Sedavá práce. Co dělat, abych nepřibírala?

10. kvě 2023

Krásný podvečer ženy, našla jsem si sedavé zaměstnání (bohužel jsem nic jiného nesehnala).
Teď k mé otázce: co mohu dělat abych nepřibírala?
Odpoledne autem povyzvedám dceru a syna a jedem domů.
Uklidím doma,někdy víc a jindy méně. Ale pak už nezbývá na nic energie. Trápí mě to moc. Máte nějakou radu? Mockrát děkuji za vaše typy.😥
Jsem opravdu nešťastná.

honatko092
10. kvě 2023

Já jsem taky měla sedavou práci a přibrala jsem kvůli tomu, že jsme měli v práci přístup ke sladkému...a to byla tam sušenka ke kávičce, tam oplatka po obědě, tak rychlá svačinka, když se nestíhalo (samozřejmě sladká)...takže za mě se zaměřit na jídelníček a nejíst moc sladké 🤷🏻‍♀️

laxesis
10. kvě 2023

Jít včas spát a zacvičit si ráno před prací, dodržovat zdravou stravu, chodit co to jde. Víc kouzel bych nehledala..

autor
10. kvě 2023

Nejím sladké, s tím vstáváním je to horší děti semnou vstávají brzy. Přítel ten je taky od rána v práci.

honatko092
10. kvě 2023

A jinak se stravuješ zdravě? Protože jestli ano a dodržuješ poměr příjem / výdej, tak jen ze sedavého zaměstnání nepřibereš 🤔

laxesis
10. kvě 2023

To jsou jen výmluvy, to znám, taky mi to dlouho "nešlo"🙂 pokud s tebou vstávají brzy, tak buď vstaň ještě o fous dřív (a uzpůsob ten spánek), nebo ten čas věnuj sobě. Když se chce, jde to. Sama víš, jaký je harmonogram a kolik času potřebujete na přípravu do školky/školy/práce. Podle toho to uprav. Já třeba cvičila i se synem, když vstal, to mu byly 2 roky. Stačí pár dní v týdnu, budeš se cítit líp.

autor
10. kvě 2023

@honatko092 Jak kdy. Se přiznám

autor
10. kvě 2023

@laxesis Opravdu to ráno nestíhám s nimi. Odpoledne ( večeru) by to šlo lépe

laxesis
10. kvě 2023

Jo tak, tak to pak zkus odpol, já bych třeba odpoledne byla už hodně utahaná a víc se musím přemlouvat (teď jsem teda těhotná, tak nic), ale každý to má jinak🙂 držím palce! Myslím že pokud je ok vyvažená strava a občas se hneš, tak problém nebude🙂

zelenaesmolda
10. kvě 2023

Tak chod cvicit nebo treba plavat kdyz druhy den nejdes do prace.
Nebo vyzvedni decka a jedte na ten bazen spolu,taky jim pohyb neuskodi 🙂

exbordelar
10. kvě 2023

Idealne nahradit auto MHD, pokud teda nebydlite nekde na samote, kde nejezdi nic. Vystoupit o zastavku driv a dojit to pesky, chodit zasadne po schodech a nepouzivat vytah, chodit casteji na mensi nakupy a pesky, poridit si psa 😄, odpo ze skoly vytahnout decka na kolo nebo na prochazku,… Nebo take muzete na kole jezdit do prace a do skoly. Na vikendy planovat vylety a ruzne akce v pohybu… Je toho spousta, co se da delat. Je to jen v hlave. Je to zivotni styl. Drzim palce, at ti to vyjde!

barulina
10. kvě 2023

@laxesis jenže ne každý je jako ty. Já potřebuju ráno klid. Dát si sprchu, umýt vlasy, dát si kafe v klidu, jinak jsem rozbitá. Už tak kvůli tomuto vstávám o hodinu dřív, kdybych ještě měla stihnout cvičit, vstávam ve 4 abych v 7:30 byla v praci

barulina
10. kvě 2023

Já teď najela kalorické tabulky. Nejedu úplně přesně, nicméně mě to nutí nad jídlem přemýšlet a ejhle týden a 2kg dole

zelenaesmolda
10. kvě 2023

@barulina
a nemela bys lepsi si ty vlasy umyt vecer abys nemusela vstavat o hodinu driv?

exbordelar
10. kvě 2023

@barulina to je 3,5h na vypraveni do prace 😃 v kolik chodis spat? Ja bych ten cas taky potrebovala, ale vstavat kvuli tomi ve ctyri, bych nezvladla. Ja si davam hodinu a kousek - od otevreni oci po usednuti v praci. To manzel vstane, obuje se a jde 🤦‍♀️😅

laxesis
10. kvě 2023

@barulina no však jsem to pak psala🙂 já už bych to odpol nedala no, to se mi nechce víc😄 za mě 30 min ráno je uplně cajk a určitě není nutno vstávat ve 4. Já vstávala většinou po páté, chvilku se válela, o půl 6 jsem šla cvičit, v půl 7 už jsem snídala po hygieně a lehkém makeupu a v 7 razila do práce🙂

lichozroutsudy
10. kvě 2023

Použij kalorické tabulky. Fakt si upřímně zapisuj cokoliv, co sníš. Dělej to třeba 14 dnů v kuse, ať máš nějakou referenci. A pak svůj jídelníček uprav tak, abys měla výdej větší než příjem, případně začni cvičit. Což bys tedy měla dělat i tak, je to zdravé. 🙂

Pokud nemáš opravdu nemocnou štítnou žlázu, nebo pokud nebereš některé druhy prášků (typicky antidepresiva), tak ze sedavého zaměstnání neztloustneš, pokud se sama sobě budeš věnovat.

ele_nka
10. kvě 2023

Chodím do práce a z práce pro děti pěšky. To mi minimálně tu hodinu a půl denně dá, ale chápu, že ne všude to jde.

anetnova
10. kvě 2023

Já bych doporučila chodit, kde to jen lze pěšky - nejezdit výtahem, pro děti pěšky atd. Strava je základ, takže vařit si zdravě a jíst pravidelně 🙂 na youtube jsou videa na cvičení doma, třeba 10-20 minut, to si určitě za den najdeš. Kamarádka má taky sedavou práci a šílela z toho, kupovala jsem jí k narozeninám odporovou gumu https://www.hexfit.eu/odporova-guma-unicorn-kra... v práci je sama, takže si tam s ní průběžně dělá přes den dřepy nebo úkroky apod. a cvičí s ní i doma.

blondynka400
10. kvě 2023

Když se dlouho sedíš/ležíš, začne se ti zpomalovat metabolismus. Takže ideální je cca co 15 minut se zvednout, protáhnout se, dojít si na záchod, kuchyňky a pod. Kde můžeš tak nepoužít telefon, ale po firmě dojít a pod. Zdá se to sice jako blbost, ale funguje to. Ohledně cvičení, já cvičím buď večer a nebo když mají děti tréninky, tak je odvezu a jdu též cvičit, o víkendu jsem pořád někde. Ale my jsme hodně sportovně založená rodina.

blondynka400
10. kvě 2023

@zelenaesmolda taky si myju vlasy ráno. Večer je to o ničem, do rána se vše "hezké" ztratí. Mně to tedy nezabere hodinu, ale tak 15 minut i s foukáním a nedělám to každý den, spíš tak obden. Ale za mne to stojí za to.

lennus
10. kvě 2023

Zaujalo mě cvičení MadFit, má tam i třeba 15, 20 nebo 30 minut, ráda si zacvičím před večeří. Nebo se večer projít s kamarádkou a poklábosit, víkendy sport s rodinou, třeba kolo? Je to ale víc o jídle než pohybu. Mně se před prvním těhotenstvím taky podařilo v kanclu přibrat, chodili jsme na dobroty a obědy. 🤪

aneta15
10. kvě 2023

@zelenaesmolda tvl tohle miluju. Já když si umyju vlasy večer tak ráno jsem pěkně rozjezena. Myji si vlasy každé ráno a musím si je vyfoukat jinak jsem jak splihla mastná slepice. Každý nemá štěstí na vlasy jak z katalogu

autor
11. kvě 2023

Bohužel než já zkončím v práci tak děti mají po kroužkách. V práci máme jasně dané pauzy. Zvednout se kdy chci moc nejde.
Bydlíme na vesnici kde autobusové spoje jsou tak sporadicky. Ráno jede pouze s dětmi do školy a to je vše a to já už musím být dávno v práci.

izz76
11. kvě 2023

Jist přiměřeně vydaji energie,odpoledne pohyb i s detma..Taky mám sedavou kancelářskou práci a jezdím autem z důvodu úspory času. V 15:30 vyzvedavam dceru v druzine a odpoledne buď něco dělám na zahrade,nebo jdeme s dcerou když nema kroužek ven,třeba se projedeme na kole,nebo brusle,chvíli bruslime spolu,pak je dcera na hřišti a já si udělám sama par rychlých okruhů. Taky cvičim doma jógu tak 2-3 do tydne a o víkendu chodíme do bazénu,jednu dobu jsem chodila běhat.To nezabere moc času,stačí vyběhnout na 20-30minut.. Jinak ale je to hlavně o jídle,proste se omezovat.

ada22
11. kvě 2023

Jíst pravidelně a přiměřeně, když váha začne stoupat, tak zařadit kalorické tabulky. Ono pak když si tam máš psát každé uždibnutí, tak si to rozmyslíš. Díky kalorickým tabulkám dám vždy v pohodě dvě kg dolů během pár dnů. Bacha aby jsi nejedla málo, to je pak začarovný kruh. Jinak zkus zařadit nějaké cvičení. Stačí 5-10 min denně. Jako ono to bude i časem nezbytnost, aby ti nebolely záda. A když odvezeš děti na kroužek nemáš tam nějaký čas, který by šel využít na krátký sport nebo svižnou procházku?

barulina
11. kvě 2023

@zelenaesmolda neměla, kvůli struktuře vlasů 😉

barulina
11. kvě 2023

@blondynka400 tak mě taky nezaberou vlasy hodinu. Ale chci si sednout, v klidu vypít kafe, hodit sinrasenku, vybrat co si obléci a to vše chci bez asistence deti

ruzovyjednorozec77
12. kvě 2023

Pritel chodí pěšky. Ma to asi 6km... A chodí tam i zpět pesky a chvali si to 🙂 ma to za 40 minut

pajii25
12. kvě 2023

Když člověk chce, energie je vždycky . Stačí 30min 3x týdně např.
Já co se konečně dokopala cvičit, cítím se o hodně lépe a to mám bych řekla fyticky náročnější práci, na ranní hodně brzké vstávání. Kolikrát před odpolední ještě hodin cvičení doma. Nebo po ranní pak na večer . ( Nahodit v práci 10-15km není problém 🙈)

lennus
12. kvě 2023

@ada22 Máš na ty kalorické tabulky nějakou aplikaci?