Jak najít čas na cvičení bez hlídání?

hojda
12. bře 2014

Maminky, potřebovala bych poradit, od těch které cvičí, jak se jim povedlo začlenit cvičení do denního harmonogramu? Potřebovala bych 4x týdně cvičit 60 minut v kuse, bohužel nemám žádné hlídání, kromě manžela, který se bude vracet z práce cca v 18 hodin. Zkoušela jsem cvičit s dětmi (5 let a 2 roky), ale prostě hodinu pro sebe abych je nemusela obskakovat nemůžu najít 😒 . Stále od cvičení odbíhám (kvůli nějaké blbosti, kterou potřebují, čurat, pití, převlíknout, hádají si u hraček atd atd.)a to je pak k ničemu. Zatím tedy cvičím večer (cca do 21 nebo až do 21:30), ale moc mi ten čas nevyhovuje, večer už jsem unavená a do cvičení se mi pak nechce. Jak jste to vyřešily vy?

Děkuju

hojda
autor
12. bře 2014

@amallie Závidím, já se na mateřské naučila ponocovat a ráno se mi nechce 😝 , mám to spaní celé posunuté.

hojda
autor
12. bře 2014

@ludva No s kočárkem už to právě nejde, ona už v něm být nechce, chce jen ťapat, dojde daleko, ale šnečím tempem a u toho já se nezapotím, takže procházky venku už taky padají. Potřebuju pohyb 60 minut 4x týdně a to dlouhodobě, takže mi opravdu asi zbyde ten večer, každopádně díky za nápady!

ludva
12. bře 2014

@amallie waw, tak to jsi borkyně 🙂

hojda
autor
12. bře 2014

@mataharyy No právě 😀

amallie
12. bře 2014

@hojda tak já taky nespím, když vysedávám u MK, že 😀 děti se mi v noci stále budí, ale vzhledem k tomu, že večer to jde hůř a není energie, musím vařit atp, po obědě je mi špatně, když cvičím a pak letím do školky a ráno se spalují rovnou tuky, když se cvičí na lačno, nebyla jiná volba 😉 Zvoní budík a nadávám a nadávám, ale jak už běžím, je mi hej 🙂

ludva
12. bře 2014

@hojda jejda, tak to je opravdu zapeklitá situace, pak nezbývá než noční cvičení :( Držím palce, ať se daří 🙂

hojda
autor
12. bře 2014

@amallie Úplně a lačno už se to prý zase nedoporučuju, je potřeba dát si nějaké sacharidy, než začneš tak 30 minut před tím, takže posunout budík ještě o půl hodinky 😖

hojda
autor
12. bře 2014

@ludva Už jsem se s tím večerem smířila, jen jsem chtěla vědět, jak to řeší ostatní maminky, když se tady tak hodně hubne a cvičí 😀

ludva
12. bře 2014

@hojda a co na to tvůj výživový poradce? Můžu se zeptat kolik potřebuješ sundat?

@amallie hojda má pravdu, na lačno by se běhat nemělo 🙂 a hlavně, bála bych se, že to moje zlobidlo vzbudím a budu mít po klidu!

amallie
12. bře 2014

@hojda
@ludva já mám aerobní aktivitu do 30min po probuzení přímo naordinovanou z poradny, právě proto, že se spalují rovnou tuky a ne ty sacharidy, co v sobě nemám, má to být 30minut a ne posilování, jen aerobní.
Takže tím si i zkrátím čas cvičení 🙂

llluckaaa
13. bře 2014

@hojda No tak prostě místo cvičení doma si pořiď kolo s cyklosedačkou nebo pořádné nosítko a dej si aerobní trénink i s dítětem na čerstvém vzduchu. To ti dá zabrat pořádně a tepovku si u toho můžeš hlídat taky 🙂

hojda
autor
13. bře 2014

@llluckaaa No je, ale druhé dítko se mnou to tempo na kole neudrží 😀 , navíc budu pořád hlídat, kde co vyvádí, u nás je moc nakolo není, je tu hrozný provoz, jezdit jde jen po lese. V nosítku už mi malá nebude ,to jsem tento týden prodala a navíc chodit s 12 kg na zádech, když na to nejsem zvyklá, to bych si je brzo odrovnala. Nechám to cvičení na ten večer, nedá se nic dělat, ale děkuju.

hojda
autor
13. bře 2014

@amallie A z jaké poradny? Tohle se tvrdilo tak před 10 lety, na to se ještě pamatuju. Přesně na tohle mě vyživář upozorňoval, že tělo začne požírat svoje svaly, místo aby odbouralo tuk.
http://skramlikova.wordpress.com/2012/10/23/je-...

amallie
13. bře 2014

@hojda díky, tak je napsáno přesně to, co dělám 😉 a jak to mám rozepsané. Žádná jídla nevynechávám.
chodím sem :http://www.petr-havlicek.com/home
tam mi to doporučili na základě vyšetření a to i sportovního, mám laktátovou křivku udělanou a nepožírám si svaly

amallie
13. bře 2014

@hojda http://www.petr-havlicek.com/zatezova-diagnostika z tohoto se zjistí, jak a co spaluješ

hojda
autor
13. bře 2014

@amallie Aha, tak to jo, když to máš změřené, já myslela, že to máš z nějakého Naturhausu nebo tak, před 10 lety nám to totiž doporučovaly ve STOBu všem.

amallie
13. bře 2014

@hojda nene
já cvičím okamžitě po probuzení a jen běhám cca 30 min, posilovat se nemá a pak jím
déle než 30 minut bez snídaně být nemám
ta slabost a hlad při běhání se mi naopak stává někdy v průběhu dne, to jdu teď řešit zase na poradu, v čem je zakopanej pes