Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

mem
22. únor 2008

tak ja dneska najela na prisny zdravy rezim, jidlo 5x denne, zkusim bez sladkeho pokud mozno, jsem zvedava jak dlouhomi to vydrzi, uz mi to stve a leto tu je za chvilku

megy2
22. únor 2008

...pokila viem ja tak sa nesmu tie dni kombinovat ale v tom blogu je uplne nieco ine tak ja uz neviem 😒 ....

angua27
22. únor 2008

prcekkk: najhorší je na delenej strave prvý týždeň-dva, kým si človek zvykne na kombinácie. a už sú na trhu skvelé napr. sójové pomazánky, ktoré sú na chlieb super.

megy ja si prispôsobujem delenej jedlá, ktoré mám rada. ale zeleniny sa veru nezbavíš, lebo tá sa používa ku všetkému. napr. segedínsky guláš, ak máš živočísny deň tak si ho spravíš normálne, iba nezahustiť múkou a bez knedle, ak v rastlinný deň, tak miesto mäsa - sójové plátky a miesto smotany - sójové mlieko a môžeš aj s knedlou. dobré recepty sú aj tu: http://www.receptar.sk/index.php?ID=6&SubID=1
a keďže je dobré si občas dať aj niečo sladké, tak ja si robím v živočísny deň tvaroh s medom, prevarením kakaovým práškom, trošku orieškov, alebo hrozienok. v rastlinný deň napr. krupicovú kašu zo sójového mlieka. dobrý je aj granatier, zeleninové rizoto, polenta so zeleninou v mexickej omáčke...

rosarita20
22. únor 2008

Ahojte baby, vezmete ma do klubu? 😉 Ja sa uz na seba nemozem pozerat, a ked uz aj polovicka naznacuje, ze treba so sebou nieco robit a este ked aj to leto sa blizi.... 😝 no faktorov by bolo dost, len tej pevnej vole pomenej...ale mozno ked budem nutena hlasit vysledky vazenia kazdy tyzden a tiez sledovat vase pokroky...myslim ze to pojde 🙂 Kedze stale dojcim urcite to nebude nejake krkolomne zhadzovanie...(ale do leta by som chcela nejakych 8-9 kileciek dat dole) V suvislosti s dojcenim mam na ostatne maminy otazocku, ako zmenili zivotny styl aj co sa tyka stravy aj cvicenia, aby sa to nejka moc neodzrkadlilo prave na tom dojceni...dik za kazdu radu... a hor sa do toho ;)

angua27
22. únor 2008

megy dni sa kombinovať môžu, ale dobré je na začiatok mať každý deň jednu skupinu. a keď chceš kombinovať, tak po rastlinnom jedle, treba počkať 4 hodiny a potom sa môže živočíšne a po živočíšnom treba čakať 6 hodín kým si môžeš dať rastlinnú. preklenúť toto obdobie je dobré zeleninou. 😉

angua27
22. únor 2008

rosarita ja dojčím a písala som na predchádzajúcej stránke - som na delenej strave (už asi mesiac) a cvičím nepravidelne - plávanie s juniorom 2x týždenne a raz týždenne cvičenie pre mamičky s deťmi. 😉
s mliekom som po nabehnutí na delenú problém nemala, ale niektoré kamošky mali asi tak 2-3 dni menšiu krízu, potom sa to zrovnalo. a hlavne, kilečká idú dole, u mňa asit ak jedno za týždeň.

aponchie
22. únor 2008

ahojte jak to vypada s tou tabulkou??🙂ja jsem vcera byla cvicit P-class(www.fitklubperfekt.cz)je to super myslela sem ze hrave zvladnu asi 60x vypad na jednu nohu a prepocitala sem se padala sem jak blazen a to doma cvicim.!60min totalniho nasazeni z toho 10min posilovani jen bricha ale ne lehy sedy to je houby ale sednes si rovne nohy natazene a das ruce pred sebe a jakoby se pomalu spoustis dolu a zustanes nekde v pulce a cekas asi30sec.!!!hruza a treba 30x a pak das ruku doleva pravpou taky to ti uplne brni bricho teda 😀

rinuska
22. únor 2008

angua , delená strava sa osvedčila aj mne , ale bála som sa s nou začať ked kojím , ale čítala som , že aj ty - je to o.k.?Ak to nie je problém začnem s nou aj ja 😀

angua27
22. únor 2008

rinuska, ak sa dá, možno si sprav trošku zásoby. dve holky, ktoré začali vtedy ako ja s delenou, tak mali 3 dni krízu s mliekom, mali ho menej. ja som takú krízu nemala, ale istota, je istota. 😉

rinuska
22. únor 2008

No kríza mi nehrozí , lebo mám toľko mlieka , že môžem predávať 😀 Aspoň dúfam 😀 Ako dlho ju držíš??
Ja som s nou schudla 9 kg z dva meiace

megy2
22. únor 2008

.....baby co drzite delenu stravu ako zhruba vyzera vas jedalny listok??? 😝

angua27
22. únor 2008

rinuska držím ju cca. mesiac, za týždeň ide kilo dole, ale minimálne raz za týždeň zhreším, keby som ju dodržiavala striktne, tak je to určite rýchlejšie.

megy - rastlinný deň:
raňajky: ovsené vločky, trošku musli a sójové mlieko
desiata: ovocie
obed: bezvaječné špagety s rajčinovou omáčkou (na oleji speniť trošku cesnaku, pridať sušené paradajky, zaliať paradajkovým pretlakom a nakoniec petržlenová vňať)
olovrant: ovocie
večera: polenta (kukuričná kaša) s mrazenou mexickou zeleninou udusenou na troške oleja, cibuľke + chilli

živočíšny deň:
raňajky: acidko (milujem vanilkové), šunka, varené vajíčko, občas kúsok tvrdého syra, uhorka, paprika
desiata: jogurt väčšinou smotanový (nízkotučné nemám rada)
obed: akékoľvek mäso, na akýkoľvek spôsob, väčšinou soté s hubami, hráškom, alebo zapekané so syrom, cibuľou a k tomu zeleninový šalát s korením, vinným octom a trochou oleja
olovrant: jogurt, alebo biela káva (bezkofeinová náhrada kávy s jačmeňa s pollitrom mlieka)
večera: väčšinou to čo na obed, alebo na raňajky.

do týždňa mám cca. 4 rastlinné dni a 3 živočíšne. nejak vážne sa neobmedzujem, jedávam do sýta, aj keď v poslednej dobe si dávam jedlo na malý tanier, ale nie preto, aby som menej jedla, ale preto, že mi to väčšinou stačí. keď si dám na veľký, tak mi jedia len oči a buď sa prejem, alebo mi na taniery veľa ostane. za deň vypijem 2-3l tekutín, nesladený čaj, voda, nebublikové minerálky, väčšinou však ten čaj.

llenda
23. únor 2008

Ahojky holky, 😀
tak a je to v prčicích,nabrala jsem zpátky 1kg. 😠
To je tak když si to člověk nehlídá. Dávám se taky na dělenou stravu.
Holky prosím vás,co jsou nebo je ta ''uhorka''??? Hodně je to v dietách,ale pořád nevím co to je.Předem děkuji.

angua:Když si dám jahodový musli s normálním mlíkem tak to neva,ne? 🙂

bramburka
23. únor 2008

tak jsem na to kašlala a mam pul kg dole 😉 co teprve až to rozjedu! musim na to uz vlítnout!

bramburka
23. únor 2008

copak je se smoulindou, poslala jem ji udaje za minulý tyden a jeste nic?

zany
23. únor 2008

Holky, nějak jsem to teď nezvládala, kašlala na to 😔 No a ve středu mě chytla běhavka a kilo bylo hned dole 😀 😀 😀 Jenže to bylo jednodenní a tak zase můžu papkat normálně 😉 😒

smoulinda
autor
23. únor 2008

Ahoj holčiny 🙂
Tak jsme konečně přestěhovaný a asi před 5 minutama nám konečně zapojili internet 😝 takže se omlouvám, za "neprovoz" tabulky, ale na net jsem se prostě nedostala 😝
Během víkendu tabulenku doplním, se nebojte 😀

laola
23. únor 2008

jéé, šmouli, hned ti pošlu svých 20 dkg navíc 😀

kalo
23. únor 2008

llenda: uhorka je slovensky okurka ne??? 😀 😀 😀 Nebo co jiného by to mohlo být??
A musli s mlíkem neva...ono vlastně neva nic..., já jsem zastánce jíst všechno podle chuti, akorát se ničeho nesmí sníst kýbl.. 😉 😉

aponchie
23. únor 2008

ja jdu zase zitra cvicit tak doufam ze neco bude dole bo sem mela pul kila dole ale dnes po snidani zase pul nahore 😝

pietra81
23. únor 2008

Jé, to jsem ráda že šmoulinda je zase tu, už jsem se bála co to! No a když je to hubnutí takhle "veřejné" tak je to super motivace, že?
Jinak dělená strava je opravdu účinná, a chutná, já zhubla 6kg asi za dva měsíce-těsně před otěhotněním!

lucka13
23. únor 2008

ahojky všem, chtěla jsem vás poprosit o hlasík na http://www.avonparty.cz/ ve fotosoutěži, jsem na první straně a na fotce jsem s mojí malou Andrejkou. Stačí kliknout na fotku. Díky všem 🙂 Lucka

llenda
23. únor 2008

kalo:díky moc. Já jsem fakt úplně blbá,furt jsem nad tím přemýšlela (asi týden) a okurka mě napadla až když jsem se tady zeptala,ale pak jsem si říkala že to asi nebude. To se stává, 😀
Tak to jo,to já si dám teda s obyč. mlíkem
Já jsem teď týden jedla normální jídla včetně omáček,ale fakt jen malou porci a přibrala jsem kilo. 😎 A to sladký nežeru.
Takže se vrhnu na dělenou stravu a bude.Zelenina mě nevadí,aspoň budu zdravá.
Takže děkuji 😀 😀 😀

rinuska
23. únor 2008

Chudule , a aj nejako cvičíte???? 😉

aponchie
23. únor 2008

taky sem se chtela zeptat ktera jak a co cvicite pri te diete?nebo jen dieta?

laola
23. únor 2008

Ahoj kočky, hlásím hřích 😀 Dnes jsem si dala na oběd dva langoše... 😒

rinuska
23. únor 2008

No fuj laola , fuj , zajtra musíš celý deň hladovať 😀 😀
Tak ja som dnes začala , ale len tak zľahka , večer sa chystám cvičiť 😅

llenda
23. únor 2008

Já cvičím tak že se honím s Ríšou po obyváku (máme ho docela velkej) po čtyřech a po chvilce jsem spocená jak sviňa 😀
Jinak jak malej usne a mám chvilku volna,tak rotoped.
A když mám hodně času tak Šípkovou nebo Cindy Crawford (fitnes pro každého) 😀
A je to fakt mazec 😝

laola
23. únor 2008

No, na hladovku to nevidím 😀 Zítra jedeme do termálů, tak určitě zase zhřeším. Když ne jídlem, tak pivo si dám určitě 😀 Ale pak už budu hodná... 😉

rinuska
23. únor 2008

Zjedla som pol pize - muž ma donútil 😉 On si stále večer niečo ukuchtí a potom provokuje. Ja neviem , či nájdem tú silu. Celý deň som bola poslušná a teraz toto 😝