Dokojila jsem a tloustnu

adacokolada
2. lis 2015

Milé maminky, mám malého synka, kterého jsem kojila do jeho 13 měsíců, z toho už pár měsíců jsem kojila jen jednou denně, váha se mi krásně držela. V srpnu mě však odstavil a už nechtěl pít z prsu. Po celou dobu kojení jsem neměla menstruaci, v září jsem začala lehce špinit a v říjnu se dostavila ms naplno. A v říjnu to taky začalo :( příšerně se mi zhoršila pleť a začala jsem tloustnout, během pár dní se mi naskočila 4 kila a začaly kynout boky a stehna. A tak jsem nelenila a začala se pořádně hýbat..a nic, váha roste víc a víc. Už nevím co dál, nebo spíš se bojím o kolik ještě přiberu..Stravuju se zdravě, protože mám dlouhodobé problémy s trávením. Prakticky ani nemám z čeho přibírat..nevím jestli to je díky těm rozházeným hormonům. Připadám si hrozně :( Ráda bych slyšela vaše příběhy, zda je na tom někdo jak já a pozitivně se podpořit..mně se to zatím moc nedaří ☹

collete
2. lis 2015

sice zkušenost nemám, ale být Vám tak si radši skočím k dr. na nějaké vyšetření, jestli to třeba není od štítné žlázy. Jinak si myslím, že není normální přibrat tolik za tak krátkou dobu. Držím palce, ať jste v pořádku a na své vysněné váze 🙂

markyska88
2. lis 2015

@adacokolada ahoj. Jeee, tak to je blbý 😒 můj názor je, že to mohou být opravdu doplašené hormony kvůli ukončení kojení. Pokud víš, že se stravuješ zdravě a máš přiměřeně příjem jidla i výdej energie a přesto bys pořád přibírala, bylo by asi lepší se obrátit na lékaře... Já jsem před lety řešila něco podobného. Pozvolna jsem přibírala, ačkoliv jsem na sobě tvrdě dřela. Měla jsem odborně sestavený jídelníček a chodila cvičit pod dohledem trenérky. Bylo to divné. Pak se přišlo na to, že mám hormonální problém v důsledku několikaletého užívání antikoncepce. Byla jsem šíleně oteklá. Stačilo antinu nadobro vysadit a během pár měsíců jsem bez úsilí shodila 16 kg a neuvěřitelně splaskla. A bez jídelníčku i cvičení.
Držim pěsti, ať se tělo dá brzy do kupy 😉

adacokolada
autor
2. lis 2015

@markyska88 taky mi to přijde podivné. Napadlo mě, že zadržuji vodu, ale nějak nevím jak to poznat. Hormony si s námi zahrávají jak se jim zlíbí 🙂 16 kg, páni, to musel být rozdíl! Já před otěhotněním také brala HAK, po vysazení jsem měla problémy s cyklem, takže teď už ji ani nezkouším. Snad se to nějak srovná, byla jsem vždycky štíhlá, takže teď trochu šílím, všechno mě tlačí a to se ani nezastavím.

adacokolada
autor
2. lis 2015

@collete byla jsem minulý týden na krevních testech, ještě nevím výsledky, uvidím jestli se tam něco ukáže..děkuji moc za podporu 🙂

eanie
3. lis 2015

@adacokolada ja som po dokonceni kojenia tak isto velmi pribrala. Predtym som nemala nikdy s vahou problem ani pocas tehotenstva - kojenia, a po dokojeni mi nabehli stehna a brucho. Tak zlu postavu aku som mala pol roka po dokojeni som nemala nikdy predtym. Pomohlo mi pravidelne cvicenie - Jilian + fitness v posilke + HIT (youtube). S postavou ale od tej doby stale bojujem 😒

ajka198
3. lis 2015

Moje mamka ve 33 letech porodila dvojčata, v termínu, každý měl 3,25 kg a 54 a 55 cm. Takže to byli fakt obříci. Kojila je do roku, váhou se dostala zpět na tu před těhotenstvím. Když přestala kojit, tak šla váha rapidně nahoru, stejně jako u tebe. Všechny výsledky krve, štítná žláza, všechno je v pořádku. Nikdy se nepřišlo na to, proč se to tak stalo. Začala se hýbat, začala jíst zdravě. Nic nepomohlo. Už skoro 20 let váží kolem 80kg, ale není schopná s tím nic udělat. Tím nechci říct, že ty nemáš šanci, ale prostě se to stát může.
Já jsem přestala kojit letost v únoru. Dokud jsem kojila, váha se držela, ale nikdy jsem kojením nezhubla na váhu před otěhotněním. Když jsem kojit přestala, váha šla nahoru. Za 10 nekojících měsíců mám nahoře 10 kg ☹ Teď jsem se konečně rozhodla s tím něco udělat. Takže doufám, že nedopadnu jako moje mamka 🙂 Navíc mám zatím jen jedno dítě, kdežto ona dvojčatama končila 🙂

ajka198
3. lis 2015

jo a mamka si to vysvětluje tím, že její organismus měl za ty dva roky (těhotenství a rok kojení) takový maraton, že už se z toho nikdy nevzpamatoval, resp. nikdy už její tělo nedostalo tak do těla, aby začalo hubnout a raději si začalo dělat zásoby na horší časy. Těžko říct, jestli na tom něco je.

zitova
3. lis 2015

Ahoj. Asi neporadim ale napisem opacnu skusenost. Stale kojim x krat denne, maly ma skoro 8 mesiacov. Od kedy som prisla z porodnice do jeho 4,5 mesiaca som pribrala 8 kil. Po tych 4,5 mesiacoch som dostala menzes a v priebehu 2 tyzdnov islo dole 15 kil. Podotykam ze strava aj pohyb boli stale rovnake. Takze ja to pripisujem poblaznenym hormonomy ktore u kazdeho funguju inak. A tiez ma vsetci posielali na vysetrenie stitnej zlazy.

adacokolada
autor
3. lis 2015

@ajka198 aaa tak to mě dost děsí!! doufám že nebudu tento případ a doufám, že ani nee ty! ta moje při každém těhu nabrala 30 kg a už je dolů nedala, ale to je uplně jiný případ, ta snad v životě necvičila a ráda jedla. Já se bála, že budu mít stejné problémy, ale po porodu jsem do čtvrt roku byla na původní váze. Až teď..ach jo. Tak se tu můžeme aspoň navzájem motivovat. Už si začala nějak cvičit?

adacokolada
autor
3. lis 2015

@zitova ano, máš pravdu, každé tělo funguje naprosto jinak. A hormony si dělají co chtějí. Ale že takové skoky, za 2 týdny 15 kilo..Já jsem tak trochu doufala, že jak se mi dostaví menstruace, tak se to třeba zastaví, ale zatím spíš naopak :(

ajka198
3. lis 2015

@adacokolada jj, chodím běhat od začátku října každý druhý den. Spíš je to taková rychlá chůze, než běh. Ale za měsíc je zatím neshodila vůbec nic, včera jsem se zaregistrovala na stobu, takže si začínám dávat bacha na jídlo a uvidím, snad to nějak půjde.

adacokolada
autor
3. lis 2015

Jinak děkuju holky, že mi tu píšete, aspoň se necítím tak sama. Manžel si ze mě dělá akorát srandu, že přeháním. Ale já se prostě necítím dobře, zvlášť když se mi to nějak nedaří ovlivnit 🤐

adacokolada
autor
3. lis 2015

@ajka198 tak rychlá chůze je nejlepší 🙂 já sem tam taky běhám/chodím, ale můžu jedině s kočárem, protože hlídat mi nemá kdo, a to je furt nějaké zastavování, protože mu spadne čepička, nebo chce to a ono..takže spíš cvičím doma a to se dá jen když malej spí, což znamená po obědě. Člověk by rád pro sebe něco dělal, ale kdy :(

zitova
3. lis 2015

Urcite neprehanas. Do mna kazdy rypal ze som doma s malym babom a len sedim a zerem a preco aspon nejdem na prechadzku... takze viem ako sa citis a drzim palce. Mne vseobecne pred porodom na chudnutie pomohlo uplne vysadit cukor a pridat bielkoviny a spinning

werunqa
3. lis 2015

Ahoj,já dokojila v červenci ročního syna a už to taky není ono.Mě teda nějak skokově neroste váha,ale za to mi šíleně padají vlasy.Mám problémy ses štítnou žlázou už X-let,tak nevím,jestli to nemám nějaké rozházené.Ona ta žláza souvisí i s přibíráním,takže je dobé si to pohlídat.

adacokolada
autor
3. lis 2015

@werunqa Ahoj to já to mám úplně naopak, pleť děsná ale vlasy a řasy mi teď hrozně rostou. Už proto si říkám, že ty hormony tam asi hrají nějakou roli.

adacokolada
autor
3. lis 2015

@zitova on je každý hrozně chytrý, kéž by byla mateřská dovolená opravdu "dovolená"

kami1984
3. lis 2015

Mě tohle u prvního syna udělala štítná žláza:((( Bohužel musela jít ven, po dokojení jsem do půlroku nabrala 10kg:(( nejedla jsem o nic víc, hýbala se víc a stejně prd platno. Teď kojím podruhé a bohužel jsem přibrala i přes kojení, lítání, jídelníček apod.(((

adacokolada
autor
3. lis 2015

@kami1984 a má štítná žláza i nějaké jiné příznaky?

ninive211
3. lis 2015

Ségra po ukončení kojení během prvního měsíce nabrala čtyři kila, do pěti měsíců od ukončení kojení měla nahoře skoro deset kilo. Doufám, že nebudu následovat její příklad...já nekojím teď něco málo přes 14 dní a zatím ten pocit nějak extra nemám,ale ojím se blížících se Vánoc, cukroví a tak...toho já se úplně vzdát určitě nedokážu, snad leda omezit

kami1984
3. lis 2015

@adacokolada únava, vyčerpání, padání vlasů, někomu se zvětšují na krku uzliny. Hodně jsem se i potila.. já teda chytla hyperfci, kdy jsem po porodu zhubla strašně kil a pak, jak se žláza stabilizovala, tak jsem přibírala. Pracovala mi 5x více než měla. Třeba teď jsem byla na kontrole, beru doživotně léky a naopak tělo je vyšťavené, mám 4x horší hodnoty k normálu:(( a nehubnu, normálně bych už byla lunt, 2x denně do školky, kolem děti, procházky, doma cvičím, omezuji si jídlo...

pincola
3. lis 2015

Holky taky mi hormony zkazily postavu. V těhu jsem dost nabrala, ale až poslední 3 měsíce, do té doby jsem nabírala málo. Pak to ale letělo. Po porodu jsem byla hodně silná. Všude jsem četla, jak kojením to půjde hned dolu. Trochu to šlo, ale žádný zázrak teda. Své hadry jsem oblékla po půl roce a byla jsem v nich narvaná. Začala jsem 2x týdně cvičit, což na mne je hodně. Před těhu, když jsem cvičila i 1x týdně tak se postava začala rýsovat. Teď to šlo fakt pomalu. Asi po 20lekcích cvičení jsem si v zrcadle všimla, že tělo je pevnější, že jž tolik nejsem jak rozteklé máslo, ale jako zázrak to nebyl. Teď jsem skoro 3 roky od porodu, cvičím už jen 1x týdně, snažím se trochu hlídat jídlo. já jíím hrzně ráda a vím, že celoživotní dietu nevydržím. Tak se nepřejídám na noc a omezuju sladké, co to jde. Myslím, že mám tak o 3 kg víc než před otěhotněním ve vyloženě úzkých šatech už nevypadám tak dobře jako dřív. A to dávám mnohem víc úsilí do postavy než dřív. Prostě věk a hormony. Ŕekla bych že jsem možná trochu pevnější než před těhu, to cvičení prostě trochu něco udělá, ale mám širší boky a hrudník (ztratila se ta dívčí útlost), prsa mám taky větší než před těhu. Břicho podobné jako před těhu. Po porodu bylo strašné! Strašlivé!! Ale te´d tím cvičením se stáhlo do původního stavu. Mám ale stehna a to je ten hlavní rozdíl. Já nikdy neměla silná stehna a to te´d mám. Dřív sukýnky, kraťásky a tedˇ mám vyloženě zavalitý stehna. Vím, že víc omezovat jídlo už nezvládnu. Znám holky co jedí málo, ale já prostě nevydržím dlouhodobě tak málo jíst. Tak jím dost ale snažím se té čokolády dát si jen pár čtverečků, dorty si nekupuju, jen na návštěvě, co je jednou za čas, to si dám. Snažím se denně jíst ovoce a zeleninu, na noc jíst jen zlehka. Dás e zhubnout, proti po porodní váze jsem hvězda, ale stejná jak dřív už taky nejsem. A to proto fakt bych řekla něco dělám.

blanka.k
3. lis 2015

@adacokolada při těhu jsem přibrala z 57 na víc než 90kg (a to jsem ještě asi 8kg během těhu zhubla 😅 ), po porodu jsem byla za chvíli zpět na své váze 57kg..... kojila jsem přes 18 měs (ke konci už "jen" 3x za noc) a přesně jak píšeš, po dokojení to šlo nahoru, přitom jsem dělala vše jak předtím.... 😔 Po 3 letech jsem se dostala na 74kg a začala omezovat večerní "žraní" (které mi dříve problém nedělalo), za 4 měs. jsem měla 65kg.... pak přišel podzim, kdy mám nejvíce zakázek kvůli vánocům, večerní žraní a letos v září jsem zpět na 74kg.... 😅 Teď opět "hubnu" (tj. snažím se jíst víc přes den a ne večer / v noci)a zatím mám za měsíc dole 3kg... Už vím, že nesmím polevit jak minule "však jsem přibrala jen 1kg....to zase shodím....no 2kg....to půjde taky dolů...za týden zas začnu)....

adacokolada
autor
3. lis 2015

@kami1984 hmm tak unavená jsem, ale spíš z toho lítání kolem malého a baráku..jinak nepozoruji žádné příznaky. Se štítnou žlázou jsem měla trochu problémy když jsem byla malá a pak po nějaké infekční nemoci, ale vždy se to dalo samo do pořádku a já sama nic nepozorovala. Tak nevím..To je mi líto, že máš takové problémy, držím palce aby se to zlepšilo 😉

adacokolada
autor
3. lis 2015

@pincola
@blanka.k
to je to holky, že na každého prostě funguje něco jiného. Někomu pomůže běhat, někomu posilovat, někdo když se večer omezí a někdo když se nenasnídá..já jsem teda do teď nepřišla co by platilo na mě. Jak píšu v úvodu, já se stravuji zdravě, dost asi hřeším na bílkoviny, nemám moc ráda maso a mléčné výrobky kvůli alergii nemohu a nějaké náhražky mě moc nechutnají. Snažím se doplňovat z luštěnin, ikdyž to mi taky moc dobře nedělá. Jediná moje neřest je sladké, ale jak říká moje doktorka, jsem ráda že aspoň na něco jste :D Jinak se snažím jíst min.5 krát denně, jinak mi to ani nedělá dobře. Na cvičení jsem nikdy moc nebyla, jsem líná. Teď mě to kupodivu baví, zrovna teď malej neplánovaně usnul tak jsem si hned jeden workout dala :D ale pak se vzbudil a už se to nedá, furt po mě leze 😠 Jsem ráda, že mi píšete, držím Vám palce ať s tou váhou nějak hneme.

adacokolada
autor
3. lis 2015

mimochodem těch Vánoc se taky bojím, to bude děs. Tloustnout se má po Vánocích, ne před!!! 😖

ajka198
3. lis 2015

@adacokolada no já se s manželem v tom běhu střídám. Jeden den běží on, druhý den já. Jinak jiné hlídání nemáme, takže jindy to ani nejde. Nejhorší je přemoci tu lenost a nechuť. Já jsem si říkala, jestli má cenu hubnout před těhotenstvím, když to přiberu zpět, ale nemůžu jít rodit s metrákem. Těch Vánoc se taky trochu děsím, protože na Vánoce se nějak omezovat nehodlám. Ale zase když teď se budu snažit, tak třeba na Vánoce nebudu mít tolik chutě 🙂

blanka.k
3. lis 2015

@adacokolada také mám "úchylku" na sladké - bez masa můžu být, ale sladkost? 😀 Mudr. mi neustále doporučuje antidepresiva (nějak to na mě poslední roky "padá" vše 😔 ), ale zatím mi dobře zabírá to sladké, občas 2dcl vínka před spaním a mám "klid" ...v rámci možností.... 😀

adacokolada
autor
3. lis 2015

@ajka198 jéé to se máš, manžel se nehne a jezdí až večer domů a to je tak čas na večeři. Já se taky nechci omezovat na Vánoce :(

dokument
3. lis 2015

@adacokolada a jaka jsi byla pred tehotenstvim? Ja byla uplny opak. A citila (a jeste citim) se uplne stejne spatne. Clovek at dela co dela, pribere a okoli si mysli, ze hodne ji nebo ma spatnou zivotospravu celkove a ono to treba vubec nemusi byt pravda. Ja pri kojeni tloustla a pribrala jsem za 18 a /12 mesice kojeni 15 kg! Nebo mozna 12 a ta 3 kg jeste zbyla po porodu, to uz nevim presne, i tak je to hodne a uz jen to, ze nemam co na sebe je neprijemne. Rada kup si nove je dobra 😀 Tolik penez teda nemam, abych si najednou poridila celou garderobu. A ani nemam cas chodit po obchodech s hadrama. Neustale se me nekdo pta, jestli cekam druhy dite. Fakt hruza, lidi jsou neomaleni. Nestalo se mi to jednou, ale asi desetkrat. No ale k tomu prubehu. Ja v sestinedeli asi neco malinko shodila, porad jsem se potila, byla jsem jako by nalozena v potu a teklo po mne mliko...jako fakt super 😀 😀 Pak jsem zacala tloustnout. Mela jsem pri kojeni velky hlad a chut na sladke. Hlad se me drzel az do uplneho odstaveni, i kdyz jsem kojila jen jednou denne. Jak jsem dostavila, vratilo se to k puvodnimu stavu pred porodem. Hlad nemam, spis bych nejradsi vubec nejedla, nemam na nic moc chut. Jim celkem normalneji nez v obdobi kojeni. A pohybu mam daleko mene. No, a prestala jsem tloustnout. At jim zdrave nebo ne, netloustnu. Zatim jsem teda ani nezhubla 😅 mozna kdybych cvicila, treba by to slo. To se uvidi. U lekare jsem byla, vysmal se mi, prevenci mi ani nechtel moc udelat, pry na ty odbery ve svem veku nemam narok... Vysledky vysly dobre, nic mi neni ani porucha stitne zlazy. Na testech jsem byla jeste, kdyz jsem kojila. Rekl mi, ze moc jim a nehybu se (to mi bylo do breku, protoze ja se hybala tak, ze me vsechno hrozne bolelo, misto abych odpocivala). Ted se nehybu a netloustnu. Kdyz jsem brala HA, tak jsem po ni hubla.