Co na bolení bříška dvouměsíční holčičce?

monisek7x
16. led 2017

Ahoj maminy, dospěla jsem do bodu zoufalství s tou naší princeznou 2m. Otázka na vás, co na bolení bříška? Každý večer padne osmá a u nás začíná boj kdo z koho (Gabule vs bolení břicha vs my rodičové). Bolest graduje, co jsem myslela před Vánoci, že je hrozné, tak teď je to ještě 100x horší-malá se svíjí a úmorně pláče, spíš ječí. Zkusili jsme baby calm, Sab simplex, espumisan, cviceni s nozickama, nahrivani briska, ulevove pozice, rektální rourku, fenyklový čaj. Nic nezabralo, nebo pouze na chvilku. Vše jsme trpělivě zkoušeli alespoň 14 dnů(samozřejmě ne všechno dohromady). Já nejím nadýmavé věci, pití mléka jsem omezila na minimum a stejně ji asi mé mléko vadí. Už jsem tak zoufalá, že snad zkusím UM, jestli to bude lepší, nebo co mám dělat? Jinak s doktorkou jsem o tom mluvila a prý ji mám nechat řvát, což za mě ani náhodou!

fergus
16. led 2017

Ahoj, kamaradky mala takhle vyvadi po Vigantolu ☹ Zkousela ho parkrat nedat a mala nebrecela. Jedine se zkusit zeptat v lekarne na nejakou jinou alternativu.

pavses
16. led 2017

Synovi do tří měsíců nepomáhalo nic, pak nám občas pomohl olejíček z černého kmínu spolu s neustálou masáží bříška a když jsme přitahovali k sobě protilehlé končetiny - levý lokýtek k pravému kolénku, tlačí to na bříško a syn u toho vždycky prděl.

monisek7x
autor
16. led 2017

@fergus ahoj, vigantol nedávám, to jsem zapomněla napsat. Máme Baby-D

monisek7x
autor
16. led 2017

@pavses Ahoj, děkuji za typ na cvičení, zkusíme to. Ještě k tomu zkusím koupit tu tymiánovou mast z JUSTu, prý je dobrá. Jinak zkoušela jsem už x cvičení i masírování bříška s mastí pupík a účinek žádný.
A tak zkusím tvou radu, třeba se zadaří. A to ti taky prcek plakal denně naprosto šíleným způsobem?

pavses
16. led 2017

Tymiánek z Justu máme také, ale nezabral, nicméně každé dítě je jiné... Můj osobní pocit je ten, že nejvíc zabralo to fyzické cvičení. Může se zdát drastické, nám ho poradila babička a když jsem to viděla poprvé, zhrozila jsem se, ale fakt to jediné pomáhalo, prý se tím i rovná páteř. Takže protilehlý lokýtek s kolýnkem co to půjde k sobě...Měli jsme s tím do tří měsíců den co den problém, nejlepší bude až se začne sama více hýbat a bude po kolikách...

lansi83
16. led 2017

Ahoj maminky, syn teď už mu je 21 měsíců trpěl na koliky od 2 týdnů do 9 měsíců nonstop ve dne v noci a nic nepomahalo.Měl troje kapky,homeopatika,probiotika,fenyklový čaj, krém na mazání bříška, cvičení s nozickama,umělou výživu pro děti alergické na kravskou bílkovinu...a řval, řval a řval porad,až si vyrval pupeční kýlu
Těm nejzoufalejsim maminkam radim trpělivost. To jediný zabere 100%.Děti z toho vyrostou.Pa pa a hodně síly v boji s prdikama!

kituska20
16. led 2017

Vysaď mléčné výrobky a laktózu🙂 moje malá taky trpěla a výsledek byl intolerance laktózy. My ale trpěly až do jejích 18ti měsíců

uhz
16. led 2017

Asi moc nepotesim, ale ma dvojcata na koliky trpela silene.. vyzkouseli jsme vse, proste uplne vse, co jde, nebudu to vubec vyjmenovavat, a nepomohlo vubec nic. Proste se musely pockat ty tri mesice a pak to samo preslo. Takze pevne nervy a vydrz, za 2,3 tydny to budete mit za sebou!

monisek7x
autor
16. led 2017

@lansi83 ahoj, to prave nechci, aby si vyřvala kýlu 😕

@kituska20 ahoj, nevíš jestli nejde poznat nějak "hned" intolerance laktózy?

@uhz ahoj, to neni moc povzbudivé, že fakt nepomohlo vůbec nic. No snad budem mít štěstí a za 3 týdny to bude pryč

uhz
16. led 2017

@monisek7x Ja vim, ale mozna, kdybych tenkrat vedela, ze za to fakt nemuzu nebo nemuzu pomoct, usetrila bych si nervy a dost penez, co jsem uvalila za vsechny mozne i nemozne pripravky a cviceni. Jako probiotika urcite neuskodi, zbytek za me zbytecny. Pevne nervy a ver, ze to prejde🙂

kituska20
16. led 2017

@monisek7x bohužel bylo mi řečeno že to ani testy nepoznají a věkem se to pak lepší..proto některá mimča přestane bolet ze dne na den bříško až s věkem

kituska20
16. led 2017

@uhz to bych netvrdila :( já čekala na 3.měsíc jako na smilování a nic...pomohlo až odstavení v 18ti měsících. Já laktozu jedla takže ji šla z mého mlíčka a kojením se uklidňovala takže začarovaný kruh :(

nijij
16. led 2017

Nám zabrala biogaia 🙂

uhz
16. led 2017

@kituska20 tak jasne, myslim ve standardnim pripade koliky z blize neurceneho duvodu, ne v pripade nejakych alergii apod...

tery_s
16. led 2017

Já bych taky doporučila Biogaia k tomu kapky na prdy neprehanet to s fenyklem spíš dát mimcu po lzicich odvar z kmínu masáž bříška zahřát cvičit s nohama a při nejhorším rekt.rourku . Je to boj, ale vzijte se do těch tvorecku kdyby vás bolelo břicho a nemohli jste si pomoct 😒

monulec
17. led 2017

My vyzkoušeli taky vše a nezabíralo nic, BabyCalm, BioGaia, olejíček na bříško, nahřívání bríška, cvičení, Infacol, nic, kolik bylo prochozených nocí po bytě, než jsem nakonec použila rektální rourku a malý se vyprděl a vykakal. Používám ji nerada, ale je to jediné co nakonec zabere!!! Budeme mít 3 měsíce a zdá se, že už nám to ustupuje, takže i za mě - s věkem se to zlepší!!!!! HODNĚ TRPĚLIVOSTI 🙂 Projde si tím většina mamin a mimin

monulec
17. led 2017

Jo a já denně piju odvar z kmínu dopoledne a z fenyklu nebo anýzu navečer a asi i na tom něco bude...už jsem párkrát vynechala a malý se vždy kroutil a brečel kvůli prdíkům, takže piju dál

tery_s
17. led 2017

@monisek7x ještě mě napadlo jestli vám malá dobře odrihne po jídle na to bych nezapominala ten vzduch potom v bříšku zůstane . Držím palce bude lépe 🙂

meta123456789
17. led 2017

Obávám se, že podle toho, co píšete, děláte vše možné. U nás byly bolesti bříška taky pekelné, krom toho, co popisujete, jsme hodně dávali na tygříka, používali baby vak na zklidnění a taky od cca měsíce věku jsme dávali probiotické kapky Bio Gaia, celkem pomohly, ale nějakou dobu trvalo, než zafungovaly. Bohužel některé děti z toho musí vyrůst. Zní to hrozně, ale já si to prožila u obou dcer a bylo to šílené peklo...ale přežili jsme 🙂

wallyna
18. led 2017

Dobrý den, když čtu Váš příspěvek, úplně slyším mou kamarádku, zkoušela vše ..... nakonec ji pomohl tejp na bříško, jen co nalepila tejp, synek byl spokojený, jak vyměněný. Koupila tejp takový do obloučku kolem pupíka. Tejp vyzkoušeli další zoufalé kamarádky a taky jim pomohl.