Novorozenecká žloutenka u 4týdenní holčičky, léčba

ancickahyksova
10. led 2017

Ahojky.Máme doma 4 týdenní holčičku a má pořád žloutenku.Plně kojím a dávám jí spát k oknu na světlo.Teď ale má otazka.Jak to děláte ted v zimě? Dáváte dítě k oknu jen v plence nebo oblečené? Já ji dávám oblečenou,protože mám strach,aby mi nevystydla a nenachladla.Máme starší domek a od země jde zima,ikdyž topíme v krbovkách.To světlo jí jde prakticky jen na obličejík.A taky mě zaráží,že to trvá tak dlouho.Syn jí měl po narození cca 14 dní a také byl plně kojen.Díky za odpovědi 🙂

jaja01k
10. led 2017

@ancickahyksova Můj starší se taky nemohl žloutenky dlouho zbavit, trvalo to přes měsíc. K oknu na světlo jsem ho dávala oblečeného (taky se narodil v zimě) a doktorka říkala, že to stačí. A ještě nám předepsala nějaká homeopatika.

ivannka92
10. led 2017

Ahoj, muj Kubik uz ma pres dva mesice a porat je zlutej. Pediatr rikal, ze hlavni je, ze zloutenka klesa, nijak mu to neublizuje, jen se to odbourava pomalu. Asi tim jak neni slunicko no.. 🙂 na slunicko davam jen v pline kdyz na nej primo prazi. Ono ho to zahriva. Ale ja bydlim v panelaku..

puresin
10. led 2017

@ancickahyksova Moji holcicce budou 4 tydny zitra a taky je porad zlutasek, i kdyz se to z rukou a nohou uz stahlo jen na hrudnicek a hlavu. Doktorka ji videla dvakrat a pokazde me uklidnovala, ze to pomalu mizi, takze v poradku. Davam postylku na spani k oknu, ale kouka ji pri tom jen oblicej, a k tomu se rada zahrabava, takze kolikrat kouka jen sesulka. No snad to zmizi i tak. Obe deti predtim jsou jarni/letni, takze tem zloutenka vymizela do dvou tydnu, mozna driv, ale ty jsem opalovala jen v plince a vetsinu dne.

sromulenka
10. led 2017

Hodne kojit, at přebytečný bilirubin jde ven, curanim, kadenim. Davatna denni světlo, nemusi svítit, tohle zimni staci, ale vytahnout žaluzie, pak je to idealni. Atake je dobrý čaj Ostropestrec Mariansky...

petulecka
10. led 2017

Syn měl žloutenku téměř do třech měsíců, pediatra to tehdy neřešila, ale někdy v deseti týdnech začala strašit, že se zpožďuje ve vývoji a skončili jsme téměř na týden v nemocnici. Odtud jsme odešli "jen s vojtovkou" bez další diagnózy, opakovaně mi lékaři i fyzio potvrdili, že za zpoždění vývoje mohla protahovaná novorozenecká žloutenka, kdy se tělo soustředilo jen na odbourávání a ne na vývoj. Dnes mám krásného šikovného dvouleťáčka, ale příště bych to řešila dříve - homeo, ostropestřec (pro maminu, dostane se do mléka), hodně kojit a dávat byť i oblečené mimčo pod okno

beruska125
11. led 2017

Asi záleží jak vysoká je ta žloutenka. Obe mě děti byly ještě v porodnici na fototerapii po týdnu nás propustili ale žlutí byli ještě docela dlouho, žádný vliv na vývoj jsem nezaznamenala🙂

ancickahyksova
autor
12. led 2017

Díky za odpovědi.Ted už je žlutá zase mín tak jsem zvědavá,co nám doktorka řekne.Jdeme tam v uterý