Jaké pohádky mají vaše děti nejraději?

klara_kik
Moderátor
23. říj 2018

Dobré ráno maminky!

Vzpomínám si, že jako malá jsem milovala Křemílka a Vochomůrku. Moc se mi líbil i Rumcajs. Už půl hodiny před Večerníčkem jsem seděla u televize a netrpělivě čekala, až konečně začne.

Dnes samozřejmě frčí úplně jiné pohádky. Přiznejte se, na jakých vaše dítě ujíždějí? Ty moje milují Frozen! To za nás pohádky jako Shrek nebo Madagaskar vůbec nebyly. Dokonce v KiKu seženete trička s motivem těchto pohádek. A nejen trička, ale i hračky. Taky vám přijde, že je to úplně jiný svět?

Hezký den, vaše

Klára

zelenaesmolda
23. říj 2018

@soleilll to ano ale proc jim branis divat se na pohadku jenom protoze tobe se nelibi?vsak se na to nedivej a mas to.tobe manzel zakazuje sledovat porady,ktere on nema rad?

lucik126
23. říj 2018

Prasátko Pepa

soleilll
23. říj 2018

@zelenaesmolda Ano, já vybírám, na co se děti budou v tv dívat, přijde mi to normální. 🙂 Vztah rodič-dítě je jinej než mezi partnery, takže ... Ale to už jsme off topic.

zelenaesmolda
23. říj 2018

@soleilll ja to chapu kdyz jde o vyber zanru,je jasne,ze hlidat se musi aby se nedivali na neco nevhodneho ale jaky mas rozumny duvod zakazovat jim pohadku primerenou jejich veku?teda krome toho,ze TOBE se nelibi?taky nejsi cilena vekova skupina tohohle poradu :D

klara_kik
autorModerátor
23. říj 2018

@sudylichozrout Také myslím 😉😍

soleilll
23. říj 2018

@zelenaesmolda Mám - hnusná animace a stupidní děj. 😀 Ze stejného důvodu u nás nikdy nejelo (a nepojede) třeba fíha tralala. Rozhodně mají z čeho (jiného) vybírat.

klara_kik
autorModerátor
23. říj 2018

@sissa30 Ovečka Shaun je u nás také oblíbená :D

zelenaesmolda
23. říj 2018

@soleilll dej a animace jsou primerene veku deti,pro ktere je to tocene.a deti nemaji z ceho vybirat,ty mas z ceho vybirat.me je jich docela lito,nemuzou si ani vybrat na jakou pohadku se budou divat...
co budes delat az budou vetsi?

sudylichozrout
23. říj 2018

@zelenaesmolda já v tomhle @soleilll docela chápu, také dcerce nepouštím nevkusné a uřvané slátaniny. Existuje mnoho jiných a pěkných věcí, které jsou kultivované. Pěkně animované, s dobrým příběhem a laskavým hlasem. Tím, co jí pouštíme, částečně formujeme její vkus. Chci, aby měla dobrý základ, takže jednoznačně vede Trnka, Pojar, Miler a mnoho dalších skvělých českých tvůrců. Nevidím sebemenší důvod, proč pouštět zahraniční pitominy, které jsou dělané na to, aby se dítě zabavilo u TV, když se mu rodiče nechtějí věnovat. Já jí to nepouštím proto, abych se jí nemusela věnovat, ale právě proto, abych se jí u pohádky mohla věnovat.

zelenaesmolda
23. říj 2018

@sudylichozrout jenze nevkusne je to pro vas,ne pro dite.nebo snad cekate,ze vam se budou libit stejne porady jako tri letakovi?zkuste mu teda pustit treba GEN,to ho urcite zaujme :D
navic nasi prarodice by si mohli to stejne myslet o vecerniccich naseho mladi jako je prave ten Krtek,Kremilek,Makova panenka apod.
Nam se to libi protoze jsme na tom odchovani a zvykli ale to neznamena,ze nove pohadky jsou spatne.Peppa pig zrovna ujecena neni a ma docela pekny pribeh.

soleilll
23. říj 2018

@zelenaesmolda Ono to není tak tragické, jak to vidíš. Malé děti navíc vyhledávají známé věci, takže třeba 10 dílů krtka u nás běží téměř denně - dokola. Naopak cokoli nového je přijímáno velmi pomalu a těžce. Tak do 4 let staršího syna třeba vůbec neexistovaly hrané pohádky nebo příběhy - jen kreslené, ani ne animované. Takže o možnosti výběru to ještě opravdu není. 🙂 Však to časem poznáš. 😉

tulikiss
23. říj 2018

@zelenaesmolda ja teda male obcas peppinu pustim ale zkousela jste se nekdy zamyslet nad tim jaka ve skutecnosti je.... nezdrave souteziva, urazliva, vse se musi tocit kolem ni, kdyz s ni kamaradka nesouhlasi tak se na ni vykasle a hned hleda dalsi, je casto hnusna na brasku,...

sudylichozrout
23. říj 2018

@soleilll Přesně... máš pravdu. Jo a Krtek a zelená hvězda navždy! 😀

sudylichozrout
23. říj 2018

@zelenaesmolda Ano, já jsem rodič a dokud z toho nemá rozum, tak jí pouštím to, co uznám za vhodné já. Dávám jí vybrat z věcí, které už zná, ona si teď většinou stejně chce pouštět Pohádku o mašinkách, neboť má železniční období 🙂. Postupně přidávám další pohádky, ale prostě ty pěkné, české. Fakt když srovnám obyčejného Maxipsa Fíka s tou Pepinou, tak Fík jasně vede. Vždyť je to úplně boží... a s láskou namluvené.

Ale my jsme možná divní, dcerka nemá plastové hračky hrající čínský pop, nemá merchandise věci (Hello Kitty, Disney, Peppa...), nedáváme jí do rukou mobil, nemáme TV.

zelenaesmolda
23. říj 2018

@tulikiss tak takhle jsem nad tim nepremyslela,mozna jsem to nevnimala takhle do hloubky

soleilll
23. říj 2018

@sudylichozrout Ikdyž on ten vyčůranej zajíc z Maxipsa Fíka taky není zrovna vzor vhodného chování. 😃 A to už nemluvím o tom, že podávat štěňatům alkohol k léčebným účelům (zastavení přehnaného růstu) je vlastně trestný čin! 😃 A krtek kolikrát něco zničí (třeba zahradu) a když ho za to chce někdo potrestat ("zničit krtka"), ještě se tváří ublíženě. 😀

sudylichozrout
23. říj 2018

@soleilll 😃 To my jí k tomu vždy dáváme komentáře. Tuhle jsem rozebírali rychtáře, co si zotročil zvědavou mašinku - coby archetyp raného kapitalisty, který vykořisťuje dělníky 😃 A pan Blahoš je samozřejmě ten nejvyšší pan železničář, co pak po únoru letěl k lopatě 🙂

sudylichozrout
23. říj 2018

@zelenaesmolda To je právě ono. Člověk své dítě formuje tím, co mu pouští.

janule_ul
23. říj 2018

@soleilll taky mám na to prase alergii, ani nevím proč 😀

A k otázce... Když byl syn malý, tak jasně vedl krtek ve všech podobách. Teď už mu je to jedno, ale nedávno byla Kung fu panda jediná pohádka, kterou chtěl pouštět.

eviicka
23. říj 2018

@soleilll jojo přesně jsem si vzpomněla, jak synovci rozryli zahradu po vzoru krtečka 😀

My zatím pohádky nepouštíme (2 roky), malý rád sleduje u svačiny AZ kvíz.

jarcca
23. říj 2018

U nás jede klasika...Krteček ☺

joannah13
23. říj 2018

u nás teď vedou Piráti, co chodí každý večer na ČT D 😀

simdan
23. říj 2018

Naše Kačka má nejraději Pat a Mat vždycky se tomu hodně směje vlastně i my 😂 ale co se týče čtených pohádek, tak nejvíc vede O perníkové chaloupce a taky ty vymyšlené, které vymýšlí manžel 😂

almara2
23. říj 2018

Kluci mají rádi Prasátko Peppa, Masu a medveda tak nejvíc. Večer před spaním jim sedí nejvíc Karkulka nebo Perníková chaloupka, občas Budulínek.

pandice
23. říj 2018

Já "animáče" miluju a nejradši bych se koukala jen na ně. Náš malý teď ale ujíždí na filmech s Tomášem Holým .. jednou týdně může se může na něco podívat, většinou vybere "Jak dostat tatínka do polepšovny", to je jeho top.

valuvka
23. říj 2018

U nás teď letí Uzasnakovi a Harry Potter 😉

zelenaesmolda
23. říj 2018

@soleilll na seznamu bezel porad,ted si nevzpomenu jak se to jmenovalo ale byl to vyklad ruznych veci,druha rada byla tusim prave o pohadkach,zajimavy uhel pohledu.samozrejme to clovek nesmi brat doslova,bylo to delane pro pobaveni ale i tak dobre 🙂

sona1212
23. říj 2018

U nás frčí Krteček, Mickey Mouse a Máša a medvěd😊

kaczorka
23. říj 2018

Prasátko Peppa,svět Elmo,krteček,Spiderman, Auta,Tik Tak,Mickey Mouse 🙂

anna0306
23. říj 2018

Občas pouštíme Fíha tralala a čteme pohádky od Disney. ( já mám nejradši Život brouka )