Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

chris_n
25. únor 2014

@benjik neznám složení původního pribináku, tak nemůžu soudit 😉 byla by to jen má domněnka toto tvrdit.

benjik
25. únor 2014

@chris_n já to myslím spíš po chutové stránce - dřív jsem ho milovala,dnes z něj cítím něco divného.To samé milka atd

prapodivna
25. únor 2014

Ale to že tu některé maminky odsoudili značku danone, nebo nechtějí děti krmit podobnými věcmi, tak to tím přece nezakazují ostatním maminkám.

K termixu-já ho jako děcko milovala! No a pak jsem se dozvěděla, že v době, kdy jsem ho jako dítě jedla se dával do plastových vaniček, které by dneska neprošly jako obal vhodný na potraviny, protože velice rychle do obsahu začal uvolňovat chemikálie. A ano, přežila jsem to, ale věřím, že vědět tohle moje maminka, tak by mi to taky nikdy nekoupila. Pak jsem viděla v pořadu o plastech pokus, kde dali mlže do plastových a skleněných lahví. Ti co byli v plastových prošli celkem hnusnou změnou rozmnožovacích orgánů, kdo to chce vidět podrobněji, může si na youtube snadno najít dokument v češtině-oceán plastů, bylo to tam vysvětleno podrobněji.

S tím, že to doporučuje pediatrická komora-je to blbý, ale prostě tak to dneska chodí. Možná nám musí stačit, že to naše děti nezabije 🙂 Ono taky asi se moc nedá "přivydělat" na tvrzení, že nejlepší jsou co nejméně zpracované produkty. Asi bych se nehroutila, kdyby babička koupila mému dítěti danonino, pribináka, nebo termix, ale dlouhodobě bych mu to asi taky nedávala. Což je fakt, že ta reklama na danonino působí dojmem, že je to elixír zdraví a navíc to doporučují pediatři!

suzanna123
25. únor 2014

@mataharyy
@berenika39
@chris_n já zase nechápu vás - danone si zaplatilo reklamu a otevřelo diskuzi. Asi si nepředstavovali, že ta diskuze bude probíhat takhle, ale to je jejich problém, že si nezjistili, kde inzerují. A ani si nemyslím, že by je tu někdo nějak bezdůvodně napadal nebo napadal maminky, které to dětem dávají.

petritap
25. únor 2014

Ahoj holky, mým dětem už dávám běžně jogurty a chutnají jim. Před nedávnem jsem v obchodě narazila na výše zmíněné Danonino, tak jsem ho na zkoušku dětem koupila. a musím říct, že jim oběma moc chutnalo! Za mě určitě doporučuji vyzkoušet a samy uvidíte 😉

gepe
25. únor 2014

@chris_n @benjik manzel si i dnes rad da pribinacka, akorat ale pouze klasickyho a modifikuje si ho vzdy Grankem 😅 je fakt, ze my jsme tzv. "husakovy deti" rocniky 7* a casem sledujeme stale ubytek kvality i kolikrat chuti u veci naseho mladi 😒 a obcas mame "extazy", kdyz narazime i na obycejnou spicku, ktera je fakt dobra a chutove "nechemicka", o mlecnych vyrobcich nemluve. Je to skoda.

petritap
25. únor 2014

@gepe řekni manželovi, ať vyzkouší Danonino a uvidíš, že mu bude chutnat 😉 a ani Granko nebude muset přidávat 🙂

benjik
25. únor 2014

@gepe já jsem *87 😀 Ano šunka už není šunka atd.Někdy ty nové technologie jsou spíš na škoda.Ale třeba termix se chutově nezměnil

zunem
25. únor 2014

@danonino_lucka Z jakého důvodu je tam tohle? ,, oligofruktózový sirup, glukózovo-fruktózový sirup,,????? Vy by jste to dala svému dítěti?

lenka5731
25. únor 2014

@suzanna123 ja myslím, že mk je pro podobnou inzerci vhodné místo. To že tady zaznívají negativní názory neznamená, že to potom spousta lidí nekoupí. My tohle taky nekupujeme, jednak z důvodu složení, ale přijde mi to i nehorázně předražené, jako 13,9 Kč za 100 gramů, to fakt nepodporuji. V mém okolí Většinou lidi složení moc nesleduji, a když už, tak tomu nerozumí, vodí nechodici děti za ruce, posazuje nesedici atd. Dovedu si představit, že tenhle produkt velká část mého okolí koupi.. Je to přece nové, má to poutavý obal a je to doporučené cps.

dotinka
25. únor 2014

Z nekterych maminek mam pocit ze nemaji deti ale sklenikove kytky 🙂 a mam pocit ze jejich deti nikdy nedostanou nic nezdraveho....nerikam ze se to do deti ma cpat horem dolem ale kdyz treba jednou za dva tydny neco dostane ono se opravdu nic nestane....

orchidis
25. únor 2014

@rzymani Souhlasím.

Maminky, zkuste vzít obyč. zakysanou smetanu (pozor na složení, někam už cpou br. škrob), dejte tam malou lžičku cukru a uvidíte, jak to bude sladký.

Nebo ideálně stačí kus banánu, ten osladí sám. Našim dětem to chutná i jen s kapkou jav. sirupu.
Budete mít nesrovnatelně levnější a přirozenější potravinu, o obsahu cukru vůbec nemluvím 🙂.

@danonino_lucka Prosím o zveřejnění celého znění toho doporučení čps.
Děkuji.

suzanna123
25. únor 2014

@lenka5731 ano, ale ne pro takovou diskuzi. Viz příspěvek výše, kde nějaká maminka psala, že ještě než tu diskuzi otevřela, tak jí bylo jasné, v jakém duchu se ponese. Také souhlasím s tím, že většině maminek i tady je jedno, co to obsahuje - hlavně, že to dětem chutná, a my jedli i horší věci... Ale ta "alternativní" menšina tady je hodně hlasitá, takže tuhle diskuzi opravdu nepovažuji za dobrý reklamní tah 🙂 A myslím, že by jim bývalo stačilo podívat se, jak dopadly diskuze s minulými inzerenty...

pepibubu
25. únor 2014

Holky, je pravda, že Lucka jen dělá svou práci... Já bych to klukům sice taky nekoupila, protože s jejich apetitem by museli těch pidi kelímků sníst aspoň pět naráz aby měli pocit že něco jedli 😀 a radši jim koupím choceňský jogurt nebo Holandii, ale nemusíme hned tepat do Lucky...

O Danone si myslím svoje, a v regále ho obcházím obloukem, ale za to Lucka nemůže 😉 tak trochu taktu, jinak to vrhá blbý světlo na všechny mámy z koníka, že jsou to militantní slepice, které na nezdravé věci reagují jako satan na svěcenou vodu 🙂 Slunce v duši 😀

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@suzanna123
Ahoj suzana123
Musím říct, že s tebou naprosto souhlasím. Já osobně jsem u svých tehdy čtyřletých synovečků měla problém s tím, že maminka jim dávala pít jen sladké (ředěné džusíky, štávičky…..), a že prý nic jiného, jako třeba čaj nebo vodu, pít nebudou. Já jsem si uvařila ovocný čajík, nesladím, takže tam nebyl ani med a kluci byli zvědavý, co to teta má a za chvilku mi ho celý vypili. Tak sem jim uvařila taky a ejhle, oni děcka pijou i neslazený. Podle mě, je to jen o přístupu. Já osobně s podáváním slazeného pití dětem nesouhlasím, sama piju jenom vodu z kohoutku, čaj, neslazenou vodu s citrónem (ale přiznám se, že mám ráda kakao a meruňkový kefír, ale to výjimečně
Ale samozřejmě, když děti nemají sklony k obezitě, tak občas slazený nápoj můžou. A Danonino nápoj má velmi nízký obsah cukru anení přeslazený ani chuťově.

llluckaaa
25. únor 2014

I negativní reklama je reklama 🙂 Podle mě je lepší (a výnosnější), když se na téma hodně diskutuje ikdyž s rozporuplnými názory než kdyby se úvodní příspěvek ocitl bez komentářů v propadlišti dějin MK 😀
A určitě se najde plno maminek, které výrobek rády vyzkouší navzdory nektěrým negativním komentářům 😉
To už je prostě riziko zakládání diskuze, že si člověk nepřečte jen komentáře, které by se mu líbily 🙂
A to není nic proti paní Lucce, náhodou na mě působí moc sympaticky a na otázky odpovídá věcně 😉

saminomimino
25. únor 2014

mléčné výrobky dítě potřebuje,ale pochybuji že má danone něco společného s mlékem,mimo to nejde nikde na webu najít složení toho zázraku

shak29
25. únor 2014

@saminomimino souhlas 😀 to je jak Paula, Kostíci.... Udělají na to hezkou reklamu s obrázkem a děti křičí : "Mamí, já to chci.." - To víš že jo 😀 v lednici máme Holandský jogurty, choceňský a floriany, bez těch srajd, co se přidávají do dětských ! jogurtů 🙄

saminomimino
25. únor 2014

@chris_n a že jsme vyrůstali na pribiňáku znamená že v tomto zvěrstvu budu pokračovat na svých dětech??!!ale no tak,každý normální rodič řeší co jeho dítě jí a tohle a další chemizované a slazené srágory prostě dětem do huby nepatří a už vůbec ne v roce věku,dannone se nemůže divit že tu na něj útočíme,pač už toho matky mají dost,jen reklamy a propagace sraček všeho druhu,to opravdu dobré zdravé a prospěšné reklamu nepotřebuje,mluví to samo za sebe

shak29
25. únor 2014

Ne nadarmo se řiká, že dobrý věci reklamy nepotřebují...

saminomimino
25. únor 2014

@suzanna123 ano, myslím že tu každý vyjádřil názor,slušně a i když negativní i stím dannone musí počítat,stejně se neobávám že by tato profláklá značka nenašla své odběratele,stačí dát tyhle "chutné" jogurty do akce za 4 koruny a kupují je všichni

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@zunem
Ahoj zunem
Protože je to surovina původem ze škrobu, jsou to sacharidy, které se běžně používají, jsou vyrobené ze škrobu fyzikální metodou a jsou povolené pro dětskou výživu a jsou tam opravdu v malém množství. Jsou tam jen proto, aby se lépe rozmíchala přírodní vanilková složka a vitamín D3. Navíc všechny vstupní suroviny jsou testované na všechny možné kontaminanty, jako například pesticidy, které by se tam mohly, ale neměli vyskytovat, a Danonino výrobky splňují parametry kojenecké a dětské výživy (od jednoho do tří let). Takže ano, já bych to svému jednoročnímu dítěti dala, protože bych měla jistotu, že tam není to, co by tam nemělo být. I z toho důvodu jsou doporučené Českou pediatrickou společností

prapodivna
25. únor 2014

Neznám pravidla modrého koníka, ale taky je fakt, že se divím, že se tu můžou zakládat diskuze s úmyslem zpropagovat svůj produkt.
Tady je aspoň jasné, že danonino lucka je tu za zájmy své firmy. A ne třeba jako česrtvě udělaný profil s nula přáteli, a s příspěvky typu všem můžu tento produkt vřele doporučit. Tam vždycky přemýšlí, jestli to není jen placený člověk. Je to asi jako když se bavíte s kamarádkami na kafi a někdo tam dotáhne podomního prodejce 😀

gepe
25. únor 2014

@saminomimino ono hlavne driv vse bylo mnohem vyssi kvality, vcetne opravdu prisnych norem. Mliko bylo mliko, maso bylo opravdu maso, atd.

chris_n
25. únor 2014

@saminomimino ne! každý normální rodič to řeší nějak v klidu a ne dogmaticky. neříkám, že své děti tím budu dopovat od rána do večera. Ale nevidím důvod, proč jim to jednou za čas nedopřát. A hlavně jim to stopro dopřejou babičky. Každý na to máme svů úhel pohledu. tak to je a je to tak dobře.

enysek999
25. únor 2014

Ahoj holky,mě zrovna předevčírem přišel mail,ve kterém varuje doktorka z gennetu,podle nějaké Ing.Charvátové-která je vedoucí střediska laboratoří se právě do výrobků firmy danone přidávají zvířecí bifida,na které není lidské tělo stavěné a taky nebezpečné modifikované škroby E1442 a poškozuje to slinivku. Je to obsaženo i v kečupu a majonézách.V actimelu je to taky.
Doporučuje přírodní Holandii,jihočeské jogurty ve skle a Acidofilní mléko Kunín bílé.
Takže za mě svinstvo i pro dospěláky,natož pro dítě ☹

kru_pa
25. únor 2014

Babča to koupila dětem na zkoušku, starší (3r) to nechtěl vůbec, mladší (1r) na to otevřel pusu jen jednou a zbytek jsem dojídala já - ani mě to nechutnalo. U nás není nad bílý jogurt s normálním ovocem.

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@saminomimino
Ahoj saminomimino,
složení Danonina tvaroh vanilkového je odtučněný tvaroh 53%, smetana 24,5%, vanilková složka 15% (voda, cukr, oligofruktózový sirup, glukózovo-fruktózový sirup, přírodní vanilkové aroma, přírodní aroma, vitamín D3 cholekalciferol), cukre a mléčné bílkoviny.
Chceš-li napsat i složení jiného výrobku, napiš, a já to ho ráda pošlu. Lucka