Po porodu jsem přibrala 28kg a zhubla jen 8. Co s tím?

smoulinda
1. led 2008

Ahoj, ahoj, ahoj 😀
Takže...zakládám tohle téma, pač už si fakt nevím rady a potřebuju poradit 😝 Jde o to, že jsem půl roku po porodu a ještě jsem ani trošku nezhubla. V těhotenství jsem přibrala 28 kg, po porodu jsem hned přišla o 6 kg, pak během 14 dní o další dvě a od té doby vážím pořád stejně. Takže mi ještě zbývá 20 kg na moji původní váhu 😖
Nemáte nějaký recept jak s těma kilama zatočit 😀
Vím, že na každýho platí něco jinýho, ale já klidně vyzkouším všechno, jen když to zabere 😀
Už před těhotenstvím jsem 14 kilo zhubla, ale to bylo tím, že jsem pracovala a od rána do večera lítala 😝
Jenže to už teď nemůžu, s malou se to fakt nedá 😀
Poradíte jak na to 😕 😅 😀 😀 😀
No a kdo mi poradí a já díky němu zhubnu tak má u mě schovanou bonbošku a velký dík 😀 😀 😀

alishia
30. říj 2009

Tak to je fajn byt po detech stihlejsi nez pred nima. o tom sni kazda zenska.) Myslim si ze ty tech deset schodis v pohode, me strasne pomahalo pred tehu nejist po 17 hod, a v tech 17hodin maximalne salat. ale ted se toho bbojim, kvuli tomu ekzemu, takze moc nesalatuju. a pritom ja milujju ovoce a zeleninu, jenze po porodu se mi to tak zhorsilo, ze to az neni normalni:( a jestli si mam vybrat mit par kilo navic, ale bez ekzemu tak radsi budu mit par kilo navic.

No mam to k tobe sakra daleko:D tady skoro Praha:D

andy2306
30. říj 2009

no-skoro přes celou republiku-to by se ty knedlíky i stihli skazit co 😀
no samozřejmě-radši mit pár kilo nahoru /zvlášt ve tvém případě žádná katastrofa) než mít exem.já jsem v pubertě netrpěla ani na akne,tak nevimco to je,ale umim si to představit.not ěžko říct,čím nahadit ovoce a zeleninu.
holky-musim jit.až večer tu budu..až budou děti spát..jdeme ted ven-a pak pro tu starší do školky.tak přeju zatim hezký den a dobré chutnání,at už budete jist cokoliv 😉

alishia
30. říj 2009

andy. mej se taky se tu objevim az k veceru, za chili prijde manzel a delam obidek:D tak zatim papa.

andy2306
30. říj 2009

tak nakonec jsem ještě tu-miminko uslo 😉

alishia
1. lis 2009

Ahoj,

tak hlasim ze vcera rano sem mela 54, a dneska ranp 53,4kg🙂))mam silenou radost. jeste kousek dolu a budu stastna. a jen diky tobe andy:D

dreana
1. lis 2009

holky taky bych rada dala něco dolu. teda potřebuju dat dolu 30 kilo a vubec nevím jak, nemužu se donutit k pravidelne stravě nic :(((( jsem bezradna :( jen k čemu se dokopu je 3-4 za tyden 20 minut na orbitrecu :o(( nějaké rady pro beznadějné??

petrunka01
1. lis 2009

dreana..nejsem samozřejmě odborník na váhu a ni na stravování..ani nepotřebuju shazovat kila,to už se mi povedlo.Prostě jsem přesvědčená,že bez totální změny stravování to nejde,aspoň ne trvale a správně.Menší porce,jíst co 3 hodiny,hodně zeleniny,tmavé pečivo...večer se necpat,najíst se 2 -3 hodiny před spánkem a pak už nic,nebo max okurku,nebo jinou zeleninu.Hodně síly a vytrvalosti...🙂

alishia
1. lis 2009

dreana: ono to nepujde hned. Zacni tim ze ze sveho jidelnicku vymazes vsechny sladkosti a bile pecivo. to je podle me takovy prvni krok k nejakemu uspechu. Kupuj si pecivo celozrne, jez hodne jogurtu, hodne zeleniny a ovoce a uvidis ze kg pujdou dolu. a jestli chces, aby sla dolu rychleji tak nejez po tak 4hodiny pred spanim....nebo opravdu jen kousek okurky, papriky. A hlavne musis strasne moc pit. zkusila bych i ten jablecny ocet, pry pomaha. ja si ho koupila teprve v patek tak nevim.

tomasek06
1. lis 2009

Dreana jsme na tom úplně stejně ☹ Zkoušela jsem to co píšou holky a vydržela jsem jen dva týdny a nezhubla jsem vůbec nic. Tak jsem nešťastná ☹ Zeleninu totiž nenávidím a vůbec nejím. Jak jsem to ty dva týdny zkoušela, tak už mi bylo šoufl jen jak jsem se podívala na rajčem nebo okurku.

dreana
1. lis 2009

a ten jablečny ocet mate jako tobolky? nebo jak pak ?

tomasek06
1. lis 2009

Asi tekutý ne?

dreana
1. lis 2009

jako že normal ocet na lžičku? :D drasticke :D a jak casto?

tomasek06
1. lis 2009

Nevím asi jo 😕 Ale kdyby to pomohlo, tak klidně litr 😀

alishia
1. lis 2009

ja mam tabletky z lekarny. ale asi nejlepsi je si ho koupit🙂 meli by ho mit ve zdrave vyzive.

ja zacla hubnout kdyz sem vyradila sladke (tenkrat kvuli kvasinkam) a zacla sem hubnout, a pak sem vymenila jeste bile pecivo za tmave a vaha sla hezky dolu. nejde o to mit hlad, aby vam bylo spatne od zaludku, jde o to jist hodne casto. opravdu kazde dve hodiny, nebo i driv, ale treba jen jogurt, kus zeleniny, muze byt i ovoce a u obeda a vecere se neprezirat. vecer jen salatek ...je tolik druhu salatu, ze to neni snad problem. Jako rikat si ze to nejde, je k nicemu. jde to. proto sem myslela ze bychom tady mohly zalozit takovou particku a kazdy den si psat svoje uspechy a o kolik klesla vaha atak. nebo i to co sme za den vsechno sporadaly.

alishia
1. lis 2009

ja dneska mela

snidane: 2x kousek míša řezy (nesnasim se za to)
svacina: jogurt, testovinovy salat misticka
obed: karbanatek asi se dvema bramburkama
svacina: jogurt, testovinovy salat 2x miska🙂 (je strane dobrej)
vecere: jogurt

a jeste se chystam na popcorn u superstar🙂 dneska teda ta moje strava je silena:D

monkula
1. lis 2009

a môžem sa k vám pridať? ja sa snažím schudnúť už dlllho... a nejako mi to už nejde....
Mám 165 cm a 63 kg...

dreana
1. lis 2009

tak holky ja mam 103 při 169. a MUSIM dat dolu 20. alespon na 80 i když muj sen je po 70!!! Ale potřebuju se donutit. takže zítra vstavam brzo abych se donutila a snad to ujde. už ted mě honí mlsna tak si dam asi jabko.. :D

alishia
1. lis 2009

monkula: to vis ze muzes:D aspon na to nebudem samy.)

alishia
1. lis 2009

dreana: urcite by bylo fajn dat tech 20kg dolu, uz kvuli zdravi, kosti musej trpet. Jde o to, ze to nesmis brat jako deitu, ale proste zmenu zivotniho stylu. Jinak me honi mlsna porad. a to na me ted koukaj 4 sisky strudlu🙂 to zitra rano zboucham vsech 8 spicek, miluju spicky.) mnam:D ale mnou se nerid!!!!🙂 ty hezky nejakej celozrnej rohlicek se suncickou a cajik /neslazenej/ nebo kaficko, ale bez kofeinu. A hoooodne pij, jo a pred kazdym jidlem se hodne napij, nezapominej na to. nesnis toho pak tolik. a hlavne nelituj zbytku jidla.) dobrou

alishia
2. lis 2009

tak sem se pred snidani napila, a snedla sem sotva dve cpicky a jsem uplne prejedená,blééé. váha 53,8kg :((O 400g vic nez vcera:(((((((

bocan77
2. lis 2009

len to prosim Vas neprehanajte s tymi dietami.....je lepsie,ked ma chlap zenu za co chytit ako drzat kostlivca 🙂

alishia
2. lis 2009

bocan: to ano, ale zas aby toho na chycení nebylo az prilis:D

aponchie
2. lis 2009

lepsi je mit par kilo navic a byt pevna nez byt hubena a bejt rosol..to vidim dnes a denne ..sam edietky zadne jidla vychrtliny vsude ,ale plandaji strasne ..ja ted chodim posilovat 2-3xtydne a zadne aerobni cviceni..zeny po30roku veku uz by prej nemeli tolik hopsat a spise se venovat cvicenim jako je posilka pilates yoga kalanetika apod to silene hopsani je spatne na klouby a reprodukcni organy/sestup delohy apod/..prosla jsem 3hodinovym treninkem v posilovne za dohledu a odborne edukace a ted vim,ze jak jsem chodila na Pclass kde se dela masakt viz 150x vypady na nohy apod nemaji zadnej smysl a to z duvodu toho ,ze nejakej vypad aby byl kvalitne a dobre proveden udelas maximalne 15-20x za sebou ..potom uz balancujes a zapojujes svaly uplne jine a spatne nemluve o kloubech tak na to prdim a jezdim na kole stepperu posiluju mam plan jak cvicebni tak dietni jeste jdu na bodystat at vidim jak mam pomer tuku svalu v tele ..+plavani vodni aerobik a mozna HEAT ..nicmene to pokazde chce vic pohybu nez stravy ..nejsem tlusta,ale mam 5kg navrch od porodu jeste a hlavne rozbredla a to ja nesnasim tudiz mam zavazek do pristiho leta to mit v pucu coz je relana sance aby to vydrzelo..ono lze shodit ted 5kg fofrem ,ale bude to voda a svaly mozna a nebude to hezke a hlavne to nevydrzi..takze zmena stravovacich navyku nastala a manzel to zacal drzet semnou..ikdyz je to obcas tezke pac cmucha chipsy a salamky a nema chudak 😀 vcera si dal po dlouhe dobe parek vejce slanina okurky na snidani a takovej saigon co zazil ..zvracel mel prujem boli ho vsecko prej to tak dal nejde 😀 😀

dukie
2. lis 2009

aponchie: Mám problém o tomhle přesvědčit mého manžela... pořád nechápe, že si cvičením člověk může naopak víc ublížit než nadělat užitku, když to nedělá správně. 😕 Já byla v životě jen jednou v posilce s kamarádkou, měly jsme zaplacenou trenérku a nestačila jsem se divit. Přesně, co píšeš... když jsme posilovaly třeba na takové té lavičce, kde ležíš na bříšku a nohama zvedáš zátěž, čímž máš jakože cvičit zadeček a zadní stranu stehen... nechala nás to udělat např. jen čtyřikrát, páč pak už jsme, holky netrénovaný, hnedka zapojovaly zádové svalstvo, což je špatně, že jo... 😝

A jinak jsem chodívala na aerobik, ale začínala jsem kalanetikou. A právě mi přišlo hrozný, jakej je rozdíl mezi cvičitelkama obou kratochvílí... ta na kalanetice nás neustále hlídala, jak to provádíme, jestli se např. neprohýbáme v bedrech, když cvičíme na zadek... nebo i když posilujem bicepsy... jestli se u toho jako nezakláníme atp. No a na obyč. aerobiku na to cvičitelky prakticky dlabaly. 😝

Teď, po letech, chodím na aqua-aerobik, a to je super. Jednak je to pro lidi s nadváhou jako stvořený, druhak ta voda ... no a paní cvičitelka na nás dohlíží a vysvětluje nám, jak to či ono cvičit správně, neustále nám připomíná "zatáhnout bříško, stáhnout zadek, ramena tlačit dozadu dolů" atp.

No a manžel doma hodně cvičí, má úžasnou výdrž, to jako jo... ale dost často cvičí na prsní svalstvo... a nechce si nechat vnutit, že to musí vyrovnávat cvikama na záda (mezilopatkové svalstvo), že jináč časem skončí smutně... a bude z něj hrbáč... sice s pevnýma prsama, ale hrbatej, páč ramena mu to bude táhnout dopředu... 😝 Chtěla jsem ho přimět jít do posilky a svěřit se aspoň jednou profíkům, aby mu tyhlety fígle taky vysvětlil někdo jinej, když mně nevěří... 😀 Ale to on ne... 😖

dreana
2. lis 2009

tak holky :o) dneska snídanka: 2 slunečnicové rohlíky, obídek: salat, 2 nohy parku a kornspitz a večer jeste nevím.. myslím že jsem to přehnala a jídla je malo. co vy na to?

alishia: DEKUJU za radu s pitím před jídlem a po! je užasna!!!!

dukie
2. lis 2009

deana: Já myslím, že je to spíš ne úplně vhodně složené... jakože snídaně by neměla být jen z rohlíků. Zkus, jestli můžeš, raději třeba jen jeden rohlík, ale dej si ho např. s Lučinou (prodává se i nízkotučná), k tomu třeba rajčátko nebo menší jablíčko nebo hrst hroznů atp.

Pak rozhodně nezapomeň na svačinku, nejlíp asi nějaké ovoce. Třeba banán nebo jablko, hrušku atp. Rozhodně sacharidy (tj. "rychlé cukry", protože dopoledne tělo spotřebovává nejvíc enegrgie).

Pak bych dala ten obídek, ale vyhodila bych z něj párky. Jednak párky mají prdlačky co dočinění se skutečným masem, druhak obsahují hodně soli a všelijakých škrobů a náhražek. Raději si zkus na pánvičku hodit třeba plátek libového vepřového nebo třeba tresu nebo nudličky z kuřecího masa. To jsou poměrně nízkokalorické výborné zdroje bílkovin. A k tomu ten salát a ještě by to chtělo nějaké sacharidy - trošku (3-4 lzíce) těstovin nebo brambor třeba.

Odpoledne nezapomeň na druhou svačinku, nejlíp třeba jogurtík, může být i ochucený, nemusí být nutně nízkokalorický. Čím je později, tím míň by se mělo jíst sacharidů (ovoce, pečivo, brambory, těstoviny...) a víc bílkovin (maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, luštěniny...) a zeleniny. Tělo se dostává pomalu do klidového režimu, takže přestává tak výrazně spalovat a potřebuje spíš ty bílkoviny. Zelenina pomůže zasytit. 🙂

No a večer je nejlíp dát si zeleninku s bílkovinou (bílkoviny tělo potřebuje v noci pro obnovu svalové tkáně) - zeleninový salát s libovým masem, rybou, sýrem nebo např. vejcem vařeným natvrdo. 🙂

Jíst by se mělo minimálně 5 x denně, aby si tělo zvyklo, že dostává pravidelnou stravu a pochopilo tak, že si nemusí dělat zásoby.

Hodně pít je nutností - vláknina ze zeleniny pomůže zasytit jen v případě, že máš dostatek tekutin, a má tedy "jak bobtnat". Navíc je dostatek tekutin nutní pro "ředění" stolice, tj. pro pravidelné vyprazdňování... což podporuje rychlejší metabolismus.

Omlouvám se, že jsem skončila zrovna vyprazdňováním, ale prostě to tak vyšlo. 😀 Přeji hodně sil a výdrže! 🙂

alishia
2. lis 2009

dreana: kdyz budes jist takhle malinko tak ti bude spatne. A vecer vybilis lednici. Jak psala dukie. Zkus jist opravdu casteji male porce a spis se zamer na ty jogurtiky, ovoce a zeleninku...co se teda tyce svacin. a k obidku si davej pred hlavnim jidlem polevku, ta te zasyti a ty uz z hlavniho jidla nesnis tolik a nebo si hlavni jidlo uz ani nedas. hlavne nesmis trpet pocitem hladu, to by bylo spatne. ono to pujde.) slo to nahoru pujde to dolu, akorat to nebude hned.

aponchie
3. lis 2009

jj presne o tom to je ono to vypada ,ze je toho malo,ale pokud to ma byt dlouhodobe nemuzes se odrovnat na zacatku dostanes svalovou horeckua mesic tam nevlezes ..jako taky me to nuti ,ale neprehanim to..to zvedani co popisujes je hlavne na bricho 🙂 ..vcera jsem byla a muj telocvik se sklada z nasledujiciho:

10min kolo na zahrati staci
15xpo trech seriich roztahovacka noh
15xpo trech seriich pritahovacka noh
15x3 na lavicce leh a zvedani noh prekrizenych na bricho
15x3 posilovani tricepsu bicepsu
15x3legpress
15x3zanozovani na zadek a stehna
15x3prednozovani
15x3pritah rukou
15x3veslovani
15x3krizove posilovani
15x3lehsed
15x3cinky na boky uklony
pak opet kolo a kdyz zybde cas sjedu to jeste jednou vse po 15x2maximalne nakonec strecink..kardio zatim nevedu kvuli kojeni,ale zacnu stepperem za chvilku a presunu se na HEAT
http://ona.idnes.cz/aerobik-a-spinning-maji-kon...

tohle vsecko bohate staci samozrejme zacinala jsem na minimalni zatezi a pomalicku kila pridavam..zenske nemaji takovou tendenci nabirat svalovinu jak chlapi a navic bodybuilding je zalozen z 80procent na strave..navic zeny delaji obrovskou chybu kdyz posiluji jen zadek stehna nohy ..vypada to smesne rikala cvicitelka ruce maji plandave jak muchy a nohy nabusene..musi to mit proporce takze hodne posiluju ruce a prsa

kristi
3. lis 2009

huuu, ja chodim do posilky asi mesic, prvni 4 treninky jsem mela s trenerem, takze dobry ale svalova horecka byla i tak, jsem myslela, ze chcipnu. Ale ted uz je to v pohode. Mam podobnej plan jako Apii, chtela jsem jen zpevnit, huhnout nepotrebuju i kdyz to jako vedlejsi efekt urcite prijde.

davam teda na konci 30m kardio na stepperu nebo na epil. trenazeru

dreana
3. lis 2009

ahojky holky ja mam doma orbitrec a posilování na břicho( DOPORUCUJU)! ale nějak se k tomu nemužu donutit. dneska večer se chystam minimalně na pul hodinky. spíš bych chtěla hodinku.snad to vydržím...

jinak dneska jídlo:
snídaně: tmava bageta, paprika, sunka
oběd: ooobrovksy, manža mě pozval.. byla ale vepřova panenka na grilu, hranolky /většinu sem nechala/ a hrachova polevka..
večeře: doufam že jen nějaka zelenina...

:o)