Roušky pro malé děti. Jak to řešíte?

urtica
18. bře 2020

Holky, jak řešíte nebo budete řešit roušky u malých dětí? Mám ročního synka a nesnese to - jakmile mu ji nandám, šílí a strhává si ji...

urtica
autor
18. bře 2020

@mourovatakocka Jj, věřím, že v tomto věku už bude část dětí, které si to nechají vysvětlit..

slunea
18. bře 2020

Chodit ven do přírody je dokonce doporučeno (říkal to Zaorálek v DVTV), člověk potřebuje pohyb a sluníčko, i kvůli imunitě. Synkovi 3,5 něco na nos zkusíme dát, mohl by to pochopit. 15m dcerku nutit nebudu, z kočárku na nikoho nenaprská a hřištím se vyhýbáme.

bekyc
18. bře 2020

My to děláme tak, že malého (8 měsíců) dám do kočárku a jedeme někam kde nejsou lidi. My ostatní samozřejmě roušku máme, malý má šátek a v případě, že bychom měli někoho potkat, mu ho dám přes nos a pusu. On je naštěstí salámista, na tu chvilku si toho ani nevšimne. Čtyřleťákovi už jsem to vysvětlila, ten to chápe a roušku nosí. Bude to mazec tak jako tak, ale musíme to vydržet.

urtica
autor
18. bře 2020

@slunea Změnili to...teď bys bez roušky neměla vůbec vycházet - musí ji mít všichni včetně miminek...

urtica
autor
18. bře 2020

@bekyc Ano, to je rozumné...my všichni krom syna taky roušku nosíme...on teda bohužel salámista není 🙂), naše děti jsou spíš antisalámisti 😀

bekyc
18. bře 2020

@urtica Jezdí v kočárku? Pokud byste někoho míjeli, dala bych ho tam a zavřela střechu, přehodila přes ní plínu nebo něco... (chudák, tyjo :D ) ... v případě že se nepodaří mu na obličej nic nandat. Takhle to mám v plánu já, uvidíme.

urtica
autor
18. bře 2020

@bekyc JJ, ono to tak nějak dopadne...viz @meronym...babču radši riskovat nebudem

linee
18. bře 2020

@zuzangel tvemu postoji rozumim....ale jsou lidi, kteri se vystridat nemohou. Treba muj manzel chodi do prace od 7 do vecera do 6. Mam dve deti a nemam moznost jit s jednim ven a druhy mi pohlida nekdo jiny. Hlidani nemam vubec. A vim, ze nejsem jedina. Ne vsichni maji moznost byt v rodine. Navic k babicce bych to ted nersikla ani nahodou...Co se tyka 4 mesicu...ver, ze to opatreni nebude jenom do pristiho utery, ale paniku nechce na zacatku vyvolat nikdo...

ceriii
18. bře 2020

@urtica My to budeme řešit šátkem (já jí ponesu v šátku)- dítě v něm má úplně zakrytý obličej, když se přitulí. Dojdeme do přírody a tam jí vypustím bez roušky, když okolo nikdo nebude, nebude to ani nikomu vadit. Není to řešení pro každého, ale třeba to někomu jako nápad pomůže.

urtica
autor
18. bře 2020

@ceriii Jj, tj. super, taky bych to tak udělala...my bohužel šátky ani nosítka nemůžeme - malej má kidd syndrom

urtica
autor
18. bře 2020

@linee Jj, taky si nemyslím, že by to skončilo příští týden, min. do konce dubna, spíš května...a v září se obávám, že nanovo

zuzita15
18. bře 2020

@urtica hele a co plastenka na kocar? To je mozna i lepsi nez rouska 😁 pokud teda nechces s rocnim tapat... ja chodim dopoledne, kdy mala spi, a dam ji na kocar plastenku = velka rouska

urtica
autor
18. bře 2020

@zuzita15 Jj, to je docela dobrý nápad! On ještě nechodí...

miki19
18. bře 2020

Zde zkopíruji text:Při pobytu ve volné přírodě (procházky, sport, venčení psů) bez kontaktů s ostatními lidmi (zbytečně se nepřibližovat, nedávat se do řeči) je riziko přenosu minimální, a nošení roušky tedy není potřeba...prostě do krámu, do města a mezi lidi roušku jo a ve volné přírodě, kde nikdo není tak ji sundat..prostě používat selský rozum (lidi-rouška, nikdo nikde-mohu sundat)

asinehri
18. bře 2020

Tak jsem absolvovala zcela ně neúspěšný pokus dát dvouleté roušku. Ani vysvětlování, ani chválení, ani ukazování v zrcadle, že mamka má taky a jak je to hezké...nic nezabralo.

urtica
autor
18. bře 2020

@miki19 Co je to za text?

miki19
18. bře 2020

@urtica pardon zde je zdroj seznamzpravy.cz

kyselalimetka
18. bře 2020

@miki19 jen doplním, že SARS to je. resp. jeho "brácha", abych tak řekla. označení tohoto viru je sars-cov-2. a první lékaři, kteří se s nemocí covid-19 setkali, ho definovali jako "nemoc, která nám tady na skenu plic vypadá jako sars". takže opravdu mňamka, jak píšete. 🙂

pro kontext: označení viru a označení nemoci není shodné. proto to nemusí být hned jasné.

urtica
autor
18. bře 2020

@miki19 Těžko říct, protože já komunikovala přímo s ministerstvem..ale odpoledne jsem byla na procházce v lese - přes kočár jsem teda hodila plínu a potkala jsem cca deset lidí - roušku měla kromě mě jedna paní :-/

kyselalimetka
18. bře 2020

Jinak k tomu, že "je to chřipka" – tady je to na Koníkovi fakt dobře shrnuté: https://www.modrykonik.cz/zdravi/jak-omezit-sireni-koronaviru-spolecne-to-zvladneme/

leymea
18. bře 2020

@asinehri syn ji taky nechce (2,5 let). Doma byl v pohode, koukal na sebe do zrcadla. Videl, ze mame taky. Jenze pred bytovkou si ji sundal a odmital si ji vzit a zacal rvat. Ja ho i chapu, ale holt budeme jen doma ☹ doma budu zkouset, ale vidim to blede.

popelka1984
18. bře 2020

@slunea přesně tak, je třeba po zimě sluníčko kvůli déčku.Ja toto beru od začátku vážně, se synem ale jednou denně ven jdeme, na hodinku. Bydlíme v pidi dvou místnostech, zahradu nemáme. Necouráme po městě, jedem za město. Dnes byl prvně s rouškou, v 5 letech to s ní vydrží i když remcá že se pod ní potí. Do krámu chodím bez něj.

miki19
18. bře 2020

@kyselalimetka jo dobrá, s tím SARS máte pravdu, tak tedy třeba španělská chřipka, mor apod. 🙂...a ano, ten článek jsem četla a stejně se koronaviru nebojím..ta paranoia lidí je daleko horší než samotná nemoc...je to už vše přehnané, jak se lidi bojí..já to řeknu prostě dle našeho přísloví:" Kdo se bojí, nesmí do lesa". Pokud má někdo z toho fakt strach, ať se klidně zabarikáduje a nevylejzá ven!! Ale ať ten dotyčný/á nevnucuje svůj názor karanténa=zůstat doma (ani naprocházku, která je povolená nejít!!) a že takových lidí se najde...tím NEMYSLÍM PORUŠOVAT KARANTÉNU!!! Dodržovat ji, ale tu procházku si klidně dopřát. Čerstvý vzduch nikomu neuškodí ba naopak lidé pak přijdou na jiné myšlenky...

urtica
autor
18. bře 2020

@kyselalimetka Tak já se koronaviru bojím, respekt rozhodně mám, všechna doporučení dodržujeme. Ale jak zde bylo řečeno, procházky mají svůj - i zdravotní - význam a je otázka jestli vynervená matka plus vynervené děti nebudou spíš rizikovou skupinou. Samozřejmě procházky mimo civilizaci...my máme to štěstí, že bydlíme na okraji maloměsta a do přírody co by kamenem dohodil...

baraskaska
18. bře 2020

Mam 21.mesicu holcicku a dam ji bavlneny satek. To bere jakoze je sala a na to je zvykla. Rousku nesnese.

makovice88
18. bře 2020

Mam 9. mesicni a musim rict, ze se s kocarkem ven bojim jit. Bydlim sice ve velkem meste, ale na okraji, na sidlisti. Ale dalsi den s tim malym urvancem uz fakt nezvladnu..😞

zuzita15
18. bře 2020

@makovice88 ja se s kocarem ven nebojim, taky bydlim na prazskym sidlisti, ale jsou tu trasy, kde neni ani noha. Odpoledne chodime na balkone 😆 Zato zahradky u hospod a kazde vetsi hriste jsou narvana k prasknuti 🤦🏽‍♀️ Ja bych to rozhanela vodnimi dely 😆 neco jineho je zdravotni prochazka a neco jineho ignorace karanteny. Jednak hospody pivo prodavat nesmi, neni to zakladni potravina, a jednak zajit si na jedno jiste neni bezodkladna zalezitost 🤔

linee
18. bře 2020

@zuzita15 plastenka ok, ale ver, ze kdyz bude teplo jako dnes, dite se ti uvari:(

linee
18. bře 2020

@zuzita15 nejsou hospody uzavrene ted uplne??? Jinak vubec nerozumim, proc uz nezavreli detska hriste....

zuzita15
18. bře 2020

@linee jj odpoledne urcite, to bych nesla, ale dopoledne to jeste tak nepari. Nehlede na to, ze ji odendam, pokud siroko daleko nebude zivacka