Batolata zvyklé chodit ven. Také Vás to mírně znervózňuje?

14. bře 2020

Ahoj holky, pro mně není žádný problém nechodit ven, zásoby potravin mám běžně na delší dobu, on-line nákupy znám a používám. Mám ale dvouletou holku v 2+kk a i když se stavím na hlavu a povoluji hru se vším možným, pořád chodí ke dveřím a očekává vycházku. Teď to ještě jde, ale co budeme dělat, až bude (pokud bude) zákaz vycházení (jako ve Španělsku). Nevyhnutne nákupy jsou povoleny, ale že bych dítě vzala v časech epidemie zrovna mezi lidi do obchodu... taky vás to mírně znervoznuje

jaja01k
15. bře 2020

@urtica Já třeba pracuju v knihovně, která je zavřená, ale chodit tam musíme. A to jsme v Praze, všichni dojíždíme mhd. Naprosto zbytečné.

urtica
15. bře 2020

@jaja01k Právě...to je to, co jsem měla na mysli...

prejeta_zaba
15. bře 2020

No jenomže tam je pak ta hrozba ekonomického rázu - zjednodušeně, to není jen tak, že lidi zůstanou doma a všechno tady zavřeme. Přece když doma zůstanou všichni zaměstnanci, stejně budou požadovat výplaty, když neodvedou žádnou práci, zaměstnavatel je nebude mít z čeho vyplatit a kdo to všechno bude pokrývat, stát? A kde se ty finance vezmou? Nehledě na to, když to udělá každý stát, bude mít obrovské výdaje za léčby, pokrytí nezbytných nákladů a do toho 0 odvedených služeb, zboží a pohyb ekonomiky, tak se můžeme jít za měsíc všichni pást. 🤷‍♀️

karla2015
15. bře 2020

@prejeta_zaba ale tady zatim zadny zakaz vychazeni neni, takze ano prijde mi na hlavu sedet doma, nez se jit vyvetrat nekam do prirody.

lucie_j
15. bře 2020

@karla2015 tak ještě není rozhodnuto, ale před chvílí o tom mluvili, že i při karanténe by mělo být možné se projít, protože to posiluje imunitu, jen se člověk nesmí setkávat s jinými lidmi a udržovat bezpečnou vzdálenost od jiných lidí.

prejeta_zaba
15. bře 2020

@karla2015 však já neříkám, že je nutné sedět doma jen tak zbůhdarma radši celou zimu. Jen ber prosím v potaz, že pro spoustu lidí znamená "projít se" navštívit plné dětské hřiště, cukrárnu, nákupní středisko a jet hromadným dopravním prostředkem, což je bohužel ideál k šíření epidemie. Málokdo má možnost nebo chuť jít jen tak na louku. Proto je třeba k zastavení epidemie omezit vycházení, protože jinak se najde v každém městě sto chytrolínů, kteří budou dál tvrdit, že oni přece nemocní nejsou a vir se bude dál šířit. Takže za mě by se klidně dalo jít do přírody, ale kde je ta hranice, co povolit, co zakázat? Češi to samozřejmě budou obcházet ze všech stran... Takže raději zakázat vše a přežít pár dnů bez procházek než tu mít nějakou hrůzu s nemocí (a to nejsem žádný plašan, jen realista). 🤷‍♀️

veronikav31
15. bře 2020

@prejeta_zaba a co je na plném hřišti špatného oproti MHD,vlaku,Saline a metru? upřímně klidně a dětmi na hřiště půjdu než hnít doma a fakt bez procházky pár dnů nebudu.prezili jsme chripkovou epidemii,přežijeme i toto.a víš co je za problém v Itálii? 40000 Číňanů z toho 15000 nelegálně...proto tam víc umírají

karla2015
16. bře 2020

@lucie_j vsak jo, souhlas.

merope
16. bře 2020

@fandysek_1 Tak dá se jen doufat, že lidi nezačnou aktuální pravidla nějak stavět na hlavu, aby nebylo nutné přikročit k něčemu horšímu. Protože ta aktuální pravidla jsou hlavně kvůli těm chytrákům, co místo, aby si dali pivo v hospodě, si s ním sedli na zahrádku...

merope
16. bře 2020

@veronikav31 To, že rozumný člověk pokud nemusí, tak teď do MHD ani do vlaku prostě nejde. A ono není moc jisté, zda přežijeme tohle. Ti Číňani v Itálii dávno nejsou problém. Resp. problém byl, že to tam podle některých teorií zavlekli, ale už ne to, že je tam tolik nemocných, že kapacity prostě nestačí. Vezmi si čísla z Itálie a vyděl šesti, to máš na počet obyvatel v ČR. A pak to vynásob tak deseti, protože testují se jenom lidi, kteří jsou v nemocnicích. A to už tam teď mají karanténu, která bude mít efekt tak za týden. A vezmi, že tak 10-20% nemocných potřebuje péči, čtvrtina z nich plicní ventilátor. Jo, ve středu Itálie si taky říkali, že to je problém severu, že jich se to netýká. Kde jsou nyní?

Ale uvidíme, Anglie šla cestou, že "přežili jsme chřipku, přežijeme i tohle" tak uvidíme, ale i tam doporučili všem na 65 let teď 4 měsíce vůbec nevycházet z domu. Děti nakažených naopak v klidu pošlou do školy (podotýkám, že škola je tam od 4 let věku).

veronikav31
16. bře 2020

@merope upřímně? chyba byla,že když se lidi vraceli ze zasažených oblastí,tak mohli chodit kde se jim chtělo, měli je čapnout na hranicích a odvést do karantény do nemocnice,některé státy to tak udělali

fandysek_1
16. bře 2020

@merope stále to hodně lidí podceňuje. Po pravdě já to taky podceňovala, ale děti, už jsem 2 týdny sebou nebrala do žádných obchodů. A teď od minulého týdne jsme fakt jen doma a v okolí (samé pole a louky) nikde ani živáčka.

fandysek_1
16. bře 2020

@veronikav31 jo to je pravda. Karantena pro všechny povinne v nemocnici a ještě si to měli zaplatit, když my jsme taková lůza pro některé a děsně jim to závidíme.

veronikav31
16. bře 2020

@fandysek_1 můžu se zeptat jak nebrat sebou děti do obchodů? a být doma?byla jsem doma s dětmi dopoledne-celkem pohoda,ale po obědě už jsme museli jít,by se zbláznili a já taky být jen doma.zabavuji je jak se dá,ale každých 10 minut vymýšlet novou a novou zábavu nejde.A já mám menší strach že to chytnou děti než když to chytne moje babička(80) a švagr(čeká na transplantaci).u obou i obyčejná chřipka může nadělat paseku
A hlavně,klasický rýma,viroza u dětí je způsobený typem koronaviru,jen trošku jiným než teď řádí...

merope
16. bře 2020

@veronikav31 Ale zpětně s tím nic nenaděláme. Jen můžeme prskat a někde to asi dají lidi i dost sežrat - je více případů kdy manželský pár promořil celé okolí tím, že po návratu z Itálie vyrazili na ples / bál...

U nás ve škole rovnou po tom prvním týdnu, jak to v Itálii "bouchlo" už byl zákaz vstupu do školy všem, co tam byli - a stejně nám tam nakonec chodila nakažená studentka - byla jen v kontaktu s nakaženým...

fandysek_1
16. bře 2020

@veronikav31 manžel je pohlídal a teď jezdí na nákup hlavně on. Doma jsme na dvoře a ven také chodíme. Bydlíme na vesnici. Tady nepotkáš živáčka normálně.

merope
16. bře 2020

@veronikav31 Tak pokud se vyrazí někam, kde nikdo není, tak ok. Jinak děti jsou optimální přenašeči.

veronikav31
17. bře 2020

@fandysek_1 my bydlíme ve městě,tak buď můžu být s dětmi zalezla doma nebo jít ven na pole k lesu.takze ten kdo má dvůr a dům je v klidu.ja bych se s dětmi doma zbláznila,takže chce nechte jdeme alespoň na hodinu ven

@merope ano,vím,že děti jsou optimální přenašeči.bezne se setkáváme s koronaviry,i s chřipkou která má u nás hodně mrtvých-bohuzel to tak je