Když jste přestaly kojit, šla váha aspoň trochu dolů?

peetta
5. bře 2011

teda je to teprve 2 dny co nekojím tak by mě teda zajímalo,jestli aspoň něco málo shodím?nebo je to jen pověra?že když se přestane,půjdou kila dolů? 😅
děkuji za vaše názory a zkušenosti.petra

spimira
23. dub 2011

@veverka_ Já na to byla obdobně a to jsem kojila jen 3 měsíce 😝 .No trvalo mi dost dlouho, než jsem to zhubla a byla to docela dřina, navíc ještě nejsem pořád spokojená, takže mě čeká minimálně ještě celé jaro a léto pravidelné cvičení a vhodná strava.

miona
25. dub 2011

Já když jsem přestala, nebylo co hubnout, kojení mě vysálo - a to jsem žila na čokoládách a sušenkách 😝 , no ovšem teď s dcerkou se kojení nezdařilo, takže po 8 měsících mám nahoře stále ještě 6 kilo - ale to by nevadilo, mě vadí ty pneumatiky na pupku..hrůza, léto za dveřma! 😒 Začínám běhat, tak snad s tím ještě něco udělám.
Ale stejně, i když jsem hubla po kojení, nebylo to ono - povolené svaly se stejně nezpevnily a celulitida taky zůstala. Takže nezbývá, než vykouzlit někde čas navíc a makat.

marecek4
25. dub 2011

🙂🙂🙂 já nezhubla a ani nepřibrala,teď s kojením pomaličku končím a tak jsem taky zvědavá,a doufám že to nebude jako při Raduš,protože tam jsem po skončení nějakým způsobem přibrala skoro 30kilo,fuj jsu fakt hrozná,ještě že se to na mě celkem ztrácí tak držím všem pěstičky v boji

pantomima
25. dub 2011

kojím snad non-stop a kynu...mám víc než po porodu, nepřežírám se, mám dvě děti, jezdím na bruslích...minulej tejden jsem přestala brát HAK....vždycky jsem při ní tloustla, tak snad se to teď pohne 😖

artlice
25. dub 2011

tak to já jsem případ kdy jsem při kojení nezhubla ani deko a po kojení, když jsem začala zobat antikoncetci mi šli spíš ještě kilča trochu nahoru, takže jsem holt musela začít držet dietu, abych něco zhubla a to mám docela neposedný dítko a celej den kolem ní běhám, ale stejně to jen tak nejde dolu ☹ , holt jsme fakt každá jiná a závidim těm co to šlo dolu 😀, ale hlavní je že ta naše dítka jsou zdravá

meleri
26. dub 2011

ahoj já ted kojím podruhé a taky to moc nejde..u prvního kojení jsem teda vyloženě tloustla...ted se držím protože vím že nesmím moc jíst....ale pokaždé jak dokojím mám dost hlad...:( já jsem zhubla až jak jsem dostala menzes...a tak dost doufám že ted se mi to podaří taky....
asi je to hormony..

pantomima
26. dub 2011

mě to tloustnutí pěkně štve, protože teď při druhým těhu jsem byla ráda, že jsem tolik nepřibrala, co s malou...ale už jsem to dohnala pi porodu 😠 ...takže doufám, že to bylo tou antikoncepcí a že se to teď pohne, jinak se mě ty kila držely rok a půl, pak se to teprve pohlo směrem dolů.......jako že ale čekat ještě rok, než se do něčeho vejdu se mi fakt nechce 😠 😠 😠 😠 😠

calvac
5. bře 2012

Čauky, já kojím už rok a půl a váha jde pořád nahoru. Doufám, že zhubnu po ukončení kojení. Já byla vždycky štíhlá jak proutek, mohla jsem jíst co jsem chtěla a moc jsem se teda ani nehýbala. Nechápu, co se teď děje. jídle se celkem hlídám a váha pořád nahoru. Myslíte, že se může po porodu změnit nějak metabolismus? 😀

veruska007
5. bře 2012

U prvního dítěte jsem při kojení přibrala 🙄 ,a to jsem sportovala a jedla zdravě. A přestala jsem kojit a váha šla dolů sama. Teď s druhým pro změnu hubnu při kojení... to jsem zvědavá, zda přiberu, až přestanu kojit.

certatana
11. bře 2012

u obou dětí jsem při kojení (12 měsíců) hubla jen minimálně (2-3 kg) a více zhubla až po ukončení kojení (10 kg)

janca_dobi
11. bře 2012

Tak já jsem to měla naopak, během kojení jsem docela dost zhubla, z čehož jsem měla obrovskou radost. Nicméně jakmile jsem kojit přestala, kila se bohužel zase vrátila. ☹ 😝

meleri
11. bře 2012

ja fakt dobre zhubla az jak jsem dokojila jinak to moc neslo takze pokud ti nejde hubnout pri kojeni tak urcite pak to pujde...

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anatanka
17. bře 2012

Ja teda nic takovyho nikdy neslysela, ale povera to jespis bude. Muze to byt spojeny max. s tim (jak uz i holky samy vyse psaly), ze kdyz zena koji, tak se neomezuje v jidle, ale jinak samotny princip kojeni ke tloustnuti urcite neprispiva...
Mne napriklad naopak bylo doktorkou po temer rocnim kojeni doporuceno skoncit, protoze jsem vazila asi 43 kg.

reruna
17. bře 2012

Já to měla teda naopak - při kojení jsem hubla a hubla, tak hubená jsem nikdy nebyla, jako při kojení, a to jsem se vyloženě cpala, měla jsem pořád hlad. Jak jsem přestala kojit, tak jsem naopak přibrala a protože jsem nějak nepřestala hodně jíst, tak te´d mám nahoře 5 kg 😅

lucifereeek
17. bře 2012

já myslím že je to právě naopak, že když se kojí tak se může u toho hubnout, opačně asi těžko 🙂

beruska24.9.
18. bře 2012

patřím mezi ty, které začaly samovolně hubnout až po zkončení kojení. při kojení jsem držela poporodní váhu.

meleri
19. bře 2012

@calvac spis si myslim ze je to temi hormony...ja byla nafoukla jak balon a po prni menstruaci jsem se vyfoukla 😀 a mela jsem o kilco min no a ted se tak nejak snazim ale metabolismus asi ne no ale nevim nejsem odbornik...

calvac
19. bře 2012

@meleri calvac No jo, meleri, já už menstruovala 3X a pořád ani kilčo dole. Právě naopak. Já se fakt vůbec nepoznávám. Mám už skoro tolik, co před porodem. A to mi po porodu zbývalo shodit jen 4 kila navíc. Mazec!!! Nechápu, co se děje, ale myslím, že už s tím nic neudělám. Celkem mě to trápí.

meleri
19. bře 2012

@calvac tak to reagujes uplne jako ja !🙂 ja u obou porodu dost zhubla ale pak diky kojeni jsem vse nabrala....bylo to hrozne.....to ti verim ze te to trapi, me taky ale nevim kolk po porodu uz mas ale estli s tim chces neco delat tak te hi povzbudit ze to fakt jde . 🙂 chce to postupne ubirat jidlo a hlavne sladke ktere vetsinou nam kojicim dost chutna....a hlavne vecer uz moc nejist, ja zacala hubnou teda diky te menzes ale taky tim ze vecerim v pul pate a pak uz nejim a to mi dost pomohlo je to dost o sebezapreni ale diky tomu jsem zhubla pet kg ale jeste mi chybi dalsich pet. u jednoho ditete se da jeste i sportovat tak to vyuzij a zacni treba plavat, dlouhe prochazky, kolo....s dvema detma uz to skoro nejde bohuzel.... ☹

calvac
20. bře 2012

@meleri No jo, no. Po porodu už mám 1,5 roku a celou tu dobu kojím. Já to ale fakticky nechápu, co se po těch porodech stane. Mně je 32 let a fakticky jsem vždycky mohla sníst cokoliv a v jakémkoliv množství. Vážila jsem 50 kilo a teď??? Jakoby se to úplně změnilo. Ach jo ☹!

calvac
20. bře 2012

@meleri Jinak melerinko, děkuji za podporu. A myslíš, že je lepší všechno tohle nastartovat až po ukončení kojení? Uvažuji, že bych přestala. Malý je už dost veliký. 😀

anatanka
12. črc 2012

Je to divny, jak to mame kazda jinak, nektera hubne, jina naopak tloustne - kojeni, nekojeni... Asi to bude spis podle vrozenych dispozic.

lucadelka
23. dub 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, už pomalu rok a půl nekojím a stále mám mlíko a dr mi řekla, že je vše v pořádku, že někdy se to stává,že mlíko odejde pozdějc. Měla jste taky některá takový problém? Jak jste to řešily? Mě jde spíš o to, že moje váha jde furt nahoru... ☹

ckei
23. dub 2014

Já při kojení hodně hubla a to fakt dost, rodila jsem s 83kg (váha před těhotenstvím 74kg) a za 5měsíců jsem měla 61kg, na začátku prosince jsem kojit přestala a zatím mám 63kg, ale je pravda, že teď už je to na mě, jestli si váhu udržím nebo ne, snažím se si ji udržet a na původní váhu už se nedostat.

bubla2014
1. črc 2016

já jsme uplně zoufala za týden po porodu jsem sundala kromě dvou kil skoro všechno v těhotenství jsem nabrala 13 kilo za to od 10 měsíce do 12 měsíce dítěte jsem nabrala 6 kilo stále kojím a kojím dost a fakt tomu nerozumím, jen za poslední měsíc je to 3 kila. jím furt stejně docela dost ale stejně jako předtím. mám přesně tolik jako v 6 měsíci těhotenství a i tak vypadám příští týden přestávám kojit, můžu jen doufat v lepší zítřky

emisekkk
1. črc 2016

Já vždycky zhubla na původní váhu až poté, co jsem přestala kojit!

majvik
1. črc 2016

@bubla2014 já tě bohužel nepotěším. V prvním těhotenství jsem moc nenabrala a těch pár kilo pak shodila porodem. Podruhé jsem nabrala zhruba 17kg, během porodu a šestinedělí shodila 7kg. Poté během roku kojení jsem oněch 7kg opět nabrala nahoru a teď dva měsíce po ukončení kojení mám nahoře ještě 2kg navíc. Poslední asi půlrok se snažím jíst zdravěji - míň mastím, cukr téměř nepoužívám, bílou mouku jsem nahradila celozrnnou, nebo úplně vyřadila ze spousty jídel, chvilku jsem dokonce i začala cvičit a přesto nic. Kynu a kynu☹ 😀

bartovka83
1. črc 2016

Já zhubla po porodu téměř 17 kg za dva měsíce, při kojení. Pak jsem bohužel přišla o mléko a už jsem nezhubla nic. Ale u možná hrál roli i stres. Znám i maminy co to mají naopak. Dokud koji, tak nezhubnou. Na každého asi působí něco jiného.

zuzineckah
1. črc 2016

U prvni jsem pri kojeni zhubla 22kg za mesic (nabrala jsem v tehotenstvi 12), u druhého jsem byla do mesice na puvodni vaze (nabrala jsem 17kg). Po ukončení kojeni jsem u prvni nabrala 5kg zpet, coz bylo super, protoze ten ubytek byl velky. U druheho jsem pak nenabrala zpatky nic.