Uklízí děti s vámi? 🙂

lidka_hipp
10. říj 2015

Mít doma malého pomocníka stojí za to, zvlášť když chcete udržet pořádek 🙂 U nás doma platí zásada, bordel v bytě = šťastné dítě :D S úklidem to opravdu nepřeháníme, ale snažíme se, aby každý přiložil svou ruku k dílu. Takže běžně uklízí manžel, Anička trochu protestuje, ale nakonec se do uklízení pustí. Jak to vypadá u vás? Pomáhají vám děti nebo spíš škodí? 😉

zanri
10. říj 2015

Tak to pravidlo: bordel v bytě, spokojené dítě u nás platí taky🙂, malý se bojí vysavače, zajímá ho jen lopatka a smeták. A zatím ještě s úklidem nepomáhá, právě naopak 😖 Vše vyndává ze skříní, šuplíků, přenáší věci po celém bytě, občas vyhodí do smetí - to co k vyhození není. Snad ho to brzo přejde, už teď se nám "ztratily" dvoje ponožkobotičky a jedna hračka...

markytka_1
10. říj 2015

u nás zatím uklízí jen maminka a tatínek 🙂

yvonneullmann
10. říj 2015

Tak tohle je k pousmani...nasemu malemu je 19mesicu a nuti me kazde rano sotva vstane abych mu vyndala vysavac aby mohl vysavat. :D kdyz utiram prach utira se mnou. Hracky po sobe uklizi boty si uklizi...ja jsem asi stastna mama...troufam si rict ze vysavac je jeho druhej nejlepsi kamarad hned po mickey mousovi:D rika mu hauvi

zabzulka
10. říj 2015

Když byl malý, pomáhal, bavilo ho uklízet, ale s přibývajícími lety a blížící se pubertou už na něj jen pokřikuju mnou kdysi nenáviděné věty o bordelu v pokojíku a ať si uklidí jinak uvidí, atd..🙂

bodlinka7
10. říj 2015

Synkovi je 14 mesicu a zacal nosit sam veci do kose. Zatim opravdu jen odpadky (papirek od susenky, prazdny pytlik od presnidavky...), ale radsi to vzdycky hlidam 🙂 A kdyz rozhazime kostky, tak sice je chvilku do bedny vraci, ale vyhazovani kosticek ven je prece mnohem zabavnejsi! 🙂

rituska88
10. říj 2015

Ale jo, snaží se... 😀

matous24
10. říj 2015

Tak Kristianek mi pri uklidu skodi, ale snazi se... 😀 Je mu 13 mesicu, porad neco utira, kdyz ma v ruce mop, tak vytira, s vysavacem taky umi... 🙂 Prekvapuje me, jak snadno neco okouka a presne vi, s cim se jak zachazi... 🙂 Nejhorsi je s nim utirani prachu... Porad musim mit kybl nekde ve vysce... Jednou mi ho rozlil po celem pokojicku, nateklo to pod vestavenou skrin a to byla "radost"... 😀 Od te doby si davam majzla, je to vsetecka... 🙂

tria002
10. říj 2015

Prcek je skodic. Co neni prilepene, prisroubovane, nebo mimo dosah.. To leti na zem..

smallinka
10. říj 2015

Takhle "uklízíme" my a takhle nás to znavilo 😉

verkaunka
10. říj 2015

Musím říci, že u nás je to tak půl na půl... pomáhá i škodí 😀. Ale zase pokud utírám prach, tak malá chce také, jen tak přejíždí ubrouskem po nábytku, a začalo jí bavit i luxování, sice dvě minuty na místě, ani nehne vysavačem, ale snaží se 😀 . No, a pak jsou ty chvilky, kdy rozkrámuje všechny hračky a pak vesele do postýlky, maminka se postará 😀

ppepik
10. říj 2015

u nas kdyz reknu klukovy 2,5 pojd jdeme uklidit hracky v ten moment sebou hodi o zem a brečí že neeeeeee tak ze pokojicek uklizim sama obcas mi teda s necim pomuze ale strasne malo ja sama osobne neporadek rada nemam tak uklizim a vysavam kazdej den pak se cejtim doma dobre =)

marssyy
10. říj 2015

Ano uklízí, snaží se pomáhat odmalinka, přeci jenom je to holčička 😉

mipahoji
10. říj 2015

Já sama jsem punťa na pořádek, až tím okolí dost rozčiluju a protože má teď malá období, že všechno opakuje, tak se ji snažím do úklidu zapojovat co to jde, protože mít dítě bordeláře, to bych jen těžko rozdýchávala, manžel stačí 😀

jenny.kay
10. říj 2015

Uklízí. Vedu je k tomu nenásilnou formou a dělají to celkem rády. Ne samozřejmě vždy, starší občas zkouší finty typu: "Nemůžu uklízet, bolí mě nožičky," ačkoli až do povelu k úklidu lítala po celém domě jako neřízená střela. Mladší dobrovolně a ráda pomáhá vyklízet myčku - a opravdu pomáhá. Jinak obě holky rády utírají prach a luxují, fakt se snaží. Na úklid hraček se mi milionkrát vrátila investice do skříňky Kallax z Ikea - spodní čtyři poličky jsme vybavili dvířky, tři horní krabicemi a jednu horní jsme nechali jak poličku. Holky přesně vědí, kam která hračka patří a taky si je tam uklízejí. Dokud jsme měli jen jednu velkou krabici s hračkami, byl všude hrozný nepořádek, protože když se chtěly dostat k hračce, která byla zrovna vespod krabice, tak samozřejmě vyhrabaly všechno. Navíc jsem si skříňku pěkně doladila k ostatnímu vybavení obýváku, takže to i krásně zapadá do interiéru a až dítka odrostou, bude skříňka báječně sloužit dál

panihk
10. říj 2015

Nejdřív vybordelí všechno, co najde, ale pak mi pomáhá uklízet. Třeba po jídle si vždycky utře stoleček, odpadky odnáší do koše (což znamená, že ho musím tak třikrát denně kontrolovat, jestli tam nehodila něco jiného) a po večerníčku spolu uklízíme hračky. Zatím ji to baví, tak snad to vydrží.

twoangels
10. říj 2015

Tak toto přísloví platí i u nás a čím větší bordel, tím spokojenější děti...ale běda se ráno do toho bordelu probudit, to pak malý komentuje...tady je ale bojdej 🙂 Malý teda pomáhá, ale mo tomu nedá 🙂

zuzaaanka
10. říj 2015

Tak to nase 8m mlade ma nejradsi mycku a kos s vypranym pradlem. Hrajeme kazdy den bojovku, odnesu ho do pokoje, ktery je nejdal od kuchyne a rychle letim vyndat mycku. Stiham to, ale jen tak tak a to nesmim davat nadobi hned na misto, ale jen proste vyndat a Honzik si to meteli po 4 za mnou 😀 jsem zvedava, jak dlouho jeste budu vyhravat ja 😀 jinak vzdy pred spanim davame spolu, tedy zatim spis ja, hracky do jeho krabice na koleckach. Tak snad jeho asistence prinese do budoucna uzitek 🙂 uklizeni-neuklizeni ZDAR!

kejny
10. říj 2015

u nás dcerka uklízí jen to prozatím pochopila tak trochu naopak, já jdu a uklízím a ona jde zamnou a vše co uklidím zase vytahá :D ale stejně ji zbožňuji!!!!

lucianapolis
11. říj 2015

Ano i u nás je veliká pomoc. Hlavně u myčky, sušáku a pračky. Taky ji baví skládání/rozkládání vypraného prádla. A celkově se snaží vše dělat po mamince, jen ji to ještě moc nejde 🙂 ale ty chvíle, k nezaplacení <3

xb111
11. říj 2015

Naše šestnácti měsíční Kristýnka zatím razí heslo, že pořádně uklizeno je tehdy, jsou-li jakékoli dostupné věci rozházeny všude po místnostech 🙂

minonnka
11. říj 2015

Manžel mi pořád nevěří, jaká je ta mateřská dřina 😀

veri0007
11. říj 2015

ta u nás to funguje tak, že malá si vykrámuje šuplík, ať už to jsou vařechy, hrnce, oblečení, plíny, ponožky a štraple... Vše zase uklidí!! Ano v roce uklízí!! Až na to, že uklízí všechno do jiných šuplíků😀 mezi plenkami najdu vařečku, mezi pokličkami plyšáka, v pračce hrnec...😀

alyssa.anna
11. říj 2015

Tak u nás je to jak kdy. Někdy si Elinka uklízí hračky ráda (já samozřejmě pomáhám), ale někdy se zasekne a nic. Ale zase mi docela ráda pomáhá s domácími pracemi. Miluje zametání velkým smetákem a utírání prachu na stole (to je schopná mi vytahat 20 vlhčených ubrousků) 😀

jaja01k
11. říj 2015

Náš Romanko moc rád pomáhá, ale zatím tou pomocí spíš škodí 😀

irenoslava
13. říj 2015

Vašík mi pomáhá s vysáváním, s dáváním prádla do pračky a také se mnou věší prádlo

p_ch
14. říj 2015

pomocníky mám doma dva... ale ani jeden nepomáhá :D uklízím pokojíček tak dělají bordel v obýváku a naopak.. ale na druhou stranu když řeknu, že se jde uklízet tak starší jde fakt uklízet hračky. Dokonce sám od sebe uklízí všechny sprcháče a šampony do skříňky / to ale autíci dělají- musí to být na svém místě/ a mladší si zase umí klidit oblečení. Takže jo, jsou to pomocníci :D

partyzanka91
15. říj 2015

ANO, od malička 🙂, nebo alespoň od doby kdy leze 😝. Umí spoustu druhů domácích prací - čistí záchod s pomocí štětky - velmi oblíbené, nacpe prádlo do pračky (ví že rukáv nesmí čouhat ven jinak nelze zavřít), podává mi mokré kousky prádla když je věším (supr když se nemusím ohýbat), kartáčuje koberec kartáčovým vysavačem (velmi praktická věc do domácnosti s malým dítětem, skvěle vysaje drobky a nemusíte zapojovat velký vysavač, pak ho jen prostě vyklepete). Občas zkouší vytírat mopem a už po sobě vlhkým ubrouskem utřela z podlahy loužičku. Jen k vaření jí pro jistotu radši ještě nepouštím, přesto doufám že za rok - v Míšiných dvou a půl letech budeme spolu píct cukroví. Jo a věděli jste také že na velkém vysavači se dá krom jiného i jezdit 😀

kh
15. říj 2015

Maly ted zrovna zameta :D Pry kocici chlupy. Akorát to občas vezme i s hrackami pro kocoura. A když je zameteno a vytreno, schvalne hazi obed na zem, aby musel pracovat.

kristinasaxi
15. říj 2015

@minonnka paráda 😀 😀 😀
Náš malej, dvouletej, po sobě umí odnést misku, vyhazuje odpadky a plenky do koše (občas tam objevím i nějakou tu hračku 🙂 ), vyndavá prádlo z pračky, podává mi ho, když věšim a pak mi naopak uklízí kolíčky, když ho sundavám. Konečně si sám od sebe uklízí i hračky, což byl do nedávna někdy velký problém, když si postavil hlavu, tak s ním prostě nic nehlo... A v poslední době se mnou i vysává... Jo a venčí našeho psa (čivavu), no oni se vlastně venčí tak navzájem 😀

apple11
15. říj 2015

U nás se taky snažíme 🙂 ale jak říkáte, bez protestů se to většinou neobejde :D paradoxně je syn pořádnější než dcerka :D Snažím se je učit, aby měli v pokojíčku pořádek a pak takové ty malé práce - uklízení nádobí z myčky a do myčky, nebo uklidit nepořádek po sobě - rozlité pití atp... 🙂