Místo jedné kapky 2-3 kapky Vigantolu, hrozí riziko?

finkoka
9. srp 2014

Dobrý den, mám čtyřměsíčního syna (porodní váha 4750 g, nyní cca 8000 g, porodní délka 55 cm, nyní cca 69 cm). Lékařka doporučila dávat 1 kapku Vigantolu denně. Nyní k problému - malému kapal Vigantol partner (asi 2 měsíce), dnes jsem zjistila, že mu kape místo 1 kapky kapky 2 a přiznal se, že někdy i nedopatřením 3. Vyděsilo mě to! Četla jsem, že důsledkem předávkování hrozí poškození srdce a ledvin. Co teď? Hrozí nějaké riziko? Jaké by byly příznaky poruchy srdce a ledvin? Mám o syna veliký strach. Nyní jsem Vigantol vysadila úplně, vše si již budu hlídat sama. Občas nám pípá monitor dechu (asi 4x, co je malý na světě). Může to mít nějakou souvislost? Velice děkuji.

adrianka1712
9. srp 2014

Myslím si, že dve kapičky su OK, synovi som od narodenia dávala jednu a asi pi 3 mesiacoch mi dr. doporučila dávať dve kapky, prerože sa mu pomaly zrástala fontanelka. V ostatnom bohužial neporadím :-/

lenicka07
9. srp 2014

Buď v klidu, nic se neděje, někteří pediatři doporučují dětem (popř. určitým skupinám dětí) i dvě kapky. Nám říkal že máme dávat jednu, ale že se nic nestane když kápneme dvě.

holkavbotech
9. srp 2014

nám doktorka předepsala 2 kapky denně, takže se fakt nic neděje 😉

engele
10. srp 2014

Také kapeme 2 kapky denně.

kami1984
10. srp 2014

Taky jsme od zacatku meli 2kapky

lpamela
10. srp 2014

Rozhodně se nic neděje. Nesmíš číst tolik příbalových letáků. To by jsi nemohla dát synovi nic. A ohledně toho monitoru dechu, stačí, když se dítě pohne více do strany a může začít pípat. S přibývajícím věkem bude i více planých poplachů dle mých zkušeností. Určitě je dobře, že ho máš a malej je hlídanej. A pokud si nejsi jistá, konzultuj to s pediatričkou pro svůj klid. 😉

anetadr
10. srp 2014

Předávkování Vigantolem opravdu hrozí, ale myslím, že ne ve vašem případě. Jedné kamarádce se to stalo, tak můžu poreferovat. Ta měla dávat dvě kapičky a dávala to miminku přímo do pusinky, takže to zase tak úzkostlivě nehlídala. Klouček začal mít později problémy, tak se koukala na net a úplně to odpovídalo předávkování Vigantolem. Zkusila si kápnout dvě kapičky na lžičku a několikrát za sebou se jí to nepodařilo a vždy kápla 3-4, takže tolik asi kapala celou dobu do té pusinky:( Běžela s ním k dr a podle krevních testů se předávkování potvrdilo. Projevovalo se to hlavně nechutenstvím, průjmem a apatií. Po vysazení byl chlapeček po pár dnech jak vyměněný. Žádné následky to na něm nezanechalo, ale několik měsíců byl vlastně tak trochu zfetovaný:(
V případě dvou kapiček bych to na předávkování neviděla a i kdyby, tak postižení srdce a ledvin by přišlo dle mého názoru mnohem později. Pokud se bojíte, tak s prckem zajděte k dr, hladina vitamínu se dá poznat z krevních testů. Každopádně vysazení bylo správné, dr této mamince řekla, že pokud se jí stane, že kápne do pusinky omylem více kapiček, má určitě následující dávku vynechat tak, aby to vycházelo v průměru 1 za den. Ve vašem případě bych určitě po pár dnech s Vigantolem zase začala - ale kapejte si kapičku třeba na prst a vložte dítěti do úst - tak je to nejbezpečnější.

ivca_doubek
10. srp 2014

Nic se neděje, my jsme dávali od narození 2 kapky na doporučení doktorky, takže 2 kapky opravdu neublíží 🙂

eloana
10. srp 2014

tak 2 kapky jsou myslim jeste v pohode...my naopak kapeme 2 kapky,ale predavkovani hrozi-dcera mi vigantol vypila a byli jsme na pozorovani v nemocnici

matolova
10. srp 2014

naše mesicni mimco ma brat 2kapicky za den...myslim si, ze ty dve kapicky se daji zvladnout...ale pokud chces mit klid dojdi si nebo zavolej svy doktorce 🙂

mercedesse
10. srp 2014

Taky jsme kapali dvě kapky, takže se ničeho neboj. Fakt se nic neděje.

mazgutka
10. srp 2014

Také kapeme 2 kapky denně, ale do mléka. Takže při večerním krmení dám prckovi do flašky 2 kapky a jelikož mi kolikrát nevypije ani celou flašku, tak mám jistotu, že předávkování určitě nehrozí a i kdyby mi káply kapky 3, tak stále není ta koncentrace tak vysoká. Synovi je rok a půl a před nějakým časem jsme s Vigantolem skončili - museli jsme ho mít déle, protože měl měkkou chrupavku (stridor). Vše je už v normě a syn prospívá.