Snažíme se zdravě a vyváženě jíst - jídelníčky

crawler
1. kvě 2016

Ahoj holky,

od března se snažím shodit kila nabraná v těhotenstvích a následným obdobím, kdy jsem neřešila vůbec sebe, ale jen děti, práci a domácnost. Sebe jsem odbývala a výsledek byl 15kg nadváhy. Od března už mám nějaké to kilo dole, ale ráda bych, kdybychom se tady v diskuzi mohly navzájem inspirovat stravou - moc mne nebaví vymýšlet jídla, abych to měla pestré.
Hubnout se snažím vyváženým stravováním + pohybem. Tak pokud chcete, přidejte se a budu ráda i za "hodnocení" - resp, co se vám třeba v jídelníčku nezdá? Co jak upravit? Předělat?atd.🙂

tulikiss
1. kvě 2016

@mcellinka ja taky celkem varim rada ale obcas uz mi leze na nervy ze nevim co vymyslet novyho a ze si chystam porad to samy dokolecka.

jo a holky hlavne se merte, ono vaha je fajn ale jen orientacne nejdulezitejsi jsou cm to je taky to co jde videt, vahu nastesti na cele napsanou nemame

crawler
autor
1. kvě 2016

@mcellinka určitě jo! 🙂 teď máme motivaci,spíš pak toho udržování se trochu bojím 😀

mcellinka
1. kvě 2016

@tulikiss Taky občas nevím co udělat no. Ale zachráním to rizotem protože to je rychlé
@crawler no pro mě začala být velkou motivací ta váha. Protože jsem mladá a ženu sama sebe do záhuby tou špatnou stravou. Hlavně se musíme všechny držet a zvládnout to 🙂

tulikiss
1. kvě 2016

@crawler kdyz ona me ta prace bavi 😀 navic si diky tomu trochu drzim kontakt az budu potrebovat do prace naplno aby na me nezapomely...i kdyz to bude az za ro protoze mi malou nevzali do skolky 😖 ale zvolnit budu muset, mam teda jeste spatnou stitnou zlazu takze to vsechno tak nejak hraje proti me ale ja se nevzdam.. no jo uz moc nemam motivaci co sme mela pred dvema lety, nastesti. tak ted budu muset najit novou, ale pevne doufam ze jinou nez posledne(jista slecna krouzila a brousila si zuby)

tulikiss
1. kvě 2016

@mcellinka to ja kdyz uz nevim co tak delam na malinko tuku cibulku, kureci maso trochu protlaku mrazena zelenina a zalit vyvarem a pak zahustit vlockama a s kuskusem fakt dobry a i deti to milujou, jen je to porad dokola 😀

martina468
1. kvě 2016

@rousse to ta vyzva,je nejaky jidelnicek,nebo cviceni?

crawler
autor
1. kvě 2016

@tulikiss grrr...ale aspoň tě to kroužení motivovalo- to je aspoň pozitivní... nejlepší motivace je prý zdraví,ale přiznám se, že já teda hubnu,abych se za sebe nestyděla- resp. děti chtějí na bazén a já nedokážu vlézt do plavek s tou nadváhou,co mám ☹ no a nelíbím se sama sobě už v žádném oblečení - ve všem si přijdu jako míša kulička, takže tak...

patrusa
1. kvě 2016

Tak jedna zdravehsi rychlovka- naso orestovat na trose tuku, pridat krajena oloupsna rajcata, podusit, ochutit sů, pepr, bazalka. Nskonec trochu 12% smetany. Na 4 porce staci max pul kelimku. S ryzi nebo testovinami. Naso dle chuti, muze byt u ryba

crawler
autor
1. kvě 2016

@adenka84 ahojky🙂dívám se na tvé album a parádní jídelníčky,nechceš se přidat do diskuze? 🙂

tulikiss
1. kvě 2016

@crawler tak to ja ted oblikam 38 takze si clovek rika ze to neni tak hrozny ale kdyz se svlecu 😢 😢 😢 no do plavek uz to nestiham ale do konce roku bych byla rada zase pod 60 co nejvic to pujde 😀 😀

crawler
autor
1. kvě 2016

@fifina86 já mám úplně jinou hlavní stranu - to album tam nemám?😲 ale díky- podle nicku jsem adenku dohledala 😵

crawler
autor
1. kvě 2016

@tulikiss no tak to máš krásný 😉 tak spíš jen zpevňovat nebo ne? Já oblékám 42 bohužel 😝

rousse
1. kvě 2016

@martina468 @crawler je to vlastně program cvičení a kompletní úprava jídelníčku - online osobní trenér, který hodně pomáhá i s motivací. Je to super v tom, že ta úprava jídelníčku je postupná, takže si na to zvyknete ani nevíte jak a pak vlastně zjistíte, že baštíte zdravě, cvičíte v pohodlí domova 20 minut denně 3 dny v týdnu a jen pozorujete, jak hubnete😀 ale cvičení je teda fakt makačka. Program sice není zadarmo, ale částečně vám to proplatí i zdravotní pojišťovna, takže to není ve výsledku až takový výdaj. A výsledek je fakt pecka.

crawler
autor
1. kvě 2016

@rousse fakt bomba! klobouk až k zemi! já začala cvičit jillian, tak doufám taky v zázraky 🙂

martina468
1. kvě 2016

@crawler to s tou velikosti si na tom jeste dobre,ja mam 44 :-/

martina468
1. kvě 2016

@rousse a kde najdu tu stranku?

crawler
autor
1. kvě 2016

@martina468 já měla 44 před měsícem a půl- kalhoty,vršek mám pořád 42,ale těch 5 kilo mi už právě přineslo menší konf.velikost spodku 😵 takže neboj😉

adenka84
1. kvě 2016

@crawler ahoj.... díky... klidně mohu... když mě to čas dovolí 🙂
jinak já se začala před měsícem stravovat dle jídelníčku na míru od nutričního poradce .. v úterý jdu k němu na první převážení.. tak jsem zvědavá na výsledky..

jinak já byla věčný dietář.. vždy jsem zhubla, ale vždy se dostavil jo jo efekt.. i když jsem se udržovala sportem..

bohužel jsem až letos zjistila, že dietou cesta nikam nevede.. max zhubnu, ale váhu neudržím...
nyní mám minimální omezené. .dodržuju jen pár pravidel.. jinak jím vše
a to nejdůležitější nikdy jsem nevydržela dlouho bez kousky čokolády, koláče, zákusku, buchet až nyní poprvé celý měsíc bez všeho co jsme právě vypsala a chuť na to vůbec není... a vím proč..
je to tím, že pravidelně jím a ne malé porce.. což je paradox.. čím víc člověk jí ( jasně, že rozumně) tím více tělo hubne
spousta lidí je podvyživených aniž by to věděli.. stejně sem na tom byla já.. málo jsem jedla a pak se dožírala sladkým apod...
a tom to vše je...

všem co se snaží hubnout popř měnit životní styl držím pěsti....
je super už jen to, že jsme udělaly ke změně ten první krok.. aneb jak já říkám "Hurá do toho a půl je hotovo"

rousse
1. kvě 2016

@crawler no ono je to hodně i o té hlavě a motivaci - já už zkusila cvičení a diet a nic nepomohlo, protože jsem dělala spoustu chyb - ten Tomáš Jehlička, co vymyslel tu výzvu, mi s tím právě hodně pomohl. Jako třeba základní blbost - vázat se jen na váhu a vážit se každý den - to jsem při každé dietě dělala a výsledek skoro nic. Až teď jsem s tím fakt pohnula a v postatě to je zatím ta nejméně drsná dieta, co jsem vyzkoušela, protože se prostě nadlábnu, ale zdravě🙂 A absolutně neřeším a nepočítám kalorie, žádné kalorické tabulky, nic🙂
Kdybyste chtěly zkusit www.vyzva21dni.cz - 1. týden je zadarmo. @martina468

martina468
1. kvě 2016

@crawler super!!snad se taky na tu 42 dostanu..

tulikiss
1. kvě 2016

@crawler prave ze ono to strasne klame porad je tam hodne co hubnout ☹

crawler
autor
1. kvě 2016

no přesně!já mám za sebou několik jojáčů,ale už před lety jsem pochopila,že tudy cesta nevede,jen až nyní nastal čas a mám sílu na nějakou změnu...mě před lety bavilo sledovat Jste to,co jíte a tam jsem se již o té podvýživě dozvěděla a bylo mi jasný,že jsem přesně ten případ...mohu se zeptat na kolik kč orientačně poradce vyjde a zda je to vše opravdu na míru přesně vám?já nad ním přemýšlela cca před rokem a pak jsem dospěla k názoru,že by to musel být jedině Petr Havlíček, protože tomu věřím díky všem těm referencím,ale setkala jsem se takhle na webu s takovými jídelníčky od poradců, že bylo hned jasné, že to není zrovna kdovíjaký odborník ☹

crawler
autor
1. kvě 2016

@tulikiss tak ono je taky fakt, že každý máme jinou představu - já jsem nyní tlustá - váha těch 70,4kg na 160cm a vidina 60kg je úplně báááječná - to už se v plavkách určitě stydět nebudu ač by mi mnozí řekli, že na tu výšku bych měla mít klidně ještě o 10kg míň 😀

rousse
1. kvě 2016

@crawler výzva není přímo jídelníček na míru - poradí jaká jídla jíst a hlavně kdy (jako jestli ten den cvičíte nebo necvičíte - to je dost důležité), jsou tam recepty na hlavní jídla, svačiny a tak a já už si teď spoustu receptů dohledávám sama na fitness serverech. Já jsem taky na konci loňského roku byla rozhodnutá jít za výživovým poradcem a nakonec po měsíci s výzvou jsem se na to vyprdla, protože za měsíc jsem měla dole 7cm v pase a bylo mi jasné, že to ani není potřeba. 3 měsíční výzva je za 1300, VZP proplácí 500 Kč, ostatní pojišťovny nevím.

drzticka81
1. kvě 2016

tak me dopomohlo ke zhubnuti po druhem diteti onemocneni zlucniku -mela jsem zl. kameny a dost caste koliky - nechtela jsem jit na operaci, takze jsem zacala dodrzovat zl. dietu - coz je vlastne zdrava strava 🙂)) behem dvou let jsem shodila 20 kg a ted mam 34 🙂)) operace me stejne neminula, ale na tu stravu jsem si uz tak zvykla, ze ji menit nechci...varim na vode, jim po mensich porcich vicekrat denne a zadne prepalovane jidla me uz nelakaji 🙂))) ono, jak vite, ze vam po tom bude treba celou noc blbe a budete mit koliku, tak si to clovek proste neda 🙂)))))
jinak vam vsem drzim pesti 🙂))

adenka84
1. kvě 2016

@crawler dlouho jsme pátrala po poradci, který by splňoval to co jsem já chtěla a k tomu ještě nebyl drahý
mé podmínky byly ,aby byl studovaný, měl praxi, dobré recenze (+ i fotky výsledků svých klientů) a především, aby nepoužíval žádné doplňky jako jsou koktejly, polévky, tablety a pod..
to vše se mě povedlo -- a našla jsme si poradce dokonce jen 30 km vzdáleného od mého bydliště...
jídelníček u něj vyjde na 2 000 kč což je zadarmo.. + každý měsíc 250kč za kontrolu.. do které spadá analýza těla + tolik úprav jídelníčku kolik bude třeba
Já si u něj předplatila 1000 kč v kterých mám 4 kontroly + 1 zdarma.. další si pak dle potřeby připlatím..

jídelníček je skutečně na míru.. každý ho má jiný... to už mám též zjištěno.. od kamarádek co k němu šly hned také
zohledňuje v jídelníčku všechny zdravotní problémy, léky, operace, potravinové alergie, cukrovku atd..
nezabývá se jen jídelníčky na redukci váhy, ale vytváří jídelníčky i pro sportovce a anorektyčky a bulimičky

adenka84
1. kvě 2016

@mcellinka ahoj koukám, že máš hodně podobnou váhu i míru jako já...
já začala před měsícem s váhou 77,5 kg dnes ráno na mě blikla váha 74,1kg a výšku mám 154 -156cm přesně nevím.. můj cíl je 57 - 59 kg prostě jít pod 60kg..

mcellinka
2. kvě 2016

@adenka84 super to je ale hrůza jak jsme malé a jdou ty kg na víc vidět co 😖 . Já bych chtěla mít určitě pod 60 a pak podle toho jak budu vypadat 🙂
@tulikiss super děkuji to vyzkouším 🙂

adenka84
2. kvě 2016

@mcellinka to jsem na tom stejně taky chci pod 60kg v 18 letech jsem měla 48 - 51 kg a to jsem byla na můj v kus už vážně hubená.. nic moc pohled... ale já jsme hodně aktivně a závodně sportovala, bylo to i tím neustálým pohybem...
mě by nyní tedy stačilo na váze vidět 59kg ..udržovat si to a budu spokojená

tak ti budu také fandit ať svého cíle dosáhneš

mcellinka
2. kvě 2016

@adenka84 děkuji taky ti držím palce 🙂