Koronavirus u kojenců a batolat. Jak to je?

karol1996
25. únor 2020

Zdeavim, nechci sirit paniku, nebo tak. Ale pri te medialni masazi o tom nejde nepremyslet. Nikde jsem se bohužel nedocetla, jak je to s koronavirem u miminek a malych dětí? Jak je to uz v Itálii, tak se zacinam bát o rocni dceru 🙂 Dekuji.

lachipie
25. únor 2020

Nešil. Stále mě víc děsí chřipka než koronavirus. Sice se šíří rychle, ale zvlášť v té Itálii mezi mrtvými byli buď stáří lidé nebo lidé co už trpěli jinou nemocí a byli oslabení. Mám kamarádku na S Itálie a jsou v klidu, vůbec to tam prý není tak žhavé jak se to podává tady v ČR v médiích.

karol1996
autor
25. únor 2020

@lachipie ja nesilim, jen jsem se prave ohledne deti nikde nic nedocetla. Samozrejme se bojim i chripky. Uz 14 dni "bojujeme" s blbou virozou :D .. jediny, co jsem zatim z "paniky" udelala je to, ze nechodim do Sapy :D ..

raniha
25. únor 2020

Cetla jsem clanek z msn, ze by mel napadat 12 let a starsi. Napada spis lidi zatizene jinou chorobou, oslabenou imunitou, atd.. Vetsinu co to napadlo a zemreli byli padesat a vic.

not_blond
25. únor 2020

@raniha To bych klidně řekla i 70 a víc.... A ještě dodávají: "a měli i jiné zdravotní potíže...." Nebojím se vůbec, je to nepříjemné, ale nevěřím, že bych se jednalo o epidemii ala španělská chřipka, která zdecimovala půl evropy.....

caverina
25. únor 2020

@not_blond tak zemřít na ni asi všichni neumrou... Ale dostat ji může každý a to taky není žádná sranda...

odula
25. únor 2020

U dětí do 12 let má prý velmi slabý průběh a nebo je bezpříznakový. Při epidemiích sars a mers nebyla mezi dětmi jediná fatalita . Takže aspoň tak ;)

sobist
25. únor 2020

Teď byl nějaký článek na Blesku.. :D Psali, že měla jen mírný průběh a dostala se z toho sama, bez medikace.

sigyn
25. únor 2020

U dětí do 9 let nebylo zaznamenáno žádné úmrtí. Prakticky až do 60 let je úmrtnost 0,2%. Většina zaznamenaných úmrtí se týká především osob důchodového věku, nebo vážně nemocných pacientů (již před onemocněním koronavirem).

karol1996
autor
25. únor 2020

Dekuji za uklidnění. O sebe a manzela jsem se prave nebala, jsme zdravi jedinci. Ale nevedela jsem, co to dela miminum. 🙂

andelka
25. únor 2020

Ja se víc bojím o mamku (72) než o děti ( i když to taky samozřejmě obecně stále). A o manžela, ten nemá imunitu úplně stopro.

popelka1984
25. únor 2020

Kdyby v Itálii, ale už i v Rakousku a Chorvatsku kde mame už zaplacenou dovolenou v červnu a srpnu. Takže ta se asi konat nebude, uvidíme. Zatím nepanikařím ale o syna se bojím, často trpí na plicní infekce a na virózy vůbec a má náběh na astma, takže patří do rizikové skupiny. Takže mu teď zkusím zesílit imunitu. Maximálně mi sem tam v hlavě problikne že až se to dostane sem tak nakoupím pro jistotu nějaké trvanlivé potraviny a naplním mrazák, protože jestli vznikne panika jak v Itálii, kde lidí berou obchody útokem tak ať jsme zajištění. Jinak to zatím neřeším.

popelka1984
25. únor 2020

Jo a známá s kamarády a velkou rodinou se právě vrátili z Benátek, bydlí 5 km od nás a lidi z okolí na nich na chudácích nenechají nit suchou, proč tam jezdili a pod. a mají obavy. No tak snad budou ok 🙂

amazonkajanik
25. únor 2020

On je problém v tom, že tahle potvora funguje podobně jako aids,nebo mrsa. Sama o sobě moc neudělá, ale nalomenou imunitu ještě víc podlomí, najde v těle pozůstatek " přechozené " nemoci, vytáhne ji a člověka právě zabije to, co předtím jeho tělo tak nějak zvládlo.

martt
25. únor 2020

@popelka1984 Máte dobrý, že jedete až v červnu. Známá má odjíždět s rodinou v sobotu do Itálie na týden. Už zjišťovali od cestovky, jestli by jim nenabídli nějakou jinou destinaci. Ta rekla, že ne a jestli chtějí tak, že to mohou zrusit ale ze jim vrátí jen asi 1000 Kč ze 17 000, které za to zaplatily. Tak se ted rozmysleji co dělat.

popelka1984
25. únor 2020

@martt to je nemilé teda, já bych zrovna tam raději nejela, cestovky by v těhle případech mohly být shovívavější, buď teda nabídnout něco jiného nebo vracet větší část peněz, chápu že CK z něčeho musí být živi ale...

martt
25. únor 2020

@popelka1984 Právě, že taky moc jet nechtějí, ale zas na druhou stranu nechtějí ani přijít o tolik peněz. Známá právě říkala, že kdyby jim vratili alespoň půlku z ceny, že by nejeli. Tak čekají jestli se ještě do soboty cestovka nějak neumoudří. Myslím si, že v těchto případech by mohli trochu přivrit oči a do těchto zemí s koronavirem vracet za storna alespoň půlku.

caverina
25. únor 2020

@martt já bych v takovém případě na peníze kaslala... A to si na každou dovolenou musím "tvrdé" nasetrit....

mamio
25. únor 2020

@karol1996 to ja se Teda upřímně bojím... Je to neprobadanej vir někde z konce druhyho světa, kde jsou hygienicky návyky otřesný... Nikdo neví co to s ním udělá. Takže bych nedělala machra ze je to jak chřipka, mám pred tim respekt.

mamio
25. únor 2020

@lachipie otázka jestli budu všichni tak,, v klidu, az se to bude týkat jich samotných...

karol1996
autor
25. únor 2020

@mamio Na tom taky neco je. Ja mam proste instinktivně strach o malou. Manzel, za tu dobu, co spolu jsme byl nemocny asi 2x ale ja chytim vsechno :D .. Doufám, ze tohle ne 🙂

orisek56
25. únor 2020

Z toho tady mam pomalu pocit, nic ve zlem, jako by stari lidi nikoho nezajimali. Ja se teda uprimne bojim o svou babicku i o nase at jsou jakykkoliv. A resit penize za dovolenou.... Ono az pujde o zivot, tak si muzeme vsichni tema papirkama tak vytrit vite co.

karol1996
autor
25. únor 2020

@orisek56 my mame rodice pomerne mlady (memu i manzelovo tátovi te 50 a mamkam 43 a 44) takze o ty strach tolik nemám, o prarodiče jo, ale to i pri chripce 🙂

mamio
25. únor 2020

@karol1996 no ja jsem na tom stejně s tou imunitou... A v lednu jsem rikala ze to bude u nás do dvou měsíců a samozřejmě uz je to otázka pár dnů...

marketa11112
25. únor 2020

@odula to trosku dokazuje,ze je virus vytvoren umele. Deti nezabijeme,silne pracujici take ne,zbavime se starych a nemocnych. No, co k tomu rict vic.

priefi
25. únor 2020

@karol1996 chápu Tě, já mám ročního chlapečka, a skoro 4leteho, který má mastocitozu = nabouraná imunita a bojím se sakra moc. Samozřejmě i o moje rodiče a jelikož to umí zlikvidovat i mladé, ačkoli to jsou vyjímky, co potvrzují pravidlo, nikdo neví, kdo bude mít ok imunitu a kdo ne.
@orisek56 přesně, taky jsem nabyla ten dojem...
@marketa11112 zní to tak, že?

marketa_sob
25. únor 2020

Dneska jsem četla tuto statistiku, ale nepátrala jsem, jak důvěryhodný zdroj to je: https://www.worldometers.info/coronavirus/coron...

marketa_sob
25. únor 2020

@marketa11112 jako jo, vypadá to tak, ale - pokud by mělo jít o snížení populace, kdo by měl chtít ho vypustit? Jde o to, že celá epidemie bude mít/už má na Čínu obrovský ekonomický dopad. Pochybuji, že je náklady na péči o seniory stojí tolik, aby se jim "vyplatilo" vynaložit teď takové finance.

orisek56
25. únor 2020

@marketa11112 ale ja jsem presvedcena, ze je to jeden z nastroju ke snizeni populace. Uz jsem ty duvody psala vyse, na zacatku diskuze, a presvedcena byt neprestanu. Zrudy sveta si hraji na Bohy a rozhoduji o zivotech obyceinych lidi. Bez ohledu na premnozeni lidstva.... . Nikdo nema nejmensi pravo ukazat prstem a rict si, tak ted umres ty a umre tolik a tolik lidi.

Nekde probehla zprava, ze byl vypusten z laborky... Ale to mi rikal muz, takze nevim kde to cetl. Nic co bych si celou dobu nemyslela.

ufonaut
26. únor 2020

@orisek56 asi tak. S mužem tomu říkáme čínská důchodová reforma...

orisek56
26. únor 2020

@ufonaut jo to rikam ja..... Jak se jnenuje nova duchodova reforma.... COVID 19