Používáme cookies. Více informací zde. OK

Sedavá koupel s Tea tree oil v těhotenství?

janakailana
6. kvě 2016
Dobrý večer, jsem v 32tt a bohužel celé těhotenství mě provázejí kvasinky. Globule od doktora zaberou pouze dva dny po ukončení aplikace a zase vše na novo. Už jsem zoufalá. Vyčetla jsem, že na kvasinky zabírá i Tea tree oil, tak mě napadlo jestli si mohu dělat sedavou koupel z TTO a jak často. Máte někdo zkušenosti? Opravdu ho můž aplikovat v těhu? Díky za vaše rady.
budilinka
6. kvě 2016
A co zkusit Rosalgin? Měla jsem s ním vždy ty nejlepší zkušenosti. Samozřejmě pokud je už mykóza rozjetá, tak večer před zavedením globule a ráno udělat výplach. Díky lokálně anestetickému účinku se mi osvědčil i po epiziotomii, oplachovala jsem se jím několik dní po porodu.
janakailana
autor
7. kvě 2016
Rosalgin mi bohuzel nezabral.
adypro
7. kvě 2016
Zkus koupel v soli, prostě nasypat do vany klasickou sůl a přidat ještě jedlou sodu (stačí třeba ten 50 g sáček). Já jsem měla též s kvasinkami hrozný problém a toto mě zachránilo, strašně rychle ulevilo. Brala jsem tehdy entizol kvůli Gardnerele a po něm se rozjely kvasinky (o víkendu), bylo to strašný a po tomto ohromná úleva. Opakovala jsem a musím říct, že od té doby si sem tam takovou koupel udělám, jako prevenci a jsem bez potíží a to jsem také těhotná. V prvním těhotenství jsem na kvasinky také trpěla, teď je to zatím pohoda 🙂 Tehdy jsem nevěděla, co vyzkoušet, bylo to úporné, ale byla v tom hodně i psychika.
Celkově jde o to, že je člověk hodně překyselený, zkusit omezit sladkosti, kávu, hodně pít, případně brát chlorelu, ale vím, že toto se těžko praktikuje a rozjetý problém to už nezastaví. Moc držím palce, protože vím, jaké to je.
Tea tree oil určitě můžeš, také jsem ho tehdy používala jako mycí olej (do mandlového oleje nakapat pár kapek tea tree, teď si kupuju int. mycí gel od Dr. Mullera s Tea tree, je perfektní).
bachovy_esence_poradna
7. kvě 2016
@janakailana v prvním trimestru určitě tea tree oil nepoužívat do sedací koupele....
později je to možné, ale moc bych to nedoporučovala, jde o poměrně silný esenciální olej...

co se týká kvasinek:
- omezit cukr!!
- omezit bílou mouku
Toto dlouhodobě, protože to překyseluje tělo, zhoršuje to slizniční imunitu a způsobuje mnoho zdravotních potíží.

- používat přírodní mycí oleje, výborný je např. od Eoné... čím přírodnější tím pro intimní mytí lepší

- pravidelně brát probiotika a to kvalitní

- vyřešit psychické obtíže - velmi často spolu souvisí! 😉

Jinak akutně v téhle chvíli bych v těhotenství neexperimentovala a raději zašla k lékaři, asi je potřeba něco silnějšího.
Hlavně je ale třeba pracovat na posílení imunity a psychiky nebo opačně psychiky a imunity 🙂
andreaandrejka
7. kvě 2016
@janakailana Já za sebe na kvasinky doporučuju Clotrimazol, jestli jsi ještě nevyzkoušela.
janakailana
autor
10. kvě 2016
Děvčata děkuji za rady, na omezení cukru a bílého pečiva jsem již začala pracovat. No pan doktor už mi předepsal hodně tobolek, ale to můj problém vyřešilo jen na chvíli(tzn. na pár dní) poté to začalo vždy nanovo, bohužel v těhotenství jsou ty kvasinky běžnější. Jsem zvědavá co teda pomůže mě. Já už bych to do porodu nějak přežila ale mám obavy o mimi aby si při porodu nezaneslo kvasinky např. do očiček, vím, že se těsně před porodem přeléčeuje antibiotiky, ale kdo ví, kdy porod přijde, tak chci být prostě připravená. Díky

Sem začni psát odpověď...

Odešli