Experimentuji s (obkoukaným) přístupem - poskytnout službu a nechat ohodnocení na klientovi. Podobá se to mé původní možnosti "platby za diagnózu", ale jde to o krok dál, rozhodnutí nechává plně na klientovi. Potěšily by mne názory na tento způsob.

  Malnutrice a stres... příčiny chorob a úmrtí: http://www.seberizeni.cz/na-jidle-zalezi/

  Možná reklama pro kolegyni (stejnou metodu používám i já 😀 ) : http://www.fastereft-stopstres.cz/Problem-s-ote...

  Naše okolí má nad námi takovou moc, jakou mu dáme. Bere si ji přes pocity viny, strachu, vzteku, lítosti, ponížení... ... ... Nikdy by to tak ale nemohlo udělat, pokud bychom se tak necítili. Jestli chceme vládnout svému životu, potřebujeme vládnout svým emocím.

  Ptali se mne kdysi žáci: "Kdybyste si mohl vybrat bez omezení, který mobil byste si vybral?" Má odpověď je úplně vykolejila (někteří ani nevěděli, o čem mluvím): "Pokud bych si mohl vybrat jakýkoliv komunikační nástroj, vybral bych si dokonalé zvládnutí telepatie. Nebyl bych závislý na operátorovi, signálu, nemusel bych dobíjet baterky a něšířil elektromagnetický smog."

  Jedna z účastnic iniciativy "Pošli to dál" (příspěvek ze 14. dubna v mém blogu) od 16. dubna nezareagovala, je tedy ještě jedno "místo" volné (znamená 2 hodiny skype práce zdarma).

  Většina omezení je jen v naší hlavě.
  HLAVOLAM:
  Propojte čtyřmi přímkami jedním tahem (bez návratu po čáře zpět) všech 9 bodů na obrázku ve Fotkách. Je to hlavolam, kterým občas začínám terapie. Je to zajímavý začátek. Není podstatné, pokud se Vám to nepovede. Právě naopak, získáte daleko víc, pokud dojdete do stavu, že si budete myslet, že to není možné. Prosím, nepište do komentářů řešení, ať si mohou hlavu lámat i jiní. Budete-li chtít předvést řešení nebo ho ukázat, pište mail.

  Jeden z mých oblíbených příběhů (někde jsem ho četl):
  Jdu po asfaltové cestě...
  Před časem pršelo a slimáci, kteří byli na jedné straně cesty se vydali objevovat "Eldorádo", protože tam, kde doposud byli už bylo potravy málo. Slimáci se pustili přes mokrou cestu, přes kterou by za sucha nemohli. Mezitím začalo svítit slunce a vrátilo se vedro. Někteří slimáci přelezli cestu, jiné rozdrtili jacísi obři svýma nohama. Některé sezobl pták. Jeden slimák, který se vydal na cestu pozdě, v půli cesty zastihlo už sucho a nepříjemné sluneční paprsky. Pomalé mučivé umírání... Najednou ho zvedla nějaká neznámá tajemná síla a hodila ho do vysoké čerstvé mokré trávy na druhé straně cesty. Z pohledu slimáka něco nečekaného, nepochopitelného, nemožného. Z mého pohledu se nic nepochopitelného nestalo, prostě mě ho bylo líto a pomohl jsem mu. Tak i přes zdání neřešitelnosti, zkázy, beznaděje, zoufalství, selhání, ... přece si vybral cestu k "Eldorádu" správně.

  Začal jsem sledovat, kdy lidé v autě troubí. Zkuste odhadnout z jakého důvodu troubí nejčastěji. Není to kvůli upozornění na něco důležité, ale naprosto suverénně vede důvod "podívej se, jakej seš...". Přijde mi to dost legrační, a symptomatické, raději sami sobě nebo někomu druhému něco (nejčastěji nepěkného) dokazujeme, místo abychom věci řešili.

  Největší dar, který můžeme dát světu je, že se vyrovnáme se svými negativními a agresivními myšlenkami. Zároveň je to nejjistější cesta ke zdraví, štěstí a svobodě.

  Ceník pro MK: Skype "sezení" 300,- Kč / hodina - zdarma je možné se během první hodiny, pokud nebude ukončené větší téma, rozhodnout dále nepokračovat. (Co jsem hledal na netu, nejnižší nabídka, mimo MK ji ani nenabízím). Další varianta je zapojit se do bodového systému LETS (300 bodů/ hodina). Nabídka pro dlouhé a nejisté případy - předem dohodnutá cena za vyřešení, nic neplatíte, dokud nedosáhneme úspěchu. Obě strany mohou v průběhu kdykoliv ukončit práci na problému, dokud nedosáhneme úspěchu, neinvestujete nic, jen čas. Jestli okomentují některé členky, se kterými jsem pracoval tuto nabídku, budu rád, když ohodnotí, jestli je tato cena odpovídající.

  Snažíte se o miminko? Mnohé z Vás víte, že tomu může bránit stres, strach a další negativní emoce. Některé i tušíte, že Vaše tělo je vyjádřením Vašich myšlenek. Co tak tělu pomoci, aby mu ustoupila hlava (myšlenky) a srdce (negativní emoce)? Možná jste zvědavé, jestli to bude stačit. Třeba nemusí žádná z Vás zažívat nervozitu, čekání, sledování ovulace, nebo dokonce i "musíme", hormony... všechno, co některé z Vás znáte. Je cesta, jak se cítit lépe, je cesta, jak osvobodit tělo od vlivu negativních myšlenek a emocí.

  Myšlenky dokáží zabít, myšlenky dokáží vyléčit. Myšlenky dokáží vytvořit stigmata nebo způsobit, že bez spálenin přejdete po žhavém uhlí. Co ještě myšlenky dokáží? Pečujte o své myšlenky a pocity, vytvořte si Šťastný deník, ve kterém "radostně - šťavnatými výrazy" popisujte šťastné vzpomínky, to, co byste si přály, nebo i prostě fantazírujte. Lepte tam pohlednice a fotky Vaše nebo "cizí". Případně milostné dopisy. A čtěte si v něm co nejčastěji. A pro radostné/šťastné pocity udělejte místo, negativních myšlenek se zbavujte, ať se nenastřádají jako ve filmu "Kurz negativního myšlení" (ulozto.cz nebo odkaz o 2 komentáře níž). Pokud bude zájem, dám do blogu jednoduchý návod, jak se negativních pocitů zbavovat.

  Účastním se inicitativy "Pošli to dál" na tomto severu. Prvním pěti, kteří tuto zprávu okomentují slovy "JSEM PRO" věnuji 2 hodiny skype sezení zdarma.

  Drsný film k přemýšlení. Ukazuje také, jak může dopadat potlačování (a popírání) vzteku. A to ještě nemluvil o somatizaci...
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10457094416-...

  pluba
  8. dub 2014    

  Nikdo z nás neví, jaká je přesně realita, víme jenom, jak my ji vnímáme. Proč ji tedy raději nevnímat tak, jak je to pro nás přínosné, pozitivní, zdravé?

  pluba
  8. dub 2014    

  Klíčem léčby je vědomí. Cestou k vyléčení úklid.

  pluba
  3. dub 2014    

  http://www.youtube.com/channel/UCOVY8R3PIBUfd5c... Něco je v češtině, něco má titulky (cizí titulky můžete kostrbatě nechat přeložit automatem... Něco je jen v originálu.

  Proč že se účel tak rád mění v bič
  a proč že se má člověk bát...
  Geniální slova. Týkají se tak moc oblastí v mnoha směrech. A nejdrastičtěji ve výchově a vzdělávání...

  Dostal jsem chuť rozvinout text "Holky nechějte...". Kam jsme my svět dovedli? Krize kam se podíváš. Finance, ekologie/klina, konflikty, terorizmus (a důvody, které k němu vedou), média, která lžou a manipulují čím dál víc, přetechnizovaný (jsem elektrotechnik 😀 ) svět, který chce na všechno tlačítko nebo aspoň pilulku, která nejlépe ihned odstraní bolest, úzkost, depresi... Už "zítra" rozluštíme genetický kód a zatočíme se všemi neduhy... Hory odpadu všeho druhu, které nevíme kam dát (skleníkové plyny, jaderný odpad...). A největší smetiště si nosíme v našich hlavách. A cpeme si tam pořád další - koukáme na filmy plné konfliktů, násilí, armagedonů, katastrof... asi máme tyto pocity rádi. To, proč jsem se přihlásil na tento web, by se dalo napsat takto: Sázím na Vás. Máte neskutečnou moc a můžete ji uplatňovat (jen nesklouzněte ke stejným prostředkům, jako my). Vaše výchova v nejcitlivějších obdobích dětí (do 6 7 let) je klíčová. Tady je možné měnit budoucí svět! Chtěl bych, aby šťastné maminky vychovávaly příkladem šťastné a zdravé děti. Vychovávejte cítící, myslící, ohleduplné, sebevědomé, silné ... děti (a dejte si záležet na výchově kluků, jaké je vychováte, takové je budou mít Vaše dcery 😀 ).

  Naše těla jsou velmi inteligentní a vyjadřují naše myšlenky.

  Čemu věnujete energii, to posilujete. Před čím utíkáte, to Vás dostihne. Odpuštění jiným znamená především odpuštění sobě.

  Holky, nechtějte být jako my (za moc to nestojí). Jste skvělé a buďte takové, jaké jste. Nikým si nenechte nakecat něco jiného.Pomozte změnit svět. Tedy spíš ho dál měnit, protože to stejně celé věky děláte. Ale myslím, že je doba, abyste se do toho pustily víc. Jen, prosím, nesklouzněte do stejných vzorců chování, jako my 😀

  Jaké filmy a jaké myšlenky rezonují s Vašimi názory?

  Jste auditivní, vizuální nebo kinestetický typ? Je dobré si uvědomovat, jak zpracováváme my i naši blízcí informace. Příklad: Manžel (kinestetický typ) přijde domů obejme ženu (auditivní typ), snaží se ji políbit. Manželka mu místo toho řekne, že má dnes klidný příjemný hlas¨, přesně takový, jaký u něho miluje. Zdá se to být idylické. Pokud si ale oba neuvědomují různé projevy lásky, může být žena zklamaná ("kdys mi naposledy řekl, že mě máš rád") a muž zklamaný ("ani pusu mi nechce dát").

  Jestli něco od okolí chcete, buďte naprosto konkrétní. A zvlášť pozor na abstraktní pojmy. Vysvětlím to příběhem záměrně přehnaným: Mladý pár, spousta společných plánů, dobré úmysly ... Dívka v jedné chvíli řekne: "Pro mne je nejdůležitější láska." Hoch si to zapíše do paměti, jen tomu rozumí "pro mě je nejdůležitější milování". Dívka přitom myslela jiné projevy - být obdivovaná, obdarovávaná, obletovaná. Za nějaký čas, kdy si nevyjasnili osobní význam pojmu "láska". Hoch se snaží často dávat dívce to, co si myslí, že je pro ni nejdůležitější a diví se, proč se její chování změnilo. Děvče si pořád říká, jde mu o mě, vztah, sex ... Pokud si oba neuvědomí, z čeho plynou problémy a nevyjasní si, nejlépe naprosto konkrétně, jejich vztah pravděpodobně dopadne špatně.