Jak se přinutit cvičit?

pissskotka
18. črc 2012

Holky, děvčata, dámy, ženy prostě všechny můžete mi poradit jak mám shodit ty přebytečný kila? Nikdy jsem tlustá nebyla a už mám 11 měsíců po porodu a ne a ne se přinutit cvičit. Mám z toho depky, protože jsem čím dál tím oteklejší ( hlavně břicho) a když už mám chvíli času a začnu cvičit, tak mě to za 5 min. pustí, prostě nemám absolutně žádnou vůli. nebaví mě to, jsem vyčerpaná a bez sil. Zkoušela jsem si i upravit jídelníček, ale to mi vydrželo týden a pak jsem začala futrovat ještě víc..Jsem nechutná, strašně moc bych na sobě chtěla máknout a obdivuju vás, které poctivě cvičíte...jak se mám k tomu přinutit...? Už jsem zoufalá..děkuji

zuzi82
26. zář 2012

@berruna Moje mamka chodila někam v Praze a myslím, že to vychazelo nějak podobně jako @sacvi, ale už fakt nevím, kam to chodila. Zkus zapátrat na netu. 😉

llluckaaa
26. zář 2012

@berruna Ahoj, četla jsem, jak jsi psala, že jsi cvičila to cardio nebo taebo a moc nehubneš. Nemůže být taky problém v tom, že máš při cvičení moc vysokou tepovou frekvenci? Pro spalování tuků potřebuješ mít cca 125-135 (každý to má jinak), když máš moc, tak spaluješ cukry, trénuješ srdce, ale na hubnutí tuků to moc účinné není 😉 U mě např. je moc vysoká tepovka při aerobicu, spinningu ap. Doma si to při cvičení hlídám sporttesterem a když se přibližuji horní hranici, tak zvolňuji tempo...

llluckaaa
26. zář 2012

@berruna A ještě mě napadá, když se dívám na tvůj jídelníček.... Zkoušela sis někde spočítat, kolik ti to denně energeticky celkem dává? Jestli máš málo, tak je tvoje tělo ve fázi hladovění a šetření energie a moc tukových zásob nebude chtít pustit 😉

dezyre
26. zář 2012

Ahoj @pissskotka, náhodou jsem nakoukla na tvoji diskuzi 🙂 Já jsem v prvním těhu nabrala 30 kg a během pár měsíců to bylo krásně dole - hlavně teda díky dělené stravě a téměř každodennímu cvičení na elyptikalu. Jenže mě pak elyptikal přestal bavit a chtěla jsem zkusit něco jiného. Prošla jsem pár týdnama na P90X, ale je to dost náročný program, jak fyzicky tak časově a nakonec jsem se docela dost dlouho cvičila program 30 day shred od Jillian Michaels. Cvičíš každý den 30 min. Tento program má tři části - každá část se cvičí 10 dnů. Ale můžeš samozřejmě i dýl, záleží dost na tvé kondici. V různých diskuzích jsem se dočetla, že ženský třeba cvičili první level tak dlouho, dokud nezvládli opakovačky všech cviků jak ty, které to předcvičují 😉 Musím ale říci, že já jsem na sobě pozorovala zpevnění už po 14-ti dnech 😉 A ke cvičení potřebuješ jen aerobní činky. Tady si o tom můžeš přečíst http://www.aktin.cz/clanek/1526-30-day-shred-s-.... Vím, že potřebuješ hlavně motivaci, ale uvidíš, že toto cvičení tě bude bavit, rychle ti uteče a hlavně je to zdarma. Ty tři levely si stáhneš na ulozto.cz a cvičit můžeš zatím klidně s pet láhvema napuštěnýma vodou. Já jsem si na to koupila aerobní činky a jedna stála asi 80,-, takže žádné závratné částky 😉

dezyre
26. zář 2012

jé holky, jsem ťululum, nepročetla jsem diskuzi, hned jsem reagovala a teď koukám, že už se o Jillian zmiňujete :D Takže prosím berte můj příspěvek za zbytečný :D

llluckaaa
26. zář 2012

@dezyre Ale napsalas to tak pěkně, že jsem v pokušení ho vyzkoušet 😉 Činky mám. Jestli je to jen půlhodinka denně, tak bych to mohla dát...

dezyre
26. zář 2012

@llluckaaa právěže je to jen půl hodinka a hlavně se cviky rychle střídají, takže čas krásně ubíhá 😉 Mě to opravdu bavilo 😀

llluckaaa
26. zář 2012

@dezyre Já právě jezdím teď na rotopedu a dávám si závazek vydržet půlhodinku, tak bych to měla podobné. Určitě se zkusím, aspoň ze zvědavosti, abych věděla, o čem se teď hodně mluví 😉

berruna
26. zář 2012

@llluckaaa jj, tu tepovku už mně taky kamarádka doporučovala měřit, bo i u toho běhání by se mi šikla, sice běham 4km, ale buhví, jak je to s tepem...
a energický přísun během dne jsem si taky nedělala,...já jsem na tohle hrozně lajdácká 😝
popravdě ani nejsem ten typ, který by si denně hlídal kcal a kalorie a něco si vážil...nezbývá mi na to nějak síla, vařim pro manžela a děti extra a ještě abbych se pustila do vážení, no nevim 😎

dezyre
26. zář 2012

@llluckaaa určitě vyzkoušet můžeš. Nic to nestojí 😉 Já mám totiž tendence se nadchnout vždy pro nějaké cvičení - např. to P90X, nakoupit si k tomu věci - konkrétně hrazdu a pak to ani pořádně necvičit 😀 😀 😀 😀
Jinak Jillian má spoustu programů. Tady je seznam: http://mojetelo.blogspot.cz/p/jillian-michaels....
Už se těším až po druhém porodu na "ni" zase vlítnu 😀 😀 😀 😀 😀

llluckaaa
26. zář 2012

@berruna Taky mě to vážení moc nebaví, ale člověk se to brzy naučí odhadovat. Hlavně přílohy - ty se dobře počítají na lžíce, např. jedna naše polévková lžíce je cca 15 g ovesných vloček ap. Masa mám tendenci si dávat víc, takže když ho kupuju, vím, na kolik porcí ho rozdělit, aby to vycházelo cca na doporučených 120 g atd atd. Zeleninu jsem si nikdy nevážila, když člověk nejí ty sladší druhy, tak moc energie nemá.
Právě když se dívám na to, kolik jíš, vypadá to, že máš mnohem míň než já, a to máš znatelně víc pohybu. Takže zkusit třeba jeden den, kolik ti to vyjde. Neměla bys mít míň, než je tvůj bazální metabolismus.

berruna
26. zář 2012

holky a nechcete některá napsat váš denní jídelníček? - jen tak pro porovnání 😎
@llluckaaa kolik má být např. těch ovesných vloček ke snídani? 😕

berruna
26. zář 2012

@llluckaaa a tu Jill zkus, určitě se ti to bude líbit 😉 a hlavně ta půlhodka vždycky rychle uteče 😉 😎

llluckaaa
26. zář 2012

@berruna Já si dávám 45 g plus kousek banánu, trošku medu a jogurt. Záleží na tom, kolik energie chceš ve snídani mít. Já se řídím 40ti denním jídelníčkem, který byl v Dietě. Byl pro 70 kg, 170 cm ženu, která 3-4 krát týdně hodinu sportuje. Jídelák byl myslím na 6700 kJ (teď ho nemůžu nikde najít...).
Tak jo, zkusím a pak napíšu, jestli mě to chytlo.

zuzi82
26. zář 2012

@berruna Já teda teď nestíhám vážit, ale ze začátku jsem vážila poctivě a mám to asi takhle:
snídaně 30 g tmavého pečiva, trochu pomazánkového másla nebo žervé a plátek šunky, Caro (6g), třtinový cukr (10 g), mléko (120 g)
svačina polévka (obvykle 160 - 200 g) - dávám si vývar s nudlema, kulajdu, gulášovou, prostě to, co zrovna uvařím
oběd 150 g masa, 100-130 g přílohy, zelenina
svačina termix, jogurtový nápoj, zákys
večeře salát s masem (80 g), nebo maso na zelenině a kousek pečiva, ryba se zeleninou a tak
😉 😉 😉

berruna
27. zář 2012

@zuzi82 já si hlavně po každym tom levelu myslela jak jsem silná, ale jak je každý ten level čím dál tim těžší, tak jsem pokaždé uznala, že chyba lávky 😀
ale nějak jsem se včera navnadila a dnes to zkusim zase od začátku, ale s tou černoškou 😉 😎
pak je ještě cvičení od Jill Ripped In a to se cvičí vždycky 7dní 😉

berruna
27. zář 2012

@zuzi82 takže ten kefír, zákys, jogurt atd se má spíše směrovat na tu odpo svačinu? to dělám teda určo špatně, to si většinou dávam dopo 😝
já teda co jsem ráno schopná do sebe dostat, tak je leda to musli s mlékem - naše mamka nás ke snídani moc nevedla a já se jí naučila jíst až s manželem - někdy před 7lety, ale naučili jsme se na to musli a aspon že tak 😎
a za jak dlouho po probuzení snídáte? do půl hodiny jak se všude píše?
tak abych to nějak sesumírovala...
můžu si dát ráno teda musli a ke sváče celozrňák s něčím? a kdy např. to ovoce?

zuzi82
27. zář 2012

@berruna Já si to jídlo takhle upravila hlavně kvůli malému. Jím to co on, jen ve svých variantách. 😉
Nakonec jsem se rozhodla, že ještě pojedu Level 1. Jsem nastydlá, tak asi je nesmysl, to přehánět a navíc ten Level 1 ještě nezvládám tak, abych všechny cviky cvičila úplně celou dobu. 😉 Takže dokud to nepude tak dlouho jak jim, tak zůstanu u Levelu 1

zuzi82
27. zář 2012

@berruna A na vhodný jídelníček zkus mrknout sem: http://www.stob.cz/vyziva/blog

sacvi
27. zář 2012

@berruna já ti taky napíšu vzor mého jídelníčku a co a kdy 😉 Ale až večer nebo zítra 😀 Malou sem dala do školky a musím jít na bus. Jedu směr Brno-do škole (jako žák samo 😀 )

Pěkný den holky 🙂

pissskotka
autor
29. zář 2012

@sacvi
@zuzi82
@dezyre Holky, vy jste všechny moc chytré a zkušené, máte to vše v oku...víte co a jak, jdete do toho po hlavě, strašně vám závidím, já stejně ničeho takového nedosáhnu, i kdybych se hlídala jakkoliv a cvičila... 😖 nezvládnu žádné náročné cvičení....paradox je, že jsem na základce běhala závodně atletiku a jezdila na různé soutěže i v jiných disciplínách a o pár let později se ze mě stane lenochod 😀 😔 no nic, budu se snažit poslechnout vaše rady a číst vaše příspěvky mezi vámi a snad se také něco naučím... 🙄

pissskotka
autor
29. lis 2012

@kuratkol Ahojjky, chtěla jsem se zeptat jestli se už činíš a cvičíš podle rutiny? Já teda zkoušela snad všechno, ale absolutně to nedávám...max zvládnu protažení a rozcvičku, ale ty cviky vůbec!!!! kord ty na ruce a břicho!!! a pěkně mě to štve...nezvládám ani to pro začátečníky..jsem z toho pěkně zoufalá..všechny to tam zvládaj jediná já ne...a taky ještě zvládnu dřepy 😀 ale jinak je to semnou síla...a to se fakt snažím každý den... 🙄

kuratkol
29. lis 2012

@pissskotka Vůbec jsem to nezkoušela, nemám čas. Při malé pracuju na plný úvazek doma, takže tak tak stíhám termíny. Doufám, že po novém roce bude lépe.... Potřebuju totiž cvičit jako sůl....

pissskotka
autor
30. lis 2012

@kuratkol Aha..tak to chápu..při práci se to dá těžko stíhat no. Tak třeba se ti pak bude dařit lépe..jak mě 😅

blahova_andrea
30. lis 2012

jak se přinutit? mě přinutilo oblečení a zrcadlo. ale bohužel nemám jinou možnost než cvičit sama doma, tak myslím, že mi to dlouho nevydrží. minulý týden jsem teprve začala, že budu cvičit podle možností obden nebo dva a zatím jsem cvičila 3x, tak uvidíme...

kesurka
11. pro 2012

zkuste přečíst toto, mě to nakoplo 🙂

leeloo16
14. led 2013

Mě ke cvičení přinutí pohled na ne zcela pevné bříško 😀 😀 To na mě teda platí. Takže když malá usne, jdu na sobě máknout a dát si u televize malou sestavičku 😀 . Četla jsem fajn rozhovor s herečkou Petrou Špindlerovou ( v novém čísle Diety ) a ta řekla takovou pěknou větu, která se mi moc líbí : Že když u ní příjdou dny, kdy se jí nic nechce , stačí si vzpomenout na úžasný pocit po cvičení.
A musím uznat, že na tom opravdu něco je. Taky mám ze sebe dobrý pocit když po celodenním fofru zvládnu ještě nějaké to cvičení, no ne ? 🙂

katmarkovacz
15. led 2013

@leeloo16 Ten časopis mám taky, tohle číslo se vážně povedlo. Naopak podle něj cvičím s Hankou Kynychovou, doufám, že než vyjde další číslo, tak to na sobě uvidím 🙂

leeloo16
15. led 2013

@katmarkovacz
Držím ti pěsti 🙂 . Já jsem tak namotivovaná článkem ze strany 192, že ve čtvrtek vyrážím s kamarádkami na lekci H.E.A.T - volně přeloženo : aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem. Přesně to po Vánocích potřebuju 🙂

katmarkovacz
16. led 2013

@blahova_andrea A podle čeho doma cvičíš? 🙂