Koronavirus u kojenců a batolat. Jak to je?

karol1996
25. únor 2020

Zdeavim, nechci sirit paniku, nebo tak. Ale pri te medialni masazi o tom nejde nepremyslet. Nikde jsem se bohužel nedocetla, jak je to s koronavirem u miminek a malych dětí? Jak je to uz v Itálii, tak se zacinam bát o rocni dceru 🙂 Dekuji.

apollena
26. únor 2020

No, neresila jsem to, ale co jsem tehotna, tak strach mam...🤔

marketa11112
26. únor 2020

@marketa_sob spis myslim,ze proste zkousi vyrobit ruzne bio-logicke zbrane. A nejsou urcite jedini. Je mozne,ze neslo o cileny utok,jen jakysi unik z laboratore. Treba pokusne zvire? A pak ho nekdo sezral. Oni fakt ulovi a sni cokoli. Kdo vi. Pravdu se asi nikdo nedozvi.

marketa11112
26. únor 2020

@orisek56 pokud to fakt chteli pouzit, nedomysleli ekonomicke dusledky. Hodne jim to ublizi. Diky rozsireni budou mit problem vsichni. A nakaza je zrejme nevyhnutelna. Nekde jsem cetla,ze nositeli viru jsou i vyleceni lide. Takze to vlastne musi chytit temer kazdy.

orisek56
27. únor 2020

@marketa11112 jo to je pravda. Minimalne 14 dni po vyleceni to naji v moci. A taky se to dostava do kanalizace. Gates totiz minuly rok informoval o koronaviru, uz to vedel pred jeho vznikem a proklamoval, zenzemre do pul roku nekolik milionu lidi.....pocet je diskutabilni ale jak mohl byt vedma a predpovidat tenhle virus....

ufonaut
27. únor 2020

@orisek56 hele, třeba jsem se koukala na doktorku Quinnovou (haha koukám na doktorku Quinnovou 😂) a tam ti byl Číňan co měl záhadný virus a byl z Wu-Chanu 😂😂 jsem šla do kolen

caverina
27. únor 2020

Uz jsem na MK cetla,ze koronavirus do sveta umyslne vypustili cinani....ted je to zase Gates...kdo to bude zitra? Babis??🙂 jeste ze jsem jen obycejna marena z horni dolni a nemuze se to svest na me🙂

orisek56
27. únor 2020

@ufonaut tak tomu se eika cerny humor 😀 a ted jak to pisu, tak mi nejaky zahadny virus shodil elektrinu 😀

orisek56
27. únor 2020

@caverina tak si odpust rejpani pani mareno a mej hezky den 😉 lidi jsou ruzni, dokonce i taci co veri urcitym souvislostem a pro tebe blbostem, tak je u toho nech a hled si sveho.

caverina
27. únor 2020

@orisek56 tak teď jsi mi to nandala🙂

orisek56
27. únor 2020

@caverina zejo, ja to umim 💪

caverina
27. únor 2020

@orisek56 na síti to umí každý a není se zrovna čím chlubit😂

orisek56
27. únor 2020

@caverina a ver ze ja to umim dokonce i v realu 😉 a pochlubim se tim rada, protoze zrovna takovych lidi, jako ty, co umi nekoho zesmesnovat ve virtualnim, v podstate neexistujicim svete a honit si ego je neurekom. Vice se s tvym stihomamem zabyvat nebudu.

caverina
27. únor 2020

@orisek56 ja ze mam stihomam??? Ja tady nepsala ze za to muze Gates🙂 tak ver si samozrejme cemu chces kdyz ti to pomaha🙂

orisek56
27. únor 2020

@caverina s laskavym svolenim dekuji 👍

karol1996
autor
27. únor 2020

.. stejně jsem na to zvedava. Doma mi dosly testoviny a u nas v tescu meli prd.. :D lidi blbnou 🙂

bachovy_esence_poradna
1. bře 2020

@karol1996 tady je článek o tom kolik % v dané věkové skupině chytilo koronavirus... zatím to je statistika jen z Číny.... u dětí opravdu bývá mírný průběh, obezřetná bych byla pokud by se jednalo o dítě, které má potíže s imunitou... a pak je také riziko přenosu na starší lidi samozřejmě...
https://qz.com/1810299/can-kids-get-coronavirus/
(je to v angličtině, lze vložit do Google translate např.)

hojda
1. bře 2020
hojda
1. bře 2020

@caverina Tutově to byl Babiš. Věděl, že zabaví Čechy na hodně dlouho a ještě prodá plno potravin z jeho agrofertu.🙂

caverina
1. bře 2020

@hojda takže žádná čistka, ale jen způsob jak si vydelat😁

priefi
1. bře 2020

@bachovy_esence_poradna právě proto se bojím, syn má oslabenou imunitu díky mastocitoze 😔

priefi
1. bře 2020

@hojda 👌👍😂😂😂😂😂

bachovy_esence_poradna
2. bře 2020

@priefi chápu, pak nejlépe co nejvíc zůstat v izolaci, vše odložit, nechodit na návštěvu, necestovat... a posilovat imunitu

bachovy_esence_poradna
2. bře 2020

@priefi Jinak bych to nepodceňovala. Ono statistika úmrtnosti vypadá do nějakých 60 let poměrně dobře, ale 15-20 % nakažených má střední až těžký průběh... a to je za mě dost podstatné číslo

petaov
2. bře 2020

@karol199625 Mi pro uklidnění stačí číslo, že se už víc než 50% nakažených uzdravilo samo. Já to beru jako horší chřipku. Kdysi byl humbuk kolem prasečí chřipky, teď zas toto. Každopádně o děti jsem měla taky strach, ale u dětí do 9 let nemají žádný případ úmrtí a to mi stačí. Dokud to není v našem městě a neumírají kolem mě lidi, tak panikařit nebudu. Spíš bych dala pokutu těm nezodpovědným lidem, co přijedou z Itálie a nezůstanou projistotu v karanténě a jdou klidně do práce, jen proto, že v ten den neměli žádné příznaky viz ten profesor. Studovaný člověk a takový blb... Díky takovým se to prostě šíří jak lavina.

priefi
2. bře 2020

@petaov a že jich tady takových běhá docela dost

priefi
2. bře 2020

@bachovy_esence_poradna no jo, ale stačí, že to manžel přitáhne z práce a to už neovlivním. Navíc v manželově práci jsou lidé, co byli v Itálii na dívčí o jarních prázdninách a karanténa jim nic neříká

caverina
2. bře 2020

@priefi a jsou i takoví na MK, kteří tam jedou i dnes...

priefi
2. bře 2020

@caverina jsou no... Ale to nemá cenu komentovat, protože jakmile člověk ukáže, že má obavy, pomalu by ho zavírali na psychiatrii 🤦‍♀️ jako za normálních okolností bych napsala, kdo chce kam, pomozme mu tam, ale tady už nejde o ty nezodpovědné lidí, ale i o ty, se kterými se budou setkávat pak... A odkazy na statistiky jsou sice super, ale když si vylosuješ tzv. černého Petra, bude Ti i jejich omluva prd platná... Je to těžké no...

caverina
2. bře 2020

@priefi tak já to v klidu napsala, třeba příště by už díky tomu používala hlavu...

priefi
2. bře 2020

@caverina sice nevím o koho se jedná, ale neposlala Tě do bunkru? To oni velice rádi 🤦‍♀️