skupinu diastaza a pridruzene potize.je tam seznam fyzioterapeutu kteri s diastazou umi pracovat,je to dulezite,ne kazdy to umi totiz a muzete si uskodit

veronika8808
autor
3. říj 2020

@lolam10 Já jsem si to právě říkala,že si radši zajdu k fyzioterapeutovi než něco cvičit sama doma právě abych si ještě víc neuskodila, kor když jsem po císaři a tu jizvu ještě cítím. Díky za tip

danvitka
3. říj 2020

Já jsem chodila k fyzio a moc mi nepomohla, nakonec mi pomohli až pánové ze zdravemaminky.cz 👍

lida9
3. říj 2020

taky fyzio doporucuji! obe tehu jsem nabrala 30kg! u prvniho do 6m pryc, ted u druhyho behem 4m vse pryc... a to cvicim jen dle fyzio, diastaza je ale na dyl, ta mi jeste zustava, zmensovat se bude postupne...