Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

sidacek
6. bře 2008

ahojky holky, aeroaero ,o jabl .octu jsme se na kurzu bavily, ale je to jen doplněk stravy, tak jako lipoxal apod. Rozhodně, pokud nezměníš jídelníček a nezačneš se víc hýbat a budeš brát jabl. ocet, tak asi nezhubneš. Je to prý opravdu doplněk stravy. Já chodím tak 2 - 3x týdně na aerobik, mám výhodu, že mě to fakt baví, chodím sama, protože všechny mé kámošky to po jedné hodině vzdaly haha. Výborně se u toho odreaguju.papa Míša

sidacek
6. bře 2008

ahojky lenin. máš pravdu v tom, že na e kalkulačce ti to vychází jinak, jenže to je brané v syrovém stavu, takže 100g syrových těstovin má okolo 1400kJ,ale pokud je uvaříš, tak se Ti objem zdvojnásobí.Tzn.
100g syrových těstovin..........................................1400kJ ( pak je uvaříš, dostaneš se na nějakých 250g a to je také těch 1400kJ.Fakt by se vše mělo vážit ve stavu, v jakém to budeš konzumovat. Na e - kalkulačce je vše uvedeno v syrovém stavu. Proto to neodpovídá. papa Míša

nobody
6. bře 2008

ta ekalkulačka vypadá dobře..
schválně jsem zkusil žloutek ---- ale mohlo by tam být dělení cholesterolu podle hustoty ... jestli je zdravý nebo nee
jinak super věcička

leninn
6. bře 2008

Sidacek: super, to jsem potřebovala vědět, protože já jsem to počítala, že to je ve vařeném stavu...
takže jsem jedla míň🙂) juhuuu
Také chodím 2x týdně na aerobik a také chodím sama, ale vůbec mi to nevadí. Dnes jsem nebyla, neměl mi kdo hlídat Barunka, příští týden se napravím...
Díky ještě jednou za vyčerpávájící odpověď

laola
6. bře 2008

ahoj kočky,

leninn, já už si to teď do flory nepíšu, už vím, co můžu sníst. Někdy zhřeším, tak si naordinuju pohyb (nejlépe sex🙂))))

leninn
6. bře 2008

Laola: souhlasím🙂
Já si to píšu, dost mě to motivuje, když vidím, kolik co má kJ a snažím se držet v té normě +-5000kJ

angua27
7. bře 2008

babuľky a babuľko, tak som sa dnes vážila a 1.5kg za týždeň. to je zatiaľ môj vrchol. 😀

megy2
7. bře 2008

..angua je len 0,2kg za tyzden to moze byt???..alebo robim niekde chybu? ☹ 😢

angua27
7. bře 2008

megy, ak si začala len nedávno s delenou, treba čas na to, aby si telo na to zvyklo. takže prvé 2-3 týždne niekedy nie je vôbec žiadny úbytok. preto 0,2kg dole je super. 😉

megy2
7. bře 2008

..tak si ma potesila...... 🙂 ....dietu drzima asi 2-3tyzden uz ale az minuly som sa vazila......a este sa chcem opytat ci musim cely den dodrziavat jeden druh stravy alebo to mozem striedat ze ranajky rastlinne obed zivocisny a taaak striedavo????......

kometka5
7. bře 2008

Ahojky, přidávám se k vám...mám po porodu navíc 11kg a to už jsem od začátku února zhubla 3kg.
Nejhorší je, že nejsem trpělivá...na cvičení vůbec nemám sílu, tak se sanžím jen moc nejíst, ale prý bez pohybu to nejde. 😒
ta e-kalkulačka je dobrá věci 🙂

megy2
7. bře 2008

..co to je ta e-kalkulacka???

zdina
7. bře 2008

ja ma mza tyden dolu 0,5kg a 4cm pres bricho. I kdyz predevcirem jsem se trochu lekla, protoze jsem mela min mlicka, ale uz je to zase Ok.

angua27
7. bře 2008

megy, skupiny cez deň môžeš striedať, ale treba dodržať odstup. ak zješ jedlo z rastlinnej skupiny musíš počkať 4 hodiny, aby si mohla živočíšnu, keď začneš živočíšnou musíš počkať 6 hodín, aby si mohla rastlinnú. čas medzitým môžeš samozrejme vyplniť jedlami s neutrálnej skupiny. ja to občas takto praktikujem, ale väčšinou sa snažím si deň naplánovať iba jednu skupinu, aby som mohla jesť, keď som hladná a nie pozerať na hodinky. 😉
a tu je tá e-kalkulčka http://www.flora.cz/eden_kalk.php. skús sa na to pozrieť. sú tam napísané bežné potraviny a ty si z nich vyberáš a zapisuješ, čo si jedla, koľko to malo kalórií, cholesterolu, tukov a tak. takže si takto môžeš strážiť príjem potravy.

megy2
7. bře 2008

...angua...a mas nejaky dobry typ na stranku ked je podrobne popisane co patri do neutralnej skupiny rastlinnej a zivocisnej???....uz si mi to mozno aj pisala 😅 😅

aeroaero
7. bře 2008

Tak holky já mám za týden dole 1,2 kg..huráááá 🙂

macicka40
7. bře 2008

zeny potrebujem pomoc .....beriem uz skoro 4roky tabletky Jeanine .....co sa tyka mojej menstruacie je vsetko v najlepsom poriadku ..ale ako sa hovori tak po urcitej dobe by som mala mat pauzu - asi po 2 rokoch ale ja som ju nemala ......a teraz som zacala rapidne priberat ....a pritom stale jem ako som jedla predtym ....uz neviem co robit ....robim vsetko ako predtym ale vaha ide stale hore ....moze to byt z tabletiek????mam ich vysadit a vaha pojde dole????prosim poratde mi ....

angua27
7. bře 2008

megy, tu je to dobre rozpísané: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2660
presne túto držím aj ja a to tu najľahšiu verziu.

macicka ja som brala HAK dokopy 9 rokov bez prestávky. brala som ale Cilest, nie Janine a aj môj lekár povedal, že nie je dôvod na prestávku. v dnešnej dobe je už HAK na vysokej úrovni. ale keď máš pocit, že priberáš s toho, tak ju určite vysaď. možno sa zmenilo niečo v Tvojom tele a začalo zle reagovať na tabletky. držím palce, aby to bolo ok. 😉

macicka40
7. bře 2008

angua, dik za odpoved ....ja ked som ich nasadila tak mi lekar povedal ze po 2 rokoch mam urobit pauzu na pol roka ....ale neurobila som tak ....a ja uz fakt neviem co robit ...ale tak skusim dobrat toto balenie a vysadim ich na pol roka ....uz som rozpravala aj s manzelom a suhlasi 😉 ....i ked ja som neni moc nadsena zo sexu s kondomov tak si asi mlady bude musiet davat vacsi pozor 😀 ....

briketa
8. bře 2008

baby, e-kalkulacka je vyborna, vdaka za tip!

leninn
8. bře 2008

Briketa: souhlasím, já si to podle ní hlídám...
a zhubla jsem
I když jsem měla upřímný šok, jak má jídlo hodně kJ 😖

briketa
8. bře 2008

Dievcata, aky mate cez den jedalnicek?
U mna s obmenami takto:
ranajky 8.00: vajicko, za tym za hrst cucoriedok, alebo jahod
inokedy cottage syr nizkotucny a hrst cucoriedok
desiata 10.00: jablko s natretymi pomletymi mandlami, alebo biely jogur s jahodou, malinami, cernicami.... co doma mame
obed 13.00: hrncek polievky (bez cestovin) a maly salat (listy, redkovka, cibulka, uhorka, turnip, rajcina) bez dresingu
olovrant 16:30-17.00: salatova uhorka, alebo papierovy cracker s cicerovou natierkou (rozmixovany cicer s par kvapkami citronu, a llyzickou roztlaceneho avokada)
vecera 19:00 : vacsinou upecena biela morska ryba s dusenou zeleninou

Pijem iba vodu, mam ju vo flasi s odmerkou a ta musi byt vecer prazdny

angua27
8. bře 2008

briketka, teda obdiv. toto by mne veru nestačilo. a môžem sa spýtať. čo je to turnip? už si to tu raz spomínala, ale asi som blbá, ale netuším čo to je. 😀

briketa
8. bře 2008

Angua27, turnip je toto: http://www.fotosearch.com/ICN199/f0011470/
je to nieco ako redkovka, ale nie je to redkovka, ma to trochu inu chut.

briketa
8. bře 2008

Angua, ved Ty mas malinke babatko a predpokladam, ze kojis. To je jasne, ze taky jedalnicek je pre Teba uplne nepostacujuci, vobec sa tym nezatazuj. Moj syn ma dva a pol roka, to sa neda porovnavat. A navyse ja mam na krku 33 rokov a porcie po tridsiatke treba zacat obmedzovat, lebo aj ked sa to neukaze hned, po par rokov clovek zbada, ze metabolizmus spomaluje aj ked pravidelne cvicis.

lyda1
8. bře 2008

No babulky..Tak da sa to keby sa chcelo samozrejme...a musi sa vydrzat...ja mam dve deti a tiez mi po druhom porode ostali nejake tie kilecka.... rano som polhod cvicila na orbitreku,treba vypit aspon tie dva litre vody za den.A jedla som tri krat denne.Rano kasu co som si namiesala so sojoveho mlieka,psenicnych otrub,klickov,vlociek atd...a do toho cerstve ovocie...Na obed maso na vode so zeleninou a vecer to iste len mensiu porciu.Zaludok sa mi stiahol za 5 dni a uz som potom ani nemala hlad.Len presne o tej hodine ked som mala jest.Schudla som za tyzden 2 kg a potom to kazdy den uz islo o 300az400g dole.Len treba vydrzat!!!!Ale to sa pri detoch nedaaa!!! 😢 Tak som zacala jest normalne ale aspon som to nenabrala spat.Ale aspon viem ze ked sa chce,ze to ide!!!Ale ta kasa je super.Pomaha crievkam,aj tym co nemozu na zachodik.. 🙂 a maju problemy.A aj dobre zasyti.Ide leto tak sa znovu dotoho pustim

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laola
8. bře 2008

kachnička je asi na paličku, že? 😉 🙂 Někomu to tvoje "NEŽRAT" bohužel nepomůže 😉

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janesm
8. bře 2008

Kachnička je nějaká vadná!!!!!
ještě že ji smázly!!!