Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

klary
17. led 2008

tak to jses na dobre ceste, hlavne zadne urazy 😅

nikka.vo
17. led 2008

Čus baby, já měla ještě ani ne před měsícem 63 kilo, dřív jsem vážila kolem 55 kg při výšce 165cm 🙄 no a dala sem si předcevzetí že prostě ty kila schodim, že to jinak nejde 😠 ... no a já nemám čas na to (a ani chuť) abych si kupovala a vařila nějaký dietní jídla ... 😒
Takže moje dieta spočívá v tom, že nejim vůbec sladký, žádná colička atd, nasnídám se (ale podotýkám, že snídám kolem půl desáté až jedenácté 😅 ) - to si dopřeju klidně dva rohlíky se šunkou (tmavé pečivo!!!!) , pak si dám kolem třetí, čtvrtý obědo- večeři a pak už jenom chroupu ovoce, nebo zeleninu (nejvíc okurku a mrkev 🙂 ) a hodně piju a to je celý. Nebo si dám lehkou snídani, oběd a večeři nejpozději v 5 😉
Dělám to tak od 1.1.2008 a už jsem na 59 kg - hapruje to půl kila nahoru/dolu 😒 ale přes šedesátku to nepřejde nikdy 😀
Nemám pocit, že nějak extra hladovim, ale prostě jsem snížila o dost příjem potravy než jsem měla dřív a že jsem si dřív sakra dopřávala 😀 Můj hlavní problém byl, že jsem jedla nejvíc večer, kdy syn usnul a to je nejhorší 🙄
Asi to neni ideální stravování, ale nic jinýho mi nezbývalo 🤐 😅

makelka
17. led 2008

sidacek - díky moc 😉 potěšilo mě to, ale i tak myslím, že půl kila za týden je OK 😵 Kdyby to tak pěkně pokračovalo každej týden tak je ze mě za půl roku laňka 😀 tak snad se ti dneska pěkně cvičilo 😉

Laola - tak to je pokrok, ale je pravda, že jsem dneska v obchoďáku též prošla kolem zákusků, mrkla, ale že by mě to nějak výrazně vzrušilo, tak to ne, což je už asi taky úspěch, snad to bude jednodušší i příští týden.

V neděli máme oslavu 80-tin tak nevím, ale na oběd je kuřecí s opíkačkama, tak se budu držet a na zákusky budu házet vražedný pohledy 😀 😀 😀

laol - tak hodně štěstí na squasi 😉

nikouši - nezkoušej to tady na nás 😉 😉 😉 My víme, že jis vyžle 😀 😀

sisstin
17. led 2008

nika: jím jako ty..a jde to dolů..osvědčený recept 😉

suki
17. led 2008

já jím teda víc než v těhotenství a hlavně sladký, mám strašnou potřebu pořád jíst něco sladkýho a stejně mi jdou kila dolů-malá mě vysává 🙂 už mám méně než před těhotenstvím....ale nestěžuju si samozřejmě, jsem ráda, že to tak jde. Jednou týdně předcvičuju aerobik, tak to určitě taky pomáhá, i když nemyslím si, že by cvičení jednou týdně udělalo nějakej zázrak 😀 😀

zany
17. led 2008

Ahoj hubeňouři 😀

dneska jsem neodolala a dala jsem si palačinku 😒 Byli jsme na pohřbu ☹ a tak jsem si musela spravit chuť 😉 Na váhu jsem nelezla, takže nevím jak na tom jsem, ale však se to zítra dozvím 🙂
No a dneska jsem chtěla jít cvičit, jenže manža musel ještě na schůzku s vedoucím a to odpoledne, takže jsem na cvíčo nemohla 😒 Ale jdu zítra dopo 🙂 Tchýně bude hlídat a já budu cvičit 😵 😵 😵

biba12
17. led 2008

caute,

tak ja som sa dala na delenu stravu. Este sice kojim,ale mliecko zatial v poriadku, tak sa tesim. Mam sice navyse len 3 kg ako pred porodom, ale chcem ich zhodit. A okrem toho chodim na Pilates 2 krat tyzdenne a este chcem zacat chodit do posilky 2 krat tyzdenne. Ale to len v zime, pretoze v lete budem chodit von viac s malym, tak snad sa to upravi. Chudnut moc nemusim, ale potrebujem spevnit brucho, zadok a vnutorne stehna. Tak preto cvicim.

lidka619
17. led 2008

ahojte fešandy 😉 , ako nám ide chudnutie? zajtra je deň D - alias deň váženia 😝 , som strašne zvedavá, či sa niečo udialo za celý týždeň
- dnes mi kamoška rozprávala, ako za 4 mesiace zhodila 10 kg - upravila si stravu, pravidelné raňajky, desiata, obed, posledné jedlo o 16.00 a samozrejme pitie. A toto sa jej podarilo zhodiť a samozrejme aj si udržať. Júj ako jej závidím, ale dúfam, že aj na nás sa čoskoro ukážu prvé výsledky 😵 😵 😵
- takže zajtra miery smoulinde 😉
- a držte mi pršteky, zajtra mám dve skúšky, júj, keby som chcela aspon 1/2 kg schudnúť od strachu 😀 😀 😀

pirlenka
17. led 2008

Tak zítra další váženíčko, jsem zvědavá... 🙂 Stravuju se podobně jako Nikka, tohle fakt funguje. U mně to jde dolů pomaleji, ale efekt je dlouhodobý (pokud se nezačnu přežírat nebo neotěhotním) 😀 😀 😀

makelka
17. led 2008

By mě fakt zajímalo jak to děláte, nemyslím si ale že je dobrý jíst dvakrát denně, kila jdou sice dolů, ale přeci takhle nemíníte jíst celej život? A co až to jednou prostě porušíte, zase to půjde nahoru, toho nechci docílit, radši pomalu po půlkile ale jistě 😉

ale nikoho neodsuzuju 😉 😉

pirlenka
18. led 2008

Makelko, 2x denně, to bych umřela hlady 😀 Snídám jogurt, potom, když mi to vyjde, svačím nějaké pečivo a sýr. K obědu normální oběd, odpoledne svačino-večeře. Mezitím nějaké ovo nebo zelenina či něco na chroupání 😝 A hooooodně piju, nepřecpávám se a jí mimimálně sladkého. Ovšem nevhodným jídlům neodolám, ale všeho s mírou.

monik111
18. led 2008

Ahoj holky,
nějak sem vůbec nestíhám chodit. Málá mi nedá vydechnout 😀 .Ale koukám, jak vám to jde. Já se snažím,ale na kila nic moc. Ale zdá se mi že se mi trochu ten špek zmenšil. Malinko ale trochu jo. Ale ná váhu mám dole za těch 14dní jen půl kilča.Takže bída..... 😠
No nevzdávám se pokračuju......snad se to začne brzy hejbat....
Tak se držte já zase padím......papa

zany
18. led 2008

Moniku, ono se to pohned směrem dolů, neboj 😉
Já za tenhle týden taky moc nezhubla... 😒 Ale pohyb jsem neměla skoro žádnej a do toho jsem chytla rýmu, takže jsem se na cvíčo dneska nedostala 😖
Pirlenko, taky jím v podstatě normálně, ale všeho s mírou a hlavně pravidelně 🙂 Místo dvou rohlíčků jeden 😉 oběda taky míň a nějakou tu zeleninku a ovoce mezitím 🙂

pirlenka
18. led 2008

Zany, já teď taky málo, ale o víkendu jsem se párkrát neudržela. Ale nemrzí mě to, to ne. Prostě když mám chuť, tak si dám. Ono se i pak lépe hubne, když je člověk psychicky v poho 😉

nikka.vo
18. led 2008

Makel, ale já třeba nejím jen dvakrát denně - do toho ještě schroupu třeba celou okurku - ta sice neukojí chutě, ale zase tě trochu zasytí 😅 Dám si klidně snídani, oběd i lehčí véču 😉 a do toho místo sladkýho jim ovoce a tak - max co sem už nevydržela, tak sem si dala racio chlebíček politý čokoládou, ale pořád to nebyl zase takovej hřích 😕 😅
Fakt je dobrý i hodně pít 😉
No a jestli to poleze zase nahoru, to je asi dost pravděpodobný no 😔 , já teda hubnu do plavek, na jaře se chystáme na dovolenou a fakt sem se necítila, dokonce jsem kvůli těm kilům nechtěla chodit do bazenu 😔 ale už jsem něco schodila a hned se cítim líp, tak asi vyrazíme 😵 Ale celkem sem si už na tohle stravování zvykla, myslim, že mi nebude dělat problém nejíst po páté max šesté ani v budoucnu 😉

Já jsem hlavně sama na sebe hrdá, že to dodržuju a to mě žene dál a taky že vidim výsledky - ale taky je dobrý stoupat na váhu třeba až po 14 dnech, jinak budete mít pocit, že to dolu neleze nebo teda pomalu a tím se pak hubne hůř ...

klary
18. led 2008

já mám fakt smůlu - dneska ráno jsem vlezla na váhu a ona se furt nějak nechtěla rozběhnout - baterky 😠
po chvilce se mi to podařilo, ale výsledek stejný jako minulý týden 😠
ale jedno pozitivum, spek na brichu je o 1 cm menší 🙂

laola
18. led 2008

Klary, váha je při hubnutí dobrá, ale nejlepší je opravdu měření. Tam jsou ty pokroky nejvíce znatelné. 😀
Holky, dneska mi píchali injekci do břicha a tak jsem měla tak úžasnej pocit, že už nemám takovej špek jak před 14 dny. To by byla ostuda!!! 😀

zany
18. led 2008

Dali jsme si s manžou kafe a manža vytáhl bonbošku 😉 Ale já jsem odolala a nedala jsem si 😀 😀 😀 Hlavně na to nemám ani chuť 🙂 🙂 🙂

silvik
18. led 2008

Brý večír...
Nikko, když jsem ještě byla na škole, jedla jsem přes den všechno, i sladkosti, jen večer jsem od 16 hodiny jedla jen malinko, třeba jablko. Za necelý rok jsem měla dole 12 kg, dostala jsem se na svou nejnižší váhu, na 60 kg. Pak už jsem se tolik nehlídala a váha se mi zvedla na 65 kg a tuhle jsem měla hodně dlouho. Prostě těch 60 kg bylo na mě asi málo, tělo si samo váhu upravilo... no a pak přišla těhotenství a hurááááááá kilíčka šla hezky rychle nahoru... 😀
Teď bych ale chtěla vyzkoušet pravidelnou stravu, jak se píše aspoň těch 5x denně, menší porce, žádné sladkosti, pitný režim.... uvidíme, co to se mnou udělá... dneska vážení dopadlo dobře, i když se docela divím, protože jsem občas zhřešila sladkostma a úplně vyřadila rotoped... jsem večer tak KO, že na šlapání a cvičení nemám náladu... 😒
Podepsal se na mě asi ten frmol kolem holek a manžílka "ležáka" 😀

nikka.vo
18. led 2008

No já prostě nejsem schopná donutit se a myslt na to jíst často a po málu - nejsem třeba i často doma a to se praktikuje blbě 😒 určitě si taky myslim, že jsou kila, na kterých se to prostě zasekne a tělo ví kde to zastavit. Pokud bych už šla pod váhu, tak to bych asi musela fest hladovět - nějakou drasťárnu 😕 😒

Jo a ještě makel - myslim, že je hooodně málo diet - kdo ví jestli je nějaká taková - po kterých bys pak při nájezdu na kalsický stravování (knedlo, vepřo ... atd) 😅 nepřibrala zase zpátky. To radši jim co mi chutná, klidně i to knedlo, vepřo, ale nedám si ho v 7 večer, ale třeba k obědu a pak tu lehčí véču a to kolem páté. Já chodim spát i kolem jedné v noci, tak to občas protáhnu na šestou-sedmou - ale to jen, když vim, že sem toho za ten den nesnědla nějak moc.

Já nejsem žádnej dietář, držim dietu poprvé v životě a nemám v plánu nějak hladovět do mdlob 😅 , ale tohle dodržuju a nemám pocit, že nejim skoro nic 😉 dám fakt třeba celou okurku v deset večer 😀

makelka
18. led 2008

nikuš já vím, že jsi to nemyslela zle, ale neříkala bych tomu, co děláme dieta 😉 Je to spíš úprava režimu, já jím vesměs všechno - vynechala jsem světlý pečivo a snažím se ho jíst i míň 😉 a taky jsem si upravila ten čas jídla 😉 takže to nevidím tak hrozně, jde to dobře a půl kilo za 14 dní je úspěch, snad mi to vydrží a do léta to budu zase já 🙂 I tobě držím palečky. Akorát to jídlo večer mě štve, když večeřím kolem té 6, tak v 11 jsem mrtvá hlady ☹ a když jsem pak ještě dvě hoďky vzhůru tak je to katastrofa 😖

zany
18. led 2008

Makelko, ale pokud chodíš spát později, tak se klidně najez i v 9 večer... 😉 Poslední jídlo (pochopitelně lehké) může být klidně 2-3 hodiny před spánkem... 😵

Myslím, že diety, kdy se jí jen něco, tak jdou pak kila zase nahoru. To je fakt lepší jak píše Nikka jíst všechno a míň, protože když si pak dá někdo knedlo zelo, tak se v první řadě pos... 😀 a když začne jíst úplně jinak, tak to jde zpět...
Moje kamarádka je toho zářným příkladem... Měla udělaný jídelníček, všechno zdravé atd., cvičila a jakmile přestala dodržovat jídelníček, tak to šlo nahoru a kdoví jestli nemá i víc 😕

bara_d
18. led 2008

Děvčata, podobné téma je na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tak to zkuste. Já momentálně chodím do kurzu STOB Obezitě a myslím si, že člověk asi zhubne. Uvidím za 3 měsíce. 😀 jinak www.istob.cz

angua27
18. led 2008

ahojte kočky, nejako nestíham. drahý je chorý, Matej mrzutý, takže nestíham, čítať, písať. už mám konečne tabuľku s rozdeleniami skupín delenej stravy, takže dojem, čo mám navarené a nabieham na delenú. dúfam, však, že čo najskôr sa hodí aj náš život do normálu. skúsim cez víkend dobehnúť, dočítať a popísať. ani som sa nestihla ráno odvážiť, dobehnem zajtra.

nikka.vo
18. led 2008

makel - no právě že když mě v deset nebo i v jedenáct chytí žravka, tak sežeru třeba celou okurku a věř že ti žaludek zaplní - jen ty chutě neukojí 😅

Jinak já chodim spát denně kolem jedné, jedla jsem třeba dvě, tři hoďky před spaním, ale při gaučingu se toho asi moc nespálí 😀 a přibírala jsem 😖

makelka
18. led 2008

Dělenou jsem zkoušela, ale mě nevyhovuje a pokud to někdo četl, tak Kořínková tomu zasvětila celej život a to je spíš způsob života než dietka 😉 ale neodsuzuju 😉

zany asi jo, denně tu tvrdnu do půlnoci, chodíme s manžou tak spát, takže mám pak hlad, takža asi půjdu sežrat tu salátovku co jsem si včera koupila 😀 a nebo líp, dneska půjdu spinkat 🙂

gaučing je sviňa to znám, začínám po neděli konečně cvičit, tak snad to půjde dolů i rychleji, ale to jídlo mám nikuš asi jako ty, prostě omezila jsem jeho příjem a víc rozdělila, i když ani to se mi někdy nepodaří dodržet, ale snažím se 😉

šmouli co tabulka? jak nám to asi tak jde?

Dobrou holky a hubnutí zdar 😉

smoulinda
autor
18. led 2008

Ahoooooj 🙂
Holky jenom zdravím. Tabulečka bude dneska v noci nebo zítra ráno 😉 Jsem před chvilkou přišla z práce 😝

smoulinda
autor
19. led 2008

Tááák, tabulka je hotová a já jdu zase spát 😀 😀 😀

chiwule
19. led 2008

ahoj babušky, jak se daří? nedostala jsem se na net v poslední době moc, poradíte mi pls, jakým způsobem se aktualizuje tabulka? hlásít se to smoulinde? včera jsem vážila 71,50 kg, super je, že jsem zhubla tuk a ne svaly nebo vodu - mám váhu, co ukazuje takovýhle vychytávky 🙂 jdu se podívat do tabulky, jak to vám ostatním jde 😉

chiwule
19. led 2008

jo a 11.1. jsem vážila 71,70kg...