Kojíte a přesto má miminko zdravotní komplikace?

astra11
12. říj 2014

Ahoj všem,

ráda bych se zeptala jestli když kojíte, přesto je Vaše miminko nemocné nebo má zdravotní obtíže.
Kojíme od narození (věk je nyní 3 měsíce) a potákáme se už měsíc s rýmou ....zdá se mi to divné na to, že je plně kojený.
Dcera nic takového neměla.
Díky As.

sedmiteckas
12. říj 2014

Podle me teda není kojení zárukou toho, že dítě nebude nemocné...o to vic s rýmou, to je podle me nemoc nezavisla na kojení.. Nám jsou dva měsíce, kojila,jsem jen prvních 14 dní a to castecne, a doted jsme nemocni nebyli. Synovcovi je 2,5 roku, kojený byl docela dlouho a je věčně na antibiotikach. Předem upozorňuji, že neobhajuji nekojení, kdyby náhodou někdo chtěl rýpat 🙂

rory_g
12. říj 2014

Kojení je prospěšné, ale není samospásné...

smardik
12. říj 2014

jeden syn byl kojený, druhý skoro nel. Kojený syn věčně nemocný a to do ted-bude mít 5 let, byla doba kdy měl během 6 měsíců 6x zánět průdušek a 1x zápal plic, nekojený má semtam rýmu, kašel ale je do 3dnů ok a stačí mu přírodní léčba, kojený se z toho dostává 14dní až měsíc, většinou končí na antibiotikách a přírodní léčba opravdu nestačí, jen léky na předpis nebo právě atb

sheila86
12. říj 2014

kojila jsem do 13měs a malá za tu dobu nemocná nebyla. Když nepočítám neštovice, před těmi kojení neochrání, ale měla v poho průběh - kojený dítě je pod ochranou tvé imunity, podle mě. I když jsem já měla rýmu, malá to nechytla. Ale jsem prd odborník, píšu jen jak to bylo u nás 🙂

madiva
12. říj 2014

Malý byl plně kojený, přesto jsme během 3 měsíců měli rýmu 3x. Před dětskou jsem se zmínila, že se mi to nezdá a ta mi řekla, že kojení není zárukou zdraví dítěte a záleží hodně na imunitě dítěte. Někde jsem nedávno četla, že kojení je lepší na imunitu vůči závažnějším chorobám.

pisisvori
12. říj 2014

Vse je jen o genetice a trochu zivotnim stylu. Kojeni je fajn, ale to ze jsou kojene deti zdravejsi je stejna pravda jako,ze kojene jsou chytrejsi😀

lenicka07
12. říj 2014

@astra11 Taky bych neřekla že kojení je v tomhle směru nějaká záruka. Dceru jsem kojila cca 9 měsíců, syna ještě teď v roce a půl, a oba chytnou každou chvíli virózu, dokonce i v létě byli oba nemocní a od září jedeme už druhé kolo nemocí.

hojda
12. říj 2014

Může chytat nemoci od staršího sourozence, ti mladší to mají na ty nemoci prostě horší.

mysonek
12. říj 2014

@astra11 Ahoj, kojila jsem do 11 měsíců, za tu dobu měla 2xzánět průdušek, neštovice a 6. nemoc. A vždycky se při tom vyklubaly nějaké zuby. Takže moje malá je nemocná vždy když jí rostou zuby. Už nekojím, malá dostala impetigo a pár dní potom jí zase vyrostly 2 zuby. Zatím jich má jen 7, takže jsem fakt zvědavá co ještě přijde.

astra11
autor
13. říj 2014

Děkuju všem za zprávy.
Tak to je tedy pěkné.....Hmm, první děcko právě nebylo vůbec nemocné a bylo kojené do roka...až do nástupu do školky nemocná fakt nebyla. Tak jsem se těšila že to bude stejné a není no....asi tady možná hraje fakt roli to, že je nynější mimi mladší a starší sourozenec nosí domů bacily ze školního kolektivu.

silvapokorna
13. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. Jak píšou holky, kojení je super, ale nezaručí ti dítě bez nemocí. Buď v klidu, prostě to k tomu patří. Prcek si vytváří imunitu svým tempem a stylem. A kojení mu určitě pomůže to zvládnout lépe. Není to záruka, ale určitě pomáhá. Držím palečky, ať jsou to pořád jenom rýmičky a nic vážné. Mějte pohodovou zimu. 😉

misar91
13. říj 2014

Podle mě je kojení samozřejmě to nejlepší pro dítě ale na marodění to nemá vliv.já nekojila vůbec a jsme zdraví,kámoška kojí už rok a půl a vždycky když je přechod ročního období,jsou nachcípaný.držím palce at jste brzy fit 😉

naomi6
13. říj 2014

@astra11 První dceru jsem kojila 17 měsíců a nebyla nikdy nemocná, tak jsem si myslela, jak je to kojení úžasná věc. Ted máme syna - také je kojený a každou chvíli má rýmu, takže asi to o tom kojení tolik nebude. 😉 Myslím, že rýma není nic hrozného. Některé děti na ni trpí, jiné ne. Držím palce 😉

lucca13
13. říj 2014

Ahoj 🙂
Moje dcera byla částečně kojená 2 měsíce. pak už jen na UM, je jí rok a musím zaťukat, ještě nikdy nebyla nemocná. Kojení samozřejmě není zárukou toho, že tvoje dítě nebude nikdy nemocné. Je to jen to nejlepší co můžeš miminku dát 🙂
Akorát když jsem malou už plně krmila UM (mléko jsem už neměla), tak mi pár jedinců tvrdilo že bude nemocná a bude mít alergie atd atd 😒 Dle mého názoru je nejdůležitější to první mléko, mlezivo

silvapokorna
13. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@lucca13 Já myslím, že je pro zdraví dítěte důležité hlavně prostředí ve kterém vyrůstá. Ať už po psychické, tak i po fyzické stránce. A kojení je prostě péče navíc. 🙂

lucca13
13. říj 2014

@silvapokorna přesně tak...a hlavně spokojená maminka - spokojené miminko 😎

daasenka85
13. říj 2014

Malou kojím doted - 19 měsíců a již potřetí má ATB. virózu nebo rýmu měla asi 5krát, zkrátka co 2 měsíce furt něco

diamanta
13. říj 2014

Malá dostala také rýmu měsíc po narození a minimálně měsíc ji měla, ale jinak byla bez problémů. A hlavně já takovej chcípáček co všechno chytnu, tak během plného kojení, a u obou dětí, jsem měla imunitu jak slon 🙂 to bylo úžasné procházet se mezi bacily celou zimu jako nedotknutelná 🙂

baris
13. říj 2014

@astra11 schopnost dítěte odolávat nemocem je dána geneticky. Kojení je v tom prospěšné asi jako vitamínoví gumoví medvídci. 😒

Některé dítě je zdravé a je jedno, jestli je kojené, chodí do školky, má staršího sourozence .... a druhé může být kojeno skoro do puberty a stejně bude nonstop nemocné.

Zdravé dítě je v dnešní době genetická výhra, kterou můžeš ovlivnit jen z mála. 😝

silvapokorna
25. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@daasenka85 no právě, to kojení není záruka zdraví dítěte, ale určitě mu to prospívá. Možná už v tomto věku není kojení nutné a nemá takový efekt. Pokud jste ale ty i miminko s tím v pohodě, tak proč ne. Na škodu to rozhodně není. Zkusila si se radit ohledně imunity?

adrianka1712
25. říj 2014

Kojím dcérku už 14 mesiacov a je nemocná skoro každý mesiac ☹

daasenka85
26. říj 2014

@silvapokorna zkoušíme homeopatika, dcera má hlavně podruhé zánět močových cest, tak to je asi specifická imunita

pincola
26. říj 2014

Taky jsme furt nemocný, ale myslím si, že kdyby nebyla kojená, bylo by to ještě horší. Já jsem zastánce kojení i když samospásné není nic.

nonacek
26. říj 2014

@astra11 Ahoj Já kojila do roku,a kluk my stejně márodil navíc my onemocníl tak ze jsme z končily v nemocnici z naběhem na zápal plic. samozřejmne nechci Zlechcevazovat kojení to ne,ale Já mám tyhle skusennosti.. , ale jestli jse my teď podaří otěhotnět tak budu kojit ......,protože je to výhodnější ,levnější,a snad i zdravější... Já nevím , ale je krásný pocit když miminko saje mlíčko a divat se u toho na něj.

nininka23
26. říj 2014

@astra11 Já mám zkušenost z opačné strany. Malá není kojená od narození. Jediné mateřské mléko, které dostala bylo dárcovské v porodnici. Jinak na UM a nemarodila ani jednou (dokonce ani s rýmou). Rozhodně přínos mateřského mléka neznevažuji, ale myslím, že to není jen o tom.

yildiz
26. říj 2014

myslim ze kojeni nema vliv na imunitni system ..max kojeni je jako podpora imunity, takze zalezi - ja treba holky kojila max do 2mes a pak byly jen na UM a nemocne nejsou vubec ..rymy ani nic takoveho nezname ...

seb
26. říj 2014

@astra11 kojila jsem, jak staršího, tak teď malého a starší až do nástupu do školky nebyl nemocný a malý od něj chytne každou rýmu a už měl i zánět průdušek, o prázdninách byli oba zdraví a co v září nastoupil do školky opět každou chvíli marodíme :(

ayenkas
26. říj 2014

Dcera se narodila 5/2013, tu první zimu dost soplila, i když byla plně kojená. Kojila jsem ji do jejích 15 měsíců a letošní podzim ještě neměla ani rýmu. Myslím si, že větší vliv než kojení na to mělo to, že sme byli v červnu a září u moře...

carrie_b
26. říj 2014

Dceři bude v listopadu rok, UM dostávala už v porodnici, kojila jsem pouze 14 dní. Zatím nemarodila, neznáme ani rýmu (ťuky ťuk). Kojené děti v podobném věku v našem okolí už minimálně rýmu zažily.

astra11
autor
27. říj 2014

Hmmm, tak to je zajímavé. Já myslela, že kojení bude zaručovat zdraví v 99 procentech - díky tomu, že když jsem měla první dítě a bylo kojené rok, nebylo opravdu nemocné do tří let (dokud ovšem nešla do školky v těch 3 letech). Takže tady jsem narazila. Údajně mladší sourozenci když mají sourozence ve školním věku nebo prostě chodí do nějakého kolektivu, od něj mohou chytit bacily právě i přes to, že jsou kojení.
Což je mi sice divné, protože jsem myslela a stále mám za to, že mateřské mléko by prostě mělo chránit a hotovo....Ale nemohu s tím nic jiného dělat, je to tak jak to je....kojíme stále a doufám, že budeme kojit stejně jako u prvního děcka. Lékař tvrdí, že i přesto že je kojený, může prostě rýmu nebo kašel dostat a hlavně ale, že je to "jen" rýma. Což mluví asi za vše - pravděpodobně tedy kojení není opravdu samospásné a děti jsou nemocné i tak, ale - a to je asi důležité......ochrání prý před závažnějšími nemocemi.....což je ještě zajímavější, protože jak to, že ochrání před závažnými nemocemi, když neochrání před rýmou, že?