Jak nastartovat trávení?

mumynek
14. lis 2020

Co vám pomáhá na lepší trávení a proti nadýmání? Ráno pohoda břicho a večer jak před porodem. Nafouklá a těžko od žaludku. Mám teda dost problém s jídlem. Nejím maso a sladké. Vím jim málo ale často nemám na jídlo chuť. Většinou to u mě vypadá takto: ráno pečivo sýr šunka rajče, svačina jogurt, oběd polévka někdy rýže nebo těstoviny s omáčkou, odpoledne jabko a večeře většinou salát. Je to strašný vím. Chtěla bych to změnit a něco i zhubnout. Jenže prostě se nemůžu donutit. Děkuji za rady

jjasmina
14. lis 2020

@mumynek mě pomohlo vynechat komplet bílou mouku a naopak jsem maso jedla, neumím si to představit bez masa 🙂

mumynek
autor
14. lis 2020

@jjasmina čím si nahradila mouku. Co jíst místo pečiva? Maso jako takové nemám ráda šunku je jediné co s ním z masa.

xxx3d
14. lis 2020

Tekutiny, pitný režim. Dělá to hodně.

tervi
14. lis 2020

@mumynek K tomu salátu je potřeba opravdu maso! Místo pečiva k snídani kaše-vlockove, pohankové, jahlove. A k tomu pohyb.

amazonkajanik
14. lis 2020

@mumynek holka,já jedla všechno,řekla bych tenkrát až moc. A stejně mi kaloricka kalkulačka hlásila,že mám o 15% větší výdej energie,než příjem. Pohyb je ta zázračná dieta 😉😁 plus samozřejmě i jídlo. Bez něj je to propad do metabolickych poruch,plus tukové zásoby tam,kde je nechceme (břicho,boky)
nejsem dietarka,ani těžký sportovec,ale prošla jsem si jak lehkou nadváhou,tak i podvyzivou. Obojí souviselo s příjmem a vydejem

jjasmina
14. lis 2020

@mumynek pečivo jsem jedla jen jsem vybírala žitné a celozrnne, pořádně číst složení a nejedla jsem uzeniny nijak zvlášť, taky vybírat, protože většinou obsahují velké množství soli

jakreb
14. lis 2020

@mumynek Caj z puskvorca a zemezlce.

xxx3d
14. lis 2020

Dobře na nastartování spalování funguje sklenice vlažné vody ráno nalačno.

anetka1701
14. lis 2020

Já bych zkusila vyhodit Laktozu... Občas mám takovéhle stavy, dám si dva týdny komplet bez laktozy a pak je líp 🙂

kmala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketanova
18. lis 2020

Změnila bych jídelníček, více vlákniny, cvičení a pravidelný pitný režim.

marketanova
10. únor 2021

Myslím, že je velmi důležité volit doplňky stravy a také cvičení, popřípadě nějaké stroje.

dejuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz