Neustálé kýchání. Jak byste řešily vy, co se týká školky?

moveto
19. dub 2022

Zdravíčko holky,
Určitě se tu objeví někdo,s podobnými zkušenostmi. Dcera(6,5let) od narození neustále kýchá, nemocná není jen silný alergik ,takže prostě z rána si 15x kýchne i párkrát přes den. Máme lékařsky podložené, že je to opravdu z alergie a nebo jen tak bez příčiny.
Jenže naše paní učitelka v mš je asi zaujatá a nechce mi dítě ve školce vzít. Dnes ji například sama od sebe odhlásila, že je nemocná, jen prostě že kýcha ale lék.zprávu k nahlédnutí má, že je alergik. Příznaky nachlazení nebo nemoci opravdu nemá.
Zítra jdu k doktorovi na konzultaci a nechat si potvrdit, že nemocná není.
Píši zde , abych měla i více pohledu na naší situaci.
Jak by jste situaci řešili vy?

jjasmina
19. dub 2022

@moveto nechala bych si od lékaře potvrdit, že neni nemocná

xnikax1
19. dub 2022

@moveto nechala bych si to potvrdit, že nemocná není. Ale nechápu, že nestačí papír co má k dispozici. To u nás ve školce děti tahají sopel, chrchlaj jak tuberaci a nikdo je domu neposle. Já si holku vždycky nechávám doma do úplného uzdravení a jen tam vleze přitáhne to zase.

aselluska
19. dub 2022

@moveto tak bych šla o lékaři. Pokud by to pořád nerespektovala, šla bych za ředitelkou s papíry. Hele upřímně, učitelka se bojí, když jí tam kýchne jedno, že nakazí celou třídu a pak ostatní řeknou, že tamta holčička s kýcháním taky mohla chodit. Když natrefíš na takovou důru, chce to trochu obalit nervy. Na druhou stranu jsou rodiče, kteří tvrdí cokoliv, jen aby dítě bylo ve školce, protože s ním nechtějí/nemohou být doma.

moveto
autor
19. dub 2022

@aselluska Tak já jsem doma na rizikovém, doma jsem pořád. Nejsem typ matky co ji za každou cenu musí dát do školky, když soplí a kašle zůstává doma automaticky až do uzdravení. Nechci ať se ní ve školce trápí. Chci jen ať do skolky chodí kvůli tomu že je předškolák a má školku povinnou. Už jen nevím,jak ji to vysvětlit, je to po několikáté co řešíme , že je alergik, de facto už od září kdy tam nastoupila. A dneska ji na drzovku odhlásila. Kdyby tam byla řeším to hned.

aselluska
19. dub 2022

@moveto nemyslela jsem tím tebe, ale obecně, že ze zkušenosti vím, co všechno se při přijetí dětí ráno s rodiči řeší. Takže buď opatrná, nebo rodiči zkušená učitelka. Nebo ta třetí varianta, pokud je to velmi častý, některé učitelky jsou taková nechává individua 😏

moveto
autor
19. dub 2022

@aselluska jjj pochopila jsem 😏 nebrala jsem to na sebe🙂 znám takových maminek pár. Nervy obrnit budou potřeba, zítra se i tak za p. učitelkou chystám s papírem od Dr. Jsem zvědavá na její reakci, s touto p. učitelkou má problém více rodičů a řekla bych z postřehů i její kolegyně

haaaluska
19. dub 2022

@moveto nas pripad až nato ze dcerka nieje alergik.Tiez dookola pridte si pre nu smrka,kycha a ked som ju nechala doma tak bola v poriadku. Boli sme 2x na alergo nic nezjistil takže dal papier že mává záchvat kychani ale nieje infekcna.Snad stačí a bude klud.Inak sme vypozorovali že kycha ked jej ostane zima a v skolke je zima stále lebo neustále vetraju

zelenaesmolda
20. dub 2022

Jak muze dite odhlasit kdokoliv jiny nez jeho zakonny zastupce?!

xxx3d
20. dub 2022

jak bych to řešila já -
domluvila bych si schůzku s ředitelkou, ředitelem, vzala bych všechny papíry, jakože lékařské zprávy a obeznámila školku s tím, co a jak. Vzala bych na tu schůzku i muže, pro moji jistotu, ale kdyby to nešlo jinak, šla bych pochopitelně i sama.
Jinak se teda domnívám, že učitelka nemá kompetenci odhlásit dítě.

chris_n
20. dub 2022

@moveto paní učitelku bych poslala někam a chtěla mluvit s reditelkou

veroniquecz
20. dub 2022

@xxx3d ještě dodám, ze bych nahrávala ;)

veroniquecz
20. dub 2022

Doktor ti nemusí zprávu do školky napsat, respektive omluvenku.
Jak se píše výše, vzala bych vyjádření alergo a šla si se zapnutým nahráváním promluvit s ředitelkou.