Jizvy po neštovicích. Zmizely časem?

janedv
22. čer 2020

Prosim o zkusenosti. Jizvy po nestovicich - zmizely casem? U 4,5r to bylo ok, nerozdrbal si to. Ale 11m mela nekolik nestovic v obliceji a ty se ve spani rozdrbaly, zanitily. Vse se vylecilo (dr predepdala framykoin, pomohl), ale cca 4-5 jizev (zcela zhojenych, jen esteticky problem) v obliceji zustava. Jsou to 2 mesice, zmizeji jeste? Dekuji za vase zkusenosti.

zirafka11
22. čer 2020

Já měla neštovice, když mi bylo 5, teď o 20 let později mám pořád několik (okolo 40) jizev.Ty v obličeji jsou v podstatě neviditelné, nejvíc znát jsou na břiše a na zádech.

janedv
autor
22. čer 2020

@zirafka11 nepotesila jsi me ☹ ty v obliceji jsou dost vyrazne, jinde po tele jsou ok. Ale u korene nosu mela osklivou, zanicenou, tam by ta jizva fakt vadila ☹

konidana
22. čer 2020

@janedv deti mely jen par nestovic, syn i par větších. Jizvu po jedné na hrudniku ma i po několika letech

janedv
autor
22. čer 2020

@konidana letech?! Holky, vy mi davate... Ja vazne doufala, ze dostanu odpovedi typu "neblbni, 2 mesice je nic, zmizi po trech..". Ta u korenu nosu je fakt oskliva ☹

zavodnice
22. čer 2020

Po 30 letech mám stále 3 ďolíky od neštovic na čele nad okem. Bohužel to nezmizelo 😏.

janedv
autor
22. čer 2020

@zavodnice to nechci slyset ☹

Ale diky moc, holky!

zirafka11
22. čer 2020

@janedv Ty obličejové se stáhly a zmizely nejvíc. A jak jsem vyrostla, tak se mi jizva z kořenu nosu přestěhovala do obočí, takže naděje je pořád.

sasui1
22. čer 2020

Tak ja mam taky jednu pamatku na cele... Ale je to jakoby dolik. Neni to ruzova jizva jako po skrabnuti ale takovy kulaty dolik v barve pokozky 🤪

anakolut
22. čer 2020

@janedv Nevím, jak to mají děti, ale já měla neštovice ve 20 a teď je mi 38 a jizvy mám do teď, a to jsem je poctivě mazala a s tou jednou jsem i chodila na laser.

katerina_j
22. čer 2020

Já mám na tváři 🙂 má asi 7 mm a je to moje poznávací znamení 😁 dodnes si pamatuju, jak jsem si právě tento stroupek loupala několik týdnu až se udělal kráter... bylo mi asi 5 let 🙄

konidana
22. čer 2020

@janedv ale zase u te 11m je velka sance ze to s věkem zmizí. Je ještě malinká. kluk je mel asi ve 4 letech, holka v 6 a ja 14 dni pred nima ( ve 36😅)

janedv
autor
22. čer 2020

@anakolut prosim, cim se to maze? 13m nepujdu na laser ale neco mazat bych mozna mohla. Poradim se i s dr na 18m ale budu rada za kazdou osobni zkusenost dekuji

janedv
autor
22. čer 2020

@konidana je malinka, ale ta u nosu byla prvni a nejvetsi. Plus pod dudlikem, ktery u nestovic mela nonstop, takze tahle byla obzvlast vypecena ☹ je tam krater s novou kuzi
@katerina_j to pises presne 🙂

Ona je nadherne detatko (ktere neni, ja vim) a u nosu ma jizvu jak nejaka jezibaba ☹

nandule20
22. čer 2020

Taky jsem měla jako malé dítě ve školce neštovice. Měla jsem jich opravdu hodně a jizvičky mi zůstaly, už to je 20 let. Mám je jen na břiše a kdo to neví, nejdou ani skoro vidět. Ale já o nich vím a když si břicho prohlédnu, tak jich asi 20 napočítám. Ale nijak mě to netrápí. Nečíst diskuzi, ani si na ně nevzpomenu 😁

lv
22. čer 2020

Dcera si odskrabla cca 3-4mm na tváři, ve 4 letech, ma dolik

amazonkajanik
22. čer 2020

@janedv neteř chodila na laser,zůstalo jí 5jizev v obličeji. Mám za to,že u dětí do 15let je to hrazené pojišťovnou.

maudd
22. čer 2020

Syn je prodělal teď v prosinci, měl rok. Měl jich fakt hodně a hodně ošklivý. Jizvy taky. A mizí to. Když víš kde hledat tak je najdeš, jinak ne...

alcar
22. čer 2020

@janedv ja te trochu povzbudim, moji kluci meli nestovice v roce a u jednoho se udelala malinka jizva (ďolík) na cele. Dnes ma 3 roky a nejde vubec videt.

janedv
autor
23. čer 2020

@alcar dekuji! U ni me ta u nosu fakt trapi.
@amazonkajanik laser urcite casem zvazime, myslim, ze jako holcicku s lehkym sklonem k marnosti (vzdy se jde kouknout do zrcadla kdyz si nevo oblikne a zalibne se tam usmiva 🙂)) by ji to bylo lito.
@nandule20 diky, po tele jich moc nema, to se dalo uhlidat pod saty aby si to neskrabala, ale tahle je na tak blbym miste, ze to neslo. Hlavne ten dudlik tam a bez nej u tech probrecenych noci by to neslo.
@lv to je presne ono. Dolik, krater, porostly novou kuzi ☹

anakolut
23. čer 2020

@janedv Já to má mazala tímhle https://www.sleky.cz/contractubex-gel-na-jizvy-... ale nevím, jestli to takhle malé dítě může. Obecně je prý nejlepší mazat jizvy obyčejným nesolenym sádlem, ale tenkrát jsem to nevěděla. Jinak ten laser, čím dříve po vzniku jizvy, tím lépe. Je malinká určitě se jí to bude hojit lépe než dospělému.

janedv
autor
23. čer 2020

@anakolut o mazani i laseru se poradim s dr, to je jasny, jen mi slo o to vedet, co funguje u jinych, at nehadam uplne naslepo. Sadlo je super tip, zkusim. Dekuji!

legelata
23. čer 2020

@janedv Dceři zmizely tak za půl roku.

anakolut
23. čer 2020

@janedv Není zač.

katja77
23. čer 2020

@janedv My jsme syna mazali tím Contratubexem rok.. Je to pěkně drahý. NEdokázali jsme se smířit s tím, že jeho alabastrová krásná pleť má po neštovicích 5 kráterů ☹ Nepomohlo. Sice sluníčko ty jizvy vyhladí a zesvětlá, jdou vidět jen hodně zblízka, ale jsou tam. Až bude starší, chceme s ním jít na ten laser......

rebe
23. čer 2020

Naše maličká měla neštovice v únorů, byl jí necelá rok a půl a bylo to šílené. Jizvy na těle už zmizely úplně a na obličeji vidím výrazné zlepšení. A hodně lidí mi říkalo, že růstem vymizí. Takže já dodávám naději 🙂

janedv
autor
23. čer 2020

@katja77 hele, zaplatim i zlaty tele nebo vlastni krvi, jen aby to pomohlo. O masti se poradim s dr, jestli je to vhodne pro 13m a jestli jo, jdu do ni. Ona ma tu jednu na uplne blbym miste a hodne osklivou ☹

@rebe ano, i u nas sileny ☹ dekuji za nadeji! Chci byt trpeliva, ale zase aby mi pak dr nerekla, ze kdyby se to resilo driv, bylo by to lepsi... Chapes, pockam, jen aby to naopak nebylo kontraproduktivni. Dekuji!

anakolut
23. čer 2020

@janedv Ještě mě napadlo, že je potřeba jí kvůli těm jizvám chránit vysokým UV faktorem před sluníčkem. Ale ona je malinká, takže to je stejně asi automatické.

janedv
autor
23. čer 2020

@anakolut jojo, mame biodermu 50tku pro celou rodinu, pac travivame letni mesice v stredomori. Letos tedy ne, pojedeme naopak do hor, ale faktor zustava. Diky!!