• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

7. prosince 2016 
@mojajas23 samozrejme, ze je velka sanca. Skoliozu ma v istom stadiu skoro kazdy druhy clovek. Urcite by som si nechala medicinsky overit u rehabilitacneho doktora a potom sa rozhodla o liecbe. A za mna Vojtovka pomaha, obzvlast na celkove drzanie tela. Vysledky su vidiet hned po cviceni sa to telicko cele zrovna :slight_smile: vela stastia prajem!
1. pro ve 21:30  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
No, to mi děláte radost :frowning2: mojajass23, my cvičíme vojtovku už měsíc a teď mi to taky začal dělat, pri konikach pada na pravou stranu a i v leže točí prdelku do prava a celkove pravou stranu ma silnější a šikovnější...na přitahování... Tak by mě taky zajímalo co stim...
2. pro v 08:30  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrý podvečer, začala jsem s malým chodit na rehabilitaci (v necelých 4 m stále dělá na bříšku letadlo a neumí se na rukou zvednout). Po konzultaci nám bylo řečeno, že má zkrácené svaly na krku a že je to problém - začali jsem zkoušet napřed cvik na zádech s pootočenou hlavou a dnes i cvik na břiše tkzv. plazení.
Mám z toho všeho smíšené pocity, cvik na břiše je pro mne velmi namáhavý - používat různé svaly na rukou + udržet hlavičku ve správném úhlu tělem. Malý ječel strašně moc, nakonec se terepeutovi povedlo "propojit" ruce, záda a nohy. Celé to cvičíme, abychom zapojili dosud nepoužívanou skupinu svalů na zádech. Jenomže když jsem přišla domů a malého přebalovala, zjistila jsem, že má otlačeniny (červené - až fialové tečky) na holeních a loktech, a taky na pusince..dost mě to vyděsilo:(
Zkoušela jsem dnes doma poprvé plazící polohu s malým zaujmout a vůbec mi to nešlo, vždy mi s hlavičkou utekl a vykroutil se, nemluvě o řevu.
Je tady nějaká terapeutka, nebo někdo další, kdo by mi mohl říci zda ty "modřiny" na těle jsou OK a že ho to opravdu nebolí?
Děkuji moc
Včera v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@nurmisur nejsem fyzio, ale když cvičím s malým, tak má pak taky červené otisky na krku/hlavičce - od mých prstů
Včera v 18:29  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinula jj to znám, ale o tomhle nemluvím, má to viditelné pořád i 3 hodiny po cvičení...tečkované fleky (fialové tečky)
Včera v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@nurmisur aha, tak to neporadím :(
Včera v 18:40  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi,ale za nás Vojtova metoda funguje a v některých případech je třeba, co se týče bolestivost tak doporučuji nechat si předvést cvik na vás samotných od fyzio a uvidíte sami podle mě je to veeeelmi nepříjemné tlaky jsou při vzdoru dost silné a pokud se cvičí dlouho tak i ten otlak už bolí, my máme předčasně narozenou dceru takže cvičíme od propuštění z nemocnice a výsledky práce jdou znát, ale musím také říct že máme opravdu úžasnou fyzio která cvičí také Bobatha což je mnohem lepší, takže tak za nás.
Včera v 18:44  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@nurmisur Ja cvicim s malou vojtovku uz sest mesicu kazdy den ctyrikrat denne. Pri porodu ji poranili kyvac. Takze jsme take zacinali na zadech a kroutili jsme hlavickou. Po kazdem cviceni ma otlaky ale behem par minut zmizi. Docela se divim ze vy mate modrinky. Mozna chybna manipulace. Zkusila bych jinou fyzioterapeutku. :wink:
Včera v 19:22  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek