• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se pozná alergie na mléko?

@luthien.k jéjda, to muselo být trápení. Po vynechání všeho z mlíka, kromě Sunaru, se to u malé zlepšilo, včera bylo pouze vykaděna jedna hustá kaše :slight_smile: opět se ale poznalo, co malá jedla - nestrávené kousky. Mám pocit, že ji nejvíc vadí jen to klasické mlíko (nesušené) a smetana. Zkusím ji dneska dát večer do hrnečku krabicové mlíko a zítra uvidím. Nebo myslíš, raději to nepokoušet. Zas chci mít jistotu. Dr. má zrovna dovolenou.
2. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthien.k Píši jak bojujeme, takže jsme byli u paní doktorky, domluvili jsme si následující postup. Zkusíme upravit střevní mikroflóru, dáváme laktobacílky + Sunar Nutradefence, žádné jiné mlíko, když pudink nebo kaše tak jen z Nutradefencu, je prý možné, že by ji vadila pasterilizace mlíka, navíc je prý v mlíce všelijaká chemie... Pokud se jí průjmy nezlepší, vynecháme veškeré mlíko a zkusíme ten test jak jsi psala, vynechat všechno z mléka a pak mléko dát.
12. srp 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthien.k Po laktobacílkách malou bolí bříško, volala jsem dr., jestli to není spojené s mlíkem (lakto), takže ne, vadit by ji to nemělo i kdyby se jí alergie prokázala. Poslala nás na gastro, tak se to snad už brzy rozlouskne a budeme vědět na čem malá je a hlavně, aby se našla příčina. Máme teď vynecháno úplně všechno z mlíka i jogurty, dáváme jen Nutradefence od Sunaru a dá se říci, že se to zlepšilo, sice nemá bobíky, je to hustší kaše a jen 1x denně. Jo a předevčírem ji manžel dal od sebe 2 lžičky jogurtu a včera byl znovu průjem (poprvé jen voda + kousky a podruhé kaše) I takové malé množství ji vadí, takže si na to dává velký pozor i on a děti.
18. srp 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Situace se nám nezměnila, museli jsme vynechat i Nutradefence a máme místo něj Nutrilon Alergy care, tak jsem na to zvědavá, jestli se to zlepší. To už má absolutní mléčnou dietu.
24. srp 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Popletla jsem to, mléčnou dietu ne, má nemléčnou dietu, že ano?
24. srp 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana06 Dobry den.nam prave v patek potvrdily alergii na mleko a vejce a dalsi.male se delaly stejne osklive pupinky jako popisujete.mala je stale kojena ale pridavam uz i sunar.alergolog ji normalne bez reci udelal krevni testy.nekdo s tim nadela jako buv vi co.tak vam drzim palce a to vse dobre dopadne a at se s tim naucime zit,
9. bře 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
10. kvě 2013 ve 14:44 • jennyska
@janucha07 @mayem @maxi.smile @jana06 @iza @romca3@petule.h @petraluk@vladimuraz

Ahoj Maminky,

mohly byste se svou případnou zkušeností s kojeneckou výživou Alfamino a nebo Neocate přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme? :slight_smile:

Tím, že svou zkušenost, radu, či tip vložíte na http://www.modrykonik.cz/alfamino/ a nebo http://www.modrykonik.cz/neocate/ , pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází se svými dětmi stejným obdobím a zapojíte se i vy do rozšíření informací v knihovničce :wink:

Děkuji Vám, že svým příspěvkem pomůžete ostatním!
Pěkný den přeji.
Janča
8. lis 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyska ani jeden z těch výrobků jsme neměli (měli jsme Nutrilon alergy cyre), ale přidala jsem zkušenost s alergií na BKM :slight_smile:
8. lis 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luthien.k Dobrý den, pročítám zde vaše diskuze a mám k Vám prosbu. Mohla bysme mi, prosím, napsat alternativy pokrmů k alergii na BKM? Malé v pondělí zjistila kožní lékařka atopický ekzém v mírném stádiu. Byla jsem s ní u homeopatičky a ta nám zběžně řekla, že to vypadá na alergii na BKM. Ale objednané na celkové vyšetření jsme až na červenec, takže prý máme zatím vysadit veškeré mléko a pšenici. Malé jsou dva roky. Ekzém se jí objevil asi před měsícem. Do té doby žádné problémy neměla. Byla kojena do 1,5 roku. Moc děkuji.
18. čer 2014 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska82 je tady skupinka zaměřená na ABKM, najdeš tam spoustu tipů a receptů http://www.modrykonik.cz/group/2161/
18. čer 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Děkuji moc :slight_smile:
18. čer 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana06 Ahoj. Prosim te nakonec z ceho mnel malej ty vyrazky? My mame uplne stejny po mlecnych kasickach ruzneho druhu :disappointed:
25. srp 2016 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek