Letní boule a bebínka. Jakou dezinfekci mám koupit?

maja26
4. čer 2008

Začíná léto,kraťasy,trojkolky,odrážedla.....plno odřenin,boulí,šrámů....a já vůbec nevím jakou desinfekci bych si měla koupit do lékarničky pro tu naši dvouletou dračici 🙂 Zatím máme jen pár odřenin na kolínkách,ale pro jistotu bych si něco koupila,ale vůbec netuším co? 🙂

aponchie
4. čer 2008

tak to nase mala je expert kukni do alba... 😀 furt jen utika a je dodrena jak pes..ted ma na jednom koleni odreninu az na zive maso a nema ani strup takze fakt brutal..vcera dalsi loket a hlava ja uz z ni nemuzu pac je dobita jak kun a modriny to ani nemluvim..ja po uraze okamzite pokud neni v rane zadnej bordel vemu Solutio Novikov..je to ta zelena desinfekce..nepali nestipe a zalepim Omnifilmem ,ale ten bohuzel musis koupit ve velke roli pouziva se v chirurgii je to ten bilej jakoby hadrovej material nadherne se odlepuje a neboli a dycha 😉

aponchie
4. čer 2008

jeste se prodavaji naplasi (opet chirurgickej material)napustene ajatinem takze jen zalepis a pusobi to..jsou drahe a daji s ekoupit ve zdr.potrebach..

skuli
4. čer 2008

Tak my všechno řešíme Tea Tree olejíčkem.Ten je snad na vše.

maja26
autor
4. čer 2008

aponchie právě že moje malá je to samé jako tvoje,proto tohle téma 😀

maja26
autor
4. čer 2008

já měla strach že to zešlené štípe,pamatuju když jsem byla malá to bylo dílo když mě chtěly vyčistit ránu... 😀

maja26
autor
4. čer 2008

skuli máš pravdu tea tree vypadá že je na hodně věcí 🙂 to bych teď potřebovala je tam napsané při angíně kloktat a mě ze včerejška bolí v krku jako hrom 🙂

aponchie
4. čer 2008

ta zelena prave nestipe 😉

aponchie
4. čer 2008

me kdyz sem byla mala cistila doktorka ranu po upadnuti na kole a mela sem skvaru v koleni a to byl humac teda a slila mi to septonexem ja jsem myslela ,ze umru!!!kdyz sem pracovala v kuchyni a nekdo se hodne porezal tak se daval prst do misky se soli brutus co? 😲

skuli
4. čer 2008

aponchie-A co takhle ránu počůrat?Tak to dělaly naše babičky a dědové 😀

skuli
4. čer 2008

maja26-Kup si ho,je fakt na všechno.Pomáhá i proti komárům a klíšťatům,což teď v létě určitě využiješ.Stojí kolem 100 kč a vydrží strašně dlouho.V lékárně mívají takové letáčky a tam je přesně napsané dávkování a využití.

aponchie
4. čer 2008

curymury jo? 😀 vis jak to stipe??????????????????????? 😀

maja26
autor
4. čer 2008

aponchie já jsem se jednou spálila na chatě ruku nebo pořezala už nevím,myslím že spálila ohněm a babi mi dala ruku do vody se solí tak to je opravdu humáček 😀 a peroxid sodíku se dával ne myslím že se to tak menuje,segra mi to dala na loket když jsem měla asi 10let a odřela si loket to se tak napěnilo a myslela jsem že umřu 😀
na ten tea tree olej se juknu na to solutio jsem se dívala to je v takové sklince černé že já sem toho moc nenašla na netu a ještě je k tomu něaké méno vždycky solutio novikov ...a něco 🙂

aponchie
4. čer 2008

solution novikov stoji asi 36kc mala lahvicka a koupis ji v kazde lekarne 😉 poslu ti odkaz do IP

maja26
autor
4. čer 2008

aponchie díky zítra jdem na očkování tak si zajdu hned do lékarny a kouknu i na ten tea tree olejíček 🙂
skuli počurat to jsem taky slyšela 😀 ,ale prý je nejlepší panenská moč tak to by si tu ránu musela počůrat Máří sama 😀 😀 😀