• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sleva na dani za manželku. Jaký je postup?

3. února 2012 
Hezký den přeju. Měla bych dotaz na maminky, které již v minulosti uplatňovali (vlastně jejich manžel) slevu na dani za manželku. Jaký je postup? Vím, že příjem nesmí být vyšší než 68000,- a že se do příjmů započítává i mateřská a rodičovská už ne! Existuje nějaký formulář nebo stačí, když to manžel v práci nahlásí? A co když jsem v letošním roce dostala ještě proplacenou 14denní dovolenou? Budou to nějak zjišťovat? Nebo musím přinést z mé práce potvrzení? Moc děkuji za kažou zkušenost.
4. led 2012 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
manželovi to vyřizovala účetní v práci..a mu to přišlo na účet..účetní by to už mela vědět at se zeptá v práci..
4. led 2012 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
V práci si požádej o potvrzení o zdanitelných příjmech a tam bude uvedená ta proplacená dovolená, sečti si to s tou mateřskou a pokud jsi neměla jiné příjmy např. z úřadu práce.... a vejdeš se do 68tis.Kč, tak manžel si požádá v práci tím, že v růžovém prohlášení na str. 4 tě vyplní (jméno,RČ, od - do), (některé účtárny můžou po něm chtít třeba tvé čestné prohlášení, že vlastní příjem v roce 2011 nepřesáhl 68tis.Kč). Snad to píšu správně :wink:
4. led 2012 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
holky, po manželovi chce účetní v práci ode mě nějaký doklad ze sociálky, že jsem neměla jiný příjem než z rodičáku? prý mi to dají na sociálce - je to opravdu tak?
3. únor 2012 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
já mám příjem nula a podepisovala jsem akorát prohlášení, který manžel myslím sepsal sám na pc, že můj příjem byl menší než XY.
3. únor 2012 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
obávám se, že je to na té které účetní, někomu stačí čestné prohlášení, že příjmy nepřesáhly 68000,-, jinde chtějí potvrzení z práce, nebo i ze sociálky.......taky jsem se rozčilovala, ale lepší snad je si to vyběhat, než se dohadovat a rozčilovat
3. únor 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek