Nové Pampers s aloe. Syn má po nich asi vyrážku

mi83
30. pro 2009

Denískovi se na tělíčku udělala hrozná vyrážka - pupínky úplně všude, někde slité až do takového červeného fleku. Podlle doktora jde o kontaktní dermatitidu. Pořád jsem pátrali, z čeho by to mohlo být, až včera mne napadlo, že zhruba od té doby, co se to objevilo, jsme začali používat ty nové Pampers. Vyrážka začínala na stehýnku a dole na bříšku.
Prosím, máte někdo zkušenost s alergicou reakcí na pleny, konkr. na tyto nové Pampers s balzámem s aloe? Je vůbe možné, že se vyrážka (pokud by to bylo z toho), rozšířila na celé tělíčko?
Dnes jsme pořídili jiné pleny. Jen nevím, do kdy by mělo vidět zlepšení ☹ Jsem z toho už smutná, Denyho to svědí a je mrzutý ☹

soanpe
30. pro 2009

Ahoj 🙂
já mám ted Pampers s malým půlměsícem a na něm spí nějaký králíček, či co a ty mi nepřijdou vůbec parfemovaný. Ba dokonce mi přijdou stejné, jako ty, co jsem si vozila z Německa (taky neparfemované)
Naše Sofí mívá suchý pruh na zádech,kde je pásek plenky, takže ji mažu záda téměř při každém přebalování.
Jsou ty pupínky vystouplé,jako krupička nebo jen fleky ? Neměl ted horečky?

motol
30. pro 2009

ahoj Mi,my ted taky koupily pampers s heřmánkem a udělalo se nám uplně to samé nebylo to po celém těle,jen nohy ,zadeček a spodek zad,mazala sem imazolem a bylo to ok,oni vůbec nedoporučují parfemované věci,kupujeme plínky teskácký a sem snima spokojená,tak at je to brzy dobrý

leonik
30. pro 2009

ahoj, náš malej taky nesnese tyto plínky 😒 Jak se dělaly ty obyčejný pampersky bez toho balzámu tak v pohodě, ale po těch napuštěnejch se taky hodně osypal, ale vždycky jen pod plenkou, na celým tělíčku teda ne. A to samý i u těch sleep a play 😒 Takže taková zkušenost u nás. Zlepšení asi nebude vidět hned, asi to bude chvíli trvat, než se to spraví.

leonik
30. pro 2009

soanpe: a jakej mají obal, nejsou to ty nový, s tím bílým obalem? Ty neparfemovaný totiž už snad nejsou k sehnání. Nebo jsem teda na ně nikde nenarazila 😖

petra.vavra
30. pro 2009

měli jsme ten samý problém a když jsem to řekla dodavatelce, na kterou jsem si sehnala kontakt, tak mi nevěřila, že je to právě dělané pro dětskou pokožku!!! pampers vzít a vyhodit. Používali jsme cokoli jiného a nikdy žádná reakce. taky myslím, že bez parfemace se sehnat u nás už nedají.... ☹ 😉

lu777
30. pro 2009

Miško, Matýsek nikdy na nic neměl alergii (ťuk ťuk) a to jsme vyzkoušeli kdejaký pleny a do skoro roka byl na látkovkách, i v noci... nikdy nic...
až když jsme dostali vzorek Pampers... nevím jaký typ to byl, ale jak jsem to otevřela tak to bylo dost parfemovaný a neosypal se teda, ale zadeček měl červenej....
myslela jsem že to je náhoda a tak jsem dala asi za měsíc ještě jednou Pampers (shodou okolností zase vzorek zdarma, ale jinej typ) a zase červenej... takže to fakt bylo těma plenkama....
nevím co do toho dávaj, my měli i šílený pleny někde v Turecku za pakatel (jiný nebyli zrovna) a nic, teď jedeme na Euroshopperu (levný plíny v Albertu) a naprostá pohoda, i v noci...

takže nevím jestli Denýsek to má od plen, ale my teda s Pampers jako s jedinejma plínama na trhu máme špatnou zkušenost..

držím palce ať se to co nejdřív už zlepší !!!

kikimaruska
30. pro 2009

Malý se mi osypal jako mimi ještě v nemocnici po ubrosukách huggies s Aloe, pak po krému na zadeček s aloe a babi tenkrát koupila nějaké plenky s a.. Nejprv jsme nevěděli z čeho to má, až jsem pak zjistila že ubrousky, plenky i ten krém ho obsahoval... Podle mě to tedy je možné...

kikimaruska
30. pro 2009

a jak píše Leonik, po plenkách sleep and play se osypal také...ale ty snad s aloe nejsou myslím

bielanevesta
30. pro 2009

Nám robili zle Pampers ked sa robili s heřmánkem. Tieto nové s aloe sú fajn, dokonca vydržia aj na noc, doteraz to zvládali len huggies super flex

mi83
autor
31. pro 2009

Dobré ránko, moc díky za vaše postřehy. Začínám tomu opravdu věřit. Teď na pár dní odjíždíme a až se vrátíme, poreferuju, jestli došlo s jinýma plínama ke zlepšení (koupila jsem Huggies). Vůbec nejlepší by bylo, kdyby se tak nezdráhal nočníkování, lupen jeden 😉

leonik
31. pro 2009

kikimaruska: ta sleepky jsou s heřmánkem 😒

maruska39
31. pro 2009

Ahojky,
malému se taky dělá tato vyrážka,prozatím jsem si to ani nespojila s plínky,ale teď už nějakou dobu pampers nemám a jak přemýšlím tak vyrážku nemá asi od té doby .. takže asi na tom něco bude 😒 Teď dávám malému huggies premium,ale tam je zase problém,že ji přes noc přečůrá jedině pamperska vydržela ..
I kamarádka už mi psala o tom,že její malá má šílenou vyrážku na nožičkách která se šíří dál (suché,červené fleky) a že podezření má na plenky pampers s aloe 🤐

lisounek
31. pro 2009

ahojky mame uplne to stejne a znam dalsi dve maminky, co taky..nam pampers vzdy strasne vyhovovali pouzivali jsme i sleep Play a dobry, ale od te doby co maji v sobe aloe, tak se mala od pasu dolu cela osypala, nic na to nepomahalo az ted mast Imacort, ale to jen po delsi dobe a ne zcela uplne...nase mudra uz moc nevi z ceho by to mohlo byt...:(( plenky uz nedavam, ale hrozne nam chybi..byly nejlepsi jen nevim, proc do toho porad pridavaji ty ruzny vune a prisady, takova svinstva 😖

lisounek
31. pro 2009

jj neparfemovane se sehnat nedaji to mate pravdu, mam chut jim nekam napsat, jak mohou tak bezva pleny prznit takovymi humusy 😠 😠

sisi.v
31. pro 2009

myslím, že je to pravděpodobné, mě se kdysi osypala po pampers parfémovaných (už nevím s čím byly), koupila je moje mamka a dala jen jednu - letěly do popelnice a už jsem pampers nikdy nekoupila. přijde mi, že čím víc reklamy, tím horší plínka a chem. složení všech těch vylepšovacích parfémů a balzámů bych teda číst nechtěla ☹

soanpe
31. pro 2009

leonik
obal je úplně stejný, jen je na něm asi 3-4cm půlměsíc.¨
ted jsou v oběhu modely pampers (nemyslím ty bílé ani sleep and play) ty původní byly s aloe, ted jsou ještě nějakej mezitip a pak jsou ty s tím měsícem a prý vydrží 12 hodin 😀

soanpe
31. pro 2009

vložím fotky pro upřesnění

soanpe
31. pro 2009
jjaanca
1. led 2010

U nás byla taky alergie na Pampers, ale na Sleep and Play. Pak jsme používali Tesco a Huggies - bez alergie.

evulina77
1. led 2010

Malá se mi po pamperskách taky osypala, všude kde byla plínka, měla červenou krupičku a taky jí to začalo až mokvat. Vypadalo to fakt hodně příšerně. Trvalo nám asi 14 dní než se to trochu zlepšilo. Osvědčil se mi Imazol (2 x denně) a jednou denně mazat zadeček genciánou. Tu genciánu sem používala asi 3 dny po sobě. Malá je už v pohodě, ale kůžička ještě není úplně v pořádku, je ještě trochu víc růžová. Naštěstí jsou všechny pupínky a ohraničená místa pryč. Myslím si, že se jednalo spíše o plíseň (kvasinky) než o plenkovou dermatitýdu. Jo a přestala sem malou mazat vrstvou krému při přebalování a jen ji lehce máznu nebo spíš vůbec ne. A myslím, že i to hralo roli při uzdravování.

lisounek
1. led 2010

evulina to je presne ono co ma i moje dcerka...mazeme Imacort a lepsi, ale jak pises kuze neni jako predtim... 😒

koru
5. led 2010

Ahoj, náš malý se nám asi v půl roce, taky osypal z Pampersek, už si ale nepamatuju přesně druh. Než jsme přišli na to, že je to z plínek měl to i na nožičkách a zádech. Museli jsme začít dávat látkovky, aby se mu to hojilo. V papírovkách se mu to vůbec nelepšilo. Po nějaké době jsme najeli zpět na papírovky, ale od té doby už má na nožičkách pořád nějaký ekzém, nebo vyrážku, někdy víc, někdy míň. Jo a dostali jsme nějakou mast s kortikoidama, tak tím mažu jen pokud to má opravdu hodně, jinak jsme začali míň koupat a do koupele přidávám buď ovesnou koupel z DM nebo linolu fett olbad. Mažu dětským panthenolem.

garfie
7. led 2010

Malá má taky alergii na Pampersky, osypala se i po Huggieskach. Tesco je ok (občas lehce zčervená) a nejlepší jsou pleny z Lidlu-jednou je tam koupila moje mamka v akci a teď tam jezdím speciálně jenom pro ně!

mi83
autor
7. led 2010

Ahojky,
takže my jsme zpět doma a dnes i po kontrole u doktora. Vyrážka je o mnoho lepší, ale kůže není ještě vůbec hladká a zdravá. Doktor potvrdil, že ty pleny jsou opravdu nejspíš na vině. To kdyby mi někdo vyprávěl, nevěřila bych!
Takže všem moc děkuji za postřehy, snad už se to nevrátí.

ivda
15. led 2010

Ahoj holky, vím, že taky máte problém s pamperskama a my jsme na tom stejně. Dala jsem i podnět k jejich kontrole, ale snaží se to zamést pod koberec. Asi by to chtělo víc maminek.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli se ke mně nechcete připojit.
Chtějí:
- typ plen a čísla výrobní šarže uvedené na jejich obalu
- věku dítěte a jak dlouho je konkrétní typ plen používán
- doložení poškození dítěte (např. lékařské zpráva, pokud je k dispozici)
- projevech kožní reakce, zda reakce přetrvává .

My jsme to vyřešili doma, používali jsme imazol a jiné plínky a srovnalo se to asi za 2 týdny.
Ale nelíbí se mi, že to zkouší bagatelizovat.
Lékařskou zprávu také nemám, takže to prostě zkusím i bez ní, ale pokud byste se někdo chtěl připojit, budu ráda.

meleri
15. led 2010

ahoj my s tím měli problém když byl novorozenec, tak jsme to přestali používat. byly to ty "new baby".

side
28. led 2010

ahoj, náš malý měl ošklivou alergickou reakci na Sleep and Play. Nejdřív se maličko osypal na jedné noze, pak se to rozlezlo po celém těle a příšerně ho to svědilo. dostával se z toho měsíc 😠
My teď kupujeme pleny v Penny Marketu a jsme spokojení, ale máme je už jen na noc

robi
15. únor 2010

Ahoj,

malá se taky asi osypala z plínek Pampers s aloe.
Začalo to jenom jako jemný pupínky (jako husí kůže) na stehnech - bocích a rozlezlo se to po celým tělíčku - břicho, ruky, nohy a hodně na zádech, teď jsou to červený fleky a svědí. manžel je atopik, takže k tomu asi může mít dispozice.
Jsem z toho neštastná, doufám ,že to není atopický ekzém a pouze vyrážka 😠 ☹

chiwule
18. únor 2010

ahoj, přidám svou zkušenost s čisticími ubrousky Pampers s aloe - malá z nich měla ošklivé pupínky kolem celého zadečku - řitního otvoru. Když používáme jakékoliv jiné i neznačkové a levné nebo dražší čisticí ubrousky ostatních značek bez aloe je vše ok...

korbicka
15. bře 2010

Ahojky.
Tak mi máme podobnou zkušenost s plenkami pampers.......
Dostali jsme pampers sleep and play s tou heřmánkovou vrstvou a malýmu se udělala něco jakoby virážka ☹ Měl to ve faldících. Byli to takové vystouplé bílé pupínečky a drsné jako kočičí jazýček!!! Tkže jsem mu je už nedala. No a nyní jsme od příbuzných dostali ty nové activ baby a půlměsíčkem a je to tu znovu ☹ NPupínky nejsou vidět, ale pořád je to drsné jako ten kočičí jazýček ☹ No a co já s těma 3 balíkama ☹