Vyrážka. Co by to mohlo být?

klokanka31
19. pro 2021

Nevíte co by tohle mohlo být za vyrážku? Už několik dní to mažu mastičkou Lipobase, malá ji dostala už v létě taky na vyrážku (a přijde mi že je to to samé), ale nějak to nepomáhá, spíš mi přijde že má pupínků víc 🤔

palja
19. pro 2021

@klokanka31 proste vyrážka. Kolik je miminku? Kojis? Byla nemocná? Může to být cokoliv.
Mne se takhle malá drobně osypala když jsem snědla něco nevhodného při kojení. Na to masticka nepomůže. Pomohly kapky fenistil 3x denně, popř fenistil gel.
Také měla takovou výtažku při každé viroze, rýmě, teplotě.
Pak měla ještě takovou vyrazku při 6.nemoci, to se ale pak osypala celá.

klokanka31
autor
19. pro 2021

@palja Je jí 19 měsíců, nekojím, a nemocná nebyla...

palja
19. pro 2021

@klokanka31 aha, takže to už jí. Mohlo by to být i z jídla. Ale když se mi dcera osypala po jídle, tak to spíš bylo na hrudníku. Taky to může klidně být z plenky, jak je ten lem tak to může vadit.
Já jsem takové vyrážky namazala fenistil gelem a ony zmizely. Ale pouze se tím odstranila ta vyrážka, ale na příčinu jsem nikdy nepřišla 🤷‍♀️

klokanka31
autor
19. pro 2021

@palja Ona je má i na hrudníku,jen to na fotce není tolik vidět. Tak já asi zkusím ten fenistil...

farka
19. pro 2021

Dala bych fenistil kapky, na zklidnění, jestli to není reakce na jídlo. Pak mě napadá něco jako 5.-6. nemoc? Nemohla se zpotit víc než obvykle? U nás lipobase vůbec nezabírá, naopak bambucké máslo s konopným výtažkem od purity.

klokanka31
autor
19. pro 2021

@farka Asi ráno zkusíme zavolat doktorovi a zeptáme se na ty kapky, já mám pocit že jí je taky psal.

farka
19. pro 2021

@klokanka31 jsou volně prodejné 😉

klokanka31
autor
19. pro 2021

@farka Jo to vím, ale abysme věděli kolik kapek a kolik dní to užívat...i když to asi poradí v lékárně 🤔 jak jde o malou tak jsem ze všeho vyděšená 🥺

farka
20. pro 2021

@klokanka31 je tam dávkování na kg, to rozpočítáš a dala bych 3 dny a pokud se nic nezlepší, pak řešit dál 😉 kolikrát vše vypadá hůř než je 🙈

michaela666
20. pro 2021

Syn od kamarádky má stejnou vyrážku už týden. Fenistil nezabral, z jídla to není, nemocný byl před měsícem kdy měl covid. Podle doktorky se vyrážka můžu udělat i opožděně a má to údajně po tom covidu. Nebyla malá nedávno nemocná? Dcera když je nachlazená tak má vždycky 3 dny vyrážku na čele a pak to samo zmizí.

klokanka31
autor
20. pro 2021

@farka Už ráno dostala fenistil kapky, a koupili jsme kalciovou mastičku,tak uvidíme...Co je teda dobrý že ji to už nesvědí.

klokanka31
autor
20. pro 2021

@michaela666 Právě že nemocná nebyla, a nám nikomu nic není ani nebylo,manžel se navíc pravidelně testuje v práci, takže koronu bych taky vyloučila...já jsem si pak vzpoměla že jsem před týdnem prala dvakrát v normálním pracím prášku,dětský nám došel, ale nevybavím si jestli by to mohlo být tím 🤨 a ještě máme novou vůni aviváže, ale fakt nevím...🥺

michaela666
20. pro 2021

@klokanka31 Tak tím je asi vyřešeno, určitě to může být práškem nebo aviváží. Možná jsi jí dala vyprané oblečení až později a proto tě to nenapadlo hned. Určitě brzo zmizí.

klokanka31
autor
20. pro 2021

@michaela666 Je blbý že si přesně nepamatuju kdy jsem prala a jestli oblečení dostala z tý vypraný várky 🤔 první tři pupínky měla ve středu večer, to jí šíleně svědělo, tak jsem jí to mazala tím lipobase, svědění přestalo, ale postupně jí vyskákalo víc pupínků. Ale přijde mi že to má o něco světlejší, tak snad se to bude zlepšovat.

klokanka31
autor
21. pro 2021

Tak malá má vyrážku pryč 😊