Novorozenecká žloutenka, kdy vás pustili domů?

marry16
5. pro 2016

Ahoj , chtela bych se u novorozencu se zloutenkou.. Jak dlouho jste museli zustat jeste v nemocnici s miminkem nez vas pustili domu ? Deluji vsem za odpovedi 😥😊

catf
5. pro 2016

@marry16 rodila jsem v pondělí a šly jsme s malou domů v pátek. Podstatné ale je, jak se ta žloutenka vyvíjí, měli by to v porodnici měřit každý den a pokud stoupá hodnota,tak dávají většinou miminko pod lampu. Určitě měj mimčo u okna, musí mít co nejvíc světla.

jaja01k
5. pro 2016

S obema jsme kvuli zloutence sli domu paty den.

andysek2512
5. pro 2016

@marry16 můj malý se narodil v neděli. Od úterý měl žloutenku, ale ve středu nás pustili dóm🙂 hodnoty nebylyy nijak vysoké. A mel ji docela dost dlouho 2 měsíce urxite....

marry16
autor
5. pro 2016

@catf ahoj dekuji ti za odpoved..Mimco uz je od vcerejsiho vecera pod lampou 😥 a jeste do toho mam problemy s kojenim, takze ubyl na vaze..jsem z toho tak nestastna

marry16
autor
5. pro 2016

@andysek2512 ahoj, tak to gratuluji a zavidim 🤕😊.. nase mimi se narodilo v patek a stale jsme v nemocnici 😞

marry16
autor
5. pro 2016

@jaja01k a mel ubytek na vaze ?

ivis_b
5. pro 2016

@marry16 Rodila jsem v pátek a domů jsme šli v úterý. Pod lampu nemusel, ale měli jsme hodnoty nejvíc tuším 274, což je docela dost. Poslední den to trochu kleslo, tak nás pustili. Ještě na kontrole v šestinedělí doktorka říkala, že ji ještě trochu má, pak už nic neříkala.
Jinak na začátku ubývá na váze každé miminko, protože vylučuje a mlíko se přitom většinou tvoří až tak 3 dny po porodu (do té doby jen mlezivo). Takže neboj, určitě se to spraví.

veru11
5. pro 2016

Malý se narodil ve čtvrtek, v neděli jsme šli na neonatologii kvůli žloutence a pouštěli nás ve čtvrtek, takže týden po porodu... Byl to očistec, nedávala jsem to psychicky a záviděla všem, kteří šli třetí den po porodu domu, ale nedalo se nic dělat. Den před propuštěním už na něho nesvítili, jen se ohřejval a noc už byl v postýlce a šli jsme ráno domu... Hodně sil přeji...

blecha94
5. pro 2016

6. den, noc z 4. na 5. den strávila na fototerapii.

marry16
autor
5. pro 2016

@ivis_b Ja jsem rodila take v patek 😊 a zatim to nevypada, ze by me hned tak pustili domu..Hlavne ani nereknou jak na tom je a tak..Tady me kazdy strasi tim , ze pokud bude ubytek na vaze, tak nas nepusteji domu, coz bychom timto tempem asi nikdy ani nepribrali jelikoz ja mleko zatim nemam a umele mleko sestricky nam davaji 20ml..Ted jak musi byt pod lampou, tak jeste zhubl a vypada moc unavene 😥

marry16
autor
5. pro 2016

@veru11 Ahoj Veru..tak to jsi byla na tom presne jako ja..Ja ke vsemu jeste brecim jak ho vidim tak unaveneho a pokazde vazeni ho musim sundat plenu a obleceni, tak hrozne place a je zase neklidny..Uz to psychicky vazne nedavam 😥

veru11
5. pro 2016

@marry16 vim, jak se citis... Take jsem bulela v jednom kuse... kazde dve hodiny prebalit, zvazit, nakrmit, zvazit... At spi nebo ne... Kdyz na nej svitili a on plakal, tak mi nektere sestry nedvolovaly ho vyndat a utisit, plakal tam zavrenej a ja silela, nakonec jsem na ne pekla a nechala je jecet a maleho uklidnila... Proste hormonalni a nervova boure... Hlavu vzhuru, bude to dobre, jsi silna zenska a zvladnes to!!

marry16
autor
6. pro 2016

@veru11 Ano presne tak..pokazde do naha pred kojenim zvazit a po kojeni zvazit..U toho strasne plakal a pani s miminkem v pokoji se mnou vzdy se rozcilovala..Do toho jeste nemam mleko a sestricka na me, ze to je moc malo ml a takhle me nepusti domu !.. Jsem se v koupelne zavrela s brekem, do toho jeste poporodni stehy 😥..Pani, ktera porodila prede mnou ji pusteji domu jeste dnes, natoz mne nejsou ani schopni rici za jak dlouho priblizne tak budu moci domu..Chce se mi jen brecet a brecet 😥

terezapetrova
6. pro 2016

@marry16 my byli kvůli žloutence v porodce 14 dnu z toho deset dnu nas svítili ale měli jsme i přídavné problemy. A ano většinou dokud trochu nekojis ( pokud se nedohodnes, ze kojit nebudeš) a dite neni alespoň nad porodní vahou tak nechtějí pustit. Rekla bych, ze minimalne u 50 ti procent matek je to uz v porodce šílené náročné. Pracuji i hormony atd. To ze se ti chce jen plakat je normalni. Ve většině případech to bude ustupovat 🙂 snáz se co nejvíc mazlít s miminkem kdyz ti ho vyndaji z inkubatoru, to Vam pomuze obema, snáz pravidelne jist, pít a odpočívat co to jde, klidne i jen lezet. A mysli na to, ze ted je nejhůř a uz se to bude jen zlepšovat!!! Drz se mamimko 🙂

terezapetrova
6. pro 2016

K doplnění muj syn mel pri narozeni 2360gr a kdyz nas pouštěli tak mel 2365gr.

terezapetrova
6. pro 2016

A bud rada, ze je pod lampou, 🙂 sestry syn na lampu tez byl ale nedali ho tam a pak mel z toho 2 roky zdravotní problemy..

karlajasmine
6. pro 2016

@marry16 můžeš ho vážit i obleceneho, pokud má na sobě to samé oblečení? Aspoň my jsme v porodnici mohli. V některých věcech mě české porodnice neuvěřitelně štvou... Péče o psychiku matky nula nic. Vydrz, za chvíli budeš doma a budeš si všechno v klidu řešit sama.

marry16
autor
6. pro 2016

@terezapetrova Dekuji ti za cenne rady 🙂. 14 dni to muselo byt jako 14let ☹ To jsi mimco porodila predcasne ze ? Moje mimco saje mlicko pomalinku a usina u toho jak je v tom inkubatoru pod svetlem, tak je uplne suchy a liny a takovej unaveny z toho jak place chudinka 😭. Jeste jednou moc dekuji za rady ! trochu jste me utesila 😊

marry16
autor
6. pro 2016

@karlajasmine Ahoj..no sestricky rikali ,ze zvazit pred a po kojeni nahaty..Jenze takhle to mimnko bude jeste vice uplakane a velmi to rusi okoli ,ktere sdili se mnou pokoj. Dnes mi rekli, ze tu jeste zustavame..Ach jo..kazdy uz po 3dnech jde domu, je my stale nic.

karlajasmine
6. pro 2016

@marry16 Urcite uz brzy domu pujdete. Je to strasne narocny, taky jsem v porodnici brecela manzelovi do telefonu, ze chci domu na revers... a to jsme meli zloutenku jen lehkou a nebyli jsme pod lampickou. Zvladnes to.. za chvili budete doma v klidu a tohle uz bude jen vzpominka. S miminkem se co nejvic mazli, kdyz bude u tebe, pomuze to tobe i jemu na psychiku.

marry16
autor
6. pro 2016

@karlajasmine vzdy v noci jak ho vezou ke mne na to kojeni uplne zniceneho a placiciho 😞..Dnes pani s miminkem jiz pujdou domu..U nas zatim zadne zmeny 😒

ivis_b
6. pro 2016

@marry16 vážit ho můžeš určitě oblečenýho, vždyť jde přeci o rozdíl před a po kojení, je jedno, jestli je oblečený nebo ne. Svlékat takhle malé miminko je pro něj stresující, alespoň ten můj u toho vždycky plakal, a to jsme ho převlékali pod takovým tím zářičem, aby mu bylo teplo. Že je spavý je normální, to je bohužel tou žloutenkou, mně malý usínal u kojení pořád, bylo o nervy ho na kojení vzbudit, natož ho nakrmit. Porodní váhu mít k propuštění snad nemusíte, to slyším prvně, jde ale o to, aby po tom váhovém propadu začalo miminko zase přibírat. Mně dva dny po porodu hubl, od třetího dne se to otočilo a šli jsme domů čtvrtý den s 3700g - porodní 3810.

tulikiss
6. pro 2016

u nas to bylo tak ze mala mela zloutenku pak i doma, z porodnice pustili v okamziku kdy pribrala a zloutenka se nehorsila. rodila sem v patke rano a domu v pondeli rano. ale trapilo nas to doma cele sestinedeli, musela i na odbery a musela sem na dva dny vysadit kojeni a davat umele mliko aby se srovnala.

terezapetrova
6. pro 2016

@marry16 Vojtik se narodil 38+0 ale bohužel s touto nizkou vahou. Jsem rada, ze jsem malinko utesila to byl i muj ucel 🙂 jak ze jiz bylo psano, když je zloutenka a hlavne to sviceni mimimka jsou unavenejsi coz bohužel uplne nenahrava tomu rozkojeni se ale uvidíš, ze to zvladnete 🙂

terezapetrova
6. pro 2016

@ivis_b s tim pribiranim to bude jak pisete, je pravda, ze ja psala zkušenost se starsim synem a uz si to moc nepamatuju, je to prece jen přes 5 let. Uz si nepamatuju kolik ten nas po porodu zhubl ale moc to nebylo, uz tak se narodil hubenej ještě aby chudak nejak moc zhubnul 🙂

kami1984
6. pro 2016

Maly se narodil sice 36+3,ale s avhou 2950g, 4den po porodu se mu rozjela zloutenka,byl od nedele do stredy pod svetlem. Pousteli nas po tydnu od porodu.

jajinkaboh
6. pro 2016

Nás pustily 6.den,sice pod lampu nemusela ale hodnoty dost vysoke..Ješte jsem neměla mléko a nočni sestra odmítla dát UM.Ráno dětská zjistila že ubyla 11% váhy a od té doby byla na um..Jak dostávala mlíčko lepšila se žloutenka..Vim jak se cítíš,se mnou na pokoji se vystřídali 3maminky,skoro každé ráno když nás nepustily sem obrečela,brečela.sem i do telefonu že chci domu,nedávala jsem to.. Držim palce ať vás pustí co nejdřív ❤

marry16
autor
6. pro 2016

@jajinkaboh Ja prave take s brekem volala, ze chci domu a ze jsou tu strasne neochotni..Ale zjistila jsem , ze ne kazda sestra je takova zla a neochotna 😊..My uz jsme tu 5.den a nevnimam nrjak, ze by byla zmena..Jen obcas sem tam kontroluji a to bohuzel pak i konci 🤕 zadny naznak toho kdy priblizne bychom s miminkem mohli domu..Dekuji pani Jajinko za Vasi odpoved a palecky 😊

marry16
autor
6. pro 2016

@terezapetrova a nevite pani Petro nejake triky jak mimco vzbudit? 😊

balet
6. pro 2016

Dcera se narodila v nedeli, ve stredu ji zacali svitit s hodnotou pres 400 a v nedeli nas pousteli domu, ale s hodnotou kolem 170. Slo to dolu hrozne pomalu. Bojovaly jsme s jidlem, vubec nechtela mleko a na jidlo jsem musela budit, ale se ctvrtym mesicem a prikrmy se to spravilo...😉 Hlavne do ni cpete hodne mleka, billirubin vychazi z tela kakanim... Jinak dcera mela porodni vahu 3130 g a spadla na 2890g. Ale nahoru jde pomalu doted. V sesti mesicich ma 6400g. Budit jemnym stipnutim do usniho lalucku nebo tvare, rozsvitit, rozbalit a vysvlect (chlad je probira) a kojit nahulate telo na telo. Ale u nas to byl boj i pres tohle vsechno a s kojicim klobouckem. Chce to vydrzet a zatnout zuby. Zlutasci jsou prostě spaci..
😉 Drzim pesti at jste brzo doma. 😊