SOUTĚŽ o kaše HiPP

lidka_hipp
25. dub 2015

Psaly jste si o soutěž o HiPP kaše a já vám velmi ráda vaše přání splním 🙂 Napište své zaručené tipy jak uspat miminko nebo klidně i větší dítě 🙂 Co se vám osvědčilo? Máte nějaký zaručený způsob? Pomohlo vám třeba nabízet sytou večeři? U nás to bylo docela snadné, protože bydlíme přímo nad non-stop barem a malá se narodila se narodila v létě, takže byla zvyklá na neustálý hluk. Kamarádka ale tvrdila, že miminko potřebuje ke klidnému spánku naprostý klid, takže se u ní každý večer jen šeptalo.

My v HiPP moc dobře víme, že i ty nejmenší děti mají opravdu mlsný jazýček, a tak nabízíme mnoho různých kaší a to jak obilných, tak mléčných. BIO mléčné kaše HiPP jsou vyráběny z přísně kontrolovaných BIO ingrediencí. Kromě toho obsahují také pokračovací mléčnou kojeneckou výživu vhodnou pro daný věk, důležité omega-3 mastné kyseliny a hodnotné vitaminy a minerály, vše s velmi přirozenou chutí. BIO obilné kaše HiPP obsahují hodnotné a chutné BIO obilné vločky bez přidaného cukru. Jsou mimořádně vhodné, pokud chcete svému miminku připravovat kaši sama. Více o našich kaších najdete: http://goo.gl/mPZdXn

marssyy
25. dub 2015

Jak spolehlivě uspat dítě, mít pevně stanovené rituály opakující se večer co večer.Nejlépe bylo vykoupat, vypít si porci mlíčka, pomazlit, přečíst pohádku a spinkat. Dnes když už je dcerka větší i vyčistit zoubky 🙂

p_ch
25. dub 2015

nejlepší recept na uspání? Pořádně je přes den uhonit na hřišti nebo na zahradě. Dát teplou vanu, pořádnou masovou večeři a položit, pohladit a spát. Nesmí chybět "miluji tě" každému do ouška...

petracig
25. dub 2015

U nás už od narození máme zavedený rituál po večeři následuje koupání, masáž, pusinka na dobrou noc a hlavně pořádně vyvětrat, pak už našemu broučkovi nechybí nic k tomu, aby krásně spinkal 🙂

mishule12
25. dub 2015

S uspáváním nemám problém, dám do postýlky a je to 😎 Ale se spaním na celou noc je u nás potíž, starší dcera se to naučila před nedávnem a ta mladší ... mám pocit, že je to horší a horší ☹ Tak čekám na zázrak, až se konečně vyspím 😀

1velrybka
25. dub 2015

Dobrý den, musím "zaťukat", že s uspáváním nemáme žádné veliké problémy. Bylo tedy období, kdy nechtěla usnout, třeba i 2 hodiny až hystericky brečela a my už nevěděli, co s ní. Naštěstí toto období netrvalo déle než 14 dnů a Marušce tenkrát bylo asi půl roku. Zkoušel ji dát do naší postele, pochovat ji, zkoušeli jsme zpívat (s naším hudebním "hluchem" to asi nebyl dobrý nápad 🙂 ), střídali jsme se u ní (jinak uspává manžel), pouštěli jsme ukolébavky. Jediné, co zabralo, bylo, když jsme z počítače pustili zvuk vysavače a dali Marušku do kočárku a jezdili s ní po naší malé předsíni (bydlíme v panelákovém bytě). Teď (ve 14 a půl měsících) často usíná sama v postýlce, někdy ale vyžaduje u usínání tatínka, případně občas usíná v naší posteli - opět za dozoru tatínka - no...dozoru...občas i tatínek usne 🙂 Maruška spinká celou noc, většinou usíná večer kolem 20. hodiny a probouzí se ráno kolem 7. 20. Ale také bylo období (taktéž ne dlouho trvající), že se v noci budila a byla třeba hodinu vzhůru).

terulef
25. dub 2015

Tak nasemu drobeckovy staci malo 🙂 Hipp bio combiotic a je spokojeny .. Tak jak se budi pres den co 3hod.v noci si klidne spinka i pres 6 hodin ;) pokud vsak je problem s uspanim..staci jen ukolebavka co hraje tak pul hodiny stale dokola a spinka jako zabity 🙂

billi
25. dub 2015

Jak uspat dítě? U nás se osvědčily rituály, pravidelnost, hrací projektor a usínací kamarád do postýlky. Fungujeme tak už s druhým dítětem a u obou to má velký úspěch.

dubina
25. dub 2015

Hodinku před spaním dostává prcek kaši, pak následuje odchod do manželské postele, přečtení knížky, zazpívání ukolébavky, kojení, dudlík do pusy a většinou se otočí a usne. Já pak moje zlato přenesu do postýlky.

zuzmenda
25. dub 2015

Zarucenym uspavacem nasi dcery je satek,v nem usne do 10 min.Spanek se u dcery neustale meni,kdyz byla male miminko,usinala sama v postylce,cim je starsi,tim vic potrebuje pritomnost rodicu pro pocit bezpeci,takze usina spolecne se mnou a spi s nami ve spolecne posteli.Kdyz pak jdeme s tatinkem spat,je kouzelne se divat na to,jak se dcera okamzite prituli,rukou se dotyka taty a je otocena ke mne-ma nas oba pod kontrolou🙂

apacheee
AMBASADORKA
25. dub 2015

U nás se nejvíce osvědčilo uspávani u prsa,vetsinou ve stejniu dobu.Přes den uspavame houpanim na mici.Vse jsou v podstate male ritualy,ktere mame oba radi.Pokud se Elinkovi nechce někdy spinkat,zpivam mu "zázračnou " ukolebavku Ho ho wataway😄

mennii
25. dub 2015

Když byl syn menší, tak jsme několik měsíců všichni spali při zvuku bublajícího potůčku. Můj taťka prohlásil, že to jsou podle hlasitosti a intenzitě Niagárské vodopády, ale co bychom pro malého neudělali - hlavně, že to tenkrát pomohlo. Za pár dní mu bude rok a už potůček nemusíme pouštět 🙂.

irenoslava
25. dub 2015

u nás se usíná nejlépe u čtení pohádky

monikaaa123
25. dub 2015

U nás to jde zatím krásně hladce🙂 dcerku vykoupu a pak si spolu zalezeme do postele nakojím a u toho už Viktorka krásně usíná, když vidím že už Vikinka spinká tak jí přenesu do postýlky a pak spinká skoro do půlnoci kdy se vetšinou budí na další kojení...to už ale do postýlky zpátky nevracím a spinkáme spolu až do rána a tak je nám nejlíp 😉

zanri
25. dub 2015

Vypít mlíčko, pomazlit a šup do postýlky, a tam pak máme takový rituál - dát hračenkám (cca 5 plyšáků) pusu a popřát dobrou noc (jdou spinkat jinam), jediný kdo zůstává je "usínáček" . Ale když je bolení, tak se musí experimentovat a zkoušet kde co 😖

mipahoji
25. dub 2015

Vykoupat, zbaštit kaši, zapnout do pytle a pak maminka houpe tak dlouho na rukou, dokud neusne 🙂

jajulka82
25. dub 2015

U nas se to s vekem meni. Nyni uz je to tak, ze opusinkuje tatinka, u dveri udela papa, rekne cau. Polozim ho do postylky, chvili hladim, a povidam mu co budeme zitra delat, a ze se ma hezky vyspinkat. Dam pusinku, reknu mu, ze ho moc miluju, ze je me slunicko, a ze budu s tatinkem v obyvaku. Dvere nechavam otevrene a odchazim pryc. Obcas jeste za nim jednou, dvakrat jdu, kdyz si treba brekne. A behem deseti minut spinka. A spinka az do rana 🙂

zimkova
25. dub 2015

Náš Davídek od narození špatně spinkal. Jako miminko jsem ho uspávala neustále u prsa a nechávala ho na posteli a až tvrdě usnul tak jsem ho vždy přenesla do postýlky. V kočárku být vůbec nechtěl. Byl tam pár minut a začal vždy strašně plakat. Protože jsme neměli cumel, Davídek ho neustále odmítal, tak jsem musela Davídka vzít zpět domů. Starší syn tím trpěl. Chtěl být venku, ale bráška ne. Dnes má Davídek 1,5 roku a uspáváme na gymnastickém míči se zpěvem a čajíkem. Davídek do 10 minutek spinká. Sám usínat nechce. I když má plné bříšku, tak sám neusne. Plakal vždy tak až se pomalu pozvracel, tak už to nezkouším dokud nepovyroste. 🙂 Můžu říct, že je úplný opak mého prvního syna. Ten byl spavé miminko a zůstalo mu to doteď. Když usne, tak spinká a spinká. Musíme ho spíše budit.

katkakiki
25. dub 2015

Náš syn spinkal snad od 4 měsíce celou noc (jinak se budil jen 2x na mlíčko). Trvalo to do cca 1 roku. Od té doby se v noci budí - občas pláče nebo si chce hrát, občas také chce do naší postele - každý den je to různé. Máme zavedené rituály - odpoledne jsme venku, pak následuje teplá koupel, na večeři kašičku a při čištění zoubků se snažíme dítě nějak rozveselit (aby nepotřeboval dudlík - jinak pláče nebo je protivný a vyžaduje jej). Ukládáme do postýlky ve vyvětrané místnosti, dáme oba (táta i máma) pusinku na dobrou noc, řekneme že ho oba milujeme a odcházíme z pokoje. Toto máme zavedeno od miminka - sice občas slyšíme, že si vykládá, ale většinou brzy únavou usne. Tak postupem času snad i to noční buzení přejde a bude zase spinkat celou noc. 😉

petramaria
25. dub 2015

Ja mojej 5 mesacnej bambulke spievam uspavanky. Vlastne jej ich uz spievam od cias, ked este bola v brusku. U nas to zabera. Krasne sa na mna pri tom usmieva, neopisatelny pocit. Potom ju uz len nadojcim a krasne buvinka.

xb111
25. dub 2015

Naše Kristýnka velmi brzy spinkala ukázkově celou noc, že se i paní doktorka divila 🙂 S usínáním také neměla problém, ale čím je starší, tím má větší roupy 😎 . Možná se budete divit, ale když občas nemá svůj den a nemůže nebo nechce usnout (často se to děje, když přetáhne svůj režim spánku nebo při úplňku - na úplněk je citlivá, protože se za úplňku narodila), zapneme vysavač a ten ji uspí. Nefunguje to pokaždé, ale zatím tak v 70%. Ne nadarmo se říká, že zvuk vysavače uklidňuje a připomíná miminku jeho pobyt u maminky v bříšku 😉

kejny
25. dub 2015

u nás se s večerním usínáním opravdu hodně bojovalo. jako novorozeňátko dcerka hodně trpěla "prdíky" a usínala až kolem druhé hodiny ranní jak se to zpravilo tak se ale usínací doba moc nezkrátila vyzkoušeli jsme opravdu všechno, rituály, klid před spaním, kaši i mlíčko, pohádky i zpívání ale usínalo se až v 11. a náš současný zaručený recept je pořádně si zablbnout a pomazlit. bez toho se nejde spát 🙂 je to nezvyklé ale u nás to tak funguje.

myskyyy
25. dub 2015

My jsme uspávali našeho Matýska dva měsíce houpáním na balónu, nošením, apod. Všichni nám říkali: To nedělejte, pletete si na sebe bič, budete mu otrokem!" My jsme na jejich rady nedali. Cítili jsme, že to tak má být, že to Matýsek tak potřebuje. Pak jsme ho postupně dávali po koupání přesně ve 20.hod. do postýlky, byl klidný, koukal na nás, my ho drželi za ruku, klidně i hodinu a půl a zase jsme poslouchali řeči, že mu budeme otroky a ať ho to takhle neučíme. Teď je Matýskovi 7 měsíců, položíme ho do postýlky, dáme pusinku a on s úsměvem kouká, jak odcházíme a usne... Vybudovali jsme si mezi sebou něco výjimečného - důvěru - to nejcennější, co může mezi rodičem a dítětem být ♥

assentra
25. dub 2015

s postupem věku se vše mění a tak když se Ondra narodil, usínal u prsa a já nechápala, jak by bez něj mohl usnout, kojení však po třech měsících skončilo a muselo to jít jiinak, už od narození jsme měli režim, takže ten zůstal, akorát místo prsa, dostal dudánka, pohladili jsme a drželi za ruku nebo hladili mezi obočím, než usnul. Když začal stát, tak to byl horor, protože neměl na spaní najednou čas, ale i to se brzy upravilo a dnes usíná tím stylem, že si po koupání sní kašičku, pomazlíme se, dám ho do postýlky, pustím medvěda s pohádkou (moje čtení ho ruší) a jsem s ním v ložnici a on klidně usíná. Když mu jako miminku nešlo usnout, tak fungoval bílý šum, který mám nahraný v mobilu, takže jsem ho mohla pustit kdykoliv a kdekoliv 😉

mkrelo
26. dub 2015

My máme od narození malého problémy se spaním, často se budí. Ze začátku mi bylo řečeno, že si ho nemám učit zvykat do postele, že když brečí, tak má pouze hlad, že ho nemáme nosit. Po narození jsme uspávali i 1,5hod.,bylo to náročné. Usínal někdy v náručí, někdy u prsa po kojení, ale vždy po přendání do postýlky byl hned vzhůru. Po 3měsíci jsme nastavili režim, koupání, kojení, zpívání, dáme do postýlky, dudlíka, pohladíme, pusinku a odcházím. Někdy usne Matýsek hned, někdy mu to trvá déle, max.10min. 🙂

marketa11112
26. dub 2015

nas prcek ma každý vecer stejny -- tedy koupani, mlicko, nakonec většinou usina u prsa ..... a když to nejde? staci sici stroj. sila jsem cele tehotenstvi a na ten zvuk je zvykli... 🙂)

kimby
26. dub 2015

My s manželem máme uspávání rádi. Máme své rituály a nás naopak uspávání baví. Jsou malí jen jednou a čas nikdy vrátit nejde, chceme si to užít. Navíc naše děti jsou hodně kontaktní od narození.

Dáme večeři, starší dcera jí běžně s námi to co my, náš malý syn je ještě kojenec, takže dáme buď maso-zeleninový příkrm nebo dělám či kupuji kvalitní kaše, bez cukrů a jiných příměsí. Následuje čistění zubů a odchod do postele.

Ač naše děti mají každý svou postel(postýlku) v pokojíčku, stejně spíme všichni v manželské posteli, kde je nám všem dobře. Každý večer čteme pohádku, já u toho kojím a pak pohladíme, podrbeme zádíčka a usíná se (tedy děti🙂 ).
--------------
snažím se příkrmy vařit doma, ale velmi ráda využívám od zn. Hipp nové příchutě a popř. druhy masa, které doma nevaříme, synovi chutná obojí.

luca16
26. dub 2015

Zaručený způsob - dudlík, i když u mnoho rodičů tak neoblíbený. Jinak se nám osvědčilo dítě utahat, udržovat celý den nebo alespoň co nejvíce přes den vzhůru a neustále se mu věnovat. To pak večer usne než zajdete za roh 😀

zulitvi
26. dub 2015

Od narození usíná sám. Bylo jen pár dnů, když rostly zuby, kdy jsme ho uspavali my. Čím dál víc vidím, že jak je pořádně utahany, usne hned 🙂

ninusch
26. dub 2015

U nás funguje hluk, kupodivu třeba i příklepová vrtačka je naprosto zaručený recept. Jinak skvěle působí kapesník, kterým malému přejíždíme přes očička. U větší nejlépe působí povídání o tom, co budeme dělat hezkého další den, na co se může těšit a je taky tuhá hned 🙂

lulushkaa
26. dub 2015

rozhodně teplá vana, pohádka a hlazení po hlavičce 🙂