Jak zhubnout bříško po porodu?

iveta107
29. črc 2011

Jsem už skoro tři měsíce po porodu a mám pořád hrozný tukový břicho, vypadám jako bych byla ještě těhotná, nevejdu se du žádných kalhot a trika musím nosit jen hodně volná a stejně je to vidět.Nemáte někdo nějaký recept na hubnutí bříška?Uvažuji o koupi nějakého vybračního pásu, ale nevím jestli to pomáhá, máte s tím někdo dobrou zkušenost?No a také nohy nemám zrovna štíhlé takže bych si chtěla pořídit ty balanční boty na procházky s kočárkem, nosíte je některá a jak to pomáhá na to zpevnění nohou?

dludli
25. srp 2011

tak zase jedno pekne tema 🙂 ja jsem jak vorvan!!!!!!! Deticky mam 3, posledni rychle zasebou a monetalne vazim to same co pred porodem!!! Od zacatku mych tehotenstvi mam 20 kilo navic, citiom tol i na tele ze j eto moc, boli m ekycle a tak. HUbnu odjakziva spatne, prvni dceru jsme kojila rok a pul a byla desny spac, desne traúeni usinani treb ai 2 hodiny hoseni na rukou, kojeni co 2 hodiny porad, ale stejne to dolu neslo.
POsledni porod byl bohuzel cisarem, mala ma 4 mesice ale bricho mam porad bolave a tak desne rozkydle, nevite muzu po cisari normalne cvicit?
Necetla jsem cele pac potrebuju vytrit, tak treba tu nekdo po cisari uz psal.

I kdyz kojim snazim se nejist vecer, a tak jako rozumne a zdrave, no al eznate to. JA potrebuju hlavne pohyb.

ciernavila
25. srp 2011

mne pomohla este kedysi dieta na baze delenej stravy ale to pri kojeni nechcem skusat...fakt tesim sa ked maly zacne behat. Som 4 mesiace po porode, pribrala som 20 kg ale do dvoch mesiacov boli dole. Ale male brusko este ostalo a strie k tomu ale tych sa uz nezbavim.

zanet.82
29. srp 2011

brisko se po porodu shazuje tezko, je to kvuli tomu, ze je zde tukova zasoba pro ochranu ditete...mam 3,5 mesicni holcicku a snazim se chodit na vibracni plosinu a rolletic - diky nemu mi hodne spadlo brisko - a urcite pri cviceni brisko bud nabalit jeste vrstvou obleceni nebo dat takovy stahovaci jakoby neoprenovy pas protoze kdyz zahrejete tak se pak dobre spaluje prebytecny tuk.....jen cviceni moc nepomuze takze i zahrivat a odstranit tuk a pak vysekat zpet "sexy brisko"

blueeyes86
12. zář 2011

pelenka - Jojo, chodila jsem i při kojení. Teď už teda nekojím, ale všechno úplně v pohodě. A jakto, že se to při kojení nesmí? Lektorka mi teda nic neříkala a to to věděla...

007jarka
8. dub 2013

ajoj holky tak ja sem 4mes po porodu a ma m pocit ze este pribiram pocas prvniho teh sem pribrala 20 a po druhem 26 tesne po druhim porodu sem mnela asi o 10 min ale ted mam zas jak ked sem bola v 9mesici a je to hruza ani se uz na seba nemuzu divat.sice plne kojim a cekam kedy zacne to hubnuti ale porad ni a sem z toho nestasna :( Ale ako citam je to vsude stejny skoro 🙂 tak musim jen a jen cekat 🙂

jezynkka
21. kvě 2013

Ahojky,pridavam svoji zkusenost ohledne hubnuti a cviceni po porodu....Deti mam dve,pri prvnim jsen pribrala 16kg,a diky jen castecnemu kojeni jsem zhubla vsechno.Pri druhem diteti jsem pribrala uz 23kg,par dni po počrřodu me zustalo jeste 13kg a hrozne vytahany a popraskany bricho.Obe deti byli cisarem.Po sestinedeli jsem si poridila poporodni pas na stahnuti delohy a bricha a muzu rict,ze me to fakt pomohlo.Stal tedy hodne,ale stalo to za to...momentalne uz ho nepotrebuju,tak ho prodavam levne na aukru-nick mam jako - jezynkka .Kojeni nebylo po druhem diteti na hubnuti ucine,tak jsem se dozvedela o kapickach Emulips-podporuje tvorbu mlicka a navic se pri nem hubne a to muzu potvrdit,ze to funguje-pomalu ale jiste.Kdyby nektera z vas chtela poradit,klidne mi napiste na email jezynkka@seznam.cz . Sama vim,jak je tezke zhubnout,tak kdyz se muzu podelit o fumgujici zkusenost,rada to udelam...

jezynkka
21. kvě 2013

Ahojky,pridavam svoji zkusenost ohledne hubnuti a cviceni po porodu....Deti mam dve,pri prvnim jsen pribrala 16kg,a diky jen castecnemu kojeni jsem zhubla vsechno.Pri druhem diteti jsem pribrala uz 23kg,par dni po počrřodu me zustalo jeste 13kg a hrozne vytahany a popraskany bricho.Obe deti byli cisarem.Po sestinedeli jsem si poridila poporodni pas na stahnuti delohy a bricha a muzu rict,ze me to fakt pomohlo.Stal tedy hodne,ale stalo to za to...momentalne uz ho nepotrebuju,tak ho prodavam levne na aukru-nick mam jako - jezynkka .Kojeni nebylo po druhem diteti na hubnuti ucine,tak jsem se dozvedela o kapickach Emulips-podporuje tvorbu mlicka a navic se pri nem hubne a to muzu potvrdit,ze to funguje-pomalu ale jiste.Kdyby nektera z vas chtela poradit,klidne mi napiste na email jezynkka@seznam.cz . Sama vim,jak je tezke zhubnout,tak kdyz se muzu podelit o fumgujici zkusenost,rada to udelam...

lupenka
19. srp 2013

Ahojky vidim že v tom hubnuti po porodu nejsem sama,mam 3mesicni dvojcatka je to docela zahul,porad jsem od kazdeho slysela jen no to pujde hned dolu ty kila ale ono se porad nic nedeje pribrala jsem 30 kg a po porodu me zustalo 10kg a nevim jak stim dolu a to jeste cvicim ale vysledek zadny dokonce jsem byla i u dietolozky a za 1 tyden jsem zhubla 1,5kg a za dalsi 2 tydny ani deko a vaha se me uplne sekla a nemuzu sni pohnout . nevite nekdo co je jeste dobre na odvodneni vody z tela?

blahova_andrea
19. srp 2013

holky mému synovi je 20m a já mám bříško stále vyvalený, jak kamarádka, co je v 5.měsíci těhu ☹

petkula
20. srp 2013

Necvičíte prosím někdo na balančním míči? Osvědčil se někomu? Chtěla bych si ho pořídit ale nevím, jestli je jedno jaký - jsou v nich velké cenové rozdíly. Připínají s k němu ještě takové dva pásy, s těmi se posilují šikmé břišní svaly.

janeka86
2. zář 2013

@hanickacb
ahojky, u prvního dítěte jsem byla na císaři a cvičit můžeš naplno už po dvou měsících po porodu, takže pokud máš chuť, vůbec se neomezuj 🙂

jahudka89
2. říj 2013

přidávám se ...nabrala jsem 15kg a mám stále 7kg navíc ,ale u mě je ten problem ,že já cvičit nějak moc nemuzu jsem po císaři 7tyden ..

netucni
7. říj 2013

Zhubnout se dá jen správnou úpravou jídelníčku, i bez cvičení to jde, pokud člověk nemůže ze zdravotních důvodů. Znám spoustu lidí, kterým se to podařilo. Ale málokdy to člověk dokáže sám. Někdy potřebuje jen trochu nasměrovat, jindy pomoct víc. Můžete mě kontaktovat na netucni@seznam.cz, ráda vám poradím. 😉

beruska1003
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xdanek
11. říj 2013

Jestli chcete zhubnout, tak je to jenom o jídle. Nebo tak z 80%, zbytek dělá cvičení. Dodržuji dvě zásady, díky kterým jsem zhubnul cca 6 kg a to netrpím hlady ani nedržím žádnou dietu.

Ty zásady jsou:
1. Přestal jsem jíst rafinovaný cukr.
2. Téměř nejím potraviny bosahující lepek.

Na rafinovaný cukr (glukozo-fruktozový sirup) si dávejte opravdu dobrý pozor, nachází se totiž ve většině potravin a téměř ve všech ochucených nápojích. No a lepek je další věc, které je dobré se vyhnout.

Díky těmto dvou zásadám jsem byl schopen přehodil svůj sacharidový metabolismus na tučný (nebylo to bez trápení, ale vydržet se to dá 🙂 ) a cítím se opravdu podstatně lépe a radostněji. Chce to pevné odhodlání a vydržet. O mém snažení píšu blog www.t1000.cz, kde vše podrobně popisuju.

peta112
16. říj 2013

Jsem tri mesice po porodu, cisar. 165cm, 50kg... Pres bricho 8 cm navic, jako ve 4tem mesici a nejde to dolu. Cvicim denne a nic!!!

jahudka89
25. lis 2013

Jsem po císaří kdy muzu cvicit ???

21288
28. lis 2013

Holky,tak jak to tady čtu,tak hledím 🙂 já jsem teď ve 32.týdnu a zatím jsem přibrala 6 kg..stejně ale budu mít problém to zhubnout abych vypadala jako dřív,ale úprava stravy,pitný režim a pohyb udělá svoje 🙂

blahova_andrea
28. lis 2013

@xdanek já mám ale pocit, že to člověk pak k jídlu nezbývá skoro nic a já jsem dost mlsná, takže takto radikální "dietou" to hubnutí u mě tedy nehrozí ☹

blahova_andrea
28. lis 2013

@petkula sestra chodila na takové míče cvičit - bosu a bylo jí tam řečeno, že to zpevní ty vnitřní svaly, ale z venku, že to moc poznat nebude, tak nevím...ale jako jinak ji to zpevňovalo docela dost i záda a tak a hlavně...ona ještě nerodila, je vysoká, takže má bříško jen z lenošení malinko volnější, takže u ní by to cvičení úplně stačilo. na naše vypouklý těhu pupíky fakt nevím.

jkladno
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anickacechova
12. kvě 2014

Ahoj Ivet přidávám se k vám já jsem začla cvičit od čtvrtka a jíst zdravěji a hlavně pravidelně předtím jsem to dost flákala Takže: jím 5 krát denně lehká zdravá jídla na snídani například ovesné vločky s ořechama a rozinkama zalité mlékem nebo nízkotučným jogurtem nebo druhá verze snídaně je celozrné pečivo bud s máslem lučinou nebo žervé a na to 2 plátky šunky nebo eidamu a k tomu například rajče nebo paprika nebo vejce na měkko na tvrdo. Svačiny mívám lehké bud nějaké ovoce jablko,hruška banán,ovocný salát, nebo jogurt ovocný nízkotučný no oběd bývá ětšinou z vařených nebo dušených surovin nebo i pečených třeba kuře s bramborama a broskví sem vařila převčírem odpolední svačina je většinou kousek zeleniny paprika rajské no a večeři bud si dám teplou třeba dnes si dám ovesnou kaši anebo studenou a to je pak opět celozrné pečivo s něčím od té doby co takto jím je mi hned lépe. A ted eště ke cvičení začla jsem cvičit na rotopedu bud denně nebo obden tak 20-30 minut, každý den cvičím civky 5 tibetanů Pettibetanu, tady máš odkaz a cvičím také tak obden ilates pro začátečníky http://www.jaktak.cz/jak-cvicit-pilates-lekce-p... tady máš taky odkaz no je to namáhaví ale zvládám to v době kdy dcerka spí nebo si s ní přítel hraje jinak samozdřejmě když nějak neleje tak chodíme na dlouhé procházky a eště chci zapojit i venku kolo. Ajinak já jsem to měla že jsem při malé přibrala 12 kilo před těhu sem měla nákých 65 v prvním trim sem padla na 57 a pak šla váha pomalu nahoru až sem se dostala k porodu na 78 kilo. V porodnici jsem nechala těch 8 kilo šla jsem domů se 70 ti no doma jsem kojením zhubla na 68 jenže jsem kojila pouze 3 měsíce plnně malé to nestačilo od 4 měsíce s um od 5 ttého se mi malá odstavila od prsu sama. Když sem kojila brala jsem azalii a při ní jsem opět začla nabírat po 3 měsících jsem jí dobrala a už nebrala ale váha se do ted drží na skoro 82 kil a mám hrozný špeky mám úplně křečáky na nohou pneumatiku na břiše takže sem takto začla cvičit a uvidíme ale po tak týdnech by měla být znát změna aspon trošku ale já už jí cíctím ted mám pevnou vůli a je mi lépe od tý doby co jím třeba i mussly a ovesný vločky 🙂 takže všem ostatním tu držím moc palce. Jinak jsem po porodu 9 měsíců a 9 dní 🙂

anickacechova
12. kvě 2014

@peta112 Ahoj a kojíš eště? a jíš zdravě často v malých dávkách ale často 5 krát denně zkus jíst hodně vlákniny ovesné vločky,ořechy mussly myslím že to by ti mohlo pomoci 🙂 já teda až začnou jít kila dám taky vědět jak mi to jde 🙂 držím ti palečky 🙂 jinak ale upozorním že tělo se může srovnávat takovou dobu co jsi byla těhu což může být měsíců i klidně rok než se dá do pořádku poradím ti cviky Pettibetanu je to náročný ale zkus to anebo pilates jaký cvičíš cviky?

adelainvitamvas
16. kvě 2014

Ahojky,
já mám dost obdobný problém, akorát já jsem po porodu už 8 měsíců :-/ Začala jsem uvažovat o liposukci, ale nevím, jaká je vhodná a jestli vůbec. U nás v Jihlavě jsem našla Vaser Lipo v Medicomu, což by měla být nějaká ultrazvuková metoda. Nepřemýšlela jste o tom taky některá? Nebo nevíte třeba od nějaké známé, jak to probíhá a jaké byly výsledky?
Pravidelně každý den cvičím Mojžíškovku, posiluji břicho, občas se projedu na bruslích - víc s těma našema dvojčatama nedávám ☹ - ale zatím teda bez úspěchu.

adelainvitamvas
16. kvě 2014

@petkula
Ahoj 🙂
A prosím Tě, kde se dá přesně tento balanční míč pořídit? Na rehabilitaci, kam stále ještě docházím na Mojžíšovku, mi pracovnice řekla, že si nemám kupovat ten s masážními výstupky. Ovšem já tady žádný takový najít nemohu ☹
Díky!

petkula
17. kvě 2014

@adelainvitamvas já jsem ho viděla třeba ve Sportissimu nebo i v Tescu 😉 Určitě i někde v e-shopech, kde mají sportovní potřeby. Nebo si zadej do googlu "balanční míč" a tam by ti měly vyjet výsledky. Nakonec jsem si ho nekoupila, mám klasický velký balón na kterém stejně necvičím, protože jsem hrozně lenivá ;-D

adelainvitamvas
17. kvě 2014

@petkula
Ahojky,
vidíš, sportovní potřeby mě nenapadly 🙂 Já oběhala asi všechny zdravotnické pomůcky ve městě a bez úspěchu. Super, díky moc! 🙂

meluzinka
9. zář 2014

ahoj holky ja sem přibrala v těhotenstvi 17,5 kilo...(mela sem 54....a pak 72 ) ted sem 3 měsice po porodu a vubec ne hubnu...beham ,cvičim a nic...hruza...

terlis
13. zář 2014

Dobrý den maminky, vystudovala jsem výživu na VŠ a jsem certifikovaný nutriční poradce. Začala jsem pro WIKI psát články a jedním z mích prvních článků je právě hubnutí po porodu : https://www.modrykonik.cz/hubnuti-po-porodu/

Zajímají mě Vaše názory, zkušenosti ohledně snižování váhy po porodu. Ještě jsem si nestihla pročíst všechny výše uvedené příspěvky. Ráda Vám poradím a pomůžu, jak nejlépe budu umět. Neváhejte se mě ptát na cokoliv.

Můžete navštívit i mou skupinu: https://www.modrykonik.cz/group/6751/, kde s maminkami diskutujeme o stravě a já pravidelně přidávám nějaké tipy na vaření a jídelníčky.

terlis
13. zář 2014

@meluzinka Ahoj, chci se primárně zeptat, zda plně kojíš?