• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ospen. Je možné, aby se po něm syn osypal?

31. října 2014 
Maminky je možný že se mi takhle osypal syn po Ospenu???? Má to jen na zádech a na břiše ale já nevím. Doktorka mi říkala že to může být reakce ale nikdy to neměl. Je to vyrážka nebo něco jiného??
29. říj 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite to muze byt reakce na ATB dr vam je zmenit nechce?
29. říj 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a jak dlouho po braní atb se takto osypal? třeba tak 3.,4.den? Jestli jo, tak by to reakce být určitě mohla...
29. říj 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla takovouto vyrážku po celém těle též po ATB (Augmentin), a to až po týdnu užívání.
29. říj 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně takhle se mi osypala malá, po 4 dnech, ale jen na hrudníku a bříšku a doktorka hned ospen vysadila a máme poznámku, že kdyby se někdy odebírala krev, má jí udělat odběr i na reakci na peniciliny, zatím je má vyškrtlý a příště by dostala jiné,
29. říj 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, to přesně měl Matýsek po Ospenu také, třetí den, tak nám doktorka místo Ospenu napsala Klacid, a byl pokoj. Jakmile vysadíte Ospen, bude to do půl dne pryč. Toť naše zkušenost :grinning:
29. říj 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, nase mala se osypala po trech dnech uzivani, ale mame podezreni, ze to byla nakonec sesta nemoc. Ale u Ospenu mame poznamku- mozna alergie...
29. říj 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někdy se reakce na antibiotika zamění s virovým exantémem, jak píše @terkaz. I tak je do budoucna potřeba počítat s tím, že to může být reakce a volit raději jinou řadu antibiotik.
29. říj 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera měla vyrážku (vypadala podobně) po dvou injekcích penicilinu (ospen měla před tím jen jednu dávku a druhou vyzvracela a další jsme do ní už nedostali, takže ji dr. píchala injekce). Byli jsme s tím na Bulovce na infekčím a řekli nám, že je to jasná reakce na ATB , bohužel:frowning2:. Pak už jsme měli Klacid nebo Duracef (který je také přibuzný penicilinovým ATB) a žádnou vyrážku už neměla. Ale takhle z fotky se to těžko posuzuje, ale dr. by to měla poznat, ne?:slight_smile:.
31. říj 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej se mi také po ospenu úplně stejně osypal, tak si doktorka myslela že má spálovou angínu. Tu nám na infekčnim nepotvrdili a ani alergickou reakci (ta může být, podívejte se do příbalového letáku) a nakonec to byla infekce která se nám nabalila k angíně. Ale určitě bych šla ráno k doktorce
31. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý se mi taky po Ospenu osypal.
31. říj 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky prosím oradu.Můj syn 6 měsíců před 5 dny dostal angýnu a na ní předepsaný ospen.Dnes se mi osypal v obličeji a nevím zda mám ATB vysadit nebo pokračovat.Jelikož je výkend nevím zda jet na pohotovost,nebo počkat na pondělí k mudr.Ještě včera dostal první dávku ACIDUM ,byla zjištěna chudokrevnost,dále bere Maltofer.Je to mé první mimi a nevím co dělat aby jsem mu neuškodila.Děkuju za jakoukoliv radu
1. únor 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zavolej si na pohotovost, nám se to stalo taky a řekli nám, že to mohlo být z toho, že angína nebyla bakteriální,ale virová s tím osypáním....Nám bohužel dr. neudělala CRP. Malá to měla jen jeden den a pak to zmizelo, ATB jsme dobrali.
1. únor 2014 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
matylda3 určitě bychjela na pohotovost , alergická reakce kor u tak malého není vůbec sranda. Takže nedávat další dávku a k doktorovi na potvrzení zda je to alergie....Dcera se osypala z píchaného penicilinu (ve dvou letech) a bohužel už ho teď dostat nemůže .
1. únor 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taktéž ta samá reakce ospam ox :-P Asi by to měli zakázat když má tak časté alergické účinky... :unamused: Naštěstí jsme hned vysadili a máme čekat 3 dny jestli se to zpraví nebo zhorší - navíc jsme k tomu dostali Kalciový sirup...
31. říj 2014 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek