Vdávaly byste se těhotné?

keilin
1. lis 2018

Ahoj, zajímalo by mě, jestli by jste se některá vdávala i s břichem. Nevím jestli když už to vydrželo tak dlouho jestli nepočkat po porodu ale říkám si pro a proti..jestli se radši vejít do šatů pokud to půjde 🙂 a mít svatbu v teplém období ale to zase budu kojit nebo si odpustit vysněné šaty a vdávat se ještě před porodem s břichem ale pak už budeme konečně rodina jak se patří. Co myslíte děkuji 🙂

rosa106
1. lis 2018

@keilin To je strašně individuální. Napisu svou zkušenost. Domluvili jsme svatbu a já čtyři měsíce před ni zjistila, ze jsem těhotná. Svatbu jsme nerušili, i když nám to všichni radili. Zrušila jsem pujceni šatů v salonu a nechala si usit a měla jsem kliku - usiti mě vyšlo o cca deset tisíc levněji než půjčovne, šaty byly nádherné a pohodlně, takže jsem nepotřebovala na převlečení a navíc mi zůstaly. Svatbu jako takovou jsem si strašně užila, i když byla pro mě bez alkoholu. Máme krásný fotky a teď si je s malou prohlizime a říkám ji: tady v tom brisku jsi ty 🙂 Vdavala jsem se v šestém měsíci, vše v pořádku, trsala jsem až do rána a narozdíl od ostatních mi bylo ráno dobre 😉
Jo a hrozne jsem pak byla rada, když měla malá na vozíčku v porodnici jen jedno příjmení, nikoli příjmení dítěte a matky.
Takže takhle za mě, ale jak jsem psala výše, tisíc lidi, tisíc názoru 🙂

keilin
autor
1. lis 2018

@rosa106 teda takhle to zní jako pohádka 🙂 právě hrozně bych chtěla aby děti i já jsme měli všichni jedno jméno. My už to plánujeme asi po třetí a pokaždé něco..tak už se mi to ani odkládat nechce. Dali jsme si teď náhradní případný termín na březen 31 to budeme mít 7 let výročí..dělala jsem si legraci že by to byla šťastná sedmička 🙂 Je taky pravda že co se obvykle tak hrozně plánuje a očekává se tak to nevyjde..my jsme toho asi důkazem :D tak možná náhradní řešení by mohlo být nakonec nejlepší varianta 🙂 děkuji za názor vykouzlila jsi mi úsměv na rtech při představě jak sedíš s tou malou. My se takhle teď bavíme se synem a vysvětluju mu jak on byl v bříšku a pod. Tak děkuji hezký den

priefi
1. lis 2018

@keilin ja osobne ne, ale to jen proto, ze mo bylo jak u syna, tak ted porad blbe a nedala bych to 😅 ale v rodine jich s briskem melo svatbu hodne a naprosto v pohode 😉

gruyerre
1. lis 2018

@keilin Můj názor je ten, že pokud nemáš zdrav. komplikace, tak vřele doporučuji vdávat se těhotná. Protože pak s malým miminkem je tak málo času, že si to zařizovalní svatby ani neužiješ, budeš akorát ve stresu. Kvůli šatům bych neodkládala svatbu, určitě vybereš/necháš si ušít takové šaty, které ti budou moooc slušet. Já jsem si jako těhotná připadala hrozně hezky i s velepupkem a klidně bych se vdávala, kdybych už neměla po svatbě.

pincola
1. lis 2018

Já měla nejdřív svatbu a pak děti, ale když na to zpětně koukám, co bych udělala, no čoveče, asi bych se vdala těhotná. Je pravda, že víc hezkých šatů je na netěhotné nevěsty, ale jinak žádný důvod není, pokud jsi teda zdravotně ok. Ono mít pak svatbu s malým mimčem, tam už je hodně omezení. Takhle jste furt jen vy dva a bude to o vás. jak je dítě, musíš mít taky šaty v kterých nakojíš, pokud budeš kojit. Taky ta postava po porodu není uplně jak ze žurnálu. Pak hlídání na svatbě, mé kamarádce na svatbě nikdo dítě nehlídal, každý se bavil a ona jako nevěsta lítala kolem dcery. Nevíš jaká bude noc před svatbou, třeba dítě nebude spát. mě přijde že už se to po porodu pak dlouho točí jen kolem dítěte, možná to tu holky maj jinak, ale já bych na to kapacitu neměla.
jako těhotné mi bylo blbě, to je fakt, ale nebylo to zas tak šílené, abych se nemohla vdát. Taky kolem těhotné se víc lítá, aby si sedla a jestli něco nepotřebuje. To na matky po šestinedělí už se ohled nebere😀 každý pak už jen klade požadavky.Já bych se vdala těhotná.

eldrag
1. lis 2018

ja se vdavala ve 34tt a bylo to super, za nami sedel naz 3 lety syn :D neměnila bych

zelenaesmolda
1. lis 2018

@keilin ja bych to odlozila.tehotenstvi je dost unavujici a taky omezujici,nemuzes pit,jist co chces,moc si asi nezatancujes...

kata267
1. lis 2018

@keilin pokud vam jako tehotne nic neni a je vam fajn udelala bych to jeste pred porodem aspon si to uzijete sama za sebe, jakmile budete mit.mimco tak budou jine problemy a starosti 😉

kata267
1. lis 2018

@zelenaesmolda tehotenstvi omezujici prave neni (pokud ji teda neni treba spatne), me by vubec nevadilo ze nemuzu pit...jist podle me muze cokoliv (ok predpokladam ze treba tatarakem se cpat nebude 😀) a proc by nemohla tancit? ... me kdyby nerostlo bricho tak ani nevim ze jsem byla tehotna...

sannnya
1. lis 2018

Já se vdávala těhotná. Chtěla jsem abyste měly ucelenou rodinu se vším všudy. Myslím si, že záleží na tom, good tě svatby ocekavas,pokud chceš svatbu snů, nevzdávej se těhotná.

tulikiss
1. lis 2018

Kdyz to vezme co je jakoby vic omezujici tak urcite svatba s malym prckem. V tehu pokud neni spatne je to jeste pohoda, ale pokud clovek koji nemuze toho hodne jist, pit taky skoro nemuze, navic porad clovek mysli na to jestli uz mimco nebude mit hlad, jestli nebude rvat, ze uz musi spat a ne kazde mimco usne kdekoliv,..

1lenuska1
1. lis 2018

Já jsem svědčila svatbu těhotné nevěstě, byla asi v 5.měsíci... šaty měla nádherné a svatbu si užila dosyta, pařila víc než já na své svatbě jako netěhotná nevěsta 😀 Samozřejmě nepila alkohol, ale jinak mohla všechno. Jen musela pořád jíst, aby jí nebylo špatně a tak jsem jako svědkyně musela mít pořád u sebe nějaké tyčinky pro ni a tak 🙂 Svatba snů to byla se vším všudy, i s tím malým dárečkem v bříšku nevěsty 🙂
Jde asi spíš o to, že ten jiný stav se nenaplánuje. Někdo je úplně v pohodě a někomu je zle a různé jiné komplikace...

zelenaesmolda
1. lis 2018

@kata267 tak nemuze toho jist spoustu,nejenom tatarak ale syry,pastiku a vsechno mozne.
me by to treba vadilo,ze se nemuzu ani trosku napit nebo si dat na co mam chut bez ohledu na dite.samozrejme je to vec nazoru 🙂

gruyerre
1. lis 2018

@zelenaesmolda Proč by nejedla sýry? Těhotná by neměla nepasterizované a těch moc není a paštiku může, pokud je správnem uvařená/upečená. A pokud se jako těhotná těchhle věcí bojí, tak u bez paštiky a plesnivých sýrů se dá dobře najíst 😎

keilin
autor
1. lis 2018

@sannnya no vatbu snů už jsem vzdala na to stejně asi nikdy nebude ale ono co je vlastně svatba snů... ale asi je fakt že lepší s velkým břichem než odbíhat kvůli kojení a navíc s malým mimčem člověk nemá čas asi na nic jinýho..rozhodně mi u toho nebude ještě brečet 🙂

keilin
autor
1. lis 2018

moc zajímavé názory od všech moc děkuji za všechny asi když si vezmu pro a proti tak radši oželím šaty ale budeme mít krásnou klidnou svatbu a budeme rodina se vším všudy a to je hlavní

luckavolosyn
1. lis 2018

Jasné vydávala ve 4 měsíci ve 40 stupních, protože jsem měli termín zamluveny rok dopředu. Nelituji rozhodne. A saty jsem sice měla koupené, ale naštěstí, mi je svadlena v salonu presila a vypadali skvěle.

dora13
1. lis 2018

Radsi tehotna nez s malym miminkem🙂 Moje nejlepsi kamoska se vdavala tehotna (asi paty mesic?) a uzila si to maximalne🙂

zelenaesmolda
1. lis 2018

@gruyerre no nemela by nejenom nepasterizovane ale taky plisnove jako je niva nebo hermelin.
neriskovala bych jist pastiku pokud bych si ji nedelala sama

@luckavolosyn nemas fotku? 🙂

drzticka81
1. lis 2018

Vdavala jsem se tehotna s brichem-ale bylo v nem uz nase treti dite 🙂))) svatba byla hotova behem jednoho mesice 🙂)) byla mala-jen s rodici a svedky,obed,kafe a dort-saty normal .-)))) nam se libila a bylo to fajn 🙂)))

magdanaty
1. lis 2018

Já se s briskem vdavala, v šestém měsíci. Užila jsem si to sice jinak, ale užila. Taky jsem chtěla být úplná rodina a když jsem neplánovaně otehotnela, rozhodli jsme se vzít. Asi to byla chyba, byli jsme v té době necelý rok..a až po narození dcery se manžel pěkně vybarvil. Teď máme před rozvodem. Ale to je už jiná vec🙂 osobně mi přijde lepší svatba s briskem než s miminem🙂

maximaty
1. lis 2018

Vdávala jsem se před pěti týdny (tedy 25tt) mezi pobyty ve špitále. Celá příprava a organizace trvala 14dní, prstýnky jsme díky ochotě paní ze zlatnictví vybírali v nemocnici kam přišla a za 5 dní byly hotové a u nás, svatba byla malinká, jen rodiče přítele a svědek s manželkou, můj bratr, který mi šel za svědka a syn. Byl to krásný den a zbytek si vynahradíme v červnu kdy máme "freie Trauung".

lobella
1. lis 2018

Zalezi jake budes mit tehotenstvi, mne bylo do poloviny hrozbe zle a nic jsem nesnedla, byla hodne unavena, pak se to ale zlepsilo a bylo mi moc fajn, unavena jsem nebyla, nicmoc extra me nebolelo, to ze se nemuze alkohol, ja se vdavala jako netehotna a ten jeden panak a jedna sklenka na pripitek, to bych klidne ozelela, ale ja jsem nikdy moc nepila, takze toto jako omezeni pro me neni, z jidla by me mrzel jen tatarak, co jsme meli, jinak zadne velke omezeni nevidim, kdyz budes jist normalne a nenarves do sebe 3 hermeliny😀 co se tyce briska, mne zacalo rust az v pulce 7 mesice, ale mam male a i ted par dnu pred porodem mam pry mrnave, ale to uz neodhadnes, kazdopadne ja bych se do svych svatebních satu vesla jeste na zacatku 7.mesice...takze zalezi jak to prozivas dosud, pokud je ti dobre a citis, sla bych do toho, protoze s miminkem nebo batoletem to bude z meho pohledu jeste horsi a jeste mene si to uzijes...

bayt
1. lis 2018

@keilin Hm těžko říct. Tak ono záleží taky, jaký budeš mít těhotenství. Například první trimestr jsem problila a to poslední na co bych měla náladu by byla svatba. Vdávat se a ani si neužít vlastní dort, no nevím :D Teď mě napaád, zda na rizikáči daj celodenní propustku na svatbu :D? Na kojení asi nevidím nic až tak zásadního, ale šaty se tomu musej přizpůsobit, ne aby ses na každý kojení musela půl hodiny svlíkat.

keilin
autor
1. lis 2018

no ono jde i o to že kdyby jsme se brali tak teď v zimě už ne takže až na jaře a to bych byla těsně před porodem..to už si šaty moc nevyberu ... ale opravdu je to asi lepší varianta než s miminem

@drzticka81
@bayt no vidíš to to mně ani nenapadlo napadlo mně brečící dítě nebo každou chvíli odcházet kvůli kojení ale ještě šaty na kojení..no koukám že to radši fakt urychlíme jinak se vdám až za další rok :D

asvobodova
1. lis 2018

V červnu byla plánovaná svatba a v lednu jsem zjistila, že jsem těhotná. Celé těhotenství jsem prozvracela, jen v den svatby mi bylo dobře. Břicho skoro žádné, takže do šatů jsem se vešla v pohodě 😊. Byl to skvělý den, který jsem si užila na maximum.

keilin
autor
1. lis 2018

@lobella no dobře už mi relativně je..první tři měsíce byli za trest ale lepší se to už se i najím :D co se týče přípitku jedna sklenička si myslím neuškodí jednou za celou dobu ale i to se dá nahradit nealko šampaňským..budou tam i lidi co budou řídit nebo i pro syna dětské šampaňské ..a je fakt že to budou i nádherné fotky až mi/nám malej ponese prstýnky a třeba jak mi dává pusinku na bříško a budeme celá rodina

bayt
1. lis 2018

@keilin Já jsem byla na svatbě dobré kamarádce, když byly malýmu čtyři měsíce. Syn je závislák na prsu, na obřadu jsem měla pěkné šaty a odbíhala kojit dovnitř do místnosti, kde spala jinak svědkyně (ne během obřadu, ten vydržel :D). Musela jsem se vždycky svlíct do půl pasu, ale těch šatů jsem se nechtěla vzdát :D Po obřadu, fotkácha přípitku jsem šla do kojícího trika a pěkné sukně, a to už jsem normálně kojila třeba na dece venku.

j.a.n.i
1. lis 2018

@zelenaesmolda Tak těhotenství je tak omezující, jak omezující si ho uděláš... takže nevidím důvod řešit, že nebude moct skoro nic jíst, krom alkoholu a dejme tomu toho tataráku může klidně jíst všechno, sýry z nepasterizovaného mléka se tu defacto nedají sehnat.