Jizvy po neštovicích. Čím mazat?

tinkad29
18. únor 2024

Dobrý den, prosím o radu. Syn 16 měsíců chytl od sourozence neštovice a měl to teda hrozné. Všude velké škaredé puchýře, mazaly jsme dle rad dr chladivou mastí, fenistil atd. nyní jsme ve fázi hojení a olupování strupů, ale mám strach že mu téměř všude zůstanou jizvy. Měl poseté opravdu celé záda, břicho, ruce a nohy mě zas tak netrápí, ale ty záda a bříško vypadají hůře. Máte zkušenosti, čím mazat, aby jsme snížilo riziko jizev? Případně zkušenost, že by to ještě časem mohlo zmizet? Moc děkuji za rady

krisstina93
18. únor 2024

Jestli jste to nepropichovali a nedrbal se, tak by jizvy mít neměl, ono to vybledne a zmizí, ale trvá to dlouho, klidně par měsíců. Ale já a syn mame jizvy jen tam, kde sme si to vyloženě rozdrbali, jinde ne.

lentilkah
18. únor 2024

Mazala jsem CICA kremem.

kupcatko
18. únor 2024

@tinkad29 synové měli přesně taky v tom věku, vypadali fakt hrozně, i po vyloupání tmavé fleky, ale nezůstalo jim skoro nic, sem tam bledsí kuze.

keysi90
18. únor 2024

@tinkad29 děti měly neštovice před necelým rokem a zůstaly jim na těle světle flicky. Měly toho šílené moc, opravdu, dcera ta brála i herpesin tablety, a ta toho na těle má víc , syn to neměl tak šílené, ale také pár flicku má. Jizvy má dcera asi dvě, syn jednu.

dundee88
18. únor 2024

@tinkad29 na doporučení používáme od Biodermy Cicabio, ale zatím nemám zkušenost, jestli krém opravdu pomáhá , jsme zrovna ve fázi mazání, tak uvidíme 😊

petulkadodo
19. únor 2024

@tinkad29 My jsme hojící se stroupky mazali bepanthenem plus. Co je důležité je, chránit pak jizvičky důsledně před sluncem a pečlivě mazat spf 50, jinak ztmavnou. Synovi nakonec zůstala jen 1 světlá jizvička od té první a největší neštovice. Vše ostatní, a taky je měl ošklivé, hlavně v oblasti plen, se krásně zahojilo.

tinkad29
autor
19. únor 2024

@krisstina93 neproichovali, ale samozřejmě se mu podařilo něco odloupnout dřív, tak tam asi jizvy bohužel zůstanou no 😔 mrzí mě to no, ale co se dá dělat. Jinak má ještě sem tam stroupky a ostatní jsou tmavé flíčký. Právě jsem mazala betadinou a bepanthenem

tinkad29
autor
19. únor 2024

@lentilkah od topicremu? Ten mám také 🙂

tinkad29
autor
19. únor 2024

@kupcatko přesně tak, má to Teda šílené, jako vím že někde mít jizvy bude, neb se mu něco podařilo uloupnout dřív, ale teď to Teda vypadá děsně. Děkuji za info

krisstina93
19. únor 2024

Ono to těsně po sloupani vypadá strašně. Časem to vybledne. Můžeš zkusit třeba bioil, ale ber to tak, ze neštovice prodělal skoro každý a když se kouknes na lidi kolem sebe, má někdo nějaké strašné fleky a jizvy?

lentilkah
19. únor 2024

@tinkad29 Jj, ten je super na vsechno. Ja si s nim dozahojila popaleninu pres pulku stehna a jizvu skoro nemam.
Na ty nestovice taky super, dcera nema jizvu zadnou, syn bohuzel dve v obliceji, kde mel ty nejvetsi...a to je ani neskrabal.

tinkad29
autor
19. únor 2024

@krisstina93 jojo, máte pravdu... taky jsem nad tím přemýšlela, ale jak je ještě prcek a měl to fakt všude, hrozné boláky.. tak to vypadá fakt hrozně. No byl to mordor přímo pro nás 😀Jako něco se mu asi podařilo rozškrábat přes postýlku asi, nebo nevím, ale co se dá dělat. Pravidelně natirám a budu doufat, že to ještě vybledne. Děkuji za rady 🙂

tinkad29
autor
19. únor 2024

@petulkadodo a jak dlouho se to cca hojilo? Mu se dělaly snad týden v kuse, ve vlnách, měl to fakt všude a na jednom místě třeba 4 velké puchýře, opravdu všude, dokonce i plnou pusu. Jako teď už vidím nějaké krátery, tak myslím že tam už nepomůže nic no 😔 děkuji

petulkadodo
19. únor 2024

@tinkad29 Teď jsme 9 měsíců po a všechny fleky zmizely, ale trvalo to tak 2-3 měsíce.