Zúžená předkožka. Co byste poradily?

6. srp 2023

Maminky chlapečků, vím, že to je téma o dvou táborech a proto bych ráda znala vaše názory, příběhy. Tchýně mě sekla s tím, že má malý úzkou dírku při čurání a že MUSÍME jít na obřízku, protože s tím bude mít problémy. Podotýkám, že moje tchýně se s ničím neprdí a já jí na to odpovídám svými vlastními názory. Samozřejmě hloupými, jak jinak. Takže mi dala přednášku, jak je to špatný, že musíme k doktorce, ať nás pošle. Zhruba od roka jsem lehce, ale opravdu lehce zkoušela, jestli to nebude problém. Švagr vyhecoval manžela že MUSÍME přetahovat, protože jejich malej s tím má problémy teď v 6 letech. Tak jsem si řekla, že žádný násilí, ale tak z lehka. Bylo vidět, že kůžička je volná a že by přetáhnout šlo. Dál jsem to neřešila. Šli jsme na osmnáctiměsíční prohlídku a doktorka, aniž by se zeptala, nebo o tom mluvila, najednou pinďu stáhla. Říkala, že se podívá na varlata, jestli jsou sestouplá. O ničem jiném nebyla řeč. Takže sebou škubnul, začal brečet a už si na něj sáhnout nenechal. Měl to 3 dny červený. Od té doby si to pamatoval a i při mazání krémem řičel, že nechce. Pamatoval si, že to bolí. A teď ve třech letech už si to nechá aspoň namazat. Popíšu vám, jak to vypadá. Při čůrání se předkožka nafoukne jako balónek, jako by se kůžička nafoukla podle tvaru žaluda. Je tedy zúžená předkožka a čůrání odtéká pomaleji. Mažeme zhruba měsíc. Myslím, že to je trochu lepší. Samozřejmě nečekám nějaký zlepšení za tak krátkou dobu, ale jsem tam naštvaná!!! Dřív čurání odtékalo volně, teď je vidět, že tomu zúžená předkožka brání. Když jsem to doktorce říkala, řekla že by na to stejně došlo a že pokud s tím problémy má, tak by se měli řešit. Ale že ona mu to natrhla, to ne. To já jsem přecitlivělá hysterka. Už jsem syna registrovala jinde, tak uvidíme, co nám nová paní doktorka řekne. Podle toho, co jsem vám popsala, je to vážně tak špatný? Doufám, že se pomalu dostaneme tam, kde jsme byli. Když teď mažu, je kůžička dost napnutá, ale dál už je vidět, že už je volná a že jí je tam dost dokola, jako to měl dřív, jenže ten začátek je tak napnutý, že mu to jen opatrně namažu a zase vrátím. Nikdy bych neudělala nic silou, nebo násilím, abych mu neublížila. Doufám, že mastička kůžičku ještě víc uvolní a taky že to snad půjde časem lépe a nebo že si pomůže sám, protože známe to všechny, jak ho jednou najdou 😏

katule1990
6. srp 2023

To, co udelala doktorka, je naprosta prasarna a je to na stiznost. Predkozka se vubec nema pretahovat, natoz takto bolestive a jeste tak malemu diteti a bez dovoleni. Otresny. Casto to konci jizvickami, ktere nakonec skutecne brani pretazeni. Pokud dite nema problemy s mocenim (nafukovani je v poradku, fyziologicke v tomto veku) a s opakovanymi zanety, idealne na nic nesahat, nepretahovat, nemazat. Synovi budou tri roky a ma to stejne, predlozka se nafukuje, je velmi zuzena, nevidim ani dirku. Neresim. I podle aktualniho stanoviska Ministerstva zdravotnictvi CR se pretahovat nema a k uvolneni dochazi bezne mezi 3.-5. rokem zivota, casto i pozdeji, nekdy dokonce az v puberte vlivem hormonu. Tchyni bych rekla, ze svoje dite uz si vychovala, predkozku resila po svem a ty jako mama ji taky budes resit po svem, a to podle aktualnich vedeckych poznatku o tom, jak skodlive tyto nevyzadane dobre rady pribuznych o predlozkach, ktere se jich netykaji, jsou.

katule1990
6. srp 2023
jana_zofie
6. srp 2023

Maly ma teprv rok a pul. A pevne verim, ze je nase doktorka normalni, protoze za tohle bych byla tak neskutecne nasrana... A jaky slovnik pouzivam jak jsem nasrana, to by se asi divila. Jenze uraz si doktorku, kdyz se tak blbe shani, ze... Bych byla asi nahrana. 🤷‍♀️ Dobre ze se ti povedlo najit jinou. Drzim palce.

autor
6. srp 2023

@katule1990 ano, jsem taky tady na tý straně, ale připadám si jako marťan. Samozřejmě nechci nic zanedbat, nechci aby s tím měl potíže, ale že to jedno dítě má, neznamená, že to má druhé. Myslím si, že kůžička je elastická a že se znovu zase postupně roztáhne, bez zákroku. Mě to připadá, jako když jsou jen pohodlný, že to radši ufiknou, aby měli klid. Vždyť i pro to malý dítě to musí být nepříjemný. A ty kecy, že si to nebude pamatovat 🙄

autor
6. srp 2023

@jana_zofie musela jsem do jiného města, ale je mi to jedno. Jako tohle fakt ne. Měla se zeptat, nebo říct, že to chce udělat, abych měla prostor. Třebaže jsem pitomá, tak jsem opravdu nevěděla, že se tohle kontroluje v 18 měsících 🙄 nechápala bych to ani ve 3. No a teď co ta nová doktorka že jo. Bude stejného názoru a co pak.

martulka6188
7. srp 2023

Syn to ma stejne, teda kuzicka mu nesla pretahnout nikdy, od narozeni tak zuzena, ze pomalu ani nesla videt zadna dirka. Cca 2 mesice pred triletou prohlidkou jsem mu zacala kuzicku mazat pinda masti. Na trilete prohlidce jsem se o tom bavila s doktorkou a ta mi rikala, ze pindamast je dobra, pokud je videt dirka a jde to namazat jakoby dovnitr. Na nas problem mi napsala kortikoidovou mast a za nekolik tydnu zlepseni, uz pretahne a jde videt spicka. Hrozne jsem se bala obrizky, ale doktorka se smala, ze to fakt neni na poradu dne. Zaprve je pry cas, ze by to razneji resila az kolem 6 let a za druhe, kdyz nezabere ta mast, tak odesila na urologii a ti pry maji jeste pred obrizkou nejake dalsi postupy.

dominge
7. srp 2023

Doktorka je úplná blbka. Tímto roztazenim mu to prasklo a zuzilo se. Syn to měl úplně stejně. Kolem 3 roku jsem začala mazat pinďamastí a během několika měsíců měl hotovo. Kup pinďamast a uvidíš, jak to bude fajn 😉

sinicka
7. srp 2023

Naše doktorka dělala přesně to samé. Jen se mrknout na varlata a šup už byla u předkožky. Na tříleté jsem ji pleskla po ruce, nestáhla. Byla to blbá situace, ale “vyhrala jsem”.. a na pětileté mně uz dopředu upozornila, že se podívat musí. Tak jsem jí řekla, ať je velmi opatrná, že mu to přetahovat nejde a že nechci aby mu to prasklo a dostal infekci. To na ni platilo. Takze opatrne zkusila, neslo to, odesli jsmd s mastickou. Je to rok a pul a namazali jsme to jednou. Já s tím prostě nesouhlasim a hotovo. Mám v okolí hned 3 kluky, kterym to násilim přetahovali a v puberte uz maj obrizku. A jsem presvedcena o tom, ze prave kvuli tomu.

dashyyy
7. srp 2023

@martulka6188 obřízka je opravdu krajní řešení a většinou souvisí třeba s častými záněty.. většinou se postupuje podle toho, jak je to přirostlé.. buď to opravdu přetáhne dr., ale s anestetickou mastí a nebo odesílá na urologii, kde se kůžička odborně odlepí takovým speciálním udělátkem.. synovi hrozila obřízka, měl kvůli srostlé kůži dva opravdu šeredné záněty, nakonec jsme to ustáli i s kůžičkou.. musím ale říct, že ze zdravotních důvodů musel obřízku postoupit blízký člen rodiny a nemůže si to vynachválit, prý do toho měl jít dávno

kristyn86
7. srp 2023

Synovij jsem nikdy predkozku nepretahovala. Ani malicko,zkratka jsem do toho vubec nezasahovala. Doktorka mu nikdy pindika nezkousela ptetahnout. A to se nam detske vystridaly 3 (duchod,materska). Dokonce jsme byli v Motole na chirurgii,s pupecni kylou tedy primarne,ale koukli i na pindu. Rikali,ze to ma uzsi,ale ze neresit. No a cca v 5 letech si ho zacal sam pretahovat a normalne mu to jde. A kolem tech 3 let se mu taky pri curani nafukoval. Ted bych se nesnazila asi o stahovani. Nechala bych tomu volny prubeh...

optimistic
7. srp 2023

Zkuste odvary ze slézu maurského

odula
7. srp 2023

Ke všem příspěvkům "nepretahovat" ( se kteryma naprosto souhlasim a jednání doktorky bylo neskutečně pitomy) bych jenom ráda dodala, ze fyziologicky se predkozka může uvolnovat az do puberty. Pokud nepusobi žádný potíže, tak neřešit nějak zásadně ani v těch šesti. Max pozdeji masti

katule1990
7. srp 2023

Nejde jen o to, ze je to neprijemny, ale i o tom ze ta predkozka ma proste svuj vyznam - ochranny a pozdeji hlavne sexualni. Takze obrizka by mela byt az to uplne nejkrajnejsi reseni, kdy jsou velky problemy a nejdou resit jinak. Syn mel zanet mocaku, doktorka mi rekla, ze to je kvuli te predkozce ze nema videt ani dirku na curani a dala nam kortikoidy. Jenze syn uz si na nej nenechal ani sahnout. Zanet mel spis z toho, ze mel jeste pliny a casto byl hodne 💩 a dostalo se to az na penis. Pokud nejsou opakovane zanety, tak je opravdu nejlepsi to nechat byt, v pozdejsim veku se da asi zkusit ta kortikoidni mast. Doktorka mi tvrdila, ze vsechny ostatni masti typu pindamast jsou placebo k nicemu, ale jestli je to pravda, netusim.

autor
7. srp 2023

@dominge tou už pár týdnů mažu. Uvažovala jsem i o té koupali. Máš zkušenost?

autor
7. srp 2023

Díky za stejný názor ❤️ jsem za nevrlou hysterku, protože tchýně by to zařídila u známé. Včerejší návštěva byla na téma, jestli už jsme objednaný a jak to budeme řešit, protože musíme. Neplatí poslat do háje, vysvětlit, ignor. Jen kývat a myslet si o zadní části těla 🤦‍♀️

dominge
8. srp 2023

No jediný, co jsme v koupeli dělali, učila jsem ho, aby si ho co nejvíc stahoval sám. Vůbec nejsi hysterka 😉 buď v klidu, dal mu to mazej a až si s ním bude hrát sám, tak si to stáhne jako můj kluk 😉 hlavně klid 🍀 a držím palce

lenulen
8. srp 2023

Nasla bych si na zaklade recenzi nejakeho dobreho detskeho urologa a zasla tam. Koukne na to, vysvetli, doporuci a budete mit jistotu, ze je vse v poradku. K te detske doktorce bych uz nikdy nesla, je silene, ze neco takoveho chlapeckum jeste nekdo dela 😒