Průjem u 2měsíčního miminka, máte zkušenost?

tattianka
5. říj 2013

Maminky prosím o radu...náš chlapeček už má 3.den průjem - převážně zelené barvy podobné špenátu,hodně hlenovitý s bílými hrudkami.Velmi častý,min.u každého kojení a taky kdykoliv přes den - i 10x...někdy třeba jen malé "ukáknutí" - čistý zelený hlen...byli jsme na výtěr včera,ale přesto , výsledky budou až v pondělí tak jsem zvědavá jestli někdo nemá podobnou zkušenost...Dávám Smectu,akorát dostat to do něj je dost obtížné...děkuju za každou radu 😉

berynka
5. říj 2013

Taky jsme to řešily, průjem to nebyl, výsledky vyšly v pořádku. Je to reakce na mléko, sýry apod.

@tattianka

lv
5. říj 2013

maminka probiotika, miminko taky..a maminka vynechat vše mléčné, jíst dietně.

speedygon
5. říj 2013

Jak píše @berynka...může to být např. nesnášenlivost laktózy nebo alergie na bílkovinu kravského mléka...ale taky cokoliv jiného...
a jak radí @iv...nasaďte probiotika, vynechte mléčné, můžete zkusit ponechat zakysané(kefíry, jogurty,podmáslí), které laktózu obsahovat nemají.

katyxq
5. říj 2013

@speedygon bezlaktózova dieta na obsah laktózy v mateřském mléce vliv nemá, je jeho přirozenou součástí, u malých děti je vrozená laktózová intolerance vzácnost (byvá spíš přechodně třeba po průjmu, antibiotikách).
@tattianka Může to být nějaká střevní infekce (to by měl potvrdit nebo vyloučit ten výtěr) nebo "jen" špatná střevní mikroflóra (tvoje nebo i miminka, určitě nic nezkazíš, když ty silně omezíš sladké a obecně sacharidy - přílohy, pečivo a taky omezíš vejce a kravské mléko a mléčné výrobky, plus budete oba brát probiotika), taky to třeba může být reakce na něco z tvé stravy (koukni na https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie)

luthien.k
6. říj 2013

@speedygon bezlaktózová dieta matky nemá vliv na obsah laktózy v MM.

anina32
6. říj 2013

Víc se ukáže až z toho výtěru, můj malej měl zelený hlenovítý průjem v sedmi měsících a pak zjistili že to je campilobakterie. Určitě nic nezkazíš když budete oba brát probiotika-laktobacílky.