Moře, hory? Co pomůže na dýchací potíže?

pejtho
2. kvě 2014

Ahoj maminky, mám na vás jednu prosbičku.
Mladší dcera (18 měsíců) má již od září dýchací potíže. Chronické bronchitidy, neustále střídáme antibiotika s kortikoidama, inhalujeme. Tak nějak bez většího úspěchu se nám to pořád vrací a vlastně už od toho září nonstop chrčí, nespí, v noci ze zahlenění zvrací, špatně dýchá...
V září jedeme k moři do Itálie. Doufám, že jí moře na dýchání trochu pomůže. Ale zároveň mám teď pocit, že do září už to nevydržím.
Takže přemýšlím, že bychom s ní vyrazili ještě někam. Jenže další dovolená u moře je už docela drahá a nechce se nám s manželem dávat tolik peněz za dvě dovolené ☹
Tak přemýšlím, jestli na podobné dýchací potíže pomůže třeba i pobyt na horách- např. Alpy. Horské vycházky apod.
Popř. nějaké termální lázně Maďarsko, Slovensko.

Vyšlo by nás to levněji než moře, ale záleží, jestli je možné, že to jejím průduškám prospěje nebo to bude k ničemu :-/
Děkuji

petrajurinova
2. kvě 2014

@pejtho možná není nutné jezdit kvůli úlevě tak daleko, pravidelné výlety na české hory (klidně jen 2x do měsíce výlet na 1 den na nejbližší kopce co máte - u nás jsou to Beskydy, nebo Jeseníky, ale v každé části ČR se dá někam vyrazit) a 1 - 2 x týdně hodinka v solné jeskyni by mohly pomoct možná více než jednorázový týden někde v cizině.

petrusew
2. kvě 2014

Já mám těžké astma, moře mi moc nepomáhá, aby mi ulevilo,musela bych tam být aspoň tři týdny. Ale, osvědčilo se mi jedno moje zamilované místečko v ČR - Adršpach. Když je nejhůř, vyrazíme do skal a stačí mi dojít na sloní náměstí a je mi líp 🙂 Doporučuji, je tam nádherně, krásná příroda a úžasný vzduch.

pejtho
autor
2. kvě 2014

@petrajurinova
@petrusew
Holky díky za tipy. To mě upřímně ani nenapadlo, že bych mohla hledat i tady.
Solnou jeskyni bych zkusit mohla.
S těmi výlety je to horší. Bydlíme na Vysočině-takže hory žádné a naše holky udržet v autě déle jak hodinu je nadlidský výkon, takže to cestování s nimi je strašně na nervy 🙂
Ale určitě i nějaké takovéhle menší výlety zkusíme.
Babičku mám na Šumavě a občas tam jezdíme výletit. Akorát, že loni si to malá z podobného horského výletu po ČR přivezla ☹

hojda
2. kvě 2014

Zkus mrknout na www.olivovna.cz , ubytovat se někdo v okolí????

petrajurinova
2. kvě 2014

@pejtho A co třeba Žďárské vrchy, nebo Železné hory? Ty jsou přece na Vysočině.

pejtho
autor
2. kvě 2014

@hojda Když tyhle pobyty jsou asi spíše pro starší. A ona na tom zase s dýcháním není tak hrozně. Astma nemá, jen se jí vracejí často bronchitidy a je to na palici, ale na ozdravný pobyt to asi není. Asi bychom ho ani nedostali od pojišťovny.

@petrajurinova
No oni ty Železné hory, zas takové hory nejsou 🙂
Já bydlím kousek od Křemešníku to je spíš kopec a i tak je větší než nejvyšší vrch Železných hor. A že by tam byl nějak extra lepší vzduch se říct nedám. Tam jsme skoro obden a zlepšení nepozoruji. Takže bych řekla, že to chce opravdu větší hory ☹ A i tak si tím účinkem nejsem úplně jistá.

Starší dcera měla jednu dobu také pořád trápení s kašlem. Pak jsme strávili týden u moře a měla na rok pokoj. Vím, že u té mladší to takhle být nemusí, ale nevím, jak je to s účinkem hor a moře na to dýchání...

pluba
2. kvě 2014

@pejtho Mohu Vám pomoci vydržet do září (přes skype - metoda FasterEFT). @petrusew - nabídka platí i pro Vás (astma) - v mém blogu je ještě jedno volné místo na 2 hodiny práce zdarma (informace v jednom z posledních příspěvků s 23 komentáři - iniciativa "Pošli to dál").

eriska
2. kvě 2014

@pejtho Ahojky, co zkusit dětskou dr? Nám nabízela nějaký pobyt v lázních pro děti? Teď už nevím, jak se to jmenuje, protože pro mě nepřipadá v úvahu být měsíc mimo práci ☹ ale říkala, že to dětičkám moc pomáhá. A moře pomůže, ale musí se tam být minimálně 2 týdny v kuse, spíš déle. Nám hodně pomáhá inhalovat vincentku. Alespoň 3x denně po min. 10 minutách.

baffiny
2. kvě 2014

já bych zkusila solné jeskyně 🙂

lousher
2. kvě 2014

Ahoj, manžel jezdil jako malý skrz dýchací potíže k moři - přes mořského koníka. Ale musel chodit k moři brzo ráno, těsně před východem slunce, protože to je vzduch naprosto nejlepší. Ale myslím, že hory taky nebudou špatné, ale o tom nic nevím 😉 jen to moře ze zkušeností manžela 😉

pejtho
autor
2. kvě 2014

@eriska
@lousher
O těchto ozdravných pobytech v lázních nebo u moře vím.
Ale nemohu si dovolit tam s dcerou jet - časově myslím. Mám doma ještě dítko druhé a také už pracuji, takže nemohu odjet na déle jak na týden.

Zkusíme asi ty solné jeskyně a pobavíme se ještě o tom moři. Napadlo mě jet ještě teď v květnu. Bylo by to zase o něco levnější...Já velká vedra nemusím, jen asi na koupání to nebude. Na druhou stranu jde o vzduch, né o vodu, ne?

veruska007
2. kvě 2014

@pejtho Spíš kukni na lázně, kam se u nás jezdí kvůli astmatu. Myslím, že mj. Luhačovice, a tam se dá sehnat ubytování v soukromí i za 250/noc.
A náš nejstarší měl astma, přestěhovali jsme se do jiné městské části a astma zmizelo jak mávnutím kouzelného proutku.
Solnou jeskyni osobně moc nedoporučuji. Sama mám astma a několikrát se mi v jeskyni rozjel astmatický záchvat, že jsem myslela, že je to moje poslední hodinka. Paní, co tam obsluhuje říkala, že se to někdy stává. Já mám po těchto zážitcích ze solné jeskyně docela fobii.

dezyre
2. kvě 2014

A co jeskyně? Nemyslím vyloženě solnou, ale např. Macochu. Pamatuju si, že tam právě jezdili děti s dýchacíma problémama na ozdravné pobyty.

dezyre
2. kvě 2014

Našla jsem k té Macoše jen léčebnu pro starší děti, ale tak je to třeba inspirace i pro ostatní a pro astmatiky. http://www.detskelecebny.cz/ostrov/. Jinak jako výlet je tam moooc pěkný. Sloupsko šošůvské jeskyně je moje srdeční záležitost 😀 😀

hojda
2. kvě 2014

@pejtho Já nemyslela jako pobyt, myslela jsem jako dovolenou pro vás všechny v této lokalitě 😉 .

ludva
2. kvě 2014

Ahoj, určitě zkuste na alergologii zažádat o lázně. Já byla konkrétně s dětmi v Jeseníku a opravdu jim to moc pomohlo 🙂 Jezdíme pravidelně do Alp, ubytováváme se v soukromí a pobyt vyjde stejně jako u nás... Jinak já za solnou moc nejsem. Nevím, ale přijde mi, že se tam ty bacily nijak nevyvětrají :(

petruskabmw
3. kvě 2014

A co solná jeskyně?? Znám kolem sebe hodně alergiků co tam chodí a moc si to vychvalují 😉