• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

23. března 2017 
@orchidis No, určitě by chtěli penále za tu dobu, prostě jak kdybys měla těch 24 tis. zaplatit a nezaplatila je. A pak by záleželo zda by to vyhodnotili jako chybu nebo jako podvod.
14. zář 2014 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Aha a jaký to penále může být, nevíš náhodou? Snad by nás nějak nepopotahovali, šlo o to, že jsme nevěděli, zda započíst dovolenou a tak :-P a bylo to prostě hraniční. Už jsem psala účetní, zkontroluje nám to, ať mám klidný spaní :slight_smile:.
14. zář 2014 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidis To nevím, ale já bych do toho nijak nerýpala, jen si dávala pozor do budoucna...
14. zář 2014 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a nevíte jak by to bylo když jsem v invalidním důchodě II stupně,teď zrovna na rodičovském příspěvku a kdyby, jsme se s přítelem vzaly jak by to bylo z odečtem daní??? je jasné že na naši společnou malou odečítá,na mnou dcerku by taky odečítal ale na mě teda nevím, nic sem nikde na netu nenašla a moc se v tom ani nevyznám....budu ráda za každou odpověd :wink: :wink: :wink:
16. zář 2014 ve 20:31  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@whatty No, pokud ti ten ID dá víc jak 68 tis. ročně, tak si tě odečíst nemůže, pokud méně a nemáš (krom rodičáku) jiné příjmy, kterými bys to přesáhla, tak ano.
16. zář 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i to právě dá 99600 tak to máme smůlu a sama si daně asi odečíst nemůžu že?
18. zář 2014 ve 13:18  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@whatty Jelikož nepracuješ, tak žádné neplatíš, takže ani není z čeho odečítat.
18. zář 2014 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,potřebuju poradit.má manžel nárok na odpočet daní na manželku a děti,když pracoval za minimální mzdu a já jsem na rodičáku a pobírám 5000 kč?
9. říj 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovice Pokud pracoval alespoň půl roku, tak na děti ano, na manželku sice teoreticky taky, ale prakticky žádné daně nezaplatil, takže ani nebude z čeho tu manželku odečíst.
9. říj 2014 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mate prosim někdo predstavu, jaky by musel mit muz plat, aby si mohl odečíst slevu na dani za dite i za manželku-- a to komplet? tedy cca 1170 na dite mesicne a tusim 24000 za rok na manželku? dekuji
3. pro 2014 v 01:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam take dotaz - kdyz bych pobirala rodicak 11 500kc (vi nekdo, kolik je vymerovaci zaklad, aby mi ho dali???), muze si take manzel uplatnit na me slevu?
dekuji.....
12. pro 2014 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusky jetojedno rodicovska v zadne mire se neuplatnuje do ženina prijmu.
12. pro 2014 ve 02:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. pro 2014 ve 02:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz :slight_smile: Od ledna 2014 do května 2014 jsem pracovala, od června do prosince 2014 jsem na MATEŘSKÉ (rodičák až ted od ledna 2015).Takže jsem měla plat a potom peněžitou pomoc v mateřství. Vše se do příjmu za rok 2014 počítá že?I plat i PPM že? takže pokud překročím častku 68 tisíc tak nemá manžel nárok na vrácení daní za manželku na mateřské? chápu to dobře?Předem moc děkuji za odpovědi :slight_smile:
19. led 2015 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@deromi Ano, vše se počítá, takže si tě manžel neuplatní.
19. led 2015 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Ahojky, prosím tě mohla bys mi taky poradit? Já jsem během roku 2014 dodělala VŠ (v červnu), v srpnu jsem se vdala, od srpna do října jsem pracovala a listopad a prosinec jsem na neschopence kvůli problémům v těhotenství. Chci se zeptat, má můj manžel nárok na vrácení daní za manželku? Děkuju moc...
19. led 2015 ve 13:18  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2017 (25. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xvitko13 To záleží jestli si měla za rok vyšší příjmy než těch 68 tis. nebo ne.
19. led 2015 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
v srpnu mi skončil rodičák a jsem na pracáku. Do těch 68 000 se v pohodě vejdu, jen mě zajímá, zda stačí napsat čestné prohlášení, nebo zda musím mí potvrzení z ÚP.
19. led 2015 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aneta15 myslím si, že pokud bereš podporu, tak budeš potřebovat nějaké potvrzení. Pokud nebereš nic z ÚP tak stačí čestné prohlášení.
21. led 2015 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ke slevě na manželku se nic nedokládá !!! Žádný doklad o příjmu, žádné potvrzení z ÚP, žádné potvrzení ze sociálky. Stačí jen vepsat do daňového přiznání vaše jméno s rodným číslem a odečíst si vás za počet měsíců, po které jste manželé. Např. Pokud jste se brali v listopadu 2014, tak si vás manžel odečte jen za jeden měsíc 12/2014.

Jediný doklad, který by mohli na FÚ chtít, je oddací list, aby si ověřili, zda si manžel odečetl správný počet měsíců .....
22. led 2015 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hranice kolik si manželka může "přivydělat" přece již byla zrušena... Takže žádné omezení 68tis. není :slight_smile:
22. led 2015 v 08:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasara A odkdy je to zrušené??
22. led 2015 v 08:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasara domnívám se, že žádné omezení, kolik si můžete na RD vydělat, není, ale přesáhne-li manžel/ka na RD právě těch 68 tis., pak nelze nárokovat tu zmiňovanou slevu na dani :wink:
22. led 2015 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dasara
@hancula Přesně tak přividělat si můžete kolik chcete...ale pokud částka přesáhne 68 tis. nemůže si pak následně manžel uplatnit slevu na manželku :wink:
22. led 2015 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. led 2015 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@banitram
tak od nás chtěl FÚ doložit čestné prohlášení ode mne, že jsem neměla příjem větší než 68tis./ resp. žádný za konkr.rok
22. led 2015 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@malibuu7 souhlas, my to také vždy museli dokládat. To samé to mzdovka vyžadovala po lidech u mne v práci.
22. led 2015 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je asi individuální požadavek dané pracovnice FÚ - ale já jsem třeba u nás nic nedokládala ... každopádně to je tak maximum, co by mohli chtít ....
22. led 2015 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@banitram Myslím, že individuální požadavek to není vyžaduje to jak FÚ ta účení při zpracování ročního zúčtování :wink:
22. led 2015 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já dělám mzdovou účetní už spoustu let, každý rok u mě zaměstnanci žádají o uplatnění slevy na manželku, nikdy jsem po nich žádné čestné prohlášení něchtěla a ani kontrola z FÚ takové prohlášení nevyžadovala ... ono je to závazné prohlášení v podstatě uvedeno v textu na daňovém prohlášení, který mi zaměstnanec podepisuje a kam vepisuje manželku. Takže když už zaměstnanec jednou podepíše v daňovém prohlášení, že manželka splnila zákonný nárok na odečet, tak na co bych si zakládala další čestné prohlášení.... hromadění zbytečných papírů není moje hobby :slight_smile:
22. led 2015 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek