Zánět středního ucha

martikax
31. led 2017

Prosim, mel to nekdo podobne?dite se v sobotu v noci vzbudilo s bolestma obou usi,bez teploty,na bolest zabral nurofen.jeli jsme v nedeli rano na pohotovost,bubinky cervene vyklenute,mudr nabidla pichnuti nebo atb. Vzali jsme atb,ty mi po prvni davce vyzvracela,tak uz jsem nedala. Jinak sirup Aerius a kapky Otobacid (dali jsme jen jednou v tu nedeli). V nedeli odpoledne jako zazrakem,ze uz ji nic neboli,zadne leky uz jsme nedali.Noc v klidu, cele pondeli vklidu, dnes porad vse v poradku,usi neboli. Kontrola na ORL,bubinky vpacene,lehce zarudle,nejspis za nimi tekutina. Dcera byla hystericka, nenechala se vysetrit nasledne na pristroji (poslech). Mame dal davat akorat ten Aerius sirup..nevite prosim jestli se muze ta tekutina nejak sama vstrebat jestli tam tedy je,ale az za bubinkama??nebo se pichnuti nvyhneme??Mne mate,ze co jsem vycetla, tak zanet zacina vyklenutym bubinkem a az kdyz se rozjede,tak bubinky otecou a naplni se hnisem..my to mame naopak,tak to fakt nechapu:( dekuji za jakykoliv postreh

kika_21
31. led 2017

@martikax Cholesteatom na CT asi ne, proto dělali dceři 3x second look-podívali se dovnitř, zda tam něco znovu je. A bylo dvakrát-bohužel. Přímo mi bylo řečeno, že není jiná možnost, jak to zjistit.

morgan
31. led 2017

@martikax ahoj, jen bych chtěla k tomu napsat, že vpáčený a vyklenutý bubínek podle mě není opak, jak podle mě chápeš ty (podle toho co píšeš). I vpáčený bubínek může být vyklenutý "díky" zánětu. Každopádně co se týče zánětu středního ucha, tak bych úplně na crp nedala (určitě ne na domácí test), záleží hlavě co vidí doktor za nález přímo v uchu. Tohle bych určitě nepodceňovala. Syn měl zánět (a píchaní nebo samovolné prasknutí) cca 20x plus různé zákroky, takže bych se na nějaké samoléčení radši vykašlala :/

martikax
autor
31. led 2017

ja nechci samolecbu,proto jsem jela hned na pohotovost a dnes opet na orl s tim,ze daji jine atb kdyz jedny nesedi.kdyz mudr dnes nedala tak asi usoudila,ze to na atb neni..tak nevim co bych jeste mela?zitra na dalsi orl?🙂

kika_21
31. led 2017

@martikaxne, už bych to nechala, nebude-li se to zhoršovat. Každý nemá cholesteatom. Spíš to bylo varování, aby se nestalo, že to podceníte-u vás to asi nehrozí.Někdo nechce vůbec ATB, ale já si raději nechám poradit-nezahrávám si.

keksikova1
31. led 2017

@martikax nee..poslouchej ošetřujícího lékaře, ten jediny to viděl. Šlo o to crpko, to domácí testování je zlo a povede to presne k takovýmhle problemum-proste když už, priste to doktorovi řekni, na to domácí testování se nelze spolehnout,ale muže se od toho odrazit..Takže, jestliže na orl řekli ok,tak ok 😉 zkontrolovat kdyby se nelepsilo,nebo horsilo. Ke kontrole zvážit to crp..

keksikova1
31. led 2017

@kika_21 tak u me už to bylo vidět ve zvukovodu,ale ja ho mela všude.. a na rezonanci to nikoho nenapadlo resit,takže tak..

kika_21
31. led 2017

@keksikova1 U nás ten operatér složil poklonu té paní dr. ,že to našla.Ona byla opravdu šikovná-podívala se do ucha a řekla, že doporučuje operaci. Já argumentovala svými záněty a ona se podívala i do mého-že tam mám jen malé jizvy, zato dcera, že...☹Vůbec jsem ji nechtěla dát na operaci a šla jsem se zeptat ještě na dvě pracoviště-no blázen prostě. Pak mi řekli, že už dávno měla jít na operaci a šla-odvážnější než bláznivá matka.

kackakastanka
31. led 2017

@martikax doporucuji porid si audiron kapicky a klidne i preventivne a jinak vzdy pri ryme kapej kapicku do ouska, je to jak na viry, tak na bakterie, jsou to bylinky, velmi ucinne, najdes na to pozitivni reference od plno maminek, ja osobne mela pichane usi v detstvi mnohkrat, tak ted u deti trochu predem plasim, a zatim jsem to vzdy uspesne vyresila tim audironem...takze doporucuji

martikax
autor
31. led 2017

@kackakastanka dekuju,ty mam,ale blbe se to kape a taky za bubinek to pry nepronikne..ale nic tim nepokazim aspon tak

kajalka
1. únor 2017

@kackakastanka A podáváš ho i preventivně? Nesnižuje se potom účinek?

eficenka
1. únor 2017

@betelgeuzz
tak jsem volala švagrové a v Německu nepíchají.
když přijde dítě a je tam zánět, dostává atb. kapičky do ucha, ale ne celkové atb, plus doporučen něco jako nurofen.
pokud trvá horečka a bolesti více než 3 dny dostává celkové atb.
byla s neteří již 4 krát a ani jednou nepíchali...

kajalka
1. únor 2017

@eficenka Třeba nebyl nález v uchu těsně před prasknutím.

betelgeuzz
1. únor 2017

@eficenka a není potom jedno píchnutí lepší, než čekat 3 dny s nurofenem a pak případně nasadit celková ATB, když po tom píchnutí se jí okamžitě ulevilo a léky už nepotřebovala?

My byly s mladší taky 2x a nepíchali, protože se to dalo kapkama rozehnat.

lennus
1. únor 2017

Mám takovou babskou radu, syn si jednou večer stěžoval na bolest ouška a plakal, kamarádka mi doporučila (půjčila, teď už mám svoje) kápnout vylouhovaný řebříček, naložený v Alpě a máznout trochu jílu. Druhý den mu nic nebylo a od té doby snad ještě jednou slabá bolest, ale už je to dlouho a pak už potíže nebyly, asi jsme to podchytili ještě v začátcích.

kackakastanka
1. únor 2017

@kajalka ucinek se urcite nesnizuje, muzes davat, jak chces, ja davam hned pri zacatku rymy, nebo kdyz se mi neco nezda 🙂

kackakastanka
1. únor 2017

@betelgeuzz ja myslim, ze je to vzdy pripad od pripadu, oni to tak posuzuji, neter bolelo ousko, sli na orl, tam rekli, ze to zatim neni ani na pichani ani na antibiotika a dali kapicky na tri dny... ty s tim nic neudelaly a pani doktorka rekla, ze ted uz musi dat antibiotika, ale ze na pichani to neni, antb pomohly hned... je to pripad od pripadu, podle toho, jak to tam vypada

betelgeuzz
1. únor 2017

@lennus nám přímo na ušním doporučili při první bolesti kápnout slivovici. Už jsme to i párkrát dělali a pomohlo.

betelgeuzz
1. únor 2017

@kackakastanka já vím, mám právě zkušenost i s tím, že se dají jen kapky a pomůžou, jindy se píchne. Je to individuální. proto by mě zajímalo s tím zahraničím.

martikax
autor
1. únor 2017

ja jsem tedy nakonec rada,ze jsme nenechali pichnout,kdyz jsme dostali na vyber..a nakonec to samo ustoupilo i bez atb,uff.ono to pichnuti asi fakt jen kryz uz neni zbyti,ditko se trapi a bubinek je na prasknuti - sam by praskl a perforace je pak vetsi nez pri pichnuti jehlickou,takze i horsi hojeni muze byt,zjizveni

kackakastanka
1. únor 2017

@martikax podle me to pichaj ve chvili, kdy to decko silene boli, jedete na pohotovost a pokud by mu to hned nepichli, tak to prcek ani neda, protoze je to silena bolest... pokud to jde lecit a vylecit, tak to ve vetsine zkousi..., ale tim pichnutim se uvolni obrovsky tlak toho hnisu na bubinek a bolet to hned prestane... v te situaci, kdy je to jednoznacne na pichani uz podle me neni jina cesta

kajalka
1. únor 2017

@kackakastanka Děkuju za tip, už jsem to objednala pro případ nouze. Jinak jsem teď na sezónu dětem i sobě po tak šílený zkušenosti nasadila bactoral a vystříkávám nám nosy koloidním stříbrem a zatím nás bacily obcházejí. Kéž to vydrží..

kackakastanka
1. únor 2017

@kajalka koloidni stribro je supr, me kdysi vylecilo vlekle kvasinky, a do nosu me nenapadlo, to je dobry tip, taky diky 🙂

terezapetrova
1. únor 2017

@kackakastanka stribro se často pridava do nosnich kapek, které se michaji v lekarne 🙂

koncita
1. únor 2017

@kajalka to stříbro do nosu stříkáte konkrétně proč? A jaký je to preparát prosím tě? Díky

terezapetrova
1. únor 2017

@koncita myslim, ze funguje dezinfekčne antisepticky, totez lecive stribrne kloboucky na poraneni bradavek při kojeni, zase stribro...

koncita
1. únor 2017

@terezapetrova to vím, že má tyto účinky...asi jsem to blbě formulovala. Myslela jsem to spíš, jestli to používá doslova jako prevenci rýmy, potažmo ušní infekce...

kajalka
1. únor 2017

@koncita Ano, jako prevenci. U nás vždy nemoci začínají v nose, rýmou, takže vystříkávám nosy celé rodině.
Mám konkrétně toto: https://www.pilulka.cz/koloidni-stribro-ag100-1... a znovuplnitelný sprej.

koncita
1. únor 2017

@kajalka díky 🙂

kajalka
1. únor 2017

@koncita Za nic, snad to pomůže, kamarádka to taky praktikuje a od té doby často nemocné dítě je ok.

kocour1
1. únor 2017

My jsme měli podobný postup, jen s tím, že nám ucho na pohotovosti píchli, u druhého zabrali kapičky Octobacid. Antibiotika jsme nedostali, jen do nosu. Arius nám také dali, to je na splasknutí trubice, aby se to tam uvolnilo...hlavní je pořád odsávat případnou rýmu, v případě bolesti kapat Octobacid, který to dokáže rozehnat.
JInak s tím blokem o tom, že dítě popírá bolest ucha - to přesně u syna máme, hysterčí také jen při běžné kontrole, vše si pamatuje a odmítá, že by ho ucho bolelo, přitom ty kapičky mohou v první fázi velmi dobře pomoci☹...