Je možné, aby mělo 8měsíční očkované dítě černý kašel?

luckakaja
24. lis 2014

Ahoj, je možné, aby 8 měsiční dětátko, které je očkované všema dávkama hexavakcíny mělo černý kašel?

zuza01
24. lis 2014

Možné je všechno, očkování není 100%, nemusí se vytvořit protilátky.

marecekavendulka
24. lis 2014

@luckakaja ano,bývá to dost časté,nech udělat testy

nasekuratko
24. lis 2014

stává se to běžně, osobně znám pár případů...

eficenka
24. lis 2014

V roce 2012 bylo hlášeno celkem 738 osob s onemocnění
pertusí,

z toho 638 bylo očkováno (86,4 %), 87 osob očkováno nebylo a u 13 osob údaje chybí.

Třemi a více dávkami byly očkovány 34 osoby ve věkové
skupině 1–4 roky (z 36 hlášených osob) 34 bylo očkovaných
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Z_CEM_p...

určitě může mít černý kašel , hodně pediatrů bude tvrdit, že ne, že je očkovaný, ale momentální vakcína na trhu už tak moc nechrání trve na testech, hodně zdaru!

lennus
24. lis 2014

@luckakaja Ano, je to možné. Mrkněte na FB na skupinu Očkování a jiné masakry, tam už to zažilo hodně rodičů. Chce to sledovat dítě - projevuje se to kokrhavým kašlem, nechat si pro jistotu udělat testy, pomáhá krom léčby ATB vyšší příjem vit. C.

adypro
25. lis 2014

Je to možné, bohužel...

ange_de_la_morte
25. lis 2014

ano - náš malý měl černý kašel v lednu - což mně definitivně přesvědčilo, že od toho dne již nedostane jediné očkování, kdyby mi někdo držel nůž na krku

saminomimino
25. lis 2014

ano co je na trhu nová vakcína čeného kašle,je obrovký nárůst této nemoci.............

pampeliska1
25. lis 2014

@ange_de_la_morte můžu se zeptat, jestli byl předtím očkovaný a příp. kolika dávkami a jakou vakcínou? Díky

ange_de_la_morte
25. lis 2014

@pampeliska1 : měl za sebou 3 dávky Hexy v posunutém schématu

pampeliska1
25. lis 2014

@ange_de_la_morte hmmm, tak to je "super" 🙄

ange_de_la_morte
25. lis 2014

@pampeliska1 : ano, černým kašlem jsou nejčastěji postižené očkované děti, i když údajně mají slabší průběh než kdyby očkované nebyly, ale toť otázka

schnek
25. lis 2014

vakcíny na černý kašel nejsou účinné, tedy onemocní i očkovaní. Problém je v tom, že ta nemoc může probíhat právě u těch očkovaných i bezpříznakově, mírně a nebo ji lékař nemusí proto, že u očkovaného onemocnění nečeká, diagnostikovat. Tito pak trousí bacily na všechny kolem ☹ takže bacha s malinkýma miminkama na všechny chrchlající. A když se vám něco nezdá, trvejte na testech, nebo si na jděte jako samoplátci.

pampeliska1
25. lis 2014

@ange_de_la_morte jj, vím o tom...je to mazec, že to lékaři pořád nutí, když jsou data docela jasná 😅 My máme očkování odložené do 6měs, což bylo minulý pátek ,tak právě řeším co teď..do očkování se mi stále nechce...

ange_de_la_morte
25. lis 2014

@pampeliska1 : druhé dítě už očkovat rozhodně nebudu ... my jsme odmítli poslední Hexu i MMR, jen teda ta legislativa je čím dál horší ... a potom problém se školkou ☹ soukromou tady nemáme, takže zatím nevím jak to budu řešit

pampeliska1
25. lis 2014

@ange_de_la_morte no právě :-/ První dcerka má 2 hexy, pak přišly zdravotní komplikace kvůli kterým se očkování odložilo a doktorka zatím mlčí.. (i když jsou zdrav.komplikace vyřešeny a očkovat by se mohlo... Nesouviselo to s očkováním) O MMR zatím nepadlo ani slovo (má 2,5 roku)..Ale chtěla bych ji dát na 1-2 dopoledne do školky, tak se obávám, že to budu muset doočkovat.. I když hexa je testovaná jen pro děti do 3 let, tak třeba by to šlo nějak "uhrát" touto cestou.. No mám z toho hlavu v pejru už teď.. S mladší je to relativně v pohodě, ta má ještě na nějaká kolektivní zařízení čas, ale taky jsem zvědavá, co bude dr. říkat na další odklad.. Stejně je teď blbé období pro očkování..rýmy, kašly apod.. Snad to dr. pochopí..když už to vydrželo 6měs, tak nějaké další 3-4 měs snad problém nebude..

schnek
25. lis 2014

@ange_de_la_morte
@pampeliska1 mrkněte ke mně do alba na článek 😉

lilibeth
25. lis 2014

Já jsem měla černý kašel vloni touto dobou. A jak můj doktor tak dětská mi řekla, že mám být ráda, že je malá (v té době 2 roky) očkovaná, jinak by to chytla. Nic jí nebylo a to jsem kašlala asi 6 týdnů než mě doktro vůbec poslat na krev a nasadil ATB.

hojda
25. lis 2014

@pampeliska1 Dr. ti myslím může napsat, že má individuální očkovací kalendář a do školky by jí vzít měli, taky nemáme MMR a v únoru jí budou 3 roky.

hojda
25. lis 2014

@luckakaja Nám malá hodně kašle od začátku prázdnin, byli jsem u homeopatky a ta hned testovala jestli to není černý kašel, ale naštěstí nebyl, dělala to přes ten jejich přístroj Vollův, nebo jak se to jmenuje.

ange_de_la_morte
25. lis 2014

@schnek : luxusní 🙂 díky moc, jsem ani netušila, že lze jít touto cestou 🙂

luckakaja
autor
26. lis 2014

Nechci nějqk plašit, ten večer, kdy jsem zakládala diskuzi se mi ten kašel zdál divnej, ale bylo to jen jednou. Od té doby pokašle tak normálně nemocně - má i rýmu, tak si říkám, že je to snad normální nachlazení, měla i vysoký horečky, který jsou už pryč...nijak se nedusí, nic....tak snad o.k....