Holčička má čtyřicítky teploty a dnes u dr. měla CRP 80

anty
8. říj 2013

nic jí nebolí, má jen ty teploty. Nevíte někdo, co to může být?

anina32
8. říj 2013

Šestá nemoc? Tři dny vysoké horečky, pak teplota klesne a objeví se vyrážka.

anty
autor
8. říj 2013

právě, že ty teploty, už se s ní táhnou dýl. Má 3 roky

verapa
8. říj 2013

u nás to měl synovec, vylezli horečky a pak dochtka strašila meningokem.. po dvou dnech s horečkama otravujte dochtu kuli vyšetření, nepodceňovat..

ivular
8. říj 2013

Pravděpodobně jí někde v těle probíhá akutní bakteriální infekce. Detailnějším rozborem krve, příp. moči by se mělo ukázat kde. A k samotné hodnotě CRP - při těžším onemocnění bývá koncentrace i kolem 100 mg/l.

berynka
8. říj 2013

@anty CRP 80 je hodně, píšou, že jak je to přes 40 jde pravděpodobně o bakteriální infekci. U obou dcer to bohužel skončilo zánětem ledvin. Brali jí moč?

anty
autor
8. říj 2013

moč má donést zítra, já sama vím, že náš malý měl bakterii ve střevech a ve dvanáct jsme šli k dr. měl 56 crp a večer už jsme jeli na pohotovost a to měl 127crp, takže to jde fakt rychle nahoru, nicméně, ale syn měl bolesti břicha kamarádky malou nic netrápí krom teda teploty. Ani žádné bolesti při čůrání, tak nevím,, co to může být ☹

berynka
8. říj 2013

@anty to vůbec nic neznamená. Mladší dcera měla "jen" teplotu (po odečtu kolem 38°C), jinak všechno ostatní měla dobré a byl z toho zánět močového měchýře, protože jsme přijeli poměrně brzo. A poznat to bylo jen z krve a z rozboru moči.
Každopádně se v tom tělíčku něco děje a mělo by se to rychle řešit a ne den sem den tam 😒 .

anty
autor
8. říj 2013

Mě právě taky zaráží ta naše dr., malý když měl taky vysoké to crp, tak mu dala antibiotika, bolelo ho bříško na pravé straně, a ona to chtěla vyřešit práškama. Každopádně večer už jsme jeli na pohotovost a po té nás už převáželi do ostravské nemocnice, dnes toho nelituju, kdoví jak by to dopadlo, kdybych do něho ládovala antibiotika ☹

hofka1
8. říj 2013

@anty dcera, když měla chycený ledviny, tak čůrala bez bolesti, ale moč hrozně smrděla .. jinak měla taky jenom horečku 40 ale nebylo jí prostě dobře celkově

adelka21
8. říj 2013

Zánět, dost často bývá zánět močových cest, pokud se horečky opakuji, přichází do úvahy také syndrom periodické horečky.

janabal
8. říj 2013

my měli stejné příznaky a nakonec z toho vylezl virový zápal plic ,dá se zjistit jen na RTG ne na poslech ,odvezla nás v noci sanita, syn měl 41c nešlo to dolů a začalo ho bolet i srdíčko.brzo se uzdravte

andy80
8. říj 2013

A já se jenom zeptám. Jak můžeme pomoci v internetové diskuzi? Pokud je v péči lékařů, tak mu asi pomůžou lékaři. Může to být cokoliv.

luthien.k
8. říj 2013

Ptát se tady je stejné, jako věštit z křišťálové koule, tohle musí řešit lékař, udělat podrobnější vyšetření a na jeho základě jednat.

anushka111
9. říj 2013

Pokud jsou ty horečky déle, trvala bych na krevním rozboru, hlavně ať to dopadne dobře, držím palce 😉

anty
autor
9. říj 2013

@andy80
@luthien.k chtěla jsem se jen zeptat, jestli někdo z Vás neřešíl s prckem něco podobného, myslím, že k tomu je tady ta diskuze. samozřejmě, že jinak to řeší dr. jinak je malá už na tom dobře horečky jsou pryč, tak kdoví co to bylo.

luthien.k
9. říj 2013

@anty to je dobře, že už je OK. Víš, mně tyhle diskuze přijdou opravdu zbytečný, protože akutní průběh nějakého problému patří prostě do rukou lékaře a do diskuze může přispět tisíc mamin v dobré víře úplnými nesmysly, které akorát člověka vyděsí nebo přivedou na úplně špatný směr. Něco jiného třeba je, když už se ví, s čím je problém, tak slyšet názory ostatních na to, jak ho řešily. Ale diskutovat o tom, že malé něco je, ale neví se co, to je prostě o ničem, protože to opravdu může být tisíc věcí... 😅

anty
autor
9. říj 2013

@luthien.k asi máš pravdu, jen ta naše dr. je prostě k ničemu, tak se člověk chce informovat i jinde. Bohužel bydlíme na vesnici a ona děla dr. i pro okolní obce takže na výběr těch dr. tady moc není, tak jsem se chtěla jen optat.

pepibubu
9. říj 2013

hele, to může být pátá nebo šestá nemoc, rozdíl je jen v tom, kde se ty pupínky udělají.... nejdřív jsou 2 - 3 dny horeček, a pak horečky zmizí a vyseje se vyrážka...

llluckaaa
9. říj 2013

@pepibubu A bývá při páté nebo šesté nemoci vysoké crp?

luthien.k
9. říj 2013

@pepibubu to by nebylo tak vysoké CRP dle mého...

katfan
9. říj 2013

@anty my sme měli jednou crp 😉 200,malý dostal atb,horečky hned klesly a nic mu nebylo

andy80
9. říj 2013

@anty samozřejmě, že setkal, ale každý s jinou nemocí, řešit to tady je opravdu blbost - promiň, můj názor 😉

jarunkaxyz1
9. říj 2013

Spíš než řešit tady, bych si dohlídla na důkladný vyšetření...je to dost.....

anty
autor
9. říj 2013

@jarunkaxyz1 ahojky to není moje dítko, ale kamarádky a dnes mi říkala, že teploty jsou už pryč a moč ráno zanesli k dr. tak snad už bude dobře.

jarunkaxyz1
9. říj 2013

@anty - super, držím pěsti!

anty
autor
9. říj 2013

@andy80 hele já jsem nepotřebovala slyšet, že řeším blbosti, tohle u mě teda blbost není .Já osobně si myslím, že člověk by měl mít určité informace, které si zpracuje v hlavě a sám přehodnotí, zda je to či ono pravda, toť můj názor a omlouvám se všem, ale kolikrát se tady řeší daleko větší blbosti

jarunkaxyz1
11. říj 2013

@anty - on to asi nikdo s odpovědí nemyslí špatně a ano, máš pravdu, že se tu řeší často hovadiny třeba z naivity či neznalosti ...ale tohle je otázka na odborníka, na doktora....i kdyby kterákoliv z nás napsala nějakou diagnozu nebo svou zkušenost, zdaleka se tomu nedá věřit a spoléhat na to.....Pokud by byla neděle večer, tak je člověk rád za jakékoliv "povzbuzení, radu", ale už jen psát sem tuhle otázku - to bych radši šupajdila a ptala se doktorů. Navíc ani pokud se to netýká tebe osobně - myslím, že ona maminka si to určitě zjistí, o co šlo. Naše spekulace jsou k ničemu.

adelka21
16. říj 2013

@anty v klidu, neřešíš blbosti, já zase nebýt jiných diskuzí tak nevím o syndromu periodických horeček. Na neštěstí o tom často neví ani lékaři. Takže si z poznámek o nesmyslnosti nic nedělej🙂 Chtěla jsi pomoci kamarádce, jsi prima🙂

anty
autor
17. říj 2013

@adelka21 díky 🙂 Já chtěla fakt jen pomoct kámošce, protože si sama nevěděla rady. Naštěstí už je dobře a malá je zase v pořádku.

adelka21
17. říj 2013

@anty ber to tady jako takovou malou školu života🙂 nikdy nebudeš mít jen pozitivní ohlasy...hlavně že je malé líp a tvá kámoška má Super kámošku🙂